Skocz do zawartości
MK777

Jak Zabezpieczyć Dostęp Do Kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje sposobu na zabezpieczenie kompa przed siorką, ma swojego kompa ale jakoś "woli" przesiadywać na moim przy okazji zaśmiecając go plikami zassanymi przez p2p. Odkąd musiałem zrobić format dysku przez Nią (vir) poszukuje jakiegoś sposobu aby kompa zabezpieczyć. Kieszeni na dysk nie mam więc takie rozwiązanie odpada. Próbowałem hasło na bios (obchodzi), hasło administratora w winXP (też :o). Siorka nie jest takim specem od informatyki ale ma rozległe znajomości ;-) Mógłby ktoś poradzić jakąś metodę zahasłowania windowsa która jest pewniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje sposobu na zabezpieczenie kompa przed siorką, ma swojego kompa ale jakoś "woli" przesiadywać na moim przy okazji zaśmiecając go plikami zassanymi przez p2p. Odkąd musiałem zrobić format dysku przez Nią (vir) poszukuje jakiegoś sposobu aby kompa zabezpieczyć. Kieszeni na dysk nie mam więc takie rozwiązanie odpada. Próbowałem hasło na bios (obchodzi), hasło administratora w winXP (też :o). Siorka nie jest takim specem od informatyki ale ma rozległe znajomości ;-) Mógłby ktoś poradzić jakąś metodę zahasłowania windowsa która jest pewniejsza?

1) Bootowalny pendrive + odpowiednie oprogramowanie - czyli nie odpalisz kompa jak nie wlozysz pena z odpowiednim haslem/programem (musisz postarac sie o odpowiednie oprogramowanie, np. takie: http://www.rohos.com/pl/

2) Czytnik linii papilarnych - wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpunkt b w sumie siorka pewnie tez obejdzie, w koncu ma rozlegle znajomosci ^_^

 

imho - pelna szyfracja dysku z partycja systemowa wlacznie, odpalanie na klucz z pena (najlepiej w obrazku albo pliku dzwiekowym)+haslo...

 

tak btw jesli masz kase to zainwestuj w urzadzenie do badania krwi, zdrowo sie odzywiaj, wtedy dobrym haslem beda twoje wyniki morfologiczne... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciezka sprawa mozesz zrobic tak kupic kaerke internetowa podpiac do kompa i gdzies ja ukryc z widokiem na monitor zainstalwoac progs do nagrywania i teraz przy aktywnosci systemu (np jak tos wcisnie guzior czy macha mycha) programik bedzie nagrywal filmik :) potem bierzesz takiego delikwenta z rozleglych znajomosci straszysz sadem o nielegalny wlam do kompa i ci gwarantuje ze na 100 metrow bedzie go omijal :)

 

 

a tak na powaznie

 

pendrive z kluczem (w formie pliku) do blokowania to dobry pomysl

 

jest tez mozliwosc blokwania komorka z bluetooth dziala to tak ze komp jest zablokowany gdy osoba z ta komorka sie oddali

 

lemonscreen dziala na zasadzie kamerki rozpoznaje twarz osoby przy kompie (niestety ta technologia jeszcze kulej i latwo ja ominac jakims zdjeciem dlatego jesli sie na nia zdecydujesz to jako zarejestrowana twarz daj jakas smieszna mine ktorej nie ma na zadym zdjeciu :) nie wiem mrugnij wyszczerz zeby itp)

 

pozatym to nie wiem moze kup sobie laptop albo cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie zamek w drzwiach do pokoju!

 

A tak w ogóle to jak ona Biosa obchodzi?? Zablokuj możliwość otwierania obudowy komputera, może kłódka na obudowę?

Edytowane przez LukIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje mam w głowie aktualnie dwie, pierwsza która możesz wypróbować, ale skoro siorka omijała hasło w biosie to reset hasla na winxp to kwestia pliku i dyskietki, więc wątpie czy się sprawdzi. I druga znacznie ciekawszą.

 

1) Lock My Pc (płatny) jest niezły. Mozna ustawić żeby blokował na hasło pc tuż po zalogowaniu, lub przed, dzięki czemu odrazu po zaladowaniu win odrazu pojawia się monit o hasło i dopiero mozna logować sie w systemie.

 

Założ do tego porządne hasło na administratora i twoje konto zeby przez tryb awaryjny go nie skasowała.

 

2) Szyfrowanie całej partycji systemowej z porzadnym hasłem. (ewentualnie całego dysku, zależnie od ilości, gdyby próbowała odpalić np. Live linuxa) Pojawia się monit o hasło jeszcze przed załadowaniem windowsa, dzięki temu każdy ww. trik staje się bezużyteczny. I tą opcję bym ci rekomendował. Z darmowych zrobi to True Crypt z Płatnych świetnie sprawdza się PGP.

 

A historyjka o siostrze jest moim zdaniem troszke naciągana :P

 

 

Jeżeli to prawda, to może po prostu z nią pogadaj ? Najprostsze sposoby są zwykle najskuteczniejsze.

 

Pozdro

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jak ona Biosa obchodzi??

albo go resetuje zworka/bateryjka, albo wpisuje uniwersala...

 

A historyjka o siostrze jest moim zdaniem troszke naciągana

mnie rowniez, po prostu wytlumacz ojcu, ze w twoim wieku to normalne, ze sciagasz takie, a nie inne filmy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...