Skocz do zawartości
Sosens

Drukarka Wielofunkcyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić drukarkę tak do 500 zł. Mam na oku CANON PIXMA MP610, z tego co wiem jest bardzo dobra jeśli chodzi o jakość, tylko mam takie pytanie, ile kosztują do niej tusze i czy nie ma jakiejśc podobnej drukarki pod względem parametrów i ceny, ale z tańszymi i wydajniejszymi tuszami :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz co będziesz drukował (głównie zdjęcia czy dokumenty) i w jakiej ilości. Urządzeń porównywalnych i lepszych jest sporo tylko zależy to jeszcze właśnie od tego do czego będzie wykorzystywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie tekst, choć obrazki też czasem, nie będzie tego bardzo dużo, tylko tak jak do szkoły załóżmy, że tak 2 razy na tydzień po 2-3 kartki, chodzi o to, żeby jakość była całkiem dobra (podobna do tej którą wcześniej wymieniłem) i żeby miała tanie atramenty (oryginalne i zmienniki) no i żeby były ogólnodostępne (oczywiście mówię o urządzeniu wielofunkcyjnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić drukarkę tak do 500 zł. Mam na oku CANON PIXMA MP610, z tego co wiem jest bardzo dobra jeśli chodzi o jakość, tylko mam takie pytanie, ile kosztują do niej tusze

 

Co do cen tuszy pixmy mp610 możesz je sprawdzić tu: 3102069[/snapback]

i czy nie ma jakiejśc podobnej drukarki pod względem parametrów i ceny, ale z tańszymi i wydajniejszymi tuszami :huh:

 

Oprócz wspomnianej pixmy możesz wziąć pod uwagę Epsona sx405. Też korzysta z 4 osobnych tuszy (ma bardzo dobrą jakość wydruku). Do tego nieźle wypada pod kątem ekonomii. Tu masz linka do materiałów eksploatacyjnych: http://www.centrumdruku.com.pl/eksploatacj...00.cd?materialy Do takiego zastosowania jak potrzebujesz powinna pasować jak ulał.

Tu jeszcze link do danych szczegółowych: http://www.epson.pl/internetLive/dctm/cont...05-PL.inter.jsp

Edytowane przez ElPr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego wynika, że EPSONY są droższe (tusze)

Bo za 7,4ml damy 28zł (3,8zł za 1ml) a w CANON za 13ml 37zł (2,8 za 1ml), jest aż tak duża różnica w wydajności ??? (Bo przy canonie jest to 450 a przy epsonie nic nie wspomniano)

Może jeszcze inni wypowiedzą się na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach Epson produkuje tusze które nie wsiąkają w kartkę ale osiadają na powierzchni. Dzięki temu zachowuje się jakość wydruku na różnych nośnikach i powoduje większą wydajność tuszu. Dodatkowo mają domieszkę żywiczną doskonale utrwalającą wydruki.

Co do wydajności tuszy możesz je sprawdzić np. tu:

http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7373/eps...ylus-sx400.html

 

Nie mam zamiaru przekonywać do Epsona gdyż uważam że wspomniany model Canona jest bynajmniej dobrym wyborem. Będziesz miał tam spore pole manewru jeśli chodzi o ewentualne zamienniki i aplikatory tuszu gdyby drukowanie na oryginałach okazało się za drogie.

Edytowane przez ElPr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja też nie jestem uprzedzony do Epsonów ale z tego co jest napisane w necie to tusze są do Epsona droższe niż do Canona (a Canon wydaje się mieć trochę lepsze parametry) ;)

 

EDIT:

Mój kolega kupił ostatnio tę drukarkę: EPSON DX 7450 co o niej sądzicie od strony kosztów itp

Edytowane przez Sosens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...