Skocz do zawartości
Zitah

Asus P5e X38 Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis zmontowalem zestaw z ASUSem P5E Intel X38 wraz z procem C2D E8400. I co sie dzieje, podczas pierwszego odpalenia wyskakuje mi info ze nie zna takiego procka i informuje mnie ze proc sie przegrzewa !! Poo wejsciu do BIOSu okazuje sie ze mój C2D defaultowo ustawiony jest na 4.8 GHz i ma temp 100 stopni!! Nie wiem jak to jest, ze on jeszcze zyje na box-owym wiatraku, ale dziala. Balem sie co moze sie stac pozniej wiec wylaczylem komputer. :(

 

Teraz pytanie, czy to wina starego biosu? Pisze ze jest z 2007 roku, wiec przypuszczam, ze jest za stary.

Pytanie drugie: Jak flashowac bios majac do dyspozycji pendrive'a (FDD brak u mnie). Prosze o pomoc tak bardzo po polsku, bo nigdy czegos takiego nie robilem... a nie chcialbym nic spierniczyc... po drugie jesli ktos ma dostep do opisu biosu po PL to tez prosze o pomoc, bo niestety nigdy nei mialem do czynienia z tak rozbudowanym biosem (wg mnie oczywiscie). Mam jeszcze problem ze zmontowaniem RAID 0. Jak ustawic, zeby wlasnie w taki sposob sie bootowal komputer. Gdzie wogole sie ustawia w biosie RAID. Po trzecie albo i nawet po czwarte gdzie zmienic FSB na tyle aby ten C2D sie nie zjarał zanim sie nim naciesze... Dziekuje bardzo za pomoc....

Edytowane przez Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual płyty głównej w łapę + google, bo nikt tu za Ciebie brudnej roboty nie odwali. Dopiero jak sam popróbujesz i napiszesz konkretnie co Ci nie wychodzi to ktoś może udzielić jakichś rad. Jesli nie masz nawet elementarnej wiedzy dotyczącej update'owania biosu / tworzenia raid 0 to jak mamy Ci pomóc? Bo w tej chwili wymagasz, żeby ktoś trzymał Cię za rączkę przez cały czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual płyty głównej w łapę + google, bo nikt tu za Ciebie brudnej roboty nie odwali. Dopiero jak sam popróbujesz i napiszesz konkretnie co Ci nie wychodzi to ktoś może udzielić jakichś rad. Jesli nie masz nawet elementarnej wiedzy dotyczącej update'owania biosu / tworzenia raid 0 to jak mamy Ci pomóc? Bo w tej chwili wymagasz, żeby ktoś trzymał Cię za rączkę przez cały czas...

Ale powiedz mi co konkretnego chcesz wiedzieć, to ja postaram się Ci na to odpowiedzieć... Bo tak to sam nie wiem od czego zaczać i czego szukac w tym komputerze...

Głownie chodzi mi o pomoc przy flashowaniu biosu. Na internecie nic ciekawego nie znalazłem co mogłoby mi w jakiś sposob pomoc. Licze na wasza pomoc. Tylko tyle napisali co na stronie asusa... a z niej jak z wiekszosci podobnych nic sie nie dowiedzialem... Co do experymentowania z tym biosem, to jak sam powiedzialem, sprawa procesora bardzo mi sie nie podoba i boje sie aby go nie nadwyrężać bo nie wiem jak sie to moze skonczyc... :(

Edytowane przez Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUSUpdate do aktualizacji biosu.Zainstaluj z płyty dołączonej do Płyty głównej.Potem tylko czytaj i sam ten program poprowadzi cię za rączkę podczas całej aktualizacji.Po zmianie biosu twoje problemy same się rozwiążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przeczytaj instrukcje zanim sie za cos wezmiesz, po to w koncu jest i po to ja wkladaja do pudelka z plyta...

Google nie boli, na forum jest temat o tych plytach i szukajka tez dziala

 

Co do raid 0 to popatrz w poradnik na stronie glownej i stosowny temat na forum...

 

Takich cudow jak bios po PL jeszcze nie widzialem nigdzie... tak ze jak i w tym przypadku instrukcja Ci pomoze...

 

Co do flashowania zajrzyj na strone asusa, jak to dokladnie dla niej wyglada (dla tego modelu, mam troszki starsza i moze to inczej przebiegac...), zreszta bez sensu falshowac z przegrzanym procem bo sie wywali i po plycie, najpierw opusc FSB, ewentualnie zjedz w dol z mnoznikiem.... a jak? -> patrz instrukcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do raid 0 to popatrz w poradnik 3099977[/snapback]

Co do flashowania zajrzyj na strone asusa, jak to dokladnie dla niej wyglada (dla tego modelu, mam troszki starsza i moze to inczej przebiegac...)

Na stronie ASUSa jest opisana wersja z FDD ktorej nie posiadam. Po drugie jak wogole odpalic DOSa gdy sie nie ma nic na dyskach... wtedy dopiero mozna cokolwiek mowic o dalszych dzialaniach

najpierw opusc FSB, ewentualnie zjedz w dol z mnoznikiem.... a jak? -> patrz instrukcja...

Jak juz wczesniej powiedzialem w tej instrukcji nie moge sie sam za bardzo odnalesc, jeszcze poczytam ja przed spaniem i zobaczymy co sie wiecej dowiem...

Mam nadzieje, ze jak juz sie sprawa z mnoznikiem rozwiaze, to bedzie mozna cos wiecej podzialac przynajmniej bez nerwow...

Edytowane przez Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj juz byłem nie raz... Problemem dla mnie nadal pozostaje jak to ustawic w biosie, a nie jaki sobie mam raid wybrac...

 

 

Na stronie ASUSa jest opisana wersja z FDD ktorej nie posiadam. Po drugie jak wogole odpalic DOSa gdy sie nie ma nic na dyskach... wtedy dopiero mozna cokolwiek mowic o dalszych dzialaniach

 

Jak juz wczesniej powiedzialem w tej instrukcji nie moge sie sam za bardzo odnalesc, jeszcze poczytam ja przed spaniem i zobaczymy co sie wiecej dowiem...

Mam nadzieje, ze jak juz sie sprawa z mnoznikiem rozwiaze, to bedzie mozna cos wiecej podzialac przynajmniej bez nerwow...

bios wgrywasz na PENA.

EZ flash - podczas startu kompa ALT+F2. Reszta w instrukcji do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios wgrywasz na PENA.

EZ flash - podczas startu kompa ALT+F2. Reszta w instrukcji do płyty.

Czyli dalej mogę postepowac wg tej instrukcji?

 

http://support.asus.com/technicaldocuments...SLanguage=pl-pl

 

To jest jedyne co pisza na stronie asusa o flashowaniu biosu. Po takiej operacji procesor bedzie przez plyte rozpoznawalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otworz wasc instrukcje, znajdz akapit dotyczacy update bios za pomoca ezflasha i zakoncz te gorzkie zale, nikt tego nie zrobi za Ciebie. jak nie potrafisz albo boisz sie, idz do sprzedawcy albo popros kogos nieco rozgarnietego.

aktualizacja bios rozwiaze problemy z rozpoznaniem cpu i temperaturami, i prawdopodobnie jeszcze innymi problemami ktorych nie doswiadczyles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej mogę postepowac wg tej instrukcji?

 

http://support.asus.com/technicaldocuments...SLanguage=pl-pl

 

To jest jedyne co pisza na stronie asusa o flashowaniu biosu. Po takiej operacji procesor bedzie przez plyte rozpoznawalny?

Po wejściu do EZ - FLASH. Wskazujesz strzałkami plik z biosem, ENTER i na tym sprawa się kończy.

Zajrzyj do książeczki, którą dostałeś z płytą.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ściagnij najnowszy bios ze strony asusa(Rozpakuj!). http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

2.Zainstaluj program ASUSUpdate z płyty którą dostałeś razem z płyta główną.

3.Odpal ASUSUpdate

4.Zgodnie z tym co będzie wymagał program Flash -> wskaż nowy bios(rozpakowany)

5.Enter-aktualizacja

6.Restart(jeżeli będzie potrzebny,bo czasem komp nie będzie chciał się odpalić.Poczekaj chwile i zrób restart)

7.Ciesz się kompem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...