Skocz do zawartości
2002JSQ

Asus P5w Dh Dlx + Q6600 + Corsair Dominator 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze sprzętem, który składam kumplowi.

Moja stara płyta Asus P5W DH Deluxe + Q6600 + 2x 1GB Corsair Dominator 1066 5-5-5-15 2.1V

 

 

Na DEFAULT jest lipa. Wywala się OCCT. Wywala się Orthos. Bardzo szybko, po kilku sekundach.

Procek ustawiony ręcznie na 266MHz, napięcie Auto

Ramy ustawione ręcznie na 1066MHz, timingi 5-5-5-15, napięcie 2.1V, reszta Auto

W sumie niewiele timingów można na tej płycie ustawić (w przeciwieństwie do mojej aktualnej płyty)

 

Włożyłem na tą płytę swoje Cruciale, paramery takie same poza napięciem, bo 2.2V

i wydaje się być OK - OCCT skończył 1 godzinny test MIX czyli RAM I CPU.

Orthos też przez kilka minut nic nie wywalił, więc jest ok.

 

Płyta w porządku, do niedawna pracowała u mnie razem z tymi Crucialami.

 

 

 

Zauważyłem też taką sprawę - jak dałem FSB na 300 i wysterowałem pamięci na 1000MHz

to oba programy nie wywaliły wstępnie błędów (wcześniej były w pierwszych sekundach).

 

 

DODANE:

 

* Pamięci idą też na 800MHz 5-5-5-15 1.8V. OCCT ukończył bezbłędnie 1 godzinny test MIX.

* Pamięci idą w moim sprzęcie, długich testów nie robiłem tylko kilkuminutowe, ale bez błędów na 1066.

Moja płyta ma więcej ustawień m.in. Write Recovery Time (tWR),

kość wg Everesta wymaga 8, a na P5W nie da się tyle ustawić bo jest do wyboru 2,3,4,5,6.

 

 

A może ktoś ma jakieś koncepcje.

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 2002JSQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz, czy chodzi o 2x1 czy 4x1gb, napisz jaka wersja biosu (czy robiles aktualizacje?), jakie napiecie na NB?

Na górze już podałem - 2x 1GB

Wersja biosu najnowsza jaka jest, czyli 2801.

Napięcie mostka Auto.

 

 

Dodam też że komputer przeszedł 2 godzinny test MIX na OCCT gdy memki były ustawione na 1000MHz 5-5-5-15 2.1V a procek na 2.7GHz (FSB300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...