Skocz do zawartości
bachor

Tanie Wc, Baardzo Tanie Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a zatem mam w planach złożenie bardzo taniego WC (do 170zł) na GPU (9200Pro) i CPU (XP 2400+), bloczki mam zamiar wykonać sam :] Będą to kopie Sztorma z 21 jetami :D Teraz zostaje tylko wybór pompki, węży i chłodnicy - a zatem mam parę pytań:

 

1. Jaką pompkę polecacie? (inny mi słowy czy Atman 304 się nada?)

2. Jak ma się wydajność nagrzewnicy z Kadeta do chłodnic dedykowanych (1x120mm)?

3. Czy takiego kadeta lepiej chłodzić 4 wentylatorami 92mm/ jednym 120mm czy jednym 140mm?

4. Jakie są dobre, tanie węże (i czy warto dopłacać do Innovateków 7,5 x 9,5mm - 10zł za m)

5. Co lepiej - zrobić home-made rezerwuar z plexi i zatopić w nim pompkę czy przerobić pompkę na niezatapialną i dać trójnik?

6. Czy elektroliza to dobry sposób na czyszczenie nagrzewnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie będzie się cofać :P xD

 

A, malowanie nagrzewnicy bardzo negatywnie wpływa na jej wydajność? (Tzn. nie chce walnąć warstwy na 1cm tylko taką cieniutką :P) i czy SilentiumPC Zephyr 140mm jest wart swojej ceny - 22zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompkę i blok. Napisałeś że chcesz skopiować Sztorma - pamięraj że ten blok uzyskuje lepsze rezultaty przy większych przepływach. BW/CR2 może być za słaby by blok ten rozwinął skrzydła proponuje zajrzenie na ranking na mod-planet : http://www.mod-planet.com/rankingCPU.html - i przeanalizowanie jak zmienia się kolejność bloków przy zmianie przepływu. W tej sytuacji Atman raczje lepszy by był... ew jakieś CO (choć do CO potrzeba ogólnego doświadczenia z WC...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc moje domysły zostały potwierdzone :) Teraz zastanawiam się tylko co brać - Atmana 304 czy 305?

 

A więc moje domysły zostały potwierdzone :) Teraz zastanawiam się tylko co brać - Atmana 304 czy 305?

 

Edit: I się wszytko wyjaśniło:

 

bloczek CPU - home made - myślę że za materiały wyjdzie koło 40zł

bloczek GPU - używany Prison V2 - 50zł

chłodnica - Łada -25zł

pompka - BW 12V 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...