Skocz do zawartości
atsiv

Auras Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że cooler może stać się z czasem coraz popularniejszy (niedługo na egiełdzie będą opublkiowane testy, a wypadł wg tej gazety bdb), myślę, że możnaby zmodyfikować ten topik.

 

AURAS Wave LPT 709

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

Auras to firma wyspecjalizowana w produkcji zestawów chłodzących dostarczanych do komponentów marek takich jak Intel, AMD, Dell, HP, Samsung, nVidia, Apple. Duże doświadczenie zdobyte przez 10 lat obecności na rynku zaowocowało premierą nowej gamy produktów kierowanej do entuzjastów wyciszania i podkręcania komputerów PC.

 

Wave to konstrukcja wykonana z największą precyzją i dbałością o detale. Użyto czterech rurek heat pipe o podwyższonej wydajności, dopilnowano aby podstawa była idealnie płaska i całość poniklowano. Łączenie rurek z radiatorem zapewnia bardzo dobry kontakt i szybkie przenoszenie ciepła. Sam radiator posiada wytłoczenia zwiększające powierzchnię i redukujące hałas.

 

Zastosowany wentylator o wielkości 92mm charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i bardzo cichą pracą. Regulowany przez mechanizm PWM potrafi obracać się w zakresie 800 do 2400 obr/min generując nie więcej niż 23 dBA przy maksymalnych obrotach. Wentylator posiada także cztery wbudowane diody LED rozświetlające wnętrze obudowy.

 

Wszystko to sprawia, że nieduży cooler mieszczący się do praktycznie każdej obudowy swoimi osiągami często przewyższa konstrukcje oparte o większe wentylatory.

 

Wymiary: 92(dł) x 86(Szer) x 140(Wys) mm

Materiał radiatora: Aluminium

Materiał podstawy i heat pipe: miedź (niklowane)

Wentylator: 92 x 92 x 25 mm

Łożysko: FDBB (kulkowe)

Prędkość obrotowa: 800~2400 (obr/min)

Maksymalny przepływ powietrza: 47 CFM

Napięcie: 12V

Maksymalny poziom hałasu: 23 dBA

Złącze zasilające: 4 pin (PWM)

Wentylator podświetlony 4 diodami LED (na niebiesko)

Waga netto: 415 g (z wentylatorem)

Kompatybilność: Intel LGA 775 , AMD 939/AM2

Opakowanie

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Parę zdjęć Aurasa i boxego chłodzenia od Intela.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Zdjęcie podstawki (z Frostytech.com)

 

Zawartość opakowania:

Dołączona grafika

Jakaś pasta (nie używałem, opinie o niej są dość średnie). Naklejka "3D" z logo firmy oraz naturalnie śrubki do montażu.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zaczep dla procesorów AMD.

 

Montaż coolera jest banalny - nie sprawia żadnych większych problemów. Oczywiście ani instrukcja, ani gwarancja nie jest napisana po polsku :P

 

Dla niekręconego E2180, w spoczynku, temperatury ~ 25C.

Dla podkręconego E2180@3GHz@1.4V (ustawienie z biosu), w spoczynku - ok. 32C.

W stresie, jak na obrazku poniżej.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Różnica w stosunku do boxa, to z 8C w spoczynku (dla E2180 def.). Nie robiłem testów w stresie przy podkręcaniu do podanej częstotliwości przy boxowym chłodzeniu. Jednak na E2180@2.4GHz@def.V temperatury na boxie były około ~60C. Głośność przy minimalnych obrotach - ok. W nocy jednak ciut głośny, gdy procesor był traktowany Orthosem było to słyszalne, z drugiej strony - chodził na 2200-2400 obrotów.

 

EDIT:

Zdjęcia zamontowanego (i pracującego) w obudowie:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierzone speedfanem? Jakbyś mógł zamieścić fotki z odpalonym orthosem i coretemp lub realtemp byłbym bardzo wdzięczny chętnie bym sobie tego Wave'a sprawił do mojego e2160, który chodzi podobnie jak ten w teście 3ghz ~1.37V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42-43* podczas 100% obciążenia procka miodzio. Na moim starym freezerze (nie pro) na takich ustawieniach w stresie 65*C. Czas chyba zainwestować w tego wave :]

 

BTW wielkie dzięki wako :)

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy na E5200 albo E7200 po jakimś oc będzie wystarczające takie chłodzenie? No iczy na P5Q-PRO wejdzie bezżadnych problemów.

Od Karakorum chyba lepsze będzie, od thermalrighta raczej nie ale czy duża może być różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tyle poleciał mój przyszły procek to będę bardzo zadowolony. Myślę że na 100% będzie to min 3.2GHz a jeśli da radę więcej na rozsądnym napięciu to warto wiedzieć czy ma się zapas. Przy dobrze wentylowanej budzie chyba nie powinno być w takim razie problemu.

Jeszcze jak ktoś napisze czy na tego Asusa to wejdzie bez zgrzytów to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałby nie wejść. Jakiś miesiąc dwa temu składałem koledze komputer i na tym asusie spokojnie wszedł Pentagram KARAKORUM, który jest większy od Wave'a. Także nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nie wiem dlatego się pytam :P . Poprostu czytałem że na niektórych płytach z niektórymi produktami był problem.

 

Czyli wstępnie chyba się na niego zdecyduję(jeśli do 2 miesięcy nie wyjdzie coś lepszego w tym przedziale cenowym :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nabyłem, zamontowałem i jestem zadowolony. Temp. w spoczynku 25-27 st., pod obciążeniem maks 49 st. Na boxowym miałem 33-35 st., pod obciążeniem 69 st. Przy obrotach wentylatora ok. 900 cisza, natomiast powyżej 1300 zaczyna być słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A więc otrzymałem dzisiaj zamówione chłodzenie:

 

- Auras Wave

- Accelero S1 rev 2 + Scythe wentylek Scythe

 

Auras Wave.

 

Wszystko pięknie fajnie, temperatury naprawdę niziutkie tylko... NIE DZIALA JAKBY PWM! Wentyl zasuwa non stoper 2500 obr i wtedy jego hałas jest potężny! Podłączyłem go zgodnie z instrukcją, wszystko jest zamontowane tak jak być powinno - stabilnie, nie macha się itd.

 

W czym tkwi problem? Czy to kwestia zmiany czegoś w biosie? Jeśli tak to co mam zmienić? Miał ktoś z tym do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A więc otrzymałem dzisiaj zamówione chłodzenie:

 

- Auras Wave

- Accelero S1 rev 2 + Scythe wentylek Scythe

 

Auras Wave.

 

Wszystko pięknie fajnie, temperatury naprawdę niziutkie tylko... NIE DZIALA JAKBY PWM! Wentyl zasuwa non stoper 2500 obr i wtedy jego hałas jest potężny! Podłączyłem go zgodnie z instrukcją, wszystko jest zamontowane tak jak być powinno - stabilnie, nie macha się itd.

 

W czym tkwi problem? Czy to kwestia zmiany czegoś w biosie? Jeśli tak to co mam zmienić? Miał ktoś z tym do czynienia?

zmien kontrole z pwm na napięciową, nie pamietam gdzie to było(na pewno gdzies gdzie widac predkosci CPU fan i Case), ale u mnie w p31 w opcjach zmieniłem włąsnie na regulację napięciem. Ponieważ masz podobną płytę i prawie identyczny bios, zakładam że u ciebie też zadziała w ten sam sposów(max obroty na starcie, potem luz na pół gwizdka, w obciązeniu max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się do kupna tego coolera.

Przeglądałem różne opisy, różnych sprzętów i jestem w szoku - waga!! Jak to się trzyma? Te coolery mają ok. pół kilo, niektóre nawet więcej... to ma jakiś dodatkowy uchwyt do obudowy? Takie pół kilo jak założę to nie wygnie się płyta? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się do kupna tego coolera.

Przeglądałem różne opisy, różnych sprzętów i jestem w szoku - waga!! Jak to się trzyma? Te coolery mają ok. pół kilo, niektóre nawet więcej... to ma jakiś dodatkowy uchwyt do obudowy? Takie pół kilo jak założę to nie wygnie się płyta? :D

box wazy okolo 300g, auras troche ponad 400, nie panikuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjść to wyszło dawno, tylko szkoda, że tak późno dotarł na nasz rynek. Za granicą ta firma jest już dawno znana i doceniana. ;) U nas dopiero rozkręcają się i to całkiem pozytywnie.

 

Mam już to chłodzenie ponad 3 mscy i nadal jestem bardzo zadowolony. :) Ale jedno jest pewne wiatraczek od Freezera 7 wydaje się jakby lepszy od tego z Aurasa ale może jestem tylko przewrażliwiony. W przypadku Aurasa jak mocno podkręciłem kompa to wiatraczek szumiał bo chodził na obrotach ponad 2000... jeśli chodzi o Freezera były dużo mniejsze... Tak obie myślę czy ni zamontować Aurasowi inny, cichszy wiatraczek i zobaczyć jak wtedy będzie wypadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 8200 też chodzącym na 3,2 ghz. Wczoraj zamontowałem i na razie dużo na temat chłodzenia powiedzieć nie mogę. W idle temperatura spadła o 6 stopni. Po 1,5 godz. orthosa miałem odczyt 30 stopni ale to pewnie przekłamanie programu abita dołączonego do płyty głównej. Zainstaluję coś innego i napiszę. Co do głośności chłodzenia to sam wiatrak nie generuje wysokiego szumu, gorzej że wpada w wibracje i "terkocze". Jak przytrzymuję go ręką jest spox. Tym bardziej to dziwne, bo zamontowany jest na gumowych kołkach, które te wibracje powinny tłumić. Cieszą za to kompaktowe rozmiary aurasa. Np karakorum, ze względu na swoją wysokość, nie zmieściłby się w mojej obudowie (modecom prostation).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamówić sobie ten schładzacz :lol2:, nawet dodałem do koszyka na cooling, dziś wchodzę - nie ma go w ofercie.

Może mi ktoś polecić jakiś tani, solidny i szybki sklep gdzie będę mógł to cudo dostać?

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...