Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam porządnego krzesła na lata, które dba o kregosłup, jest wygodne i twrałe. Oczywiscie chciałbym wydać jak najmniej: 500-800 zł.

 

Jest jakis model "klasyk" godny polecenia ? Zastanawiam się nad Futura 3.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przeleci tematy "show us your workstation" na ocn czy innych "zagranicznych" forach, to tam co druga osoba ma ten śmieszny fotel Herman Miller Aeron. Jak poszukałem ceny to się trochę zdziwiłem (~5k pln)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zainwestowałem w porządne krzesło Martela Onda. Ergonomia spora, ceny detalicznej dokładnie nie znam, chyba ponad 1000zł. Mi znajomy załatwił po kosztach produkcji.

Jeśli chodzi o Hermana Millera, to firma z tradycjami, bardzo profesjonalna, często fotele są projektowane prze czołówkę designerów. Ceny zaczynają się właśnie od 5000zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem krzesła obrotowego polacam Wam lekturę tego poradnika: Dobór krzesła obrotowego

 

Zwróćcie uwagę na ten tekst: "Nie sugerujmy się opiniami, różnego rodzaju for internetowych. „Kupiłem niedawno to krzesło. Siedzi mi się w nim wspaniale”. Nie wiemy czy pisząca te zdania osoba ma 155 czy 198 centymetrów wzrostu. Czy waży 48 czy 115 kilogramów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś równo miesiąc miniął od twojego ostatniego posta. ;)

Co z perspektywy tego czasu możesz napisać o użytkowaniu/wygodzie Futury ?

 

Nie bardzo mam gdzie obejrzeć to krzesło i jestem skazany na opinie innych i zakup przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc 178 cm wzrostu, siedzi się bardzo wygodnie. Nie męczy pleców, a siateczka zapewnia przyjemny chłodek w porównaniu do typowego "fotela prezesa". Jeżeli masz jakieś konkretniejsze pytania to wal śmiało, bo nie bardzo wiem co mogę więcej powiedzieć - mój tyłek i plecy je polecają ;)

 

Jedyne zastrzeżenia, a właściwie obawy mam co do materiału. Jak wiadomo skórę można pobrudzić, a później wytrzeć. Tutaj jednak trzeba uważać żeby niczym nie ufajdać siedziska. Co do obejrzenia krzesła, to po kontakcie z producentem - Grospol'em, polecono mi jego zamówienie i wypróbowanie, z możliwością zwrotu jeżeli się nie spodoba :)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteście w stanie coś polecić dla trochę mniej zamożnych. Futura to koszt ponad 800PLN. Ja szukam czegoś w przedziale 200-300PLN. Wiem, że zaraz się pojawi odpowiedź, żebym poszedł sobie do reala,- ale może ktoś znalazł coś wartego uwagi w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku goszczę już swój zadek w szeroko omawianym tutaj Markusie (nabyty bez sugerowania się tematem) - bardzo dobry fotel, przystępny cenowo i wygodny. Nie bolą mnie plecy, nie mam też problemów z kątami w TNce. Siedzisko godne polecenia :).

Wady? Nie jest najlepszy w trakcie upału, ale tak jest z każdym skórzanym meblem. Parametry użyszkodnika: ~177cm, 75kg.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli fotel jest do domu i wzgledy estetyczne nie sa priorytetem (chociaz to kwestia gustu) to polecam fotel samochodowy z adapterem/stojakiem. Wiekszosc foteli jest o niebo wygodniejsza przy dlugich sesjach od drogich foteli (chociaz na topowych nie siedzialem) o marketowach nawet nie wspominajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel biurowy wentylowany Xenos | Fotele | Biurowe |

 

 

Kiedyś dość popularny był. Dzisiaj mogę śmiało go odradzić. Po ok 2 latach użytkowania zaczęła pękać ta pseudo skóra i odpadać. Fotel był użytkowany normalnie. Ważę obecnie ok 60 KG. A w dniu zakupu ok 70 KG. Więc schudłem po drodze, a fotel i tak średnio się teraz nadaje do użytku przez jego wygląd. Po wakacjach mam go zamiar wymienić. Troszkę szkoda, bo jest naprawdę wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić jakiś w miarę wytrzymały i wygodny fotelik. Na ten cel mogę przeznaczyć maxymalnie 500zł. Zasadniczo chciałbym dokonać zakupu w jakimś sklepie stacjonarnym by wcześniej je obejrzeć, usiąść na nim. Niedaleko mojej miejscowości są sklepy JYSK i ABRA. Co możecie powiedzieć o ich ofercie krzeseł? Mieliście już kontakt z tymi modelami?

 

Na stronie Jyska znalazłem : Krzesło biurowe MARK czarne w JYSK. a w Abrze Fotel Kempten - Biurka i krzesła i Fotel Leutkirch - Biurka i krzesła

 

Zastanawia mnie jak będzie się siedziało na tej skórze podczas upałów... (pokój na poddaszu - co wiąże się z wysokimi temperaturami w lecie)

 

Z nieskórzanych krzeseł widzę, że ludzie polecają MAGNUSa http://www.jysk.pl/120/122/3620021/a/catalog

 

Jeśli nie będę w stanie kupić nic na miejscu wezmę pod uwagę sklepy internetowe czy allegro.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez xkapselx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem że nie czytałem waszych powyższych wypowiedzi ale pracowałem dłuższy czas sprzedając meble oraz siedzenia biurowe i jeśli szukacie czegoś co bedzie ergonomiczne i zdrowe to oparcie powinno być z siatki ze wzmocnieniem na lezdzwia.

 

Unikajcie tanich chinskich podrobek bo zrobią wam tylko krzywdę. Materialy kiepskie a wykonanie też badziewie i po 2-3 latach krzesło do wymiany.

 

Nie polece konkretnych modeli ale firmy takie jak profim oraz nowy styl to producenci, którzy robią porządne krzesła i warto zainwestowac w ich rozwiązania ponieważ widzialem fotele biurowe po 6latach używania i wyglądały prawie jak nowe. Zadnych odksztalcen ani zlaman. Tapicerka to sprawa indywidualna ale ciekawostką dla mnie było odkrycie iż dobra eco skóra jest bardziej wytrzymała od naturalnej.

 

Wygodnego siedzenia :-)

 

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały refresh...

 

Czy znajdzie się na forum jakiś użytkownik fotel Ergohuman ? ja wiem, że jest zachwalany (w większości przez samego sprzedawcę, co widać na niektóych forach jak człowiek z 1 postem wychwala ten fotel...) ,ale liczę na szczerą radę kogoś kto ma ten fotel dłużej, czy warto wyrzucić na niego 1,5k ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam siedze na Ergomaxie już równo od roku i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Jest to mój fotel biurowy także bite >8 godzin na nim wytrzymuje. Oprócz mnie siedzą jeszcze na nich jeszcze 4 inne osoby w tym jedna z problemami kręgosłupowymi i jak na razie nie usłyszałem od niej złego słowa o fotelu. Zaletą jest też siateczka. Człowiek nie poci się jak świnia jak na tych skórach/pseudo skórach.

 

Czy warto wysadzić przeszło półtora kafla? Nie mam pojęcia. Przyjechał facet, dał posiedzieć parę dni, kupiliśmy ;) Może są inne lepsze, tańsze. Nie mam pojęcia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Testowałem fotele Ergohuman, Enjoy i Nefil z chińskiej fabryki Comfort100 Furniture Co. w prowincji Guangdong jakość typowo chińska :(. Szkoda tylko że za to co Chinach kosztuje 100 USD u nas żądają pięć razy tyle."

 

tak piszą ludzie na innych forach to lepiej już coś oryginalnego albo polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki fotel obrotowy z funkcją bujania http://www.grandluxu...czarny-369.html już ponad 1,5 roku i jest jak nowy a przed kompem spędzam średnio ponad 12h dziennie. A i ma gumy na kółkach dzięki temu nie musiałem kupować maty pod fotel żeby nie niszczyć paneli.

Edytowane przez czajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkopię trochę temat, myślę, że nikt się nie pogniewa. Planuję zakupić fotel do komputera, już chyba dwa miesiące przeglądam allegro i róże inne strony w poszukiwaniu czegoś. Niestety znalazłem tylko " super wygodny fotel prezesa " wszystko ze skóry ekologicznej, co odstrasza mnie, gdyż czytałem jakie problemy są w lecie z przyklejaniem się czterech liter do siedziska. Wspomnę od razu, iż przeglądałem fotele ergomax, polecane wyżej fotele z ikei itp. ale jest to dla mnie zbyt wysoka cena za fotel. Natomiast fotel XENOS zachwalany tutaj przez paru użytkowników zniechęca mnie brakiem regulacji oparcia względem siedziska. Jest to dla mnie niezwykle ważne.

Na fotel planuję przeznaczyć 300-350 zł w ostateczności 400 zł.

Czego oczekuję od fotela:

-regulacji oparcia względem siedziska,

-wygody,

-najlepiej aby był z materiału, może być skóra naturalna, byle nie skóra ekologiczna,

-funkcja bujania jest mile widziana,

-cena jak wspomniałem 300-350 zł.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Erutaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat podobnej(pół-przezroczystej) i za cienka na pewno nie jest. Jedyny minus takiej maty to to że po dłuższym czasie może trochę gorzej wyglądać(lepiej ona jak podłoga), ale swoje zadanie spełnia bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie i jest bardzo wygodne http://www.centrumkrzesel.pl/fotel-mefisto-24h/3458/p

 

Te siatkowe oparcia są dla mnie strasznie badziewne. Przymierzalem się do takiego w agacie i była padaka. Prawie się w nim zapadlem a waze swoje 108 kg. Ten Mefisto jest na tyle wygodny ze z niego korzystamy jak z fotela bo mam kompa w dużym pokoju w bloku take do kompa i do ogladania TV.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się moim nowym fotelem. Trochę się trwało zanim przybrało obecną formę, ale to przez to że nigdy nie miałem czasu na wypranie tapicerki. Fotel z Zafiry B, znajomy zrobił mi podstawę, zachowane wszystkie opcje regulacji fotela (wysokość, pochylenie) + pas biodrowy i regulowany podłokietnik. Dla pełnego efektu chciałbym mieć jeszcze podłokietnik z lewej strony, ale nie tak łatwo go upolować. Całkowity koszt: 30 zł (trzydzieści PLN)

 

LHDewl.jpg

 

I jeszcze fotka stelaża od spodu

 

HaskKw.jpg

Edytowane przez el_gringo_dado
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...