Skocz do zawartości
atsiv

Auras Wave

Rekomendowane odpowiedzi

aha no to czekam na wieści, mój robi 3.6ghz przy 1.24v i jestem ciekaw czy auras mi wystarczy na niego.

zapodaj jakis screen i odpal core temp albo real temp

Dołączona grafika

 

tu na szybko po 10 minutach w orthosie.

 

p.s. wentylator wskazuje 1400 RPM. jak potrzebujesz to wrzucę po dłuższym czasie ale po 20 minutach temp. bez zmian

Edytowane przez qbek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na 1,26 v, dopiero wtedy w pełni stabilny. A buda modecoma, ma tylko jedną 80-tkę wyrzucającą powietrze z tyłu i to na dodatek jakiś marny arctic cooling

 

p.s. - buda (zdjęcie telefonem)

Dołączona grafika

Edytowane przez qbek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe chłodziwo naprawdę,hm.. a jak wypada przy tym Ultima albo karakorum? tznk chodzi mi o wasze opinie.

Ten Auras jest gorszy tylko o 2-3 stopnie od Ultimy biorąc pod uwagę różnicę w cenie to Auras jest znacznie bardziej opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafikaładny szlif ;]

Dołączona grafika

na boxie było ~72*C w 1,33V @ 3150MHz

na aurasie jest ~78*C w 1,49V @ 3500MHz :)

po wyłączeniu orthosa temperatura spada od razu do ~40*C

muszę pomazać płytę ołówkiem bo do 3,5GHz potrzebuję ~1,49V i mam właśnie tyle w stresie pod orthosem, ale w idle przechodzi do 1,520-1,536V :/ (Bios 1,575V :D)

malutki drop Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to auras mial siedziec inaczej, ze wentylator jest z prawej strony i dmucha na lewo, a 80mm w obudowie wywala to na zewnatrz:

Dołączona grafika

ale napackalem paste, szybko zalozylem cooler, zaraz zaczalem skladac wszystko do kupy i dopiero wtedy dalo sie uslyszec o kurwa, wiec tak juz zostawilem:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się regulować obroty samemu?

Ma ktoś na E6300? Jak u was temperatury?

Dałem na 2,66 (1,325V - domyślnie) i mam w stresie 56/57. Normalnie w takich warunkach jest ~47'. Nie jest za dużo? Spodziewałem się po podniesieniu ghz trochę mniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to auras mial siedziec inaczej, ze wentylator jest z prawej strony i dmucha na lewo, a 80mm w obudowie wywala to na zewnatrz:

Dołączona grafika

ale napackalem paste, szybko zalozylem cooler, zaraz zaczalem skladac wszystko do kupy i dopiero wtedy dalo sie uslyszec o kurwa, wiec tak juz zostawilem:

Dołączona grafika

Zmień położenie Aurasa tak by wydmuchiwał na zewnątrz budy albo do góry, a zobaczysz że tempy jeszcze ci spadną i odwróć ten wiatraczek w budzie na tylnym panelu.

 

Czy da się regulować obroty samemu?

Ma ktoś na E6300? Jak u was temperatury?

Dałem na 2,66 (1,325V - domyślnie) i mam w stresie 56/57. Normalnie w takich warunkach jest ~47'. Nie jest za dużo? Spodziewałem się po podniesieniu ghz trochę mniej :D

W sumie to ja mam takie tempy na boxie. Sprawdź czy dobrze paste położyłeś i czy wszystkie zatrzaski doszły do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się regulować obroty samemu?

Tylko PWM. Albo potencjometr z allegro. ;)

Ma ktoś na E6300? Jak u was temperatury?

Dałem na 2,66 (1,325V - domyślnie) i mam w stresie 56/57. Normalnie w takich warunkach jest ~47'. Nie jest za dużo?

Ja na boxie miałem ok 60*C na 3GHz 1,30625V BIOS (należy odliczyć sporego dropa ponad 0,05V). Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wy chyba jesteście niepoważni pisząc że ten cooler jest cichy!! On nie ma nic z ciszą wspólnego, terkocze jak ruski traktor a huczy tak, że usiedzieć nie można! Wydajny i dobrze zrobiony to może i jest ale jakim kosztem :/

 

Kolejna wielka wada to zapinka na AM2 - krótko mówiąc ŻAL, chłodzenie da się zamontować jedynie wentylem do dołu lub góry :/ Stary Freezer oferuje montaż w każdym kierunku a tu...?

 

Pata dołączona do chłodzenie to czysta kpina, oni ją chyba z g**na robią....

 

 

Ogónie to mogę wystawić 3/10. Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Cooler zawiódł mnie zanim jeszcze go zamontowałem, i to 2 razy. Po pierwsze ta zapinka, od razu wiedziałem, że coś jest nie tak, spojrzałem na socket i już wiedziałem :/ Potem ta pasta, strasznie gęsta, bardzo ciężko się ją nakłada, na szczęście łatwo się jej pozbyć, żeby nałożyć inną. ak już zamontowałem myślałem że teraz będzie z górki, taaa chciałoby się. Po włączeniu kompa od razu go wyłączyłem. Myślałem że coś wpadło do wentylatora, niestety, sam z siebie tak terkocze.

 

Jedyna zaleta Aurasa to wygląd, jest bardzo ładny i dobrze wykonany (poza zapinką na am2). Jest też dosyć wydajny, ale to pomijam, bo za coś trzeba było dać te 7 dych. Uważam jednak, że nie jest warty więcej niż 30zł.

 

Przykro mi bardzo, ale na pewno nikomu tego nie polecę, zawiodłem się strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba jesteście niepoważni pisząc że ten cooler jest cichy!! (...) terkocze jak ruski traktor

Cooler = radiator

 

Od kiedy część niemechaniczna terkocze :huh: ?

Jeśli chodzi Ci o ten głośny wentylator to nic nie stoi na przeszkodzie żeby tam zamontować zamiennik, lub nawet cichą 120mm

 

Pata dołączona do chłodzenie to czysta kpina, oni ją chyba z g**na robią....

Podaj mi producenta który dodaje DOBRĄ pastę termoprzewodzącą do układu chodzącego. Większe firmy (Scythe, TT) nawet jej nie dodają, więc ciesz się że cokolwiek dostałeś w cenie 68zł

 

Po włączeniu kompa od razu go wyłączyłem. Myślałem że coś wpadło do wentylatora, niestety, sam z siebie tak terkocze.

Już bez przesady.... musiał Ci się w jakiś sposób uszkodzić, lub taki przysłali. Ja go miałem 2 dni zamontowanego to był średnio głośny i nie przeszkadzał. Teraz na nim siedzi 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler = radiator

Od kiedy część niemechaniczna terkocze :huh: ?

cooler = cooler

radiator = radiator

 

cichy nie jest, na full obrotow glosnosc porownywalna do boxa

nie rozumiem jednego - zamocowany jest na jakiejs gumie, a czasem zdarza mu sie zlapac takie obroty ze zaczyna wydawac dziwne i wkur#!@jace dzwieki, ale wystarczy go dotknac i przestaje :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi producenta który dodaje DOBRĄ pastę termoprzewodzącą do układu chodzącego. Większe firmy (Scythe, TT) nawet jej nie dodają, więc ciesz się że cokolwiek dostałeś w cenie 68zł

 

 

Już bez przesady.... musiał Ci się w jakiś sposób uszkodzić, lub taki przysłali. Ja go miałem 2 dni zamontowanego to był średnio głośny i nie przeszkadzał. Teraz na nim siedzi 120mm.

Szczerze to nie ma się z czego cieszyć, lepiej jakby wcle tej pasty nie dodawali, byłoby pewnie narzekanie że nie ma pasty, ale imho lepsze niż to że jest ale warta tyle co by ją do kosza wrzucić od razu. Ja w każdym razie po 2 próbie nałożenia jej zrezygnowałem i zastosowałem inną.

 

 

Wątpię żeby się uszkodził, zlutowałem na szybko kontroler obrotów i podłączyłem wentyl pod niego, na minimalnych obrotach (ok 5V) jest całkiem ok, ale sporo traci na wydajności, na 7V jest już niestety wyraźnie słyszalny a nadal nie dmucha tak jak powinien.

 

 

Jaki cichy wentylator 92mm polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT weź pod uwagę, że wiatraczek potrafi osiągnąć 2500 obrotów na minutę i nie ma na świecie wiatraczków, które przy tych obrotach byłyby ciche. Swoją drogą u mnie wiatraczek chodzi średnio na obrotach od 1200 do 1400 i na głośność nie narzekam, ponieważ jest cicho. Masz ustawiony PWM w biosie? Może twój wiatrak szaleje bo jak chodzi cały czas na full obrotach to nic dziwnego, że jest głośno.

 

Jaki cichy wentylator 92mm polecacie??

Np. Zephyr 92, ponieważ jego obroty to maks 1100 obrotów na minutę i jest przez to bardzo cichy. W testach pokazuje, że jest wstanie z Aurasem chłodzić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety tez lacze sie w opini uzytkownika @NeoMagNeT - auras jest z lekka przereklamowany. mam w 2gim pc freezer'a 7 pro i nie dosc ze temp utrzymuje identyczne a w stresie anwet o 2 stopnie mniejsze to jeszcze jest znacznie cichszy!

 

OSOBISCIE NIE POLECAM AURASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć w to co piszesz. Auras jest sporo wydajniejszy od Freezera bo również go mam i wiem, to Freezer był przereklamowany, ponieważ on był trochę lepszy od BOX.

 

Ja osobiście dalej polecam Aurasa, ponieważ mam go przez kilka miechów i jestem b. zadowolony z niego, biorąc pod uwagę cenę 65 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety tez lacze sie w opini uzytkownika @NeoMagNeT - auras jest z lekka przereklamowany. mam w 2gim pc freezer'a 7 pro i nie dosc ze temp utrzymuje identyczne a w stresie anwet o 2 stopnie mniejsze to jeszcze jest znacznie cichszy!

 

OSOBISCIE NIE POLECAM AURASA.

Pewnie znowu nałożyłeś całą strzykawkę pasty, więc nic dziwnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...