Skocz do zawartości
racegrid

Call Of Duty: Modern Warfare 2

Rekomendowane odpowiedzi

Matkoooooooo !!!!!!!!!! Ale Multi w tym to SZAJS NA MAkSA JEST. :damage_wall: :damage_wall: Jednym słowem PORAŻKA. ping dziennie średnio 300-500 czasami jak sią trafi host z 1000 mb łączem to może ~100. Te [ciach!]iane perki i to całe dziadostwo tylko powiększyło populacje n00bów i lamerów. (gram na serverach z promodem i chyba tak zostane) Cod 6 Modern failure of the year edition !!!!! Nie polecam.

Trzeba czekać na mod pod dedyki, zapaleńcy ostro już z tym kombinują więc serwery dedykowane to tylko kwestia czasu. IW niech się wypcha ze swoim systemem który jak dla mnie to fail roku. Miało być mniej oszustów, bardziej przejrzyste zasady gry a wszyło całkiem na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na mod pod dedyki, zapaleńcy ostro już z tym kombinują więc serwery dedykowane to tylko kwestia czasu. IW niech się wypcha ze swoim systemem który jak dla mnie to fail roku. Miało być mniej oszustów, bardziej przejrzyste zasady gry a wszyło całkiem na odwrót.

Oby tylko przybyły. Najgorsze jest to, jak ktos o tym wspomniał, ze nawet tacy ludzie jak Carmac nie popierają dedyków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Oby tylko przybyły. Najgorsze jest to, jak ktos o tym wspomniał, ze nawet tacy ludzie jak Carmac nie popierają dedyków...

Bo takim ludziom jak Carmack skończyły się pomysły i wena i teraz myślą jak tu by jeszcze więcej wycisnąć z graczy ( pieniędzy ;) ). Chodzą słuchy, że ActiBlizz chce zrobić jakiegoś CoDa z "abonamentem" dlatego nie dziwie się dlaczego nie ma dedyków i wsparcia modów- bo by gracze wracali do 6 i mniej chętnych byłoby na odcinanie kuponów za rok i jeszcze mniej chętnych do subskrybcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do posiadaczy MW2 w pudełkowej wersji PL:

czy jest możliwość zmiany języka gry z polskiego na angielski (w opcjach gry w Steamie)?

 

Słyszałem, że można to zrobić, ale chciałbym usłyszeć potwierdzenie.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bo takim ludziom jak Carmack skończyły się pomysły i wena i teraz myślą jak tu by jeszcze więcej wycisnąć z graczy ( pieniędzy ;) ).

Zgadzam sie z tym ;)

 

Dwie nazwy : kilka o nazwie Doom 3 oraz Quake 4. Teraz wielkie oczekiwania na "Rage". Bedzie "rage" jak to wydadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matkoooooooo !!!!!!!!!! Ale Multi w tym to SZAJS NA MAkSA JEST. :damage_wall: :damage_wall: Jednym słowem PORAŻKA. ping dziennie średnio 300-500 czasami jak sią trafi host z 1000 mb łączem to może ~100. Te [ciach!]iane perki i to całe dziadostwo tylko powiększyło populacje n00bów i lamerów. (gram na serverach z promodem i chyba tak zostane) Cod 6 Modern failure of the year edition !!!!! Nie polecam.

 

Przeciez od poczatku bylo wiadomo ze to nie gra dla uber, mega, pr0, El0 gamerow...

 

Mi sie podoba to ze w koncu moge pobiegac z giwera ktora ma tlumik i celownik laserowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piraci złamali multi. Można normalnie grać na IWnet.

 

Na dodatek Steam zaczął się sypać. W 50% przypadków zamiast gry oglądałem dziś msg z rodzaju "Couldn't..." i "Unable to...", bomba.

 

Post czysto informacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do posiadaczy MW2 w pudełkowej wersji PL:

czy jest możliwość zmiany języka gry z polskiego na angielski (w opcjach gry w Steamie)?

 

Słyszałem, że można to zrobić, ale chciałbym usłyszeć potwierdzenie.

Mnie również interesuje wersja angielska tej gry. Jeszcze kilka dni temu w gram.pl można było dostać takową (PC). Obecnie już nie. Posiadacze PS3 i XBox 360 natomiast wciąż mają wybór w zakupie między wersją polską a angielską.

Dwa dni temu wysłałem mail do obsługi klienta na gram.pl żeby rozeznać się w sytuacji:

 

Witam. Czy będzie jeszcze możliwość zamówienia u Państwa gry Call of Duty: Modern Warfare 2 w wersji oryginalnej na PC? Jeśli tak to kiedy? Dziękuje i pozdrawiam.

 

Otrzymałem taką odpowiedź:

"Niestety w ofercie naszego sklepu nie będzie dostępne angielskie wydanie gry Modern Warfare 2 w wersji PC. Z informacji jakie otrzymaliśmy od polskiego wydawcy gry wynika, iż w polskiej wersji gry istnieje możliwość wyłączenia lokalizacji i uruchomienie gry w całości po angielsku."

 

Ktoś już pisał w tym temacie kilka postów wcześniej, że w Steam umożliwia takie postępowanie ale gra ściąga się od nowa. Chyba tak jak i Ty jestem skazany na ten gniot lokalizacyjny i czekać mnie będzie spory transfer plików...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że ActiBlizz chce zrobić jakiegoś CoDa z "abonamentem"

Coś na onetcie nawet o tym jest. Rozbawiło mnie stwierdzenie: członek zarządu Activision twierdzi, ze gracze „domagają się, żeby płacić” za nowe usługi internetowe. Czyli co, nowy MW3 będzie z abonamentem 50zł miesięcznie. Dobre... Choć jakby ktoś mi powiedział, rok temu, że w MW2 nie będzie dedyków to też bym mu nie uwierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na onetcie nawet o tym jest. Rozbawiło mnie stwierdzenie: członek zarządu Activision twierdzi, ze gracze „domagają się, żeby płacić” za nowe usługi internetowe. Czyli co, nowy MW3 będzie z abonamentem 50zł miesięcznie. Dobre... Choć jakby ktoś mi powiedział, rok temu, że w MW2 nie będzie dedyków to też bym mu nie uwierzył.

Nieważne co by powiedzieli, wszyscy potem zaczną narzekać na to, ale i tak będzie na to miliony chętnych. MW to już powoli symbol nowej popkultury obok konsoli, iPoda i telewizora plazmowego. Czyli trzeba mieć, ale może w szafie leżeć, bo szpan....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nieważne co by powiedzieli, wszyscy potem zaczną narzekać na to, ale i tak będzie na to miliony chętnych. MW to już powoli symbol nowej popkultury obok konsoli, iPoda i telewizora plazmowego. Czyli trzeba mieć, ale może w szafie leżeć, bo szpan....

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam taki problem...o tuż gdy włączam grę (singla lub multi) gra zaczyna tak ścinac ze nic nie mozna zrobic ;/ Już w samym menu jest nie do wytrzymania, a w rozgrywce ju nie wspomne ;/

Dzieje się tak nawet na minimalnych ustawieniach, a powinna śmigać na najwyższych;/

 

Wiecie jaka jest przyczyna i jak ją rozwiązać? Proszę o pomoc i z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pisał w tym temacie kilka postów wcześniej, że w Steam umożliwia takie postępowanie ale gra ściąga się od nowa. Chyba tak jak i Ty jestem skazany na ten gniot lokalizacyjny i czekać mnie będzie spory transfer plików...

Chciałbym usłyszeć potwierdzenie od kogoś, kto przeprowadził taką operację zmiany języka do końca (ściągnął wszystkie potrzebne pliki ze Steama i odpalił grę w języku EN). Użytkownik pewnego forum poświęconym CoD napisał, że przy odpalaniu gry po ściągnięciu EN wywala jakiś błąd lokalizacji (localization.exe/.txt). Gry nie posiadam, rozważam zakup ale warunek jest jeden - nie chcę mieć do czynienia z tym [ciach!]em nazwanym 'tłumaczeniem', które wypuścił LEM.

 

 

Kwiatek0902, jeśli NVIDIA to spróbuj stery 186xx.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pier**** nigdzie juz nie można kupic wersji ENG w polsce po przyzwoitej cenie. Wszedzie ta lipna wersja z Lem(on)a. Niedorozwoje.

 

Panowie, ponawiam pytanie zadane przez alCatraz:

Chciałbym usłyszeć potwierdzenie od kogoś, kto przeprowadził taką operację zmiany języka do końca (ściągnął wszystkie potrzebne pliki ze Steama i odpalił grę w języku EN)

Skusilbym sie na kupno tej giery ale nie w PL. Zreszta w ogole nie rozumiem tlumaczenia gier FPS na rodzimy jezyk. Toż to najprostszy typ gry chyba => wyceluj, strzel, zabij, przeładuj...

 

Czekam na odpowiedź ;-)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pier**** nigdzie juz nie można kupic wersji ENG w polsce po przyzwoitej cenie. Wszedzie ta lipna wersja z Lem(on)a. Niedorozwoje.

 

Panowie, ponawiam pytanie zadane przez alCatraz:

 

Skusilbym sie na kupno tej giery ale nie w PL. Zreszta w ogole nie rozumiem tlumaczenia gier FPS na rodzimy jezyk. Toż to najprostszy typ gry chyba => wyceluj, strzel, zabij, przeładuj...

 

Czekam na odpowiedź ;-)

Szczególnie, że żołnierski slang oraz murzynki slang jest tłumaczony po prostu śmiesznie. Z angielskim mam kontakt od dziecka, chodziłem prywatnie na naukę tego języka już od przedszkola na początku lat 90., potem studia, także nie jestem typowym śmiertelnikiem po podstawówce z komunikacyjną znajomością języka i jak widzę, takie tłumaczenia w grach typu MW2 to po prostu mam pytanie - czy ktoś chce nas specjalnie wk***** tym tłumaczeniem, czy może słabością samej gry?

 

Ja ze swojej strony dodam tylko jeden przykład. W Niderlandach, czy to w Holandii, czy w Belgii, gry kupicie ZAWSZE po angielsku, jedynie instrukcja i opis z tyłu pudełka są po niderlandzku, ale nieraz trafić można nawet na angielskie opisy (vide Devil May Cry 4 PS3/PC). Niestety Polska to nie Zachód, u nas lepiej narzekać na tłumaczenie, a może wypadałoby się w końcu wziąć za naukę przynajmniej angielskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a może wypadałoby się w końcu wziąć za naukę przynajmniej angielskiego?

Chyba mylisz pojecia bo czym innym jest nauka angielskiego, a czym innym tlumaczenie czegos, gdy nie zna sie tematu, ale jest sie za to oplacanym. Wedlug mnie tlumacze przetlumaczyli "na zywca" tekst angielski, a ze to nie ma ladu, skladu i sensu to juz inna para kaloszy. Tlumaczem nie tylko jest ten z papierkiem, ale i ten, ktiory bez papierka zrobilby to po prostu lepiej znajac slownictwo, zakres tematyczny i sam produkt. Jestem pewny tego, ze wiekszosc znajacych srednio angielski przetlumaczylaby to z palcem w d... bo to nie maszynopis Obliviona. Wedlug mnie tlumaczami gier powinni byc GRACZE. Zreszta "terminal" albo "wspolne operacje" i wszystko jasne. "Przypadkowe lezenie" tez jest interesujace. Do dzis zastanawiam sie jaki jest angielski odpowiednik tego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam tylko jeden przykład. W Niderlandach, czy to w Holandii, czy w Belgii, gry kupicie ZAWSZE po angielsku, jedynie instrukcja i opis z tyłu pudełka są po niderlandzku, ale nieraz trafić można nawet na angielskie opisy (vide Devil May Cry 4 PS3/PC). Niestety Polska to nie Zachód, u nas lepiej narzekać na tłumaczenie, a może wypadałoby się w końcu wziąć za naukę przynajmniej angielskiego?

W Niemczech czy też we Francji gry wydaje się z pełnym tłumaczeniem no i co w związku z tym? Co mnie również obchodzi Holandia czy też Belgia? Co ja małpa jestem że mam małpować to co na zachodzie popularne ?

Jako klient wymagam aby tłumaczenie jeśli już jest, było profesjonalne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojecia bo czym innym jest nauka angielskiego, a czym innym tlumaczenie czegos, gdy nie zna sie tematu, ale jest sie za to oplacanym. Wedlug mnie tlumacze przetlumaczyli "na zywca" tekst angielski, a ze to nie ma ladu, skladu i sensu to juz inna para kaloszy. Tlumaczem nie tylko jest ten z papierkiem, ale i ten, ktiory bez papierka zrobilby to po prostu lepiej znajac slownictwo, zakres tematyczny i sam produkt. Jestem pewny tego, ze wiekszosc znajacych srednio angielski przetlumaczylaby to z palcem w d... bo to nie maszynopis Obliviona. Wedlug mnie tlumaczami gier powinni byc GRACZE. Zreszta "terminal" albo "wspolne operacje" i wszystko jasne. "Przypadkowe lezenie" tez jest interesujace. Do dzis zastanawiam sie jaki jest angielski odpowiednik tego :lol2:

Zgadza się, nieco zmieniłem temat, ale Polska jest oprócz Niemiec ewenementem, gdzie nie stosuje się napisów po polsku i oryginalnych głosów aktorów. U nas muszą być naturalnie lektorzy lub dubbing, bo wszyscy są tacy polscy... Wymóg jest prosty, jedynie angielskie gry.

 

Tak przy okazji, będąc translatorem takiej gry, jak Uncharted 2 trzeba się nieźle namęczyć, trzeba wczuć się w grę, a wielu tłumaczy nawet nie miało kontaktu z grą, widać to zdecydowanie w MW2. Ciężko tłumaczowi oddać myśl, którą chciał oddać developer gry, dlatego lepiej zostać przy wersji oryginalnej.

 

Nie chce mi się znów czytać o słabym spolszczeniu gier, kiedyś było Far Cry i jego dubbing, teraz MW2 oraz wiele innych gier. Po prostu tłumaczenie zawsze jest robione po kosztach, jak WSZYSTKO W TYM KRAJU.

 

W Niemczech czy też we Francji gry wydaje się z pełnym tłumaczeniem no i co w związku z tym? Co mnie również obchodzi Holandia czy też Belgia? Co ja małpa jestem że mam małpować to co na zachodzie popularne ?

Jako klient wymagam aby tłumaczenie jeśli już jest, było profesjonalne.

Rozumiem to doskonale, ale patrząc na doświadczenia z przeszłości oraz kasę wydawaną na tłumaczenia jestem sceptyczny. Jedynie gry na konsole się ratują, przynajmniej ja posiadając PS3 spotkałem dobre tłumaczenie gier na polski (vide Killzone 2), ale to tylko dlatego, że zajęła się tym równie profesjonalna firma (Sony), która ma spory kapitał na tego typu rzeczy. Jeśli czytam, że tłumaczeniem zajmuje się Cenega, czy CDP lub LEM to wiem, że będzie to amatorka, w dodatku poczekamy na nią kilka tygodni dłużej i za wyższą POLSKĄ cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pier**** nigdzie juz nie można kupic wersji ENG w polsce po przyzwoitej cenie. Wszedzie ta lipna wersja z Lem(on)a. Niedorozwoje.

 

Panowie, ponawiam pytanie zadane przez alCatraz:

 

Skusilbym sie na kupno tej giery ale nie w PL. Zreszta w ogole nie rozumiem tlumaczenia gier FPS na rodzimy jezyk. Toż to najprostszy typ gry chyba => wyceluj, strzel, zabij, przeładuj...

 

Czekam na odpowiedź ;-)

Strona, albo dwie strony wcześniej pisze, że się da. Nawet masz screeny podane -.- :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak w sumie pierwszy raz piszę w tematach o grach. Mam takie małe pytanko: Czy rzeczywiście misja Second Sun w 3 akcje w Single Player jest tak bardzo wymagająca od kompa/proca. Bo właśnie w niej jest moment gdzie mam pokaz klatek na sprzęcie z siga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeśli czytam, że tłumaczeniem zajmuje się Cenega, czy CDP lub LEM to wiem, że będzie to amatorka, w dodatku poczekamy na nią kilka tygodni dłużej i za wyższą POLSKĄ cenę.

E, nie jest tak zle bo Mass Effect spodobal mi sie po polsku, w co nie moge uwierzyc ;) Mirror's Eedge tez imho po polsku wypada znacznie lepiej niz po ang ;)

 

Szajsowato wypadaja przewaznie budzetowki, a MW2 to przyklad skopanej roboty - powinni w to zagrac, a nie rznac ze slownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona, albo dwie strony wcześniej pisze, że się da. Nawet masz screeny podane -.-

Ale niby jest problem z locali****.*** jakims plikiem. Tylko nie wiem czy to juz ludzie obeszli.

 

 

Co do lokalizacji to po prostu zrypali sprawe i tyle. Dziwi mnie to ze wydawca pozwala na takie cos. Przynajmniej potencjalnie przez zrypane tlumaczenie moga stracic klientow. Przeciez ktos to musi przetestowac. Chyba ze przetlumaczyli i wrzucili na hurraaaaa byle bylo jak najszybciej.

 

Najlepszą opcją byloby wprowadzenie wersji PL+ENG i wylacznie zmiana jezyku w opcjach, z tym ze jest to ograniczane wzgledami ekonomicznymi. U nas za MW 130pln (30€), w zachodniej UE ta sama gra prawie 60€. Gdzies czytalem ze wydawcy zezwalaja na obnizenie ceny pod warunkiem ze bedzie dostepna wylacznie lokalna wersja jezykowa. Co nie zmienia faktu zeby robic cos "na odwal sie". Szkoda bo trudne to nie bylo...

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy MW aż do września tego roku był w astronomicznej cenie 64 euro, jak za nowość!

Gdyby nie promocja i obniżka na 40 euro na pewno bym jej nie kupił. Wersja PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...