Skocz do zawartości
Sobota

Gaz A Długość życia Sprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak moze sie stac pakujac np R22 do sprezarki na R12 ( r22 ma wyzsze cisnienie skraplania) zjarasz silnik.

 

Ogolnie np R290 mozna pakowac do sprezarek opartych o na POE jak i mineralnym.

 

Tak naprawde zajechac spreżarke w "naszych" zastosowaniach jest dosyc trudno ( kto na codzien używa FC ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wrzucił do Danfossa NL9F POE gaz LPG (mieszanina R-600 R-290 ) zamiast R134a. I pracował bym na takim sprzęcie codziennie około 3h czy tak jak Kwazor pisał nie zjarał bym silnika? Ortografia i gramatyka to nie są moje najmocniejsze strony wybaczcie :lol2:

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danfoss SC15G chyba (HBP, R134A), mineralka, R1150 + R290 po 4 latach katingu wczoraj wyzionol ducha w II stopniu dziadunia. Sesje zwykle trwaly po 6-10h w czasie ktorych utrzymywal temp. okolo 70-80C, temp. discharge pipe w zaleznosci od obciazenia 90-110C. Ile to bylo sesji nie zlicze, sporo :)

 

Poddal sie dopiero pod Quadami, oryginalny projekt byl robiony pod northwooda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

 

"Freon miesza się z olejem i tak oto mamy smarowanie sprężarki. Jak się ma mieszanie oleju z LPG to nie wiem. Jeśli olej pozostanie tylko w karterze sprężarki to długo nie pociągnie. Poza tym to chyba raczej nikt nie wie, jak zachowają się uzwojenia sprężarki. Może się okazać, w połączeniu z olejem wytworzy się jakiś kwach i izolacja uzwojeń zniknie."

 

Czy tak faktycznie się dzieje? Ja w to wątpię i z tego co czytam to chyba tak się nie dzieje ale wole to sprawdzić. Co na ten temat myślicie? :D

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos przez 2 lata i 4 miechy nie stwierdziłem by mojemu agregatowi miało cos dolegac a jezdze na propanie izobutanie i co wpadnie w łapy w tym extra mieszaniny R134A R290 butanu i innych świństw....

 

Wiec obawy sa bezpodstawne. Szybciej ugotujesz agregat ( brak nawiewu ) niz go zatrzesz...

 

Ja juz wiem skąd to pytanie.... Słuchaj dalej IRON64 to daleko zajedziesz ....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec obawy sa bezpodstawne. Szybciej ugotujesz agregat ( brak nawiewu ) niz go zatrzesz...

sprezarka jest chłodzona gazem powracającym do sprezarki

nawiew nie ma tu nic do rzeczy (moze 0,5*C jesli wogole)

 

edit//

na lpg(propan butan) r600 lub inne "słabe" gazy

jesli sprezarka jest juz na "mocniejszy" gaz np 134 lub wyzej (m in 404), nic sie nie powinno przegrzać

o cisnienie tłoczenia będzie nizsze jak w wypadku r404/r507/r22

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca... jak do kompresora z mineralnym olejem wlejesz R134A/R404A to pojawia sie problemy z olejem. R134A bardzo agresywnie dziala na olej wyplukujac go i rozrzedzajac. R507 teoretycznie jest akceptowalny ale z kolei problemem jest zimno i tez moze szkodzic olejowi.

 

W wypadku olejow POE nie ma tego problemu ale z kolei ladujemy sie w problem z czystoscia ukladow i bardzo upierdliwym serwisowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...