Skocz do zawartości
DziubekR1

Radeon Hd 4830

Rekomendowane odpowiedzi

Eee, rozumiem ze z karty leci przez DVI, a w TV jest HDMI ? Bo jak tak, to DVI dzwieku nie puszcza przeciez, dzwiek pojdzie jesli puscisz Hdmi - Hdmi. Jak z karty leci przez DVI, to musisz podpiac osobnym kablem dzwiek z karty muzycznej.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku ATI ale w NV bez problemu mogłem puścić dźwięk przez DVI wystarczyło połączyć k.graficzną za pomocą 2 żyłowego przewodu (który był w zestawie z kartą) do pinów na k. dźwiękowej odpowiedzialnych za wyjście cyfrowe i już leciał dźwięk przez kabel dvi-hdmi bez dodatkowego przewodu audio między PC-TV...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nvidia, ati ma wbudowany 7.1 i się nie trzeba pierniczyć z jakimiś kabelkami wystarczy wyciągnąć z pudełka przelotke dvi-hdmi podpięć kablem Hdmi-hdmi i tyle

U siebie mam na HD4870 wyjście HDMI więc błędnie myślałem, ze tylko katy z HDMI mają ten kodek dźwięku, a mój post odnosił się do posta wyżej, ze DVI nie przesyła dźwięku bo jak widać zarówno w ATI jak i NV przesyła tylko na różne sposoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam radeona 4830 asus'a z chłodzeniem Dołączona grafika

jak na zdjęciu - zmieniłem pastę pod rdzeniem i thermalpady z coolinga - temperatury jakie mam z wentylatorem 100mm scythe @ 1200 obr. to 65 * C idle dla rdzenia, 58 * C dla shaderów i 75 - 80 * C dla pamięci, w stresie rdzeń łapie ponad 95 *C, a pamięci ponad 100 *C. Coś mi się wydaje że temperatura pamięci jest mimo wszystko troszkę za wysoka. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w karcie MSI wersja OC jest możliwość uaktywnienia funkcji obniżania napięcia/zegarów w spoczynku?nigdzie takiego sposobu nie znalazłem. Edycja biosu raczej nie wchodzi w grę - wyczytałem, że ktoś tgo próbował i ten konkretny bios na to nie pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokombinuję z tym afterburnerem, ale z tego co wynalazłem po forach w tej karcie nikomu się nie udało vcore zmienić biosem czy softowo..Ta MSI jakaś ciut nietypowa. Jako,że nie ma ona funkcji obniżania vcore być może rozwiązaniem byłoby wrzucenie biosu od innej karty, jednak jeśli nikt przede mną tego nie robił chyba raczej nie podejmę tego ryzyka. Natomiast z tego co czytałem - nie pamiętam czy dokładnie o tym GPU - obniżenie samych zegarów w idle daje znikomy spadek poboru mocy - rzędu 1-2W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się biosami z moim Sapphire HD4830. Próbowałem wgrywać od HD4850. Na niektórych biosach komputer wstawał ale sterownik nie rozpoznawał karty (Sapphire HD4850), na niektórych nie wstawał (Asus HD4850), ale w ciemno wgrywałem z bootowalnego pendrive'a oryginalny bios i banglało, ale teraz jestem w kropce, bo wgrałem bios od HD4850 vapor-x i karta wybitnie się z nim nie polubiła. Przedtem w najgorszym wypadku komputer startował z ciemnym ekranem, ale startował i mogłem w ciemno naprawić kartę. Teraz nie ma pisku przy starcie i nie działa USB (myszka nie świeci) i mam wielką kapę... Jakieś pomysły co zrobić jeśli nie mam karty PCI pod ręką?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. mam Radeona 4830 z firmy Club3D. wygląda on takDołączona grafika

chciałbym zmienić na nim chłodzenie na Accelero S1 rev2.

w związku z tym mam pytań kilka:

czy to chłodzenie jest kompatybilne z moim Radkiem?

czy będę musiał kupować coś na sekcje zasilania? (ten miedziany radiator z tyłu)

czy warto i/lub da się jakoś odkleić te miedziane radiatory z pamięci, czy lepiej je zostawić?

 

edit: żeby nie było, czytałem cały temat, ale tam były testy z innym PCB

edit2: czy Accelero da radę w pasywie?

czy kupować jakieś dodatkowe radiatorki na pamięć, czy te z zestawy wystarczą?

i czy zmieści się do CM Elite 33X?

 

edit2: i może ktoś mi powie do czego służy ta zworka? :blink:

 

Dołączona grafika

 

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem, ale z moim Radziem wyniknął nowy problem - jak włączę jakąś nową grę na MAKSYMALNYCH/wysokich detalach (Batman Arkham Asylum, CoD BO) to gra mi się zawiesza (tak że pomaga tylko HR) i na ekranie wyskakują czerwone kwadraty. Raz na jakiś czas zamiast zwiechy jest błąd VPU recover. Co gorsza na średnich minimalnych da się grać. Co jest uszkodzone? pamięć? bo karta na bank się nie przegrzewa. Zastanawia mnie to, że w PES2010 na maksa gra pięknie śmiga, w 2011 już nie chce. i czy nadaję się to pod naprawę gwarancyjną?

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę His radeon 4830 taką jak na tym zdjęciu: http://www.hisdigital.com/UserFiles/product/200811201512494399.jpg i w związku z tym mam pytanie jak mogę regulować obroty wentylatora? Programy typu rivatuner, CCC nie daja mi takiej możliwości. Czy edycja biosu by mi pomogła? Chciałbym aby karta w 2d była trochę cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę, to karta nie posiada regulacji obrotów wentylatora, chyba że jest on sterowany napięciem który możesz zmienić na stałe, modując mu bios.

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie samo chłodzenie na moim hd4870 i niestety żadnym programem nie dało się regulować obrotów. Pozostaje edycja biosu, chodź sam tego nie próbowałem tylko wymieniłem chłodzenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi pogrzebac w biosie. Poniżej zamieszczam screen z biosu mojej karty a dokładnie zakładke wentylatora. Prosze o sugestie jakiej modyfikacji dokonać aby karta w trybie 2d byla prawie że niesłyszalna.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Edit:

Zmieniam parametry wnetylatora w biosie wgrywam go do karty a wentylator i tak cały czas ma stałe obroty nic się nie zmienia. Czyżby ten HIS nie miał żadnej regulacji obrotów nawet przez bios?

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi pogrzebac w biosie. Poniżej zamieszczam screen z biosu mojej karty a dokładnie zakładke wentylatora. Prosze o sugestie jakiej modyfikacji dokonać aby karta w trybie 2d byla prawie że niesłyszalna.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Edit:

Zmieniam parametry wnetylatora w biosie wgrywam go do karty a wentylator i tak cały czas ma stałe obroty nic się nie zmienia. Czyżby ten HIS nie miał żadnej regulacji obrotów nawet przez bios?

 

W pierwszym treshold wpisz zero. I wentylator na 20%. W drugim radziłbym 55 stopni i obroty ok 50%, dalej co 5 stopni więcej 5 %. Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym treshold wpisz zero. I wentylator na 20%. W drugim radziłbym 55 stopni i obroty ok 50%, dalej co 5 stopni więcej 5 %.

 

To raczej nic nie pomoże zmienaianie parametrow w biosie nic nie daje. Producent chyba na stale ustawił obroty tego wentylatora i nie da sie ich zmienić z poziomu biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka postow wczesniej pisalem ze nie mam dzwieku jesli idzie po kablu dvi-hdmi.. Teraz zakupilem przejsciowke ATI aby owy dzwiek byl po kablu z obrazem i nadal mam problem, w tej chwili po podlaczeniu do TV wyskakuje okienko "czesc audio polaczenia HDMI nie dziala prawidlowo. Obecnie podlaczony klucz sprzetowy DVI-HDMI firmy ATI nie obsluguje tej karty wideo. Aby wlaczyc dzwiek podlacz kabel dzwiekowy do gniazda oznaczonego audio-in na panelu z tyly wyswietlacza". Wgrane zostaly wszytskie nowe stery od ATI a nawet do realtekHD.. jak temu zaradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...