Skocz do zawartości
Flywolny;)

Neostrada+ udost. poza lokal...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam zamiar ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> neostrade+ no

i udostepnic na lana (ok 5 osob)

lecz jak widze w regulaminie ze udostepnienie po za lokal......

czy jest sie czego tak naprawde obawiac czy nie. jak nie naczym najlepiej postawic router czy serwer?

 

Prosze o opinie na ten temat

poozdrofka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpla ojciec proacował w tepsie - był prezesem w małej miejscowości -  i stwierdzil ze ten zakaz mozna olać.....

Hahhahaha, to musiał być niezłym prezesem. W każdym bądź razie, za wykrycie podziału łącza grozi Ci od kary przynajmniej pieniężnej 3 x miesięczny abonament aż do odcięcia Ci łącza. U mnie już dwóch takich co "TP SA oszukać chcieli" jeden zapłacił 650 zł i dał se spokój z dzieleniem Neo+, a drugi nie ma już Neo+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz NAT-a z porzadnym firewallem i pasz to z glowy. Trzeba naprawde sporo zachodu aby wykryc, ze pakiety ida nie na Twoj komp tylko dalej...

I oto właśnie chodzi :!: :!: :!: goście z tepsy musieli by sie duzo napracować zeby to wyczaić (no chyba ze przyjadą do ciebie z pielgrzymką i będą chcieli luknąć na sprzęt), poprostu na zewnątrz sieci widać tylko jeden komputer czyli serwer. Sam mam SDI na 4 osoby i od roku nic odemnie tpsa nie chce, no tylko raz poslali pismo z upomniniem za skanownie portów :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz NAT-a z porzadnym firewallem i pasz to z glowy. Trzeba naprawde sporo zachodu aby wykryc, ze pakiety ida nie na Twoj komp tylko dalej...

I oto właśnie chodzi :!: :!: :!: goście z tepsy musieli by sie duzo napracować zeby to wyczaić (no chyba ze przyjadą do ciebie z pielgrzymką i będą chcieli luknąć na sprzęt), poprostu na zewnątrz sieci widać tylko jeden komputer czyli serwer. Sam mam SDI na 4 osoby i od roku nic odemnie tpsa nie chce, no tylko raz poslali pismo z upomniniem za skanownie portów :D :D :D

w umowie o SDI nei ma nic o dzieleniu lacza

je mozesz na legalu dzielic poza lokal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDI mozesz udostepniac poza lokal nie ma problemu tepsa sie o to nie pluje przed neo byłem podłonczony do sdi na osiedlu i to wsio legalnie bylo a co do rodzielenia neo to mozesz sie tylko martwic ze bedziesz miec nalot Men In Black z Neo :P ale wtedy sie dzieraj nie ma nikogo w domu , albo naucz sie szybko rozpinac to i chowac wsio gdzie popadnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem na moje sieci w malej miescinie czyli SDi na 8 osob jest kiczowo....chyba kazdy wie dlaczego hehe

noi od maja tego roku bedzie mozna sdi przerobic na neostrade+, ale wlasnie mamy problem z tym jak sie zabezpieczyc zeby TeleKomuna polska nie zczaila ze lacze jest podzielone.

Dotychczasowo wszystko chodzi na switch'ach i ruterze bodajze asmax czy jak to sie tam pisze. I mam pytanie co zrobic by zrobic w bambuko TPSA ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co wam powiem ??? FUC.K TPSA !!! to glupie lamusy, ktore na niczym sie nie znaja, jezeli oni ciagle maja zwiechy na routerach, to ty mozesz dzielic neo, pozatym jakby mi kazali zaplacici 650 zeta to bym ich chyba smiechem zabil :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei da sie zabezpieczyc tego w 100% jak ktos bedzie dobry w te klocki to wykryje to tylko pytanie czy im sie bedzie chcialo to wykrywac

I tu sie mylisz ! jest to nie do wykrycia czy to komp w pokoju obok, czy komp u sasiada, czy ty poprostu jestes zwolennikiem orogramowania na licencji gnu, itp i poprostu nie ma na komputerze [wokrstacji] zainstalowanego lexona czy innego unixa.

A co do pielgrzymki i odwiedzin w domu to musza sie zapowidziec 24 lub 48 godzin wczesniej, czyli szybkie(albo i wolne - 24 lub 48h)p rzemeblowanie w sieci i niesposob wykryc.

Inna sprawa, ze mamy doczynienia z monopolista i jedna z najbardziej wladczych firm/organizacji(przestepczych) w polsce i moga sobie robic co im sie zywnie podoba czyli mowia, ze udostepniasz i tyle.

Podsumowujac ryzyko (znikome) zawsze jest. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie ten zakaz został wprowadzony dlatego aby firmy udostępniające net nie zarabiały na Neo+ mojej siorce już jeden sklep kumputerowy proponował podłączenie do neo+ przez lan abonament 55zł w tej sieci miało być 10 osób to jest 550 zł odejmujemy 200 zł za abonament i na czysto firam zarobiła sobie 350 zł a bym zapomiał za instalacje chcieli 400 zł jak to usłyszałem kulgałem sie ze śmiechu.

Szkoda że ta ciach!owa TPsa. nie zrobiła by jakiegoś przepisu że można to udostępniać do określonej ilość osób nie czerpiąz z tego dodatkowych zysków. Ostatnio zadzwoniłem na infolinie Neo+ tach mi gosć jebał że dzielenie jest karalne i takie tam. Jak oni chcą aby większość osób z SDI przeskoczyła na Neo+ to się wyjebiście mylą abonęci SDI to w większość małe sieci 6-8 osobowe "podałem taką przeciętną :wink: " i jak nadal będzie istniał ten przepis większosc nie przełaczy sie na neo+ ci co to zrobią będą żyć w strachu.Chętnie dopadł bym gościa odpowiedzialnego za ten przepis :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...