Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu poszukuję krzesła do pracy przy biurku. Dotychczas używałem fotela marki DxRacer, jednak jego wygoda pozostawia wiele do życzenia, o jakości wykonania nie wspominając. Szukam krzesła do 800 złotych, najlepiej żeby nie było "gamingowe". Mam około 185 wzrostu i ważę 84kg. Zależy mi na tym by fotel był jak najwygodniejszy, by móc spędzać na nim po kilka godzin dziennie. Z marszu można wykluczyć wszystkie fotele/krzesła z ekoskóry(pocenie się). Zależało by mi na regulacji podparcia lędźwiowego i żaglówku. Zobaczyłem na razie ofertę marki Stema. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ten fotelik? Sprawdził się w boju?

 

 

Moja przygoda z systemem vms szybciej się skończyła niż zaczęła.

Po rozpakowaniu krzesła w domu okazało się, że podstawa jest chromowana zamiast czarna jak w zamówieniu. Nie była to dla mnie dobra wiadomość bo fotel zupełnie zmienił swój "look" i pasował zupełnie do niczego. Myślałem, że skończy się tylko na wymianie podstawy ale niestety, vms musi być na chromowanej lub białej podstawie ze względu na konstrukcje, gdzie to był by już zupełny odjazd.

Wydatek nie jest mały więc trudno powiedzieć "trudno" i machnąć ręką na krzesło, które nie jest takie jak być powinno.

Firma (napiszę tak by nie odnosić się personalnie do tego kto mnie obsługiwał, notabene bardzo przyjemna atmosfera w czasie wszystkich wizyt :D ), w której zamawiałem sprzęt bardzo ładnie się zachowała i zaproponowała zwrot i zamówienie kolejnego fotela mimo, że zostaną z tym fotelem na ekspozycji. Firma przyjęła, że tak powiem po młodzieżowemu, "na klatę" pewien błąd i brak informacji związanej z kolorystyką podstawy przy opcji z vms. Fotelik wyszedł całkiem ładny, rasowo się prezentował i mam nadzieję, że szybko znajdzie nabywcę, mogą również promować system a brakowało im niestety takiego krzesła.

By zminimalizować różnicę w cenie złożyłem fotel, ten sam model, na maksa wyposażony z jeszcze droższą tapicerką. Będzie nowozelandzka wełenka. https://www.camirafabrics.com/fabrics-and-samples/blazer

:D

Mimo tego i tak zostały trzy stówki w kieszeni.

:/

"Najlepsze" jest to, że czas oczekiwania to kolejne 9 tygodni.

 

Stare krzesło poszło na śmietnik ale firma nie zostawiła mnie na stołku kuchennym przy komputerze. :) Dostałem prosty model jako zastępstwo na czas realizacji zamówienia.

 

Ta... bo już tyle napisałem ale słowa nie ma o samym systemie a to chyba istota tematu.

Na początku lekki zawód ale im dłużej siedziałem na krześle tym bardziej docierał do mnie efekt swobodnego siedzenia. Bardzo przyjemne uczucie "zawieszenia" w przestrzeni. Kluczem i podstawą jest odpowiednie dopasowanie i ustawienie siły jaka działa w systemie. Przy ustaleniu odpowiedniej wartości siedzenie dawało przyjemność i satysfakcję. Samo dopasowanie też trochę trwało zanim ustaliłem sobie odpowiednią dla mnie siłę działania.

Za wadę uważam brak możliwości zablokowania oparcia w dużym pochyleniu.

Krzesła już nie mam i uważam, że zbyt krótko je użytkowałem by docenić wszystkie walory vms i wyrażać jednoznaczną opinię na temat wpływu pod kontem ortopedycznym.

Jakość wykonania na wysokim poziomie i można Bejota polecić ale wybór dodatków, systemów, regulacji i mechanizmów to rzecz jednak indywidualna i polecam poświęcenie czasu na odwiedzenie salonu gdzie można sprawdzić wszystko organoleptycznie.

;)

Jeśli ktoś zanosi się z wydaniem sporej kasy na krzesło w Łodzi mogę polecić przyjazny salon.

 

Jeśli ktoś będzie zainteresowany efektem finalnym i moją opinią to podzielę się nią za 9 tygodni.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

Dość istotna informacja chyba... Za system vms trzeba dopłacić około 750 PLN do projektu...

:D

... gdzie wypasiony inny mechanizm z synchro i wieloma innymi regulacjami to około 200/250 PLN.

Edytowane przez qqrydza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat krzesło takie typowo do pracy przy biurku musi mieć zagłówek... Spedzam w pracy pewnie jakies 12h dziennie wiec wygoda to podstawa. Te fotele biurowe z salonów agata https://www.agatameble.pl/meble/fotele-i-krzesla-biurowe/fotele-biurowe/reboot-fotel-biurowy-ma-2053-ekskora-czarna-czerwona-biala-czarny są calkiem niezle. U nas wiekszosc grafikow w biurze ma takie, a i cena jak widać niewielka w tej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji przymusowej pracy zdalnej, musze zorganizować sobie stanowisko pracy (i majsterkowania):

 

Chciałbym kupić biurko do około 1000PLN

Z tego co przeglądałem idealne są gamingowe:

duży blat, brak szufladek ładnie się prezentują. Nie interesuje mnie podświetlenie i elektryczna regulacja wysokości. Być może dobrze by było gdyby mial listwę zasilającą.

Na biurku beda:

Monitor: mam 19cali, docelowo  24cale,

Myszka i klawiatura, Mac mini, PC będzie pod biurkiem,  w godzinach pracy  laptop

Prawdopobnie  na biurku wyląduje Amiga A1200 lub A4000 i monitor CRT 15 cali. 

Głośniki Microlab Solo 6c ,ale planuje coś znacznie mniejszego.

Lampka LEDowa

 

Fotel:

Ma być wygodny do pracy (8h dziennie) i ładnie wyglądać, też okolice do 1000PLN.

Nie wiem czy lepszy będzie gamingowy, czy biurowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś fotelu do 600zł. Ekoskóra nie wchodzi w grę. Najlepiej fotele które sami testowaliście. 

Potrzebny mi fotel gdzie będę mógł wygodnie siedzieć po kilka godzin, nie będą mi się pocić plecy ani tyłek i najlepiej, zeby podłokietniki też były regulowane.

Możecie wysyłać i trochę przekraczające, zawsze można poczekać do promocji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział, tu pytamy o co kupić ze sprzętu. Przenoszę na ośla, pozatym na oślej masz tematy wygodne krzeslo, tam mozesz luknac wpisy coprawda stare, ale może na coś Cie naprowadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@rav97 Jak w morde strzelil : https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-glose-czarny-robust-czarny-40103100/

Skora wolowa, regulacja wysokosci i nachylenia oparcia, mozliwosc pozostawania w dobrze zbalansowanym trybie ruchomego, luznego nachylenia, super sprawa z wysokim i przewiewnym oparciem. Regulacji podlokietnikow nie ma, ale dla mnie wysokosc jest w sam raz. Dosc szybko katuje fotele, a Markus sie trzyma ponadprzecietnie dlugo. Ja lepszego nie mialem i poki na takim nie usiade - nie mysle o wymianie.

I pomyslec, ze czlowiek, ktory zaprojektowal Markusa sam siedzi na czyms takim. Szewc w dziurawych butach: IKEA-PS-2017-henrik-preutz-sketching-can

 

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał22 napisał:

@rav97 Jak w morde strzelil : https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-glose-czarny-robust-czarny-40103100/

Skora wolowa, regulacja wysokosci i nachylenia oparcia, mozliwosc pozostawania w dobrze zbalansowanym trybie ruchomego, luznego nachylenia, super sprawa z wysokim i przewiewnym oparciem. Regulacji podlokietnikow nie ma, ale dla mnie wysokosc jest w sam raz. Dosc szybko katuje fotele, a Markus sie trzyma ponadprzecietnie dlugo. Ja lepszego nie mialem i poki na takim nie usiade - nie mysle o wymianie.

 

A czym się różni ten za 499 od tego za 599?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@rav97 Niestety nie doradze. Nigdy nie mialem fotela gamingowego, a ich ksztalty wydaja mi sie byc niewygodnie przekombinowane (te poduchy i wyprofilowania na plecach). Pewnie kiedys stestuje i ocenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ergohuman Plus i gdybym miał jeszcze raz kupować to kupiłbym Markusa z Ikei. Koniecznie ten tańszy, z materiałowym obiciem na siedzisku, bo na tym pseudo skórzanym tyłek poci się niemiłosiernie. Zresztą zarzut o poceniu się tyłka i pleców dotyczy 98% foteli z ekoskóry, czy jaką tam sobie producent wymyśli nazwę. Albo siateks, albo materiał. Jeśli chodzi o Ergohumana to jest całkiem spoko, ale po dwóch latach na nim uważam, że nie jest wart swej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nemayu napisał:

Markus siedzisko ma ze skóry naturalnej, a nie "eco", ale i tak lepszy materiałowy.

A to nie wiedziałem, zawsze byłem przekonany, że to ekoskóra :)

 

1 godzinę temu, rav97 napisał:

@blood_brother czyli najlepszy ten za 499 markus z ikei?

Moim zdaniem,  w tym budżecie, tak. Ale tyłek każdy ma swój i dla pewności powinieneś, w miarę możliwości,  przymierzyć się fizycznie do tego fotela. Bo kupowanie fotela bez przymiarki to trochę jak odsłuch głośników przez internet.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu sam takiego fotela szukałem.

po wielu przymiarkach wybrałem https://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/krzesla-gamingowe/krzeslo-gamingowe-jenslev-czarny-czer

wygląd trochę nie w moim guście ale jest solidne i najwygodniejsze z wszystkich które testowałem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam się do zakupu fotela. Spędzam przy komputerze kilka dobrych godzin dziennie. Programuję oraz gram. Bardzo ważna dla mnie jest wygoda oraz ergonomia. Mam problemy z bolącymi plecami w dolnej części po długim kilkugodzinnych siedzeniu przy biurku.

Przejrzałem tematy na forum i chciałbym dopytać co polecacie. Proszę o pomoc.

Przyglądałem się:

IKEA MARKUS

Silver Monkey SMG-550

Silver Monkey SMG-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, arbackim napisał:

Mam Silver Monkey SMG-750: https://www.x-kom.pl/p/540887-fotel-gamingowy-silver-monkey-smg-750-czarny-material.html

Kupiony jakoś w połowie marca, na razie jestem zadowolony w 100%. Jak masz jakieś pytania - pisz :) 

Powiedz mi jak z wygniataniem się siedziska? Nie wbija się w dupe nic? Druga sprawa jak z efektem "zapadania" się w ten fotel? Jest twardy jak deska czy naprawdę czuć mięciutkie oparcie? Trzecia sprawa jak z głową? Da się oprzeć na odpowiedniej wysokości i korzystać z monitorów czy raczej trzeba bardzo odchylać głowę do tyłu?

 

30 minut temu, blood_brother napisał:

Markus jest spoko w swojej cenie, natomiast jak masz możliwość to przymierz tyłek do fotela przed zakupem.

Chodzi teraz o prace zdalną, siedzę po 10-12h przy kompie i naprawdę ciężko teraz przymierzyć się do fotela :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...