Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103100

 

Ja używam takiego fotela i mogę go polecić. Ma oparcie z siatki i wystarczający IMHO zakres regulacji. Siedzi mi się na nim wygodnie a czasem to moje siedzenie trwa bardzo długo. Niestety dość znacząco przekracza budżet.

bez kitu dobrze by było dołożyć bo ma wysokie oparcie a wiem jak męczące może być siedzenie gdy się jego nie ma.

 

jakby co to ewentualnie to - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego pół roku jestem właścicielem i użytkownikiem właśnie tego fotela Markus z Ikea'i i naprawdę polecam! Warto dołożyć te 2 stówy do niego! Zdarza mi się w nim dość długo przesiadywać, niestety ; P i dosłownie nic jeśli chodzi o ew. bóle pleców : ) czego nie mogę powiedzieć, o fotelu który miałem wcześniej [ ; No i ta siatka na oparciu to super patent, który minimalizuje pocenie się : ) Jednym słowem naprawdę fotel wart uwagi i tych 5 stów, no i względy estetyczne są zadowalajace : ) przynajmniej mnie ; )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to ewentualnie to - LINK

Mam takie cudo (tylko nie "mejd baj ikeja") i muszę mieć powieszony ręcznik na oparciu bo w innym przypadku przyklejam się do krzesła :D Może durnie brzmi ale jak się próbuje wstać po takim przyklejeniu to jest to trochę bolesne (bez koszulki ofkoz). Dupsko się poci niemiłosiernie ale za to pobujać się można :D

 

Sztuczna skóra to zło i nie polecam jej nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego pół roku jestem właścicielem i użytkownikiem właśnie tego fotela Markus z Ikea'i i naprawdę polecam! Warto dołożyć te 2 stówy do niego! Zdarza mi się w nim dość długo przesiadywać, niestety ; P i dosłownie nic jeśli chodzi o ew. bóle pleców : ) czego nie mogę powiedzieć, o fotelu który miałem wcześniej [ ; No i ta siatka na oparciu to super patent, który minimalizuje pocenie się : ) Jednym słowem naprawdę fotel wart uwagi i tych 5 stów, no i względy estetyczne są zadowalajace : ) przynajmniej mnie ; )

+1

Markus rzadzi :) Na poczatku bylem zly na siebie ze nie wzialem wygodnego miekkiego foteliku, ale teraz po miesiacu siedzenia przy biurku doceniam Markusa i nie wymienil bym go na zaden inny fotel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko: czy w tym fotelu Xenos siatka na oparciu jest gruba i się nie przeciera podczas użytkowania? Pytam bo w Selgrosie jest podobny fotel:

Dołączona grafika

Niestety ma bardzo cienką tą siatkę na oparciu i boje się, że może się przetrzeć. Jeśli ten fotel to "nieudana kopia" tego Xenosa to zamówię Xenosa przez neta ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko: czy w tym fotelu Xenos siatka na oparciu jest gruba i się nie przeciera podczas użytkowania? Pytam bo w Selgrosie jest podobny fotel:

http://img229.imageshack.us/img229/7410/krzeslo.th.jpg

Niestety ma bardzo cienką tą siatkę na oparciu i boje się, że może się przetrzeć. Jeśli ten fotel to "nieudana kopia" tego Xenosa to zamówię Xenosa przez neta ;).

Wygląda jak sklonowany, ale na Allegro jest z eko-skóry, a w Selgrosie z naturalnej.

 

/nie cytujemy obrazków

/Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie moj fotel nazywa ale ma takie same podlokietniki co ten Xenos. Pewnie to samo ale kupione w jysku. Fotel mam od roku i siatka jaka byla taka jest, jedyne co sie zmienilo od kupna to skrzypienie przy gibaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mój fotel (taki o jakim jest aktualnie dyskusja) też już ma roczek i spisuje się znakomicie. Nic nie skrzypi, siateczka się znakomicie trzyma, tylko ta skóra na siedzeniu w upały przeszkadza delikatnie. No i nie opanowałem mechanizmu "bujania". Może ktoś mi wyjawi tą tajemnicę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko: czy w tym fotelu Xenos siatka na oparciu jest gruba i się nie przeciera podczas użytkowania? Pytam bo w Selgrosie jest podobny fotel:

http://img229.imageshack.us/img229/7410/krzeslo.th.jpg

Niestety ma bardzo cienką tą siatkę na oparciu i boje się, że może się przetrzeć. Jeśli ten fotel to "nieudana kopia" tego Xenosa to zamówię Xenosa przez neta ;).

Do kiedy trwa ta promocja? Będzie trzeba sprawdzić ten temat. BTW, dobrze widzę? Kółka są sylikonowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten sam fotel, ale w Realu. Wygląda na dość solidny. Z wygodą też nie najgorzej, ale musiałbym posiedzieć dłużej by ocenić. Wygląda podobnie do tego Xenosa. Profil oparcia wręcz identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Kaabanem już wiem, że ten fotel jednak różni się od Xenosa. Xenos ma regulacje tej gąbki pod lędźwie, a to krzesło z Selgrosa nie, ma tylko taką jakby gumę z tyłu, którą powoduje, że siatka się tak nie odchyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - już postanowione. Pozbywam się Prezydenta.

Stukająca rączka, skrzypiąca skóra i wstawanie z niego z wrażeniem jakbyśmy właśnie wstali z wanny pełnej potu - dziękuję.

 

Czy widzieliście przypadkiem na Allegro jakieś sensowne fotele tapicerowane klasycznym materiałem?

Xenos niby fajny, ale siedzisko z eko-skóry poważnie mnie odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty z nim robiłeś :D? Jako użytkownik prezydenta nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Mechanizm bujający zaczął skrzypieć - oliwa. Jedyny problem to już troche obite podpórki pod ręce mam, ta okleina szybko odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Ty z nim robiłeś :D? Jako użytkownik prezydenta nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Mechanizm bujający zaczął skrzypieć - oliwa. Jedyny problem to już troche obite podpórki pod ręce mam, ta okleina szybko odpada.

Taaa takie bujanie - muszę się zaprzeć o biurko, że się pobujać. Dzisiaj byłem w Agacie i zwykły fotelik za 250zł jest wygodniejszy a bujanie 10x lepsze.

Jednak obwiniać mogę tylko siebie - za bardzo uwierzyłem w Internet i Allegro :D - fotel trzeba obejrzeć na żywo, usiąść na nim itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygodny fotel? hmmm... od dluzszego czasu nosilem sie z pewnym pomyslem, fotel samochodowy na kolkach, wyrwalem ostatnio fotel od poloneza, brat go pospawal i teraz mam wygodny fotel z regulacja... szkoda, ze nie jest to jakis fotel z wyzszej polki, bardziej kubelkowy... i np z regulacja ledzwiowa... ale nie jest zle... jak bede mial wiecej funduszy to na pewno pokusze sie o jakis bardziej "wypasiony" fotel samochodowy.

 

dodam jeszcze, ze nawet przy maksymalnym opuszczeniu oparcia, gdy sie opre, fotel sie nie ma szans przewrocic do tylu, fartownie udalo sie uzyskac dobry srodek ciezkosci...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja potrzebuje fotela ale BEZ kółek !! albo z blokada by nie jezdził . Podłoga to panele no i jak jeżdze wyścigi( w symulacje) to na takim z kółkami siłą rzeczy odpycham sie wciskając pedały.. Chyba ze do jakiegos fotela da sie dokupic wymienne nóżki "stopki" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupic jakis fotel tak abym mogl wygodnie siedzec przed komputerem , czasem chcialbym sie odychylic lekko do tylu i elegancko rozlozyc icon_biggrin3.gif

 

Na co zwracac uwage ? Macie jakies ciekawe modele godne polecenia ?

 

W JYSK jest promocja i calkiem ciekawie wyglada krzeselko za 225 zl , czy moze dostane cos lepszego na allegro ?

 

Link do krzesla w JYSK -- > http://www.jysk.pl/120/122/ag/catalog/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz u siebie Jysk to polecam się przejść i samemu sprawdzić jak jest wygodny.

 

Właśnie wszedłem do tego tematu ponieważ w tym miesiącu mam zamiar kupić jakiś fotel do 200 zł.

 

Pomyślałem o tym fotelu Xenos, który polecało tu parę osób. Ale no właśnie. na rynku ostatnio pojawiło sie kilka jego imitacji, które ponoć czymś tam się różnią. Jeden taki widziałem w Realu i jeszcze jeden w Tesco.

 

Znalazłem też w sklepie fajneceny. Niby to ten Xenos, ale czy aby napewno?

 

Podaje link do aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item874601436_fotel_...lka_gratis.html

 

 

Warto go brać czy lepiej wziąć coś innego, albo raczej od kogo innego, bo komentarze o tym sklepie są różne. Wolałbym nie wyrzucić 200 zl w błoto.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest taki dość podobny. Sam bym go sprawdził, ale w jednym sklepie we Wrocku ich nawet nie mają mimo, ze jest w ofercie. Ponoć mają go w innym punkcie we Wrocku na Bielanach.

 

Mogli by wprowadzić sprzedaż internetową. Albo chociaż możliwość zamówienia i odbioru w wyznaczonym punkcie. Tak to muszę sam tam jechać i to załatwiać. Sprowadziłbym go już na jutro. Szkoda mi nawet bajury by jechać na Bielany po jedne głupie krzesło jak ten punkt Jysk koło mnie jest 2km od domu. Do Bielan mam ok 25 KM. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pokusiłem się o ten fotel Xenos z Fajneceny. Sam fotel w miare wygodny. Chociaż nie wiem skąd te jego zachwalanie. A czytałem o nim dobre opinie m.in na tym forum. Ogólnie jestem dość zadowolony. Siedzi się wygodnie, ale siedziałem też na wygodniejszych. Oparcie mogłoby być troszkę bardziej przechylone do tyłu. Jak dla mnie za sztywno się siedzi troszkę. Nie ma w ogóle regulacji oparcia.

 

Za to oparcia na łokcie wołają o pomstę do nieba. Bardzo łatwo się brudzą i rysują. w sumie nie wiem od czego. Już po paru dniach mam kilka takich dość widocznych rysek. Podejrzewam, że po miesiącu te oparcie będą mocno zajechane. Jednak jak za takie pieniądze nie mam co narzekać. Narzekać mogę tylko na sposób pakowania paczek po przez ten sklep. Wiem, że to fotel, ale mimo wszystko rzeczy w pudełku latały zupełnie luzem kiepsko zabezpieczone.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pokusiłem się o ten fotel Xenos z Fajneceny. Sam fotel w miare wygodny. Chociaż nie wiem skąd te jego zachwalanie. A czytałem o nim dobre opinie m.in na tym forum. Ogólnie jestem dość zadowolony. Siedzi się wygodnie, ale siedziałem też na wygodniejszych. Oparcie mogłoby być troszkę bardziej przechylone do tyłu. Haj dla mnie za sztywno się siedzie troszkę. Nie ma w ogóle regulacji oparcia.

 

Za to oparcia na łokcie wołają o pomstę do nieba. Bardzo łatwo się brudzą i rysują. w sumie nie wiem od czego. Już po paru dniach mam kilka takich dość widocznych rysek. Podejrzewam, że po miesiącu te oparcie będą mocno zajechane. Jednak jak za takie pieniądze nie mam co narzekać. Narzekać mogę tylko na sposób pakowania paczek po przez ten sklep. Wiem, że to fotel, ale mimo wszystko rzeczy w pudełku latały zupełnie luzem kiepsko zabezpieczone.

Bo fotela nie podsuwa sie pod biurko tak, aby szurał o blat. Od tego ci się porysowały oparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...