Skocz do zawartości
Bachamut

Asrock 4coredual-vsta

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tylko dodam

Dużo bardziej przeraża pobór energii. Nasz komputer

C2D 3,5GHz, Abit IN9 32X-MAX WiFi, 2x 1 GB Patriot PC2-6400, BFG PhysX, 2x WD Caviar 250 GB

pod pełnym obciążeniem z kartą Radeon HD 4870 X2 pobierał nawet 470 – 480W! Jest to wartość rekordowa! Dla porównania komputer z GTX’em 280 zadowalał się wartościami rzędu 400 W. W spoczynku komputer pobierał 240 – 250W (dla porównania przy GTX’ie 280 było to 200 W). Jak widać najnowsza karta ATi do energooszczędnych z całą pewnością nie należy.

{update}

(...)

Warto zwrócić uwagę na pobór energii przez Radeona HD 4870. Nasz komputer w czasie spoczynku z kartą HD 4870 pobierał z gniazdka 230 – 240W – jest to wartość sporo większa niż GTX-260 (180 – 185W), oraz większa też niż HD 4850 (190W). W czasie obciążenia HD 4870 (razem z komputerem) generował zapotrzebowanie rzędu 370 – 380 W, co również jest sporą wartością. Komputer z Radeonem HD 4850 potrzebował 290 – 300 W. GF GTX-260 zadowala się ilością rzędu 335 – 340W.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeniesc ta dyskusje do dzialu 'zasilacze' i zaprzestac tu dalszego offtopu.

Peace.

 

Aha i albo mam problemy z matematyka albo za cholere nie moge sie doliczyc ktory chieftek ma te 720 watow na linii 12V... Wspomozesz linkiem? Bo jesli TEN to on kosztuje 400zl a nie 300...

 

BTW: Amacroxy to czasem nie mocno zubozona wersja BeQuietow wlasnie? Producent ten sam w kazdym badz razie, FSP Group.

no i wdzisz na ile zenfist.pl wycenil ta zasilke, wdług nich zasilacz jest warty 400 zł, normalnie kosztuje tyle http://www.lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=46&id=ObZ0081,

na allegro taniej http://www.allegro.pl/item447141733_zasila...nane_kable.html

http://www.chieftec.com/tubro-power.html

post-146613-1222563164_thumb.jpg

 

Kwasior500------->...

pytanie tylko czy testowali na Bioshock-u, to chyba najbardziej pradozerny tytuł dla kart :wink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Post Chyba Schodzi Na Psy ... Bo Zamiast Mi Doradzac Zaczynacie Sie Przemadrzac :mur: Co Ludzie Z Wami Sie Dizeje Jeden Ma Opinie Tak Inny Chwali Co Innego ... Ludzie Tak Nie Mozna Kazdy Ma Do Siebie Cos ... Procki ,Teraz Zasilacze ... I Napiecia 12 V ... Kazdy Ma Swoj Gust Co I Jak Najlepiej Dopasowac Do Kompa ... Gdy Widze Jak Inni Sie Kłuca ... Zloszcze Sie :angry: Bo Do Jasnej Ciasnej ... Piszecie Tylko Po To Aby Narobic Spamu I Sie Klucic Czy ... Doradzic ... Albo Pomoc ... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wracajac do tematu

najpierw kup markową zasiłkę 450-500W (tak troche na przyszłość, a więcej nie trzeba jeśli nie planujesz zupełnego hi-endu), wystarczy w sumie nawet Amacrox Warrior, tani a dobry

 

potem zmień grafę, bo ta jest mizerna, a potem proca bo jest mizerny :)

 

a wtedy dobierz mobo na którym pobijesz rekordy wydajności 'w swojej klasie'

 

ja lecę opcje 'budżetową'

miałem grafikę na agp, to kupiłem przejsciową mobo i dobre pamięci, bo i tak tanie - procka serii e4xxx bo tanie i dobre (wtedy nie bylo tanich e7 i e5, a e2 to juz nie to)

zasiłka była 'na styk' to jak była kasa kupiłem najtańszą o słusznej mocy i z wszysykimi końcówkami (jest tez wersja 450W tej kosiarki i w sumie mogłem ją brac, ale myślałem o gtx280 jak potanieje, ale stało sie inaczej, bo potrzebował grafy szybko)

ukazały sie fajne 4850 za ucziwa kasę to łyknałem, a teraz zmieniam mobo na asus commando za 300zl <- to nie duzo za wydajna płytę, bo maximus II formula kosztuje 700zl

 

przepraszam za klótnie, ale niektórzy uzytkownicy działaja mi na nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za klótnie, ale niektórzy uzytkownicy działaja mi na nerwy

raz, co wlasciwie wniosles piszac powyzszy post :blink: ?, dwukrotnie zostalo to powiedziane(sam proponowalem koledze Amaroxa), ale ok rozumiem ze musisz sie wyrazic,

dwa, rozpoczales ofensywe na mnie za to ze ocenilem zasilke jako lepsza w sensie posiadajaca wieksza moc, i mieszczaca sie w przedzile cenowym w odniesieniu do BQ 450-500W,

i jeszcze po tym wszsytkim bezczelnie stwierdzasz ze niektorzy uzytkownicy dzialaja Ci na nerwy?

beeee...... powiem najdelikatniej jak umiem, wes sie drogi kolego opamietaj...

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego Bahamut, racz laskawie spojrzec na 1 strone tego tematu. Kazdy wyrazil swoja opinie na Twoje pytania w sposob IMO wyczerpujacy, do tego z grubsza sie one pokrywaja:

- TAK, na tej mobo pojdzie Ci ta karta

- potrzebujesz DOBREGO zasilacza

- wymien karte graficzna

a reszte robisz wedle uznania. Mozesz zrobic tak jak ja lub Burning, bo z ta plyta glowna jest to jak najbardziej mozliwe. A mozesz wymienic caly zestaw od razu. Jakiej odpowiedzi jeszcze poszukujesz? I big mega prosba ode mnie, przestan 'upiekszac' tekst zaczynajac kazdy wyraz z duzej litery... Dziekuje

 

@lukaszrobert:

1) sklep, w ktorym ten szef jest sprzedawany po 337zl nic mi nie mowi, ale znalazlem ten PSU w PcProjekcie za 340zl wiec przyjmuje do wiadomosci, ze w tych granicach mozna go kupic. Tym niemniej przekraczamy granice 300zl o okolo 40zl, to raz

2) Dwa, BeQuiety tez mozna dostac taniej i wersja E5 550W w nich sie wlasnie znajdzie. Szef ma przewage amperazu (60A vs 41A), odpinane kabelki i wiekszy wentyl (14cm vs 12cm). Z tego co zauwazylem, ma za to ubozsze okablowanie (popatrz jakie koncowki maja obydwa zasilacze) i z tego co mialem okazje porownac (o ile sie nie myle, kumpel wzial to PSU), jest od BQ zauwazalnie glosniejszy. Tym niemniej zasilka bardzo ciekawa. Wieczorem moze sie jeszcze im blizej przyjrze.

3) Nie wyobrazam sobie konfiguracji, ktora potrzebowalaby zasilacza mocniejszego niz 600W, chlodzonej powietrzem. Zestaw kolegi na moje oko nigdy nie wyciagnie nawet 500W z zasilacza.

4) Peace panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox, ^_^

jak wiadomo ceny hardware-u sie zmieniaja, zalezy od kogo sie bierze, moze jeden dostawca sie wykruszy i trzeba szukac gdzie indziej itp. jak patrzyłem na zasilke w Icomp.pl to kosztowala 319 zł, kupilem w innym sklepie ciut drozej

najlepiej to zobrazuje http://www.ceneo.pl/803985, dla mnie przedzil cenowy dla tego PSU to max 320 zł, i wlasnie na na allegro za nie wiele ponad 300 zł pakupisz http://www.allegro.pl/item443873237_salon_...nane_kable.html,

w dalszym ciagu mysle sobie ze warto brac nawet jak mówimy o 340 zł tego szefa zamiast BQ550W, choc tak jak wymieniles roznice sa wiec co komu pasuje :gitarzysta2:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox, ^_^

jak wiadomo ceny hardware-u sie zmieniaja, zalezy od kogo sie bierze, moze jeden dostawca sie wykruszy i trzeba szukac gdzie indziej itp. jak patrzyłem na zasilke w Icomp.pl to kosztowala 319 zł, kupilem w innym sklepie ciut drozej

najlepiej to zobrazuje http://www.ceneo.pl/803985, dla mnie przedzil cenowy dla tego PSU to max 320 zł, i wlasnie na na allegro za nie wiele ponad 300 zł pakupisz http://www.allegro.pl/item443873237_salon_...nane_kable.html,

w dalszym ciagu mysle sobie ze warto brac nawet jak mówimy o 340 zł tego szefa zamiast BQ550W, choc tak jak wymieniles roznice sa wiec co komu pasuje :gitarzysta2:

no dokladnie tak jak mowisz .... :rolleyes:

 

a jak sadzicie co jest lepsze ta karta EN9600GT MATRIX/HTDI/512M czy ZOTAC GF 8800GTS, 512MB DDR3 (256bit), TV/DualDVI, PCI-E (ps:niedawno co wyszla karta asusa ... :P ) prosze o opinie tylko bez kłutni :damage_wall:

Edytowane przez Bachamut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...