Skocz do zawartości
Encik

Epox i JUHB 0307 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyc duzy problem - szukalem na forum ale jakos nic nie znalazlem. Moj Athlonik smigal jako 2600+ (12,5x166) napieciem 1.55. Wczoraj cos mnie naszlo i zaczalem sie bawic dalej. 12,5x175 -stabilnie. Mowie sobie ide dalej. 12,5x185 - komp nie wystartowal. Wqrzylem sie na maksa. Robilem reset biosu chyba z 5 razy. Pomyslalem potem ze moglo sie cos zjarac. Wyjalem plyte glowna - wyglada OK. Procek tez OK. Gdy wlaczam kompa - wentyle ruszaja ale na monitorze nic sie nie pojawia. Na wyswietlaczu na plycie pokazalo sie CF - cos z biosem jest chyba nie tak i nie wiem co z tym zrobic. Leciec na gwarancje oddac plytke ? Dlaczego tak sie stalo ? Chlodzenie mostkow na plycie standard. Jak ustawic dzielnik 1/5 ?? Help me. Dodam jeszcze ze zasilka Codeszit, twardy Barac 80 GB. Grafa nie krecona. Reszta w nizej. Help me!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem fajny miałeś CodeSHIT Encik. :cry: . Powiem tylko tak: ostatnio miałem to samo u ojca tylko że tam zasiłka 235W, a sprzęt to jeszcze Cyrix166+ :P i płyta Soyo. Po włączeniu kompa startowały wiatraki i tyle - czarny ekran. Najprawdopodobniej tak tam - z bliżej nieznanej przyczyny, a u ciebie dla adrenalinki 8O poszedł zasilacz, niekoniecznie cały, ale przynajmniej część napięć - przypuszczam, że 5V bo wentyle są standard na 12V i dlatego się kręcą. Tam wymiana zasiłki pomogła - zapewne u ciebie będzie podobnie (chyba że masz speca od elektroniki). Przynajmniej mam nadzieję - w końcu zasiłka to nie Epox - 2-3 razy tańsza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Epoxach po wymianie proca bios startuje na default.

PS

Resest Biosa wykonuje się przy wyłączonym fizycznie przewodzie 220v.

Mam to samo. Jak mobo za ostro podkręcisz to dzieje się ... cisza i czarny ekran :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze zasilke zmienic.. Lece na allegro czegos poszukac.. Moze macie jakies propozycje?? Wogole to jak ma ktos na sprzedaz uszkodzone dyski Seagate od 8 GB w gore to prosze sie zglaszac do mnie :D.. Kupie kazda ilosc. Ale tylko seagate. Niewazne co uszkodzone - elektronika czy co. Moga tez miec badsectory.. Bez roznicy.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...