Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Asus Eee Pc 904hd

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko ta recenzja,czas pracy na baterii mi sie podoba bardzo.Martwi mnie trochę ta rozdzielczość,czy podczas oglądania stron musiałeś jakieś przewijać w bok?

W bok nie musiałem. Jeżeli chodzi o przewijanie w dół, to można problem załatwić w bardzo prosty sposób. Najłatwiej jest chyba ustawić w przeglądarce internetowej tryb pełnoekranowy. Wtedy masz mniej więcej tyle miejsca na oglądanie strony, co na normalnej matrycy w zwykłym trybie.

 

Podczas testów przesiadłem się z 15,4" 1280x800 px i trochę trudno było mi się przestawić na mniejszą matrycę z mniejszą rozdzielczością. Moja siostra, bo to do niej należy laptop, przesiadła się z 14" 1024x768 px i nie narzeka. Myślę, że w dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia.

 

EDIT: Zaraz postaram się wrzucić zdjęcie strony internetowej w trybie pełnoekranowym.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. :rolleyes:

 

Na tym czarnym kolorze to widać paluszki :D

Jakbyś mógł coś więcej napisać odnośnie zwinności lapka to by było fajnie. Dysk nie spowalnia działania?

 

W podsumowaniu masz błąd, pierwszy plusik.

łądna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł coś więcej napisać odnośnie zwinności lapka to by było fajnie. Dysk nie spowalnia działania?

Właśnie zaskakujące jest to, że laptop pracuje bardzo płynnie. Wszystko otwiera się bardzo szybko, nie ma jakichś zawiech czy przycinania się.

 

Dysk raczej nie spowalnia. Przynajmniej ja przy kopiowaniu dokumentów nie zauważyłem.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w Karenie, gdzie pokazono mi owe urządzenie i okazuje się, że scroll jest. Tylko że jest bardzo dziwny. Mianowicie trzeba :

- albo stuknąć dwoma palacami jednocześnie na prawy i lewy breg pada a wtedy pojawi się wskaźnik myszy "przewijanie" jak po wciśnięciu scrolla w normalnej myszce,

- albo przewijać bezpośrednio wodząc dwoma palcami po obydwu brzegach pada jednoczesnie.

Czy to efekt zamierzony, czy produkt uboczny opragromowanie, tego nie wie nikt, a chłopaki w Karenie powidzieli, że wpadli na to przypadkiem (jeden z nich używa EEE w wersii białej.

 

Mam pytanie, czy nadal podtrzymujesz swoje spostrzeżenia ze wstępnej opinii?

 

Właśnie rozglądam się za sprzęcikiem który mógłbym wsadzić do teczki między książki i od czasu do czasu coś napisać, przejrzec coś w internecie lub wziąc ze sobą do oglądania filmików czekając aż dziecko wypluska się w basenie.

No i zastanawiam się czy to jest to, czy też może zainwestować nieco więcej kaski w jakieś 12" - 13" laptok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego lapka, to używa go moja siostra. Wykorzystuje go na studiach i jak na razie nie skarży mi się na niego.

 

Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to wytrzymałość tego cuda. Jakiś czas temu miałem okazję zobaczyć jak ona go transportuje i przyznam że byłem w szoku po tym co zobaczyłem. Zazwyczaj transportowany jest w plecaku między książkami, jakimś jedzeniem oraz całą masą różnych innych rzeczy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że plecak jest zazwyczaj tak wypchany, że prawie zamki puszczają :wink:

 

Co do tego ekranu, to w porównaniu z 10" ten jeden cal nie robi dużej różnicy. Miałem okazję porównać winda 8,9" i winda z ekranem 10" i naprawdę różnica jest niewielka. Według mnie główny problem tkwi nie w wielkości tego ekranu, ale w jego rozdzielczości. Możliwe że to ja się czepiam, ponieważ na co dzień pracuję na dużo większej rozdzielczości. Moja siostra przesiadła się z 1024x768 na 1024x600 i jej to nie przeszkadza.

Jeżeli ktoś nadal ma wątpliwości, proponuję przejść się do vobisu i porównać 904 z np 1000 i zobaczyć jak wyglądają ekrany 8,9" oraz 10"

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Co do tego scrolla to muszę zobaczyć. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że to może tak działać.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poczekasz na Samsunga Nc10?

Po niezbyt przyjemnych doświadczeniach ze sprzetem samsunga (komórka, dvd+video, mały cyfrak) doszedłem do wniosku, że nie prędko zakupię spręt samsunga bardziej skomplikowany od płytki pamieci operacyjnej.

Po przeszukaniu netu i przeczytaniu opinii, testów, porównań (Asus EEE vs. MSI Wind) itp. zdwcydowałem się na Acera EEE PC 1000H z uwagi na processor Intela Atoma (taki sam jak w MSI), który wydłuża czas pracy na baterii (producent podaje, że do 7h - pożyjemy zobaczymy).

Sprzęt już dotarł do sklepu, ale jeszcze go nie odebrałem ponieważ nie dotarł jeszcze jeden z bzdetów zamówionych razem. Pozatym obiecali jeszcze skonfigurować system oraz wgrać (ze swojego napędu) Ofiicea. Podejrzewam, ze chcą potrzymać dzień-dwa na półce, a nóż jeszcze ktoś się skusi.

PS. Zostałem rozwalony w sklepie Vobisa, który ma w obecnej ofercie 904HD (jak w pierwszym poście) oraz 1000HD, czyli z procesorem Celron-M. Na moje pytanie, czy zamierzają do oferty wprowadzić 1000H Pan uprzejmie spytał, a czym się różni od HD? No, to jeszzce mogłem zrozumieć - nie musi śledzic wszystkich nowinek na rynku spoza oferty, ale rozwaliło mnie stwierdzenie, że on nie ma wpływu na ofertę i nie ma na nią żadnego wpływu. On tak naprawdę nie wie co jutro może być w gazetce. Tak to kupować w sieciówce. :damage_wall::damage_wall::damage_wall: Pojechałem więc do zaprzyaźnionego sklepu, które może i bywa czasami nieco droższy, ale na moje pytanie czy ściągną mi Acera padla odpowidź, a który sobie Pan życzy, to zobaczymy, czy jest w hurtowniach.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Co do tego scrolla to muszę zobaczyć. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że to może tak działać.

Na youtubie wruciłem chyba "eee" czy też "1000H" i znalazłem m.in. filmik prezentujący możliwości pada małego Asusa. Robi wrażenie.

 

EDIT: Odnalazłem ten filmik

 

Również zamierzam uzywać netbocka w ekstremalnych warunkach - zobaczymy jak się srawdzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez vecek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno ale, bo imho jest to jedna z gorszych wersji EEE. Dlaczego? Bo wpakowali ekran 8,9" do obudowy takiej jak ma 1000 i wygląda to śmiesznie (jak 7-setkach). Poza tym model ten jest cięższy od np. 900. Wydaje mi się również, że mały SSD + SDHC sprawdza się w netbokach lepiej. IMHO godnym polecenia modelem jest 901 z dyskiem SSD, Atomem i w mniejszej obudowie. Sam używam 900 z Celeronem i jedyne, co mi przeszkadza, to krotki czs pracy na baterii (jakies 3,5h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...