Skocz do zawartości
kombajnik

Hd 3870 Czy 9600gt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie bo mam do wydania na karte graf max ~300 zł i chciał bym się dowiedzieć co jest lepszym wyborem ? kolega mnie zechęca do kupna 9600GT Palita ale palit to PODOBNO szit :P mówię podobno bo sam nie wiem do konca jak z tym jest więc jak co to jaką karte kupić i jakiego producenta ? :))

 

AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.30ghz

2GB DDR2 OCZ

i aktualnie zintegrowana karta graf radeon x1250 XD

 

 

pisze ten temat bo chce szybkiej odpowiedzi :P a w temacie "JAka karte graf. kupic" to jest 3/4 pytan a 1/4 odpowiedzi :D i to nie na wszystkie pytania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 9600 PALITa nie polecacie ;) ?

 

http://allegro.pl/item440321224_okazja_asu...it_gw_wawa.html

 

było by :D?

Szczerze to wolałbym dołożyć tak z 30-40 zł i wziąć normalną kartę z pełną gwarancją niż jakąś używkę z 1 miesiącem gwary.

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-630

lub tą:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-635

 

Wcale palit nie robi złych kart.największą wadą jakie miały karty palita to przy serii 86gt paliły się podczas podłączanie do tv.

 

@majkel84

Wiesz ile ludzi posiada palita?Najlepiej przestań i nie gadaj głupot,a poza tym 96gt jest zdecydowanie wydajniejszy od hd4670.

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel84

Wiesz ile ludzi posiada palita?Najlepiej przestań i nie gadaj głupot,a poza tym 96gt jest zdecydowanie wydajniejszy od hd4670.

Kto tu gada głupoty? "96gt jest zdecydowanie wydajniejszy od hd4670"? Ile widziałeś testów, że piszesz takie słowa? Jeden, dwa? A może trzeba było więcej, co? Radeon 4670 jest trochę słabszy (2-3 kl/s gorszy przy 30kl/s), a w niektórych grach dorównuje 9600GT.

 

Mimo to zgodzę się z ogólnym przekazem - lepiej kupić 9600GT, ewentualnie 9600GSO 768MB, 4670 to nowość, ciężko dostępny i zbyt drogi na razie.

 

Palit to firma całkiem niezła, kiedyś to był taki Asrock kart graficznych, teraz to jeden z ważniejszych partnerów nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu gada głupoty? "96gt jest zdecydowanie wydajniejszy od hd4670"? Ile widziałeś testów, że piszesz takie słowa? Jeden, dwa? A może trzeba było więcej, co? Radeon 4670 jest trochę słabszy (2-3 kl/s gorszy przy 30kl/s), a w niektórych grach dorównuje 9600GT.

Widziałem sporo i jestem na bieżąco.proszę bardzo.pierwszy lepszy test:http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi..._hd_4670_i_4650

 

Widać tu że hd4670 jest gorszy od 3850, a jak wiemy 3850 jest słabsze od 96gt.no może fakt niepotrzebnie napisałem słowo "zdecydowanie".lepszym określeniem byłoby "dużo".wcale nie uważam że to zła karta.absolutnie.po prostu w tej cenie lepszym wyborem będzie 96gt/96gso 768mb.myślę że ati wypuściło dobry produkt i do tego tylko 128 bit,a widać jak konkuruję z kartami 256 bit.może to być hit jak na tą klasę garfiki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sporo i jestem na bieżąco.proszę bardzo.pierwszy lepszy test:http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi..._hd_4670_i_4650

 

Widać tu że hd4670 jest gorszy od 3850, a jak wiemy 3850 jest słabsze od 96gt.no może fakt niepotrzebnie napisałem słowo "zdecydowanie".lepszym określeniem byłoby "dużo".wcale nie uważam że to zła karta.absolutnie.po prostu w tej cenie lepszym wyborem będzie 96gt/96gso 768mb.myślę że ati wypuściło dobry produkt i do tego tylko 128 bit,a widać jak konkuruję z kartami 256 bit.może to być hit jak na tą klasę garfiki :wink:

Trochę kiepski link... Wejdź na in4, tam masz porównanie z 9600GT.

 

Głównie słowo '' zdecydowanie" zaważyło na negatywnym brzmieniu twojego przekazu... A twoje wnioski są trafne - to może być hit, o ile będzie cenowy dystans między obiema kartami.

 

Dobra, koniec OT, niewiele w ten sposób pomagamy autorowi tematu, ale po prostu źle sformuowane zdania trzeba tępić... albo raczej poprawiać.

 

Zwróćmy uwagę na procka... Za słaby trochę, przydałoby się lekkie OC, niezależnie od wybranej karty.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc mogę kręcić :D chlodzenie to Freezer 64 PRO :]

 

 

moje temperatury na procku to

 

1 rdzen -2 stopnie do +2 stopni

2 rdzen 8-9 stopni

 

Temperaturki według everesta xd chyba sa poprawne bo mam okropniezimno w pokoju xD < zamarzam >

Edytowane przez kombajnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9600GT Palita i nie narzekam.... spisuje sie bardzo dobrze... tylko faktycznie przy rozruchu kompa gdy był na pająku było trochę głośno... ale to tylko chwile.... a z resztą szczelna obudowa robi swoje...

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc mogę kręcić :D chlodzenie to Freezer 64 PRO :]

 

 

moje temperatury na procku to

 

1 rdzen -2 stopnie do +2 stopni

2 rdzen 8-9 stopni

 

Temperaturki według everesta xd chyba sa poprawne bo mam okropniezimno w pokoju xD < zamarzam >

Żeby mieć takie temperatury, musiałbyś mieć koło zera stopni... Zapewne proc ma zepsuty czujnik temperatury. Sprawdź jeszcze w Core temp, może to wina programu.

 

Najważniejsze, że masz dobre chłodzenie, 2.7GHz będziesz miał na luzie bez patrzenia na temperatury, a może uda się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął 3870. Wersja pracująca na DDR4 jest droższa, ale lepsza od 9600GT.

Sam posiadam tego radka, od MSI.

Wcale nie jest lepszy ten radek,a szczególnie jeśli grasz z AA.

 

A co do wyboru @kombajnik-a.Chyba jedna z lepszych 9600gt jakie wyszły to Gainward 9600gt Golden sample.Bardzo cichutka karta,dobre osiągi i wysokie OC.

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

@majkel84

Wiesz ile ludzi posiada palita?Najlepiej przestań i nie gadaj głupot,a poza tym 96gt jest zdecydowanie wydajniejszy od hd4670.

Tak się składa, że wiem ilu ludzi posiada palita, bo sam to sprzedaję. Palit, Gainward, Galaxy -wszystko to to samo. Rynek jest przez nich zdominowany. Jednak wystarczy porównać jakość tych kart, użyte komponenty długość gwarancji itp do innych marek kart graficznych, żeby się przekonać co i jak. Palit jest dobry do zestawów i na krótką metę. A jeżeli miałbym kupować kartę która ma mi posłużyć jakiś czas to wogóle bym nie ryzykował - wystarczy popatrzeć na Asusy, GB, MSI różnice widać gołym okiem

 

Co do tematu9600gt jest nieco wydajniejsza od hd4670 w niektórych tytułach (szczególnie starszych), ale w równie wielu 4670 przewyższa 9600GT ( spójrz na testy)

 

ale to nie są konkurenci. W założeniu 4670 ma konkurować na rynku mainstream z bogatymi wersjami 9500GT, a to że dorównuje ( pokonuje ) 9600gt tylko świadczy na jej korzyść. Poza tym widać dominację w nowych tytułach, DX10. Ogólnie sądzę, że jak każda nowość ta karta jeszcze się obudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...