Skocz do zawartości
racegrid

Call Of Duty: Modern Warfare 2

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale w dzisiejszych czasach liczy się tylko i przede wszystkim kasa...

Jakby w przeszlosci bylo inaczej, a w przyszlosci mialo sie to zmienic <_<

 

@nierealny

Chodziło mi o to, ze to osoby decyzyjne spowodowaly, ze bedzie co bedzie. To, ze konsole maja takie rozwiazanie to jedno, a to, ze ktos chce przeszczepic to na PC to juz inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale jeśli Ty tego nie widzisz i reszta to nie mam pytań. Konsole=zdzieramy za wszystko. Activision łatwo wykalkulował sobie ile może zarobić na rynku PC po wydaniu zamkniętej gry. ...

Imo nic, bo po co kupować grę stworzoną do multi bez multi. Wielu kupiłoby pewnie oryginał żeby po sieci pograć, a tak nie będzie takiej potrzeby.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co konsole maja to tego? :blink: Konsola zadecydowala czy kierownictwo wydawcy/tworcy gry? Konsola=zuooooo :lol:

No chyba nie powiesz, że multiplay w systemie zbliżonym do p2p to domena pc. A szczególnie fpp na pc.

Myślę, że wydawcy strzelili sobie w stopę, na której stoją. Tak krótkiej i schematycznej gry jak CoD niewielu kupi do singla... szczególnie za tak wysoką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mało to jest "skonsolowanych" gier na pc'ta?

Modern Warfare 2 jest właśnie jedną z tych gier, chcą przenieść ideologie konsoli na pc'ta, może jeszcze niech zrobią tylko i wyłącznie sterowanie z poziomu pada?

Nie masz pada? Nawet na pc nie pograsz ;] IMHO, cała magia call of duty na pc, to jest właśnie zajebisty multiplayer, i z mw2 oni to zniszczyli, na konsoli większość graczy i tak zagra w sam singleplayer, a multi nie bardzo, bo jak tu grać mądrze w fps'a na padzie ?

Hm ktoś może zna wyniki sprzedawalości pierwszego mw w stosunku do konsol?

Edytowane przez Shadowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mało to jest "skonsolowanych" gier na pc'ta?

Modern Warfare 2 jest właśnie jedną z tych gier, chcą przenieść ideologie konsoli na pc'ta, może jeszcze niech zrobią tylko i wyłącznie sterowanie z poziomu pada?

Nie masz pada? Nawet na pc nie pograsz ;] IMHO, cała magia call of duty na pc, to jest właśnie zajebisty multiplayer, i z mw2 oni to zniszczyli, na konsoli większość graczy i tak zagra w sam singleplayer, a multi nie bardzo, bo jak tu grać mądrze w fps'a na padzie ?

Hm ktoś może zna wyniki sprzedawalości pierwszego mw w stosunku do konsol?

Na PC 1-2mln an konsolach koło 9mln sprzedanych kopii.

 

Śmieszne jak gra która imo dla mnie nie licząc stalkera mogła być grą roku nagle przestała istnieć. SP w MW1 to był dodatek do MP to samo sie szykuje w MW2 (6-8h singla za 120 zł ?) sry ja za to nie zapłace. Licze na to, że wrócą po rozum do głowy albo społeczność coś wymyśli...

 

EDIT

Wuj wie czy to coś da ale podpisujcie się pod tą petycją:

http://www.petitiononline.com/dedis4mw/petition.html

 

I na pocieszenie :lol: :<

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na konsoli większość graczy i tak zagra w sam singleplayer, a multi nie bardzo, bo jak tu grać mądrze w fps'a na padzie ?

Ahahaha no ta, jak zwykle "koronny" argument :lol:

 

Halo 3

Call of Duty 4

GTA IV

Gears of War 2

Gears of War

 

Pierwsza "piatka" najpopularniejszych gier na Xbox Live (rok 2008, nowszego nie chcialo mi sie szukac). 4 na 5 pozycji to FPS, ale spoko luz, jak tu grac madrze na padzie :lol:

 

Poza tym jesli chodzi o SP to nie wiem czemu tak sie ludzie pluja, ze tylko MP i SP to dodatek. Jest sporo osob, ktore mysla na odwrot: kupuja dla singla, a multi traktuja jako bonus. Zreszta, patrzac na wyniki sprzedazy to nie dziwne, ze coraz mniej biora sobie do serca to co gracze PC maja do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jesli chodzi o SP to nie wiem czemu tak sie ludzie pluja, ze tylko MP i SP to dodatek. Jest sporo osob, ktore mysla na odwrot: kupuja dla singla, a multi traktuja jako bonus. Zreszta, patrzac na wyniki sprzedazy to nie dziwne, ze coraz mniej biora sobie do serca to co gracze PC maja do powiedzenia.

Warto przeanalizować które kraje podnoszą te wyniki sprzedaży gier na konsole, USA i Japonia gdzie jako platforma do gier królują konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż praktycznie go nie ma dla e-sportu w takiej sytuacji. Sam się w to troche bawiłem, ESL, ClanBase. Detykowany serwer wykupiony przez klan, to podstawa gry zespołowej. Są też ludzie którzy zrobią z niego serwer publiczny i budują w koło niego społeczność która tam gra, zaufaną bez citerów. Praktycznie na razie MW2 jest z tego obiegu wykluczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta, patrzac na wyniki sprzedazy to nie dziwne, ze coraz mniej biora sobie do serca to co gracze PC maja do powiedzenia.

Dokladnie. Nagle blacharze gracze nie posiadajacy konsoli sa okropnie oburzeni. Pff a kogo to interesuje? Biorac pod uwage sprzedaz to PCtowcy powinni skakac z radosci, ze wersja PC wogole wychodzi i to w dodatku rownoczesnie z wersja konsolowa a nie z polrocznym lub rocznym opoznieniem.

Warto przeanalizować które kraje podnoszą te wyniki sprzedaży gier na konsole, USA i Japonia gdzie jako platforma do gier królują konsole.

Chyba cala zachodnia cywilizacja chciales napisac.

niektórzy tak histeryzują, jakby tego multi w MW2 w ogóle miało nie być.

Dokladnie. Jakos 40 milionowa spolecznosc(20mln XBL+20mln PSN) graczy konsolowych w wiekszosci gier ma takie rozwiazanie i nie narzeka. Tak wogole to ta zmiana nie miala czasem glownie uderzyc w piratow? Takie newsy mozna bylo poczytac po premierze COD4 IW: I oni sie dziwią czemu ludzie nie robią juz gier na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cala zachodnia cywilizacja chciales napisac.

Chyba jednak czytaj ze zrozumieniem i pogoogluj, gdyby nie USA i Japonia sprzedaż gier i konsol nie była by tak imponująca.

 

Dokladnie. Jakos 40 milionowa spolecznosc(20mln XBL+20mln PSN) graczy konsolowych w wiekszosci gier ma takie rozwiazanie i nie narzeka.

Ta fajne liczby, liczyłeś na palcach ? I co kogo obchodzi że takie rozwiązanie jest przyjęte na konsolach - na tej platformie wiele kitu można ludziom wciskać za pieniądze, wręcz byle co i jakoś "się przyjmuje".

 

Tak wogole to ta zmiana nie miala czasem glownie uderzyc w piratow? Takie newsy mozna bylo poczytac po premierze COD4 IW: I oni sie dziwią czemu ludzie nie robią juz gier na PC

Po 1. Nie uderzy w piratów a tylko wzmocni, bo ludzie niechętnie będą płacić dość wysoką cenę za tryb single.

Po 2. CoD4 na PC sprzedało się w liczbie przekraczającej 1.5mln - a taki wynik do czegoś zobowiązuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z brakiem serverów dedykowanych jest kretyński, ale dlaczego niektórzy od razu skreślają grę? Czyzby multi w Codach było tak słabe, że z matchmakingiem już nie ma sensu grać... ?

Próbujesz prowokować? :lol:

 

Ja skreślam od razu, granie w ad-hoc tworzonych, pełnych przypadkowych ludzi 'sesjach' bez adminów mi nie odpowiada.

Taki system sprawdza się w strategiach, ewentualnie wyścigach, ale od fpp oczekuję czegoś więcej.

Czego? Najlepiej podsumował to KaszaWsprayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapominacie o lagach :D mozna powiedziec, ze to multi nie istnieje... widac chlopaki maja za duzo kasy, bo mimo platnych dodatkow to glownie dobre multi sprzedaje gry na piecu

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wiadomosc co najmniej smieszna - tak samo jak to posuniecie.

 

COD4 sprzedal sie w dobrej ilosci glownie przez genialne multi [moim zdaniem ofc] wiec jesli nowy COD ma miec gorszy ten element to po kupowac gre w ktorej najlepsze elementy poszly w najmniej oczekiwana i pozadana strone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak czytaj ze zrozumieniem i pogoogluj, gdyby nie USA i Japonia sprzedaż gier i konsol nie była by tak imponująca.

Sam pogoogluj bo widac nie masz zielonego pojecia na ten temat a sie wypowiadasz. Jak wg ciebie tylko w USA i Japonii konsole i gry na nie sie dobrze sprzedaja to grubo sie mylisz. Biorac pod uwage tylko X360/PS3 to USA+Japonia(33mln sprzedanych konsol), Europa(25mln) - dane z 3388015[/snapback]

Ta fajne liczby, liczyłeś na palcach ?

Nie, sa to oficjalne znane liczby ktore Sony i Microsoft co jakis czas publikuja. Np tu 3388015[/snapback]

Po 1. Nie uderzy w piratów a tylko wzmocni, bo ludzie niechętnie będą płacić dość wysoką cenę za tryb single.

I kto ty ma problemy z czytaniem. Jak dla ciebie brak dedykowanych serverow=brak multi to gratuluje IQ. Bedzie mozna grac w multi, bedzie mozna grac ze swoimi znajomymi, bedzie mozna zakladac prywatne mecze, ale okej dla niektorych to zupelny brak multi.

Po 2. CoD4 na PC sprzedało się w liczbie przekraczającej 1.5mln - a taki wynik do czegoś zobowiązuje.

Tak, nawet jakby wersja PC dostala cancela to Activision ledwo by to poczulo(o ile wogole) bo tak naprawde zarabiaja na sprzedazy na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pogoogluj bo widac nie masz zielonego pojecia na ten temat a sie wypowiadasz. Jak wg ciebie tylko w USA i Japonii konsole i gry na nie sie dobrze sprzedaja to grubo sie mylisz. Biorac pod uwage tylko X360/PS3 to USA+Japonia(33mln sprzedanych konsol), Europa(25mln) - dane z http://vgchartz.com/. W Europe konsole i gry na nie sprzedaja sie tak samo dobrze jak gdziekolwiek indziej wiec nie splycaj tego tylko do USA i Japonii bo nie wiesz o czym mowisz. Poza tym praktycznie kazda multiplayerowa gra sprzedaje sie lepiej na konsolach niz na PC w kazdym kraju.

 

Nie, sa to oficjalne znane liczby ktore Sony i Microsoft co jakis czas publikuja. Np tu http://tiny.pl/hq88j albo tu http://tiny.pl/hq88n . Znowu kwestionujesz moje slowa nie majac najmniejszego pojecia jak jest naprawde.

 

I kto ty ma problemy z czytaniem. Jak dla ciebie brak dedykowanych serverow=brak multi to gratuluje IQ. Bedzie mozna grac w multi, bedzie mozna grac ze swoimi znajomymi, bedzie mozna zakladac prywatne mecze, ale okej dla niektorych to zupelny brak multi.

 

Tak, nawet jakby wersja PC dostala cancela to Activision ledwo by to poczulo(o ile wogole) bo tak naprawde zarabiaja na sprzedazy na konsolach.

Jak powiedział Wałęsa "Nie chcem, ale muszem" przyłączyć się do tego OT i wojny PC vs. konsola.

 

Po pierwsze trzeba jasno powiedzieć, że oficjalne dane o sprzedaży są zawyżone do tego liczą się też te osoby którym X czy PS się zepsuł po gwarancji i były zmuszone kupić drugą co zwiększa sprzedaż, ale nie zwiększa ogólnej liczby użytkowników.

 

Druga sprawa rejestracja w X Live czy PSN sam mam 3 albo 4 konta z czego korzystam z 1 takich osób pewnie jest pełno powinno liczyć się tylko te osoby które logują się do konta przynajmniej raz w tygodniu, a nie liczyć tylko ilość zarejestrowanych osób.

 

Nie wiem dlaczego kwestionujesz czyjeś IQ brak dedyka to poważny in minus ja wiem, że na konsoli wali Cie na jakim grasz serwie i z kim, ale jednak większość osób grających na PC ma swoje ulubione serwery na których tylko grają ze względu na dobrego admina skutecznie czuwającego na regulaminem, normalnych graczy, a nie tzw. dzieci neostrady, odległość serwera czyli serwer w Polsce=niski ping, a nie serwer na Bermudach i wysoki ping. Trzeba sobie jasno powiedzieć system Live jest fajny dla leniwych ludzików grających okazyjnie w MP, natomiast dla ludzi którzy większość czasu spędzają na MP taki system to udręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz prowokować? :lol:

 

Ja skreślam od razu, granie w ad-hoc tworzonych, pełnych przypadkowych ludzi 'sesjach' bez adminów mi nie odpowiada.

Taki system sprawdza się w strategiach, ewentualnie wyścigach, ale od fpp oczekuję czegoś więcej.

Czego? Najlepiej podsumował to KaszaWsprayu.

Czy próbuje prowokować? No ale przecież multi w codzie broniło się tym jakie jest, dlaczego niby matchmaking miałby to wszystko przekreślać? Niektórzy kupują grę na X'a/PS3 i też myślą o multi (np. ja)

 

servery dedykowane >>> to co jest na konsolach, żeby nie było. Nie wiem dlaczego w takim Killzone 2 dało się zrobić dedyki, a w innych strzelankach już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo 3

Call of Duty 4

GTA IV

Gears of War 2

Gears of War

Pierwsza "piatka" najpopularniejszych gier na Xbox Live (rok 2008, nowszego nie chcialo mi sie szukac). 4 na 5 pozycji to FPS, ale spoko luz, jak tu grac madrze na padzie :lol:

To chyba jakaś wyższa matematyka, bo ja tutaj widzę tylko 2 pozycje FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba jasno powiedzieć, że oficjalne dane o sprzedaży są zawyżone(...)

Eh ale co to ma do rzeczy? Przeciez nie rozmawiamy na temat czy oficjalne dane sprzedazy konsol za zawyzone czy nie. Jasne, jak chcesz to mozesz sobie odjac kilka milionow od sprzeday X360 i co to niby zmienia?

Druga sprawa(..)

W pierwszym przypadku jakbys nie zauwazyl to podane jest ilosc uzytkownikow oplacajacych XBL wiec nie jest w zadnym wypadku zawyzona, jesli chodzi o PSN to zgadzam sie ze wiekszosc ma po kilka kont i mozna odjac z 5 milionow przynajmniej. Ale ciagle nie rozumiem co to ma to rzeczy, chcesz jakos umniejszyc ilosc graczy konsolowych czy co <_< Pozatym ten post jest kierowany do ojca, ktory kwiestionuje kazdy moje stwierdzenie w tym temacie nie majac za bardzo pojecia o czym mowi.

Nie wiem dlaczego kwestionujesz czyjeś IQ brak dedyka to poważny in minus(...)

Nigdzie nie pisze to nie nie minus, ale rozwala mnie jak ktos pisze ze brak dedykow=brak multi co jest wierutną bzdurą. Przeciez bedziesz mogl sobie zalozyc swoj prywatny mecz ze swoimi znajomymi z Polski i bedziecie grac na niskim pingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisze to nie nie minus, ale rozwala mnie jak ktos pisze ze brak dedykow=brak multi co jest wierutną bzdurą. Przeciez bedziesz mogl sobie zalozyc swoj prywatny mecz ze swoimi znajomymi z Polski i bedziecie grac na niskim pingu.

Mam wrazenie, ze nie wiesz o czym mowisz. Mam lacze 10/1 ktore jest chyba niezle jak na nasze standardy, a zalozenie meczu cs'a na kilka osob konczy sie tragicznie. Za dawnych lat, na 512 wysylania nawet treningu nie dalo sie przeprowadzic... multi tej gry nie istnieje, lepiej sie z tym pogodzic niz pozniej srodze zawiesc... zreszta, gdyby tak latwo mozna bylo zalozyc gre z dobrym pingiem to kto by oplacal te setki serwerow... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze nie wiesz o czym mowisz. Mam lacze 10/1 ktore jest chyba niezle jak na nasze standardy, a zalozenie meczu cs'a na kilka osob konczy sie tragicznie. Za dawnych lat, na 512 wysylania nawet treningu nie dalo sie przeprowadzic... multi tej gry nie istnieje, lepiej sie z tym pogodzic niz pozniej srodze zawiesc... zreszta, gdyby tak latwo mozna bylo zalozyc gre z dobrym pingiem to kto by oplacal te setki serwerow...

kkNd! to znaczy dla nie których wystarczy jak ktoś postawi serwer i wejdzie z 5 osób bo to jest maksymalna ilość na takim serwerze no ale przy ilości graczy powyżej 10 to niestety ale trzeba wykupić sobie serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku jakbys nie zauwazyl to podane jest ilosc uzytkownikow oplacajacych XBL wiec nie jest w zadnym wypadku zawyzona, jesli chodzi o PSN to zgadzam sie ze wiekszosc ma po kilka kont i mozna odjac z 5 milionow przynajmniej.

I gdzie wyczytałeś że podane dane są na podstawie ilości opłaconych kont xbl? Ja tam widzę same ogólniki mające "razić" opinię publiczna, te 20mln to ogólna ilość kont Xbl a nie ilość aktywnych użytkowników xbl.

Następnie dalej jest mowa o zyskach jednak nie odnosi się to bezpośrednio do liczby 20mln.

 

Nigdzie nie pisze to nie nie minus, ale rozwala mnie jak ktos pisze ze brak dedykow=brak multi co jest wierutną bzdurą. Przeciez bedziesz mogl sobie zalozyc swoj prywatny mecz ze swoimi znajomymi z Polski i bedziecie grac na niskim pingu.

Pisz dalej te głupoty, jest z czego się pośmiać. Zresztą panowie wyżej dokładnie wytłumaczyli w czym rzecz, jak dalej tego nie pojmujesz to współczuję.

 

kkNd! to znaczy dla nie których wystarczy jak ktoś postawi serwer i wejdzie z 5 osób bo to jest maksymalna ilość na takim serwerze no ale przy ilości graczy powyżej 10 to niestety ale trzeba wykupić sobie serwer.

Jak grałem na takich serwerach w l4d to na co drugim serwerze warunki były kiepskie (z tym że to bardziej coop więc dało się przeżyć), oprócz wysokich pingów są częste lagi co już na starcie dyskwalifikuje tego typu serwer do typowej gry fps (gracz v gracz), a warto wspomnieć że bez modyfikacji na taki serwer oprócz gracza hosta loguje się dodatkowo AŻ 3 graczy i mimo to warunki są co najmniej złe. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie wyczytałeś że podane dane są na podstawie ilości opłaconych kont xbl? Ja tam widzę same ogólniki mające "razić" opinię publiczna, te 20mln to ogólna ilość kont Xbl a nie ilość aktywnych użytkowników xbl.

Microsoft już nie raz podawał jak liczona jest ta ilość. Są to aktywne konta XBL. W styczniu było ich 17M, teraz pewnie ponad 20M jest.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6163...wnikow_PSN.html

Żeby postawić sprawy jasno - jesteśmy bardzo konserwatywni jeżeli chodzi o sposób w jaki przedstawiamy dane o naszych użytkownikach. To są aktywni użytkownicy. Jeżeli posiadają Xboxa 360 i nie są aktywni w przeciągu ostatnich 6 miesięcy to wykorzystujemy ponownie jego tag gracza i usuwamy konto. To prawdziwa liczba osób korzystających z naszej usługi.

Z tego ponad 50% to konta gold - http://www.eurogamer.net/articles/56-per-c...users-have-gold Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie o którym nikt nie wspomniał w Polsce nie można grać MP bo w Polsce nie ma X-Live :lol2: ja wiem, że każdy zakłada konto na jakiś pierwszy lepszy adres w Anglii, USA, czy innym kraju, ale bądźmy szczerzy jak ktoś chce być uczciwy w Polsce sobie nie pogra :lol: Oczywiście MW2 nie korzysta z Live, ale wiele innych gier już tak.

 

Żeby postawić sprawy jasno - jesteśmy bardzo konserwatywni jeżeli chodzi o sposób w jaki przedstawiamy dane o naszych użytkownikach. To są aktywni użytkownicy. Jeżeli posiadają Xboxa 360 i nie są aktywni w przeciągu ostatnich 6 miesięcy to wykorzystujemy ponownie jego tag gracza i usuwamy konto. To prawdziwa liczba osób korzystających z naszej usługi.

Toć to wierutne kłamstwo jest właśnie zalogowałem się na jedno ze swoich kont, które miałem za czasów xbox-a 360, x-a wywaliłem ponad rok temu i od tego czasu konta nie używałem, a to potwierdza, że M$ kłamie gdyż według nich to konto nie powinno istnieć od ponad pól roku :lol2:

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...