Skocz do zawartości
mpeg-4

Głośniki Hivi /swans ,czyli Coś Dla Koneserów ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rzecz mnie jeszcze tylko zastanawia, otóż czy nie będzie w nich za mało basu. Mają 5'25 a solo6c 6'5. Nie słucham umyck-umcyk, głównie jazz'u i pochodnych ale zdarza się czasami, że lubię włączyć jakieś wykonawców typu gloobal deejays albo coś w ten deseń. Model wyższy, czyli M200MKIII ma już 6'25 tylko, że ani w tym sklepie ani chyba w Polsce dostępny nie jest.

Chociaż to "tylko" 5.25 to cały przetwornik całkiem "dorodny":) Nie tylko rozmiar membrany się liczy.

http://detail.zol.com.cn/picture_index_110...ex1097621.shtml

http://detail.zol.com.cn/picture_index_104...ex1033274.shtml

Na wykresach dół się nieźle prezentuje.

 

Fakt,że MKIII niżej zejdą.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację, w końcu z tego co piszą, to zastosowane elementy w tych głosnikach są bardzo wysokiej klasy. Z czystej ciekawości muszę tylko poszukać, ile kosztują MKIII...

 

Wogóle to chyba się pomyliłem. Jakieś błedy na różnych stronach. Na www.swanspeaker.com jest specyfikacja obu modeli. MKII ma 5 a MKIII 5'25.

 

 

Model : Swans M200MKII

Driver Configuration Woofer: 5"mid-low driver

Tweeter: 25mm dome tweeter

Frequency Response: 56Hz-20KHz

Distortion: 80Hz-20kHz=1%(2.83V/1m)

Sensitivity: 87dB (2.83V/1m)

Nominal Impedance: 5Ω

Power Handling: 10-60 W

Amplifier

Frequency Response: 20Hz-20kHz

Power Rating: 35W×2 RMS (5Ω,1KHz,THD< 0.1%)

Signal-to-Noise: >80dB

Distortion: THD< 0.06% ( 8Ω,1kHz,10W )

Input Sensitivity: 650mV

Input Impedance: 22kΩ

Dimension(W×D×H mm): 192×233×350

Net Weight Main speaker: 7.8Kg

Subsidiary speaker: 6.0Kg

 

Model: HiVi M200MKIII

Drivers Configuration Woofer: 5.25" mid range

Tweeter: 25mm dome tweeter

Frequency Range: 53Hz - 20kHz

Harmonic Distortion: 87dB (2.83V/1m)

Nominal Impedance: 4Ω

Power Handling: 10 - 80W

Amplifier System

Power rating: 60W for single channel 120W for two channels

Crossover point: 1.8kHz

Bass Adjust ±3dB (100Hz)

Treble Adjust: ±3dB (10KHz)

Separation: >56dB

Signal-to-noise: >85dB

Distortion: THD<1%

Input Sensitivity: 680mV

Input Impedance: 28kΩ

Dimensions(mm): 192×335×270

Active Speaker: 8.0Kg

Passive Speaker: 5.8Kg

 

 

Jak widać różnice są nie tylko w wooferze ale i w innych właściwościach. MKIII są chyba "o oczko" lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko w Warszawie. Chętnie bym posłuchał tych F2.2 - wyglądają naprawdę niesamowicie. Nie mówiąc już o kwocie, która również jest kosmiczna :D

 

Nie mówiąc już o tym http://www.morganaudioonline.com/SWANF2HTWITHPAIR.HTML

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko w Warszawie. Chętnie bym posłuchał tych F2.2 - wyglądają naprawdę niesamowicie. Nie mówiąc już o kwocie, która również jest kosmiczna :D

 

Nie mówiąc już o tym http://www.morganaudioonline.com/SWANF2HTWITHPAIR.HTML

Ale paskudnie wyglądają :) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć takiej możliwości :) Ja 28 grudnia będę miał już swoje M200MKII więc na pewno machnę jakąś nieprofesjonalną reckę ;)

Gdzie kupiłeś i za ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W www.theaudioinsider.com za $189 :)

 

Że się tak świątecznie wyrażę, spadłeś z choinki czy co innego nie tak?

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się na IXBT recenzja głośników swans MV200 MK2 :

 

http://www.ixbt.com/multimedia/velton-maestro-mv200mk2.shtml

http://www.ixbt.com/multimedia/velton-maes...k2/report.shtml

 

 

Wypowiedź (z forum) autora powyższego testu ,dotycząca porównania MV200 MK2 z microlabami solo 6/7

 

Głośniki TN25 i S5 z MV200 MK2 - to przede wszystkim niski rozrzut parametrów, niskie zniekształcenia, praktycznie nie ma rezonansow. Elementy głośnika, które nie przekroczyły normy idą po prostu do innych modelów i głośnik otrzymuje inne oznakowanie. Jeżeli by porównywać z Solo6 i Solo7, które były do dyspozycji na ten moment to oprócz równej charakterystyki częstotliwości, najważniejszym ''oderwaniem'' - (MV200 MK2) jest lepsza szczegółowość dźwięku, dokładność/czytelność lokalizacji źródeł w przestrzeni. Powiedzmy tak, kiedy kolumny są pospolite, budżetowe, poziomu podstawowego, to bardzo rzadko będzie powstawało odczucie, że dźwięku można dotknąć. Przy MV200 MK2 takie odczucie jest.Dźwięk jest komfortowy, nie wytęża i nie ma uczucia, że głosnik "drze się/wrzeszczy",i trzeba zrobić ciszej. Na moment testowania wyższej klasy były mojej własnej roboty kolumny na Vifa+Eton, które teraz idą do przeróbki. Teraz są Microlab Pure 1 (jest to świetny przykład, kiedy głośniki z kolumn ''zewnętrznie'' wyglądają kropka w kropkę jak te w Solo 6 a i gabaryty są porównywalne, ale subiektywne i obiektywne - jest to niebo a ziemia). Z pozostałymi głośnikami, które były aktualnie dostępne - nie ma porównania.

 

U MV200 MK2 są tylko dwa niedociągnięcia - przydźwięki od portu fb (bass-reflex) i gdzieniegdzie zauważalne są szczeliny. Niby wszystko zaklejone, ale gdzeniegdzie coś pominięto. W monitorach, gdzie wzmacniacz jest w każdej kolumnie z osobna zazwyczaj nie ma takich problemów.

 

Podobnie wykończenie, na obrazkach jest ono klasowe, pierwsze wrażenie jest doskonałe. Ale przy dokładniejszym przyjrzeniu, można dostrzec, że jest to "udawany Hi-End" - nie prawdziwe drzewo po bokach,i jeszcze coś z dekoracyjnych elementów za nie najwyższe pieniądze (regulatory nie są ze złota, są tylko pomalowane w tym kolorze ). Można to porównać z reakcją na widok żyguli z logo mercedesa. Ale jeżeli by porównywać tylko według jakości dźwięku - to uważam, że swoje $250 to one odpracowują z nawiązką.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to narobiłeś mi jeszcze więcej smaku Tak przy okazji chciałem Wam opowiedzieć, że udałem się dziś na lotnisko do balic (140km w jedną stronę) ponieważ o 10:10 miał przylecieć samolot z moją koleżanką i M200MKII na pokładzie. Po dwu godzinnym czekaniu zrezygnowałem. Okazało się, że pomyliły jej się daty i przylatuje dopiero jutro :] Ah te kobiety

 

EDIT 29.12.2008r

 

Przyjechałem na lotnisko tak jak wczoraj, dziewczyna wysiada ale bez głośników ;] Okazało się, że jak miała przesiadkę we Frankfurcie to jeden z jej bagaży (ten, gdzie były głośniki) został na lotnisku i dopiero doślą go samolotem o 18:00. No i tak sobie myślę no...pewnie, każdemu się zdarza. Tylko czemu akurat temu pasażerowi i akurat temu bagażowi gdzie były gośniki to się przytrafiło, ja się pytam?! Sam już nie wiem czy śmiać się czy płakać :)

 

EDIT 29.12.2008r.

 

Mam głośniki. Brak mi słów szczerze. Jestem w takim zachwycie, że zaraz odlecę wraz z Peterem Cincotti, który chyba stoi obok mnie w pokoju i śpiewa. Co do wykonania... NIE MA żadnych niedorubek. Są idealne w każdym centymetrze. Ogromne. Zaraz wrzucę jakieś zdjęcia. Jedyne ALE to co do kabla głośnikowego - wcale nie jest taki bajerancki i z bananami jak na obrazku. Musiałem sam odcinać izolację :) W komplecie oprócz białych woreczków z materiału, w które były zapakowane głośniki były białe rękawiczki :) Chyba po to, żeby nie popalcować głośników :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no to może na początku od strony "fizycznej". Przede wszystkim są mniejsze, tj. niższe. Nie sprawiają już wrażenia kolumn wciśniętych na siłę do małego pomieszczenia, jednak zachowały takie jakby wrażenie, że należy im się respekt ;) Wykonanie, wg mnie o wiele lepsze. Brak otarć, obić lub innych najdrobniejszych wad. Wizualnie są naprawdę śliczne. Zakochałem się :D Wyjścia w obu głośnikach również o wiele lepsze. Śliczne maskownie, które nie tłumią dzwięku w żaden sposób. Natomiast od strony "dzwiękowej" również pobiły C2149 na łeb na szyję. Oprócz tego nie ma pogłosu z głośników tak jak w C2149. Szczegółowość jest taka, że przy niektórych piosenkach zastanawiam się, czy te dzwięki w tle to z głośników czy z pokoju obok. No ale w pokoju obok nikogo nie ma ;) O wiele bardziej nadają się do bliższego odsłuchu. Nawet w małym pokoju, takim jak mój, potrafią stworzyć niesamowitą scenę. Bas jest idealny. Perfekcyjny. Tak BTW no to głośniki nie są wygrzane. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby grały jeszcze lepiej. Nie no chłopaki, poważnie - żadne słowa tego nie opiszą, jak ktoś jest z Krakowa to zapraszam do siebie na kawę :)

 

PS. Sorry za zdjęcia kiepskiej jakości, w weekend postaram się o lepsze.

post-147664-1230584733_thumb.jpg

post-147664-1230584766_thumb.jpg

post-147664-1230584784_thumb.jpg

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyglądają. Za tą kasę co je kupiłeś, to prawdziwa okazja.

Prawdopodobnie standardowa przesyłka wyszłaby drożej od samych kolumn ,pomimo że teraz do 200$ nie pobierają cła .@michal_banszel napisz jak odczuwasz na nich poprawę w dźwięku z E-MU 0202USB względem integry :D .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpeg-4 powiem Ci szczerze, że nie słuchałem ich jeszcze na integrze. Jak ochłonę i przesłucham pewien muzyczny kanon, który obiecałem sobie przesłuchać na nich to przełączę na integrę, posłucham paru kawałków i napiszę. Niemniej jednak jestem pewien, że różnica będzie kolosalna. Pozatym do E-mu 0202 mam je podłączone przez 2mono-jack---2RCA a do integry podepnę je stereo-jack---2RCA więc to też może mieć jakiś wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

189$ i przyleciały samolotem z USA wraz z moją koleżanką, która wzięła je w ramach bagażu jaki jej przysługiwał więc przesyłka nic nie wyniosła ;) Niestety Jon z AudioInsider nie wysyła sprzętu do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnego zakupu @Michal:)

 

A jaki dokładnie kupiłeś transformator, jaka moc? Dobrze to wszystko współpracuje?

 

Mnie ciekawi jeszcze czy te rosyjskie Velton Maestro to identyczne modele głośników co Hivi/Swans...

Tutaj np.

http://translate.google.com/translate?prev...sl=ru&tl=pl

"Oficjalny dystrybutor Velton Maestro jest firma OST-COM. Co ciekawe, Velton Maestro produkty wykorzystywane są w produkcji dynamicznych głowy Hi-VI, jak i za granicą, prezentacji produktów pod marką Swanspeaker. Mimo podobieństwa nazw między Velton Maestro DV1080 i Swans D1080, modele te są różne - co najmniej używać różnych niskotonowe."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko współpracuje z sobą idealnie :) Może podam całą swoją konfigurację wraz z cenami:

 

HiVi Swan M200MKII - 606,84 zł (1601,00 zł - cena rynkowa)

Karta dźwiękowa E-MU 0202 USB - 345,00 zł

Standy x2 - 86,00 zł

Autotransformator 230/110V 200VA - 85,40 zł

Kabel 2RCA-2monojack Proel DH535 - 46,00 zł

Listwa zasilająca Bandridge BE5017F - 129,00 zł

Kabel głośnikowy 2,1mm Ultralink Challenger-2 (C2SC-14/500) 3m - 53,70 zł

Wtyk bananowy Nakamichi pozłacany 6,90/sztuka + 20 zł konfekcja - 47,60 zł

 

Wszystko nowe, ceny bez przesyłek.

 

W sumie dzięki sprowadzeniu z USA wyszło mnie dokładnie 1000 zł taniej :)

 

Co do VM...wydaje mi się, że to nie to samo co Swany a to dlatego, że w recenzji podanej kilka postów wyżej jest napisane o róznych wadach tych głośników (VM), których ja nie widzę w Swanach.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swan M10

Dołączona grafika

http://farm3.static.flickr.com/2360/237578..._db470cacba.jpg

(nareszcie widzę całkiem z głową ustawione 2.1)

 

a tu jeszcze M200MKII na żywo.

 

foty ustrojów ze Swanami:

http://www.jd-bbs.com/viewthread.php?actio...amp;tid=1394409

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VM...wydaje mi się, że to nie to samo co Swany a to dlatego, że w recenzji podanej kilka postów wyżej jest napisane o róznych wadach tych głośników (VM), których ja nie widzę w Swanach.

W swoim sprzęcie zazwyczaj nie widzi się wad, które widzą inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno, ale nie wszystkie wady są relatywne do stwierdzenia. Ja np zupełnie obiektywnie mogę powiedzieć, że nie ma żadnych szczelin oraz przydźwięku od portu bass-reflex. Nikt z zewnątrz również nie potwierdzi istnienia tych wad skoro ich zwyczajnie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...