Skocz do zawartości
racegrid

Call Of Duty: Modern Warfare 2

Rekomendowane odpowiedzi

racja, interfejs faktycznie dali zbyt kolorowy/zmiękczony. Rysunki przedstawiające bronie wyglądają na zabawki - coś właśnie jak w borderlands, naszczęście tylko na rysunkach;p Ta gra jest od 18lat powinni trochę poważniejsze/bardziej realistyczne dać jak w cod4.

 

Moje pierwsze wrażenia z gry:

-SP jest extra, co z tego że to będzie tylko kilka godzinek grania, ale jakich !!!! Gram na weteranie i czasami padam więc mi się trochę gra przedłuży ;p na razie dawkuje sobie kilka misji i przerwa, żeby nie przejść tej gry w1 dzień ;)

-grafika nie zachwyca/nie przeraża. W SP wydaje mi się, że jest ładniej niż w MP, przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

-Akcja w niektórych momentach za bardzo się przyspiesza i nie ma czasu obejrzeć lokacji;p może to i +, w nie wielu grach można poczuć tą dynamikę.

-MP na 1szy rzut oka kaszana, ale pograłem z 2h i coraz ciekawiej się robi.

-Plansza Lotnisko z cywilami, jak słyszałem w radiu/necie info o tym, że IW przegięło pałkę z tą misją to sobie myślałem - eee czym oni się podniecają to tylko gra, takie rzeczy to przecież pikuś;p Ale faktycznie jak grałem to uważam, że może i trochę przesadzili - szkoda mi było tych cywilów ;-)

-IMo Troszkę za mało klimatyczne mapy w multi i za dużo zbędnych wyskakujących informacji na ekranie. Jak się kogoś zabije to wyskakuje denerwujące okienko z nickiem i jakimiś rysunkami. Noi trochę za dużo tych bonusów za kilka killów z rzędu dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze, ale to ZAWSZE mnie bawi zarzucanie Codowi i innym gierkom że są brzydkie w porównaniu do Crysisa (bo teraz wiadomo, co jest brzydsze niż Crysis to już grać się nie da).

 

Dzięki temu, że MW2 nie jest takie piękne jak Crysis to przynajmniej ładnie działa na większości komputerów, o czym zapominacie.

 

Ale oczywiście nie wszystkim dogodzisz - teraz bedą lamenty przez 3 kolejne strony o tym jaka ta gra jest brzydka, gdyby miała wymagania jak Crysis to by były 3 strony lamentowania że na moim dżiforsiku nowym nie działa.

 

A prawda jest taka że MW2 syci na maxa, w multi zrobiło narazie na mnie większe wrażenie niż CoD4, także przez 3 miesiące będzie młócenie w MW2 a potem MW2 na przemian z BC2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli słabiutko prezentuje się MW2 w porównaniu z PC, tylko odległość od ekranu rekompensuje straty.

Natomiast w pojedynku konsol wydaje mi się że PS3 wypada lepiej.

 

Ja tam nie widze praktycznie żadnych różnic. No może na niektórych screenach krawędzie wydaję się być mniej postrzępione na PS3. Nie wiem czy PS3 obsługuje AA czy coś podobnego, ale momentami wygląda to lepiej niż na X360 Za to wersje PC ma nieco lepsze tekstury. No i myślę, że jak będzie się dało włączyć AA to będzie jeszcze lepiej.

 

Np ten screen

 

Dołączona grafika

 

 

Obiekty w dali wydają się być bardziej ostre na PS3. Tak jakby na X360 była nieco niższa rozdzielczość albo brak AA czy czegoś podobnego. Ale to tylko moje mylne wrażenie. Bo ogólnie to nie ma praktycznie żadnych różnic. Musiałbym to porównać na dwóch tych samych dobrych LCD by dostrzec te marginalne różnice.

 

@up żadna grafika nie nadrobi dobrego i ciekawego Gameplaya. Dla mnie Crysis był po prostu nudny i przechodziłem go dosyć długo. Także nie zgadzam się z tym, ze teraz tylko każdy patrzy na grafikę. Bo jak na razie to ściaganie się Devoleperów o najładniejsza grę troszkę przymarzło. Teraz każdy stara się wypuścić jak najszybciej grę jak najtańszym kosztem. Ile to gier od czasu Crysis wyszlo z naprawdę ładną grafiką ? Nikt nie wymaga, by gra wyglądała jak Crysis, albo lepiej. Ale widzę, że troszkę to przychamowało.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

zawsze, ale to ZAWSZE mnie bawi zarzucanie Codowi i innym gierkom że są brzydkie w porównaniu do Crysisa (bo teraz wiadomo, co jest brzydsze niż Crysis to już grać się nie da).

 

Dzięki temu, że MW2 nie jest takie piękne jak Crysis to przynajmniej ładnie działa na większości komputerów, o czym zapominacie.

 

Ale oczywiście nie wszystkim dogodzisz - teraz bedą lamenty przez 3 kolejne strony o tym jaka ta gra jest brzydka, gdyby miała wymagania jak Crysis to by były 3 strony lamentowania że na moim dżiforsiku nowym nie działa.

 

A prawda jest taka że MW2 syci na maxa, w multi zrobiło narazie na mnie większe wrażenie niż CoD4, także przez 3 miesiące będzie młócenie w MW2 a potem MW2 na przemian z BC2 :D

Ale jakiego Crysisa? Na PS3 już lepiej Killzone 2 i Uncharted 1 wygląda o 2 nie wspominając. Nie chodzi o to, że gra jest ble i nie można grać. Raczej o podejście recenzentów i ludzi, że ta gra to hit to i się należy najwyższa ocena za grafikę. Crysis czy Uncharted może być nudny ale jak to się ma do oceniania grafiki? Nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówi że MW2 wygląda lepiej od tych gier. Dodałbym jeszcze Bad Company 2.

 

Ale jeśli chodzi o konsolę to tylko nowy CoD daje 60 klatek.

 

Ja już dawno przestałem brać pod uwagę tych recenzentów od siedmiu boleści z IGNow gamespotów itd którzy w większości są opłacani albo idą za głosem ludu, bo nie chcą robić rabanu :) Polecam innym też zlewanie na nich :) ja już to zrobiłem od oceny grafiki w Halo 3 (choć sama gra jest genialna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy można grać na split screen w Special Ops jak na konsolach? Z wykorzystaniem pada oczywiście.

Special Ops na PC jest tylko w trybie online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłeś się czemu? Bo jedna z ponad 15 map jest remake'iem mapy z poprzedniej części?

 

Multi wygląda identycznie jak w COD4 tylko że więcej i lepiej. Nowe killstreaki dają praktycznie nieograniczone możliwości, np moje ulubione EMP, które sprawia że przeciwnikowi znika cały hud. Nowe perki typu bling pozwalają na jeszcze większą customizację broni. Są deathstreaki, uaktywniające się po X śmierciach bez fraga (tutaj wrzucono marty teraz). Jedyny minus to odrobinę "mniejsze gry" - max 9v9 a i to nie we wszystkich typach gry. Nowością jest też 3rd person - w odmianie TDM, Domination i 1v1 (może coś więcej jest, ale tylko tyle grałem) - miła odskocznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brecourtt! Yeaaaaa. Mam nadzieję, że klimat tej mapki został zachowany. W bonusach, dodatkowo powinna być możliwość odblokowania np. kar98... Marzenia lub czekanie na odpowiedniego moda. Troszkę zawaliłem sprawę, bo nikt mnie nie uświadomił, że dzisiaj wszystko mamy zamknięte wszystkie sklepy.

Tylko 9vs9 w multi? W sumie ostatnio nie grywam na serwerach ktore maja więcej slotów. Jak wygląda sprawa wyboru serwerów? Można bez większych problemów wejść na swojego ulubionego, czy za każdym razem lądujemy gdzieś indziej? Może wsytarczy ~ connect i ip ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się na serio wk**em, bo gra nie ma profili graczy i nie mogę grać bo skasuję bratu profil. Nawet na moim koncie w windzie ładuje się braciaka stan gy. Mamy 21 wiek do cholery a oni taką manianę odpierdzielają ech... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa wyboru serwerów? Można bez większych problemów wejść na swojego ulubionego, czy za każdym razem lądujemy gdzieś indziej? Może wsytarczy ~ connect i ip ?

Nie ma serwerów, jak ten sam host nie postawi gry i nie wejdą ci sami gracze, grasz losowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzanie graczy z Javelina :lol:, chyba głupiej być już nie może.

 

hehe :lol:

 

Coraz ciekawiej...

 

FGM-148_Javelin

Państwo Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

Producent Raytheon i Lockheed Martin

Rodzaj przeciwpancerny pocisk kierowany

Obsługa 2 osoby

 

Produkcja seryjna 1996

Nie wiem czy jest tryb nakierowania pocisku na podłoże ale ok... Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Javelin jak najbardziej może służyć do unieszkodliwiania żołnerzy piechoty na stałych stanowiskach(gniazda km, snajperzy itp.), min. w takim celu używany jest przez Amerykanów w Afganistanie. Jednakże ataki jak na tych filmikach to czystej wody "arcade", mający mało wspólnego z realizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że system wyszukuje ping do 100ms nie znaczy że do tej wartości masz ping podczas gry, to jest połączenie p2p i opóźnienie będzie przeważnie wyższe nawet o 50ms.

Odnośnie kreseczek, sugerują one np brak lagów, czyste połączenie, ale nie jakość pingu, przykładowo w L4D można mieć wszystkie zielone kreseczki przy pingu 150ms.

Dla mnie taka dziecinada z masą perków, nalotami, z nukiem, p2p, nie ma najmniejszych szans z COD4 i dedykowani serwerami. To jest kpina z ludzi za jeszcze wyższą cenę gry.

Nie gram na sieci od tygodnia i "czuję" ping. Więc jak mówię że pingi są poniżej setki to, wierz mi, są. Grałem ostatnio w demko L4D 2 i tam wyraźnie czuć lagi. Rozgrywka (perki, streaki) to już rzecz gustu i nie ma co się przekonywać.

 

alCatraz - cofnij się 2-3 strony, tam opisałem swoje pierwsze wrażenia.

 

Dla mnie ta gra to stary dobry COD4 tylko lepszy (jeśli chodzi o rozgrywkę, nie "zaplecze" - IWnet itd). Za dedykami tęsknię rzecz jasna, no ale na to nic się nie poradzi. Doświadczyłem kilka razy operacji zmiany hosta - całość trwa ok. 10 sekund i przeważnie się udaje, raz mnie tylko wywaliło.

Co do namierzania graczy wyrzutniami p.panc. - nie miałem jeszcze okazji korzystać z Javelina w MP (33lvl obecnie), ale mogę powiedzieć że Stinger namierza jedynie pojazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP raczej długi - gram, gram i przejść nie mogę. Jak już zostało to nadmienione - im dalej, tym ciekawiej. Miejscami można poczuć się jak Żyd (ale nie zdradzę dlaczego), miejscami jak Gestapo. Są momenty, w których gra jest bardzo brutalna.

 

W niektórych lokacjach widać dobrą grę cieni - troszkę na wyrost są prowokowane niektóre sytuacje, ale całość robi bardzo sympatyczne wrażenie. Grafika miejscami przepiękna, miejscami przeciętna. Czasami akcja bardzo przyspiesza i zdarzają się delikatne przycięcia, ale optymalizacja nie kuleje.

 

CoD4 był dobry. Ta gra również jest dobra a pod niektórymi względami lepsza. Jednak jest nierówna. Nieraz można przysłowiową "japę rozdziawić" a nieraz nudzić się i eliminować przeciwników jak w House of the Dead.

 

Ogólnie: polecam.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP raczej długi - gram, gram i przejść nie mogę. Jak już zostało to nadmienione - im dalej, tym ciekawiej. Miejscami można poczuć się jak Żyd (ale nie zdradzę dlaczego), miejscami jak Gestapo. Są momenty, w których gra jest bardzo brutalna.

 

W niektórych lokacjach widać dobrą grę cieni - troszkę na wyrost są prowokowane niektóre sytuacje, ale całość robi bardzo sympatyczne wrażenie. Grafika miejscami przepiękna, miejscami przeciętna. Czasami akcja bardzo przyspiesza i zdarzają się delikatne przycięcia, ale optymalizacja nie kuleje.

 

CoD4 był dobry. Ta gra również jest dobra a pod niektórymi względami lepsza. Jednak jest nierówna. Nieraz można przysłowiową "japę rozdziawić" a nieraz nudzić się i eliminować przeciwników jak w House of the Dead.

 

Ogólnie: polecam.

A MP jak wygląda ? ;] Jak w Twoim przypadku działa matchmaking ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o tworzenie wlasnego serwera ??

 

Wczoraj z kumplem troche sie pobawilismy w 1:1

Zakładanie serwera wyglada podobnie jak w poprzednich wersjach. Moze nawet prosciej.

Wciskasz Shift+Tab i zapraszasz znajomych do gry. Całkiem sprawnie to idzie.

Do mnie kumpel mial ping 39 i w gore.

Raz doszlo do 2500, ale to torrent w tle sie rozbujał :D

Także poki co nie ma biedy.

 

Natomiast przy grze przez IWNet dziwi mnie jedno. Były szumne zapowiedzi, że rozgrywki będa normalizowane pod graczy z podobnym skillem.

Ale jak ja z poki co lvl 2 jestem wrzucany do gry z ludzmi z lvl 20 a nawet 29 to chyba cos nie tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy news:

 

PC Players Revolting Against Modern Warfare 2

User reviews scores dipping into the low 1s.

by Jim Reilly

 

November 11, 2009 - It seems PC owners still haven't been able to forgive publisher Activision and Infinity Ward for removing key features in Call of Duty: Modern Warfare 2.

IGN's own reader review section features over twelve pages of negative scores for the PC version, averaging out to a measly 1.7 compared to the 9.4 press average.

Things are not looking to good on retailer Amazon, either. The user review average is at one and half stars out of five, with over 100 one star reviews. The average user rating on Metacritic is at a low 1.3, with over 1,300 users voicing their displeasure.

Any PC owners believe these reviews are fair or uncalled for?

link do Amazona

link do Metacritic

 

Cóż myślę, że takie postępowanie może skutecznie popsuć sprzedaż MW2 na PC. Moim zdaniem należy się IW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie techniczne.

 

Jakie ta gra ma wymagania aby pograć na ze wszystkim na makasa w rozdzielczości 1280x1024??

 

Pytam ponieważ na moim konfigu czyli E5200@3GHz + GF GTS250 +3GB Ramu kiedy ustawiłem wszystko na maksa i AAx2 to gra chodziła płynie (stałe 60FPS według FRAPSa) jednak np. na samym początku gry w tym jakby treningu kiedy wchodziłem po schodach w dół (sreen)

 

Dołączona grafika

 

 

Gra zaczęła strasznie klatkować - według FRAPSa spadało nawet chwilowo do 14, ale wygladało to nawet jeszcze gorzej.

 

I dziwne jest to ze jak się cofnąłem to znowu było płynie, znowu wchodzę na te schody i znowu straszna zmuła :angry:

 

Zauważyłem że jak w opcjach grafiki wyłączyłem "Specular Map" i "schadows" to niby juz w tym miejscu nie cieło.

 

Stąd pytanie czy mam za słaby sprzęt żeby wszystko było na makasa? Dziwie się bo Call of Duty raczej cyber-kompów nigdy nie wymagało nawet do gry na maksa.

 

PS. Stery grafy 191.07

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy news:

 

 

 

link do Amazona

link do Metacritic

 

Cóż myślę, że takie postępowanie może skutecznie popsuć sprzedaż MW2 na PC. Moim zdaniem należy się IW.

I dobrze. Chociaż chyba już następnego coda nie ujrzymy na PC no ale jak to ma być coś wykastrowanego jak MW2 to mi nie przeszkadza.

 

recka na gs:

http://www.gamespot.com/xbox360/action/mod...topslot;title;1

 

DLC i inne plany:

http://www.gamezilla.pl/content/infinity-w...odern-warfare-2

 

Moim zdaniem źle sie stało ze Activision "przejeło" IW...

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...