Skocz do zawartości
USB

Panorama 19"

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany mojego wysłużonego 17" CRT Samsunga. Planuję wydać 500-600 zł i przeglądając allegro widzę, że jest całkiem spory wybór. Zdecydowałem się na panoramę, ale mogę zmienić wybór na 4:3 jeśli będzie warto (jeśli będzie na lepszej matrycy itp). Chociaż w tej cenie chyba pozostaje mi jedynie matryca TN, ale z tego co wiem są różne matryce TN - lepsze i gorsze - a ja sie kompletnie nie znam :) Póki co upatrzyłem sobie panel LG W1952TQ-PF, mogę go miec od ręki za 539 zł. Przeznaczenie monitora to przede wszystkim internet, ale czasem oglądam też na kompie filmy i chciałbym żeby przyszyły monitor do tego też sie dobrze nadawał.

Moja mama posiada Samsunga SyncMaster 740N i w moim odczuciu nie nadaje sie on do odtwarzania filmów. Kiepskie odwzorowanie kolorów (nie tylko czerni) oraz pixelowaty obraz. Ale jest to dość stary panel, ma już chyba ze dwa lata, może obecnie produkowane nie są takie złe. Wtedy on kosztował 1000 zł i była to dolna półka. Ten LG, którego sobie upatrzyłem to też dolna półka, więc może nie będzie zbyt dobry do filmów?

Czy są jeszcze jakieś ciekawe propozycje w cenie do 600 zł? Mogę lekko nagiąć górną granicę jeśli będzie warto.

 

I mam pytanie a`propos rozdzielczości. Standardowa rozdzielczość dla takiej panoramy to 1440x900. Patrząc w ustawienia obrazu w panelu windowsa nie widzę takiej rozdzielczości, mam 1280x1024 a potem już 1600x1200 - czy to wina karty graficznej czy tego, że obecny monitor ma proporcje 4:3? Chciałbym uniknąć sytuacji kiedy po kupnie panoramy okaże się, że karta graficzna też jest do wymiany :)

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece to co mam - Samsung 931BW

Ładnie wygląda (przynajmniej dla mnie), nie smuży, gra sie na nim super (w natywnej rozdzielczosci), mimo że czerń nie jest idealna filmy tez oglada sie bardzo przyjemnie

Według mnie sie opłaca ;) jak kupowałem to kosztował 560zl i nie żałuje wydanych pieniędzy ;)

 

edit: podoba mi się w nim jeszcze to że można do niego podłączyć 2 kompy i przełaczać sie między nimi jednym przyciskiem;) fajna tez jest funkcja MagicBright - w filmach świetne kolory

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece to co mam - Samsung 931BW

Ładnie wygląda (przynajmniej dla mnie), nie smuży, gra sie na nim super (w natywnej rozdzielczosci), mimo że czerń nie jest idealna filmy tez oglada sie bardzo przyjemnie

Według mnie sie opłaca ;) jak kupowałem to kosztował 560zl i nie żałuje wydanych pieniędzy ;)

 

edit: podoba mi się w nim jeszcze to że można do niego podłączyć 2 kompy i przełaczać sie między nimi jednym przyciskiem;) fajna tez jest funkcja MagicBright - w filmach świetne kolory

Brałem też ten model pod uwagę, chyba nie zostaje mi nic innego jak pójść do sklepu i porównać obraz tych dwóch monitorów i wybrać ten, który bardziej mi będzie odpowiadał :)

 

panorama? 19ka? to jakiś żart obraz będziesz miał nie naturalnie rozciągnięty, panoramy to tylko od 21 cali w gore , ja od siebie polecę 2253LW cena 699zl , za ta kasę bardzo dobry wybór

Z cały szacunkiem, ale chyba głupoty opowiadasz.

Poza tym większa matryca=droższa matryca. W przedziale cenowym, który obrałem raczej nie kupie dobrych 21 cali, a ardziej mi zależy na dobrych parametrach niż na wielkości obrazu. 19 cali w zupełności mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panorama? 19ka? to jakiś żart obraz będziesz miał nie naturalnie rozciągnięty, panoramy to tylko od 21 cali w gore , ja od siebie polecę 2253LW cena 699zl , za ta kasę bardzo dobry wybór

 

Niby czemu 1440x900 ma być nienaturalnie rozciągnięte skoro 1680x1050 w Twoim monitorze uważasz już za naturalnie rozciągnięte?

 

A autorowi postu polecam przemyśleć zakup np. 20" bo jednak będzie już większa rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupic w tej cenie jakiejs 20' lub a nawet 22'[panorama jakby nie bylo]?

ja kupuje monitor po 9 pazdziernika i wydam max na niego 450zł - a do wyboru mam dwa monitory 20' [benq za 360 i acer za 440] i jeden 22' [acer za 410] - oczywiscie 1680/1050 rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ~ 580zl masz 22 calowego ASUS'a VW223D albo Samsung'a 2243LNX. ja w przeciagu tygodnia zamierzam kupic 22 calowke do okolo 600. macie moze jeszcze jakies propozycje, a moze zastrzerzenia do tych monitorow ktore podalem? sory ze podlaczenie sie do tematu ale uwazam ze to bardzo podobny problem.

Edytowane przez szlubo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupic w tej cenie jakiejs 20' lub a nawet 22'[panorama jakby nie bylo]?

ja kupuje monitor po 9 pazdziernika i wydam max na niego 450zł - a do wyboru mam dwa monitory 20' [benq za 360 i acer za 440] i jeden 22' [acer za 410] - oczywiscie 1680/1050 rzecz jasna.

Zdecydowałem się na 20 cali, 22 mi nie potrzebne. Obecnie siedze na 17" CRT i nie narzekam, w zupełności mi wystarcza taki rozmiar, panoramę kupuje jedynie ze względu na filmy. Prawdopodobnie kupię LG W2052V-PF, w tym tygodniu albo przyszłym pójdę do sklepu go obejrzeć i jeśli nie będę miał żadnych zastrzeżeń to go kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie komputerowym pooglądać monitory i przekonałem sie, że miałem racje co do 22 cali - zdecydowanie za duży, nie potrzebuje takiego olbrzyma na biurku. Szczerze mówiąc to nie wiem skąd się wzieła moda na takie duże monitory i każdy je poleca, może z USA, tam panuje taka mania żeby wszystko było duże ;) Ponadto coraz więcej osób mówi, że 20 nie ma sensu, bo to taka sama rozdzielczość co 22 cale, a mniejsza matryca. Także pozostanę przy 19".

Niestety LG W1952TQ-PF jest niedostępny, mogą mi sprowadzić na zamówienie, ale nie ma pewności co do gwarancji na pixele - pan sprzedawca powiedział mi, że to zależy skąd zostanie sprowadzony monitor, jeśli np. z Litwy to tej gwarancji 30-dniowej nie będzie. Także jestem troche w kropce, bo w sklepie internetowym nie chce zamawiać, wolałbym na miejscu. W komputroniku byłem i ten monitor kosztuje 50 zł więcej, więc nie bardzo się opłaca.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie komputerowym pooglądać monitory i przekonałem sie, że miałem racje co do 22 cali - zdecydowanie za duży, nie potrzebuje takiego olbrzyma na biurku. Szczerze mówiąc to nie wiem skąd się wzieła moda na takie duże monitory i każdy je poleca, może z USA, tam panuje taka mania żeby wszystko było duże ;) Ponadto coraz więcej osób mówi, że 20 nie ma sensu, bo to taka sama rozdzielczość co 22 cale, a mniejsza matryca. Także pozostanę przy 19".

Moim zdaniem, skoro napisałeś że monitor ma być do filmów, to 22 byłby świetnym wyborem. A 22 wcale nie jest duży. To jest tylko chwilowe uczucie. Po 2 dniach mija i śmigasz na nowym monitorze, jakbyś go miał co najmniej kilka miesięcy. Na obecne czasy, panorama to raczej standard, kupowanie kwadrata troszkę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, skoro napisałeś że monitor ma być do filmów, to 22 byłby świetnym wyborem. A 22 wcale nie jest duży. To jest tylko chwilowe uczucie. Po 2 dniach mija i śmigasz na nowym monitorze, jakbyś go miał co najmniej kilka miesięcy. Na obecne czasy, panorama to raczej standard, kupowanie kwadrata troszkę bez sensu.

Z tym, że na LCD-kach obraz w filmach to zazwyczaj pixeloza i trzeba z rozsądnej odległości oglądać żeby tego nie widzieć, a ja mam niewielki pokój i filmy oglądam z niewielkiej odległości (ok. 1,5 metra) także 22 cale nie spełnią swojego zadania :) Obecnie oglądam filmy na 17" i nie jest tak źle. 19-calowa panorama na wysokość jest podobna (a nawet chyba ma ze 2 cm więcej) i do tego szersza, więc obraz będzie na całym ekranie co mi w zupełności wystarczy. Obstaje przy 19", pozostaje jedynie wybór konkretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz?

Chociażby ze względu na pole widzenia człowieka. Przy oglądaniu filmów panorama sprawdza się wyśmienicie, a gry które radzą sobie z rozdzielczościami panoramicznymi wyglądają o wiele atrakcyjniej.

Uważam, że kupowanie w tej chwili czegoś innego niż panorama trochę wydaje mi się dziwne, ale oczywiście kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

 

w Media Markt jakas promocja i taki monitorek za 399zl http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...BN&model=20

 

jest to warte swojej ceny i czy jak bede gral w rozdzialce 1024x768 to obeaz bedzie rozciagniety czy po prostu nie bedzie wyswietlany na calosci powierzchni ekranu?

 

pozdro

krzyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

 

w Media Markt jakas promocja i taki monitorek za 399zl http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...BN&model=20

 

jest to warte swojej ceny i czy jak bede gral w rozdzialce 1024x768 to obeaz bedzie rozciagniety czy po prostu nie bedzie wyswietlany na calosci powierzchni ekranu?

 

pozdro

krzyss

Niby się da:

 

"Monitor LG W1934S-BN posiada funkcję format 4:3 w panoramie, która konwertuje źródła w formacie 4:3 na szerokoekranowy format bez zniekształceń. Możliwość pochylenia ekranu ułatwia odpowiednie ustawienie monitora na biurku lub powieszenie na ścianie."

 

Ale ten monitor ma tylko D-Sub :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG W1952TQ-PF - ja mam tego (2 tygodnie) spisuje się super!, kupiłem w Komputroniku bo mój były monitor prawie w kaloryfer wkomponowałem i musiałem coś szybko kupić.

 

Moja rada dozbieraj parę złoty i kup LG W2252TQ-PF tylko z wejściem na HDMI (przyszłościowe). Widziałem ten monitor - BOMBA. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...