Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam fotela do max 500-600 zł.

Ma być duży wysokie oparcie i szerokie siedzisko.

Skóra eko/naturlna - raczej w tej cenie to tylko eko :P nie będzie mi przeszkadzać.

Znalazłem coś takiego : NAJWYGODNIEJSZY FOTEL CZARNY SKÓRA EAGO 037A (1454718294) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Wysoki i szeroki. Tylko 500 zł , i żeby po pół roku się nie rozwalił, ani żeby gąbka się nie wyrobiła że na taboret będzie wygodniejszy.

W tej firmie z tego co czytałem z tym jest różnie.

 

Potrzebuje czegoś miękkiego i dużego do siedzenie w skrócie.

 

PS. tylko bez komentarzy TO KUP SE KANAPĘ!

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jako, że pracuję głównie przy komputerze - jakieś 12h dziennie - warto byłoby mieć wygodne krzesło/fotel, które zadba o mój kręgosłup i nie rozleci się po kilku miesiącach. Do wydania mam jakieś 350zł, wiem że to niewiele, ale myslę, że coś się znajdzie. Byłem ostatnio u siostry w Niemczech, siadłem przy kompie i od razu: "jakie wygodne krzesło", a siorka - tak, ale kosztowało 700 Euro oO... Tyle niestety nie dam.

 

Czekam na rady, może ktoś ostatnio stał przed podobnym problemem i mógłby polecić model, czy choćby sklep i na co zwracać uwagę przy zakupie

 

z góry dzięki za pomoc

 

Z mojej strony proponuję krzesło ergonomiczne tego typu:

http://cokupic.pl/i/c_big1298462.jpg

 

wygodne i nie męczy kręgosłupa

 

 

Tu byla reklama - nie polecam takich malo wymyslnych prob omijania regulaminu. Costi

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Jysk była promocja na krzesła i biurka i kupiłem sobie Magnusa :) 185 zamiast 299 ;)

 

Współczuje ;)

W ramach głupich oszczędności kupiliśmy kiedyś do biura kilka sztuk. Po niecałych 2 latach wszystkie nadają się do śmieci. Odpadają podłokietniki, mechanizm podnoszenia uparcie twierdzi, że najlepsza pozycja to niska pozycja, łamią się mocowania oparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z fotelem Verner z Ikei? Macałem dzisiaj i zrobiło na mnie całkiem niezłe wrażenie, na tyle że zastanawiam się czy go nie nabyć. Pytanie tylko czy jest wytrzymałe, czy nie rozpadnie się pod 85kg obciążenia, czy pokrycie nie przetrze się po 2 miesiącach, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłokietniki i tak wyjadą na wakacje. Metalowa podstawa to pewnie fajna rzecz, ale mój obecny tron na plastikowej stopce wytrzymał 6 lat bez żadnego problemu (tyle, że tapicerka już się podniszczyła i warto nabyć coś nowego. Od razu zaznaczę, że nie interesuje mnie siatka - próbowałem Markusa w Ikei i zdecydowanie mówię takim siedziskom NIE. Może jednak ktoś się spotkał z tym konkretnym modelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłokietniki muszą być, bo to one łączą oparcie z siedziskiem. Można kombinować, zamocować kątownik, ale komu się by chciało?

 

Dodam, że mam podobny fotel (bo to pewnie jeden Chińczyk składa) i nie mogę narzekać. Jest wygodne, można się porządnie oprzeć (aczkolwiek w lato bez ręcznika może być ciężko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłokietniki muszą być, bo to one łączą oparcie z siedziskiem. Można kombinować, zamocować kątownik, ale komu się by chciało?

 

Będziem kombinować, bo nie ma opcji żeby podłokietniki zostały. Oki, zobaczymy... na razie jestem przekonany żeby za jakiś tydzień/dwa go nabyć, chyba że ktoś mi to ze łba jeszcze w tym czasie wybije.

 

Edyta: jesteś pewien, że podłokietniki stabilizują oparcie, skoro jest ono odchylane? Nie bardzo widzę w jaki sposób miałoby to być rozwiązane, a nie przyglądałem się akurat temu w sklepie... Oki, już rozumiem, coś się wymyśli w takim wypadku, pewnie dorobię kątowniki z obu stron.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchylane jest całe siedzisko - pod dupą masz takie pokrętło, którym regulujesz czułość, a dźwignia z boku zwalnia blokadę. Samej regulacji kąta siedzisko-oparcie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - powoli przymierzam sie do zmiany krzesla - budzet to ~700zl - zwrocilem uwage na polecanego tutaj Markusa z IKEI, pewnie pod koniec miesiaca przejade sie i sprawdze go sobie, ale moje pytanie brzmi - czy jest jakies inne krzeslo w podobnej cenie, ktore moglibyscie polecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - powoli przymierzam sie do zmiany krzesla - budzet to ~700zl - zwrocilem uwage na polecanego tutaj Markusa z IKEI, pewnie pod koniec miesiaca przejade sie i sprawdze go sobie, ale moje pytanie brzmi - czy jest jakies inne krzeslo w podobnej cenie, ktore moglibyscie polecic ?

 

Futura 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Futura 3

 

Również polecam. Od roku używam bardzo intensywnie i nie mam się do czego przyczepić. Wygodne, dobry materiał siedziska, wystarczająco szeroki zakres regulacji i nic się nie rozsypuje, mimo, że jestem raczej paskudnym typem użytkownika który siada z gracją słonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam serie krzeseł Flexx od Dziedzica. Zdecydowanie nie należą do tanich ale jakość wykonania i mnogość regulacji zasługuje na uznania. Po złożeniu miałem problem aby opanować wszystkie dźwigienki i pokrętło ale po ustawieniu jest naprawdę wygodnie. Lubię się odchylić do tyłu siedząc na krześle a tu mogę nawet ustawić opór z jakim będę to robił.

Na razie co do trwałości nie mogę się wypowiedzieć bo fotel mam dopiero miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał możliwość sprzedaży jednej sztuki krzesła marki Nowy Styl kilka stówek taniej niż ceny sklepowe. Możliwość wyboru konkretnego modelu i jego opcji. Oczywiście nowe i z gwarancją.

 

Jeśli ktoś chciałby kupić krzesło warte np. 1500zł za 1000zł bądź też tańsze to zapraszam na PW. Przy okazji służę radą i katalogami Nowego Stylu :)

 

To jest oferta na jedną sztukę. Jeśli ktoś jeszcze byłby zainteresowany to kolejne mogę zaoferować z rabatem ok 10-20% od cen katalogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś dwa miesiące temu kupiłem Ergohuman+. Wykonanie jest świetne. Siatka wydaje się być wysokiej jakości. Siedzi się na nim bardzo wygodnie. Mam jednak kilka zastrzeżeń co do konstrukcji. Podłokietniki nie wychylają się razem z całym oparciem, więc przy mocnym wychyleniu bardzo ciężko pisać na klawiaturze, bo ręce mając podparcie na podłokietnikach ustawiane są bardzo wysoko. Jestem przeciętnej budowy (176 cm, 72 kg), jednak niektóre regulacje nie dają się dopasować idealnie do mnie. Nie mogę np. jeszcze trochę cofnąć siedziska w kierunku oparcia, zwiększyć kąt nachylenia siedziska względem oparcia albo obniżyć jeszcze trochę podłokietników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. Od roku używam bardzo intensywnie i nie mam się do czego przyczepić. Wygodne, dobry materiał siedziska, wystarczająco szeroki zakres regulacji i nic się nie rozsypuje, mimo, że jestem raczej paskudnym typem użytkownika który siada z gracją słonia.

 

Wyciągnąłeś pas lędźwiowy? Mnie uwierał. Po wyciągnięciu nadal jest ta krzywizna, ale mniej sztywna i bardziej łagodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - powoli przymierzam sie do zmiany krzesla - budzet to ~700zl - zwrocilem uwage na polecanego tutaj Markusa z IKEI, pewnie pod koniec miesiaca przejade sie i sprawdze go sobie, ale moje pytanie brzmi - czy jest jakies inne krzeslo w podobnej cenie, ktore moglibyscie polecic ?

 

Przyłączę się do dyskusji, bowiem od jakiegoś czasu zmuszony jestem siedzieć na zwykłym krześle kuchenno/pokojowym i dostaje szału...

 

Testowałem tego Markusa ( MARKUS Krzesło obrotowe - czarny - IKEA ) jednak jest w nim problem (oprócz wysokiej ceny - chociaż jeśli gwarantują trwałość a samo krzesło jest tak wygodne, jestem w stanie przełknąć to 699zł). Martwi mnie jednak coś innego - to siatka na oparciu. Jest z nieelastycznego materiału, nawinięta na boki sprawia, że opierając się czułem się jak bym opierał się o ścianę - jest twarda. Wie może ktoś, gdzie można by dorwać odpowiednik takiego krzesła, ale z normalnym - materiałowym lub ostatecznie skórzanym - czyli miękkim oparciem? Najlepiej coś na terenie mojego miasta (Warszawa), by móc przetestować... Zakup krzesła przez internet to niezbyt dobry pomysł, już kilka razy przejechałem się na tym że drogie i porządnie wyglądające krzesło było niewygodne i odwrotnie, tanie i niepozorne krzesło oferowało dużą wygodę.

 

PS. Tej Futury 3 nie mogę zlokalizować. Jeśli był to towar IKEI, to chyba już go nie ma w ofercie... :(

Edytowane przez BioComp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie:

Jaki fotel - zdecydowanie fotel, nie krzeslo - bez kółek możecie polecić? Mam teraz drewniane krzesło i poduszkę pod 4 litery ale to się nie sprawdza, a i plecy bolą.

Byłem w międzyczasie w IKEI, Agacie i chgw gdzie jeszcze ale krucho z taką hybrydą.

 

hej, jeśli chcesz fotel bez kółek w sklepie sklep usiade.pl możesz w opcjach przy większości modeli wybrać stopki zamiast kółek i po sprawie,

 

jeśli chcesz fotel ~600pln, to polecam partnera, kolega ma i sie świetnie sprawuje fotel obrotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel Recaro z Kadeta GSI. Kubełek dobrze trzyma na zakrętach hehe ^^.

 

Sory za jakość ale robione telefonem, w aparacie padnięte akumulatory.

post-154641-0-17984500-1328103787_thumb.jpg

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka dobrego fotela na lata to polecam Fotel SENATOR skóra dwoina NOWY STYL BIURO (2068427029) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kumpel ma już chyba z 10 lat fotel tej firmy i pomimo, że waży 130 kg poza połamanymi kółkami nic się z nim nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...