Skocz do zawartości
atsiv

Auras Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj zamontowałem tego Aurasa na mojego PDC E2140 podkręconego do 3.2 GHz przy napięciu 1.4 i temperatury spadły (w stosunku do BOX'a) z 45 do 34 w spoczynku, i z około 80 do 61 w stresie (20 min. orthos). Poprawne w miarę są te wyniki, czy powinno być lepiej? Pytam, bo miałem pewne problemy z jego instalacją (jeden kołek nie chciał się uparcie wcisnąć, więc ze dwa razy ściągałem cały cooler, oglądałem pechowy kołek, no i w końcu się udało :). Podczas tego pasta (MX-2) się lekko rozbabrała (wiadomo, trochę na procku, trochę na podstawie coolera), ale wyszedłem z założenia, że i tak sama się dobrze ułoży pod naciskiem. Czy słusznie? Teraz wszak mam myśli, żeby ściągnąć i jeszcze raz pastę nałożyć, ale jak sobie pomyślę o powtórce z rozrywki to ehh...

 

Jeszcze tak przy okazji. Czy na płycie Gigabyte p31-ds3l da się w biosie regulować obroty wentylatora? Bo ja za chiny tam nic takiego nie widzę, a by się przydało manualnie te rzeczy poustawiać. Próbowałem w speedfanie, który rozpoznaje prędkości dwóch zamontowanych w budzie wentyli (Zephyra na tyle i oczywiście tego na procku), jednak nie da się także nimi sterować. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?

 

I na koniec takie pytanie przy okazji. Czy Zephr 120 mm da sobie w miarę radę ze schłodzeniem Modecoma MC-350, bo ten obecny ma już najlepsze dni za sobą i ostatnio nieznośnie głośny sie zrobił. Chcę dzisiaj przy sobocie skoczyć do pobliskiego komputronika, kupić i zrobić takiego fanswapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Zamontowałem również AUras'a na płycie ECS PT880PRO-A - również miałem problemy z jednym kołkiem, ale udało się. Błąd to użycie pasty będącej w zestawie... Czy lepiej zdjąć ponownie aurasa i nałożyć inną pastę...??

Kolejna kwestia to jakby brak regulacji obrotów - speedfan non stop pokazuje 2430 - 2480 obrotów. Temperatura w spoczynku 23-26 stopni - w stresie 33 stopnie (procesor Pentium D 2,66 GHz). W biosie niestety nie ma żadnej opcji odnośnie włączenia lub wyłączenia PWM. Jest tylko info o aktualnej ilości obrotów

Edytowane przez nlio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium D potrafią się solidnie grzać, twój jest chłodniutki. Pastę dobrze jest nałożyć jakąś lepszą niż ta w zestawie, ale jakichś wielkich rewelacji się nie spodziewaj. Jeżeli płyta sama nie steruje Ci obrotami wentyla, ani speedfan nie może ich zmieniać, to pozostaje sterowanie ręczne jakimś regulatorem, ale nie do każdego będzie pasowała wtyczka PWM. Możesz też wymienić na jakiś wolniejszy cichy wentylator Scythw Gentle Typhoon np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie test nowych coolerów (w Polsce) firmy Auras: http://techworks.pl/artykul,333,26,1,Auras...niej_polki.html

 

Gdyby nie spojrzeć Auras Wave bije na głowę AC Freezer 7 PRO nawet o 20 stopni (jak wiadomo ludzie są zadowoleni z tego drugiego chłodzenia i uzyskuje całkiem przyzwoite temperatury). Zastanawia mnie czy jest to możliwe i czy ten test nie jest naciągany na korzyść Aurasa (tak duża przewaga wydaje mi się być dziwna, mam dylemat czy wierzyć). Nawet Pentagram Alpaya bije Freezera nazywając go strasznym nieudacznikiem (wg posiadaczy Alpaya jest lepszy najwyżej o 2-3 stopnie od fryzjera). Widziałem różne testy Pentagram Karakorum vs AC Freezer 7 PRO i różnice były najwyżej o te 5 stopni na korzyść Karakorum (jak najbardziej OK, czemu nie). Skoro Auras Wave jest bardzo wydajny, porządnie wykonany i cena bardzo atrakcyjna to czemu nie jest popularny? Gdy ludzie dowiedzieli się jak bardzo wydajny i opłacalny jest Pentagram Karakorum to bez problemu i szybko stał się hitem na naszym rynku.

auras wave co do temperatur: jest b.dobry

a co do ciszy dno: po wymianie standardowego wentylatora na acutake 92mm jest cud miód

ale jak bym miał teraz wybierac wziął bym karakorum

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie jakiego wentla polecacie do tego aurasa, z naciskiem na wydajność, ten acutake będzie dobry?? http://www.aac.com.pl/acutake-fan-92-pro-pwm-p-415.html

 

do tego jaka pasta MX-2, czy AS-5, producent niby chwali się, że ta pierwsza lepsza

Edytowane przez pdamiank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, czy gdzies mozna nabyć to chlodzenie jeszcze Auras Wave LPT-709. Składam kompa i to było jedno z lepszych chlodzen jesli chodzi o cena/jakość.

 

Lub co innego rowniez dobrego w tej cenie jest godne uwagi. Powiedzmy do 100 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...