Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myslales aby do tego kolka dorobic?

Przeszła mi taka myśl przez głowę, ale finalnie zrezygnowałem. Doszedłem do wniosku, że fotel i tak stoi cały czas w jednym miejscu, a na takim zwykłym biurowym kiedy się wyciągnę i wyprostuję nogi to odjeżdżam. A sam brak podłokietnika z lewej strony (lub docelowo podłokietnik składany) tylko ułatwia wstawanie. No i sama konstrukcja jest dostatecznie ciężka, więc jakie musiały by być te kółka, żeby wytrzymać fotel i mnie jak usiądę.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję w miarę przyzwoitego i wygodnego krzesła dla siebie,wzrost 168.Cena to ok.600zł.Myślałem nad Profim Raya,czy to dobry wybór czy może coś innego?

Nie wiem czy to krzesło to polski produkt czy kolejny chinol jakich pełno pod różnymi markami(signal,nowy styl itp).Ciekawe jest też Ergobox 106,tyle że to typowy chińczyk o podobno przyzwoitej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat (łopatę poproszę pocztą ;) ). Ktoś może kupował jakieś wygodne krzesło do biurka w ostatnim czasie i może polecić jakiś model i/lub sklep? Przejrzałem już trochę Allegro i najpopularniejsze sklepy online z meblami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzieś w pobliżu Ikeę, to możesz zerknąć na krzesło Markus. Brak mu paru regulacji (np. podłokietników czy podparcia lędźwiowego), więc dobrze by było się wcześniej przymierzyć. Używam ponad rok i póki co jestem zadowolony.

http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/70261150/

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Futura ma trochę za niskie oparcie. Wolałbym jednak takiej wielkości jak w tym Markusie, a mam obecnie podobne krzesło z Jysk. Tylko przeszło już jedną wymianę Tilta i nie działa najlepiej. Mimo wszystko dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś rok temu wyrwałem na allesyf profim raya z pełną regulacją za 450zł i muszę przyznać, że na tle marketowego szajsu robi różnicę.Fotel ma dużo ustawień i jest naprawdę solidny.Po roku brak najmniejszych śladów używania.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam marcusa z ikei i powiem, że to jest naprawdę dobrze zaprojektowane i wykonane krzesło - 12h przed kompem bez większego problemu, czasem też po prostu siadam sobie i czytam na nim. 

 

Kilka lat temu do pracy zamówiłem krzesło Unique Vip

http://www.unique-meble.pl/oferta/meble-biurowe/fotele-i-krzesla/vip---czarny.html

Pomimo niższej ceny, jeżeli chodzi o komfort i jakość obecny Marcus bije je o  3 długości. 

 

180cm, ~110kg

 

Profim robi porządne krzesła biurowe o wieloletniej trwałości i dobrej ergonomii - ale raya ma za niskie oparcie także i dla mnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzieś w pobliżu Ikeę, to możesz zerknąć na krzesło Markus. Brak mu paru regulacji (np. podłokietników czy podparcia lędźwiowego), więc dobrze by było się wcześniej przymierzyć. Używam ponad rok i póki co jestem zadowolony.

http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/70261150/

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mam 4 Markusy w biurze. Skrzypią i są średnio wygodne. Ciężko dobrac dobrą pozycje żeby po chwili nie mieć ochoty "wywalić się na plecy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainwestowałem w takie rozwiązanie.

 

https://youtu.be/0vXz9HUcFqk

 

Troszkę inny model fotela bejota ale system vms jak na filmie.

 

Niestety czas oczekiwania jest masakryczny więc jeszcze trochę na fotel poczekam.

I jak ten fotelik? Sprawdził się w boju?

 

Wysłane z OnePlus 3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, czas oczekiwania "masakryczny" czyli do 9 tygodni do realizacji zamówienia.

:(

 

Zamówiłem trzy tygodnie temu więc jeszcze troszkę pozostało do sprawdzenia w boju.

 

Jak dojedzie to podzielę się wrażeniami.

 

Zdecydowałem się na ten system również ze względu na odciążenie kręgosłupa bo nie ma co ukrywać, że na początku zaintrygowała mnie możliwość "swobodnego" siedzenia.

;)

 

Im człowiek starszy tym bardziej wymagający niestety się robi.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...