Skocz do zawartości
mikan10

Canon Ip 1500 - Coś Nieszczelne...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stosowalem zawsze zamienniki noname z allegro, kupowane za grosze (1,7zł czarny, 3zł kolor). Od jakiegos pol roku zacząlem stosować Active Jet (6zł czarny 8zł kolor) i co sie okazało zauwazyłem ze drukarka jest jakby nieszczelna, widze w obudowie rozlany zaschniety tusz a kartridz o tej samej pojemnosći starcza mi teraz na mniej stron. Nie wiem czy to na 100% zaczeło sie przy active jet czy juz wczesniej przy noname. Oczywiscie drukarka jest juz po gwarancji. Czego moze to byc przyczyna? Jak moge naprawic ta usterke?

 

 

 

Wielkie dzieki za jakiekolwiek sugestie, porady i pomoc w tej sprawie.

 

 

Ponizej foty jak to wyglada teraz czyli pol roku po tym jak to zauwazyłem (a mogło sie juz dziac wczesniej):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brudem się nie przejmuj - to norma w atramentówkach tam w okolicy "parkingu" głowicy. Bo tam też jest "brudownik" nad którym drukarka czyści dysze.

To że masz wrażenie że starcza na mniej wydruków - to możliwe, że te zamienniki mają mniejszą pojemność.

ALE

czy aby nie zacząłeś od jakiegoś czasu WYŁĄCZAĆ zasilania drukarki (odcięcie napięcia 240V przez wyjęcie wtyczki lub wyłączenie listwy) - jeśli tak to właśnie to jest główną przyczyną zmniejszenia wydajności. Zrób test: ile czasu potrzebuje drukarka żeby rozpocząć wydruk.

1. wyłącz ją na noc tylko guzikiem i po nocy puść wydruk - sama się włączy i zacznie drukować.

2. Wyłącz ją z prądu na 10 minut i puść wydruk - sama się włączy także.

lecz nawet bez zegarka zauważysz że dłużej się do pracy zbiera - INICJUJE i tusz marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób takie coś jak ja kiedyś. Weź papier toletowy/papierowy ręcznik czy coś innego chłonnego i dotykając tych pampersów zbierz zbędny tusz. dzieki temu nie bedzie sie tam brudziło wokół parkingu. A odnośnie wydajności na zbiorniczku powiem tak. Kupiłem od znajomego jeden tusz. wystarczyl na ok 30 stron ;) Teraz mam jakieś z allegro i chyba wyrobi normę. Ogólnie, im częściej włączasz drukarke tym mniej stron wydrukujesz. Daj drukowanie dokumentu mającego ok 100 stron, zobaczysz jak jedno a dlugie drukowanie podnosi wydajnosc poprzez unikanie zbędnego czeszczenia głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...