Skocz do zawartości
jedras77

Maly Problem Z Tp-link W8901g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Korzystam od niedawna niestety z Orange Freedom 2MB (wiecj nie udalo sie uruchomic) po wielu problemach z zalozeniem internetu od roznych operatorow na moim osiedlu, pertraktacjach z administracja i ISP skonczylo sie na takim czyms...

 

Do tego zakupilem dosc tanio router TP-LINK W8901G, wydawal sie nawet niezly, poczytalem troszke o opiniach na jego temat i wydawal sie dosc ciekawa propozycja, wiec go zakupilem.

 

Problemy pokazaly sie po chwili korzystania z internetu, podlaczane jest do niego kilka urzadzen sieciowych, WiFi sporadycznie uzywam, otoz po pewnym czasie pracy, gdy mozna powiedziec jest dosc obciazony zaczyna sie jakby "zawieszac". Przy korzystaniu z WiFi nieco czesciej, gdy na przyklad sciagam cos zwyczajnie przestaje dzialac internet... po restarcie routera w ciagu kilku sekund wraca wszystko do normy.

Zwyczajnie nagle kontrolki przestaja mtugac i swieca sie ciagle, pojawia sie komunikat o braku lacznosci dla danego polaczenia sieciowego, polaczenie Wifi jest zrywane.

 

Przeflashowalem nowy firmware, wydawalo mi sie ze jest ok, niestety doba nie minela jak padl znow... postawilem go na boku, jako ze wydawalo mi sie ze jak stoi w poziomie jakby bardziej sie nagrzewal, jest faktycznie chlodniejszy teraz sporo, ale nadal nie pomoglo.

 

Komputery korzystaja z DHCP, drukarka ma statyczne IP, laptopa uzywam czasem pod WiFi, jakos tam zabezpieczone, na jednym adresie mam DMZ, skorzystalem tez z opcji rezerwacji adresow IP przy DHCP dla 2 komputerow.

Polaczenie WAN wydaje sie byc dobrze skonfigurowane, z tym akurat nie mialem problemow.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim?

Jakies rady i propozycje?

Moze jeszcze dzisiaj sprobuje przywrocic fabryczne ustawienia i skonfigurowac go w dosc podstawowym trybie, bez WiFi, bez DHCP, ze statycznymi adresami IP, moze to cos pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiscie, kupilem w sklepie u znajomego, paragonik mam.

Moze jutro tam zajde na chwile, tylko nie chce zostawac bez routera, tak ze moze uda sie go podmienic jak by jeszcze jakies mieli i sie zobaczy, zrezta sprawdze najpierw jak na okrojonych ustawieniach jak pisalem wyzej bedzie pracowal... jak pomoze i wlaczenie nie niezbednej funkcji bedzie to powodowac to jakos przezyje, jak nie sprobuje oddac na gwarancje.

 

Pomeczylem sie z nim troszki i oddalem jednak gada... nic nie pomoglo. Dostalem za to nowa sztuke, ale jako ze brat potrzebowal odsprzedalem mu dosc promocyjnie i zakupilem Linksys WAG200G :)

 

Wydaje mi sie ze te routerki TP-Linka maja troszki kiepskie zasilki, szkoda ze nie sprawdzilem tej koncepcji, ale zwisy zdazaly mu sie przy dosc dlugiej pracy pod obciazeniem (duzo polaczen, calu czas jakis download i uploda... krotko mowiac p2p :) ) Mimo ze nawet ustawilem go tak coby sie mniej grzal raczej nie wygladalo na jakies przegrzanie routera, tylko bardziej zasilacza... mozliwe ze troszki mu brakowalo. Zobacze jak u brata bedzie sie sprawowal, w sumie dostal nowke nie smigana wogole po wymianie, ale jesli powroca takie problemy jak ja mialem sprobuje podpiac go pod mocniejszy/stabilniejszy zasilacz.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...