Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem fotela za około 250zł, co powiecie o fotelach firmy EAGO http://allegro.pl/item883176857_mega_wygod...86h_czarny.html

http://allegro.pl/item877670402_stylowy_fo...05h_czarny.html . Na obrazku ładnie wygląda i ten i ten, ale jak wiadomo w rzeczywistosci może byc inaczej. Wg. was te dwa fotele warte są swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez wpadł w oko ten fotel eago 086h ten Mega wygodny ;) Bardzo ladnie wyglada i ciekawi mnie jak z jego uzytkowaniem no i czy ta wygoda jest taka mega :P Moze ktos jednak ma taki fotelik i podzieli sie opinią lub ewentualnie ten drugi. Pozdro

 

Fotel zamówiony okaze sie czy taki mega wygodny;P Ale pewnie wygodniejszy od mojego super hiper krzesla z lat 80. Peace

Edytowane przez Zbyniek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak samo się przesiadłem z takiego krzesełka. Jeszcze za komuny mój ojciec je kupował na bazarze. Jeden ostał się u mnie. Ale już się go pozbyłem na rzecz tego fotela Xenos. Po dłuższym użytkowaniu muszę stwierdzić, że jest jednak dość wygodny. Plecki już tak nie bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, ale cene to ma wywalona w kosmos :huh:

Prawdę rzeczesz, aczkolwiek 5 lat gwarancji i póki co jakościowo jest ok. Zobaczymy co będzie z czasem. Z chęcią się pochwale jak się coś rozpadnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mozecie polecić cos do 400-500zł (oczywiscie mniej = lepiej)

 

wymagania to

-odkrecane podłokietniki lub brak

-reg wysokos (ale to chyba kazdy ma)

-reg odchylenia oparcia

 

do tej pory uzywalem fotela z tesco za 49,99 wiec kazdy bedzie lepszy ale chce juz kupic cos juz na dluzszy czas i zeby plecy się nie męczyły, bo na aktualnym fotelu to masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam to:

http://www.allegro.pl/item908216853_wygodn...wy_eago_35.html

zaplacilem za niego 150 zl 3 lata temu.

Rogulacja wysokosci, regulacja oparcia, jest po prostu swietny... 150 zl a jestem bardzo zadowolony kupilem od nich jeszcze dwa podobne do biura. Swietna jakosc za swietna cene. Ponoc te fotele sa jakiejs drugiej kategorii, i posiadaja jakies ukryte wady, a nie znalazlem tych wad do dzisiaj.

A po 3 latach poluznily sie od ciaglego odchylania oparcia sie srubki, przykrecilem imbusem, i tyle ;) SWIETNY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z takim oto fotelem:

http://www.allegro.pl/item902792979_fotel_...n_warszawa.html

Szukam czegoś miękkiego. Na salonowych bardzo miękkich fotelach mogę siedzieć godzinami, a przy biurkowym który mam obecnie plecy bolą mnie już po około 1,5 godziny. Zaciekawił mnie fotel z tej aukcji.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem napomniane już w tym temacie krzesło z Ikei, model: Marcus. Jego zalety to duże siedzisko (nie tylko na szerokość ale i na długość) oraz bardzo wysokie oparcie. Polecam jak za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na ten fotel:

 

używa ktoś?

 

Ja nawet nie patrzę na fotele bez regulacji oparcia wzgl. siedziska (chyba że fotel ma nie być do komputera tylko żeby tak sobie posiedzieć). Zamówiłem Futura 3 firmy Grospol - zobaczymy co z tego będzie:

http://www.centrumkrzesel.pl/przedmiot.php?item=Obrazy/biuro/Futura_3_d.jpg&itemno=0&type=92

 

ps. przesiadam się z fotelu firmy IGO ... wytrzymały (nie rozpadł się po kilku latach w przeciwieństwie do jakiegoś wynalazku za 99 PLN którego nazwy/firmy nawet nie pamiętam bo złamał się złom po kilku miesiącach)ale nie wygodny do pracy (kosztował 320 PLN , brak regulacji nachylenia oparcia do siedziska) ... choć wentylacja dobra .... ogólnie radzę omijać wszelkie fotele "prezesa" z niby skóry szerokim łukiem ... liczy się wygoda (a nawet nie wygoda tylko krzesło wymuszające zdrową postawę) i oczywiście trwałość, a nie "prawie dizajgn ocierający się o tandetę"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na ten fotel:

 

Grospol.pl - nasze produkty

 

używa ktoś?

 

Mamy taki w pracy, tylko w innym wykonczeniu (niebieski material) - zarabiscie wygodny, wbrew pozorom, i bardzo wytrzymaly, biorac pod uwage sposob uzytkowania (stanowisko obsadzone 24/7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Regulacja oparcia na pewno poprawia komfort, jednak ciężko znaleźć taki w rozsądnym (dla mnie) budżecie który byłby wykonany ze skóry i takowe posiadał. Dlatego tą cechę sobie już odpuściłem. Liczę też na to że mechanizm bujania trochę ten brak wynagrodzi.

 

Właśnie z "niby" skóry to jest pełno foteli ale z takiej naturalnej przy której nie pocą się cztery litery to już garstka. Oczywiście w tym przedziale cenowym.

Fotel który pokazałeś może faktycznie będzie wygodny jednak estetycznie IMO wypada kiepsko. Takie fotele z siatką i plastikiem w oparciu jakoś do mnie nie trafiają.

 

Ciekaw jestem właśnie co to za firma Grospol. Fotel który zamówiłeś również jest tego producenta. Jeśli to nie problem to może mógłbyś skrobnąć pare zdań kiedy już go otrzymasz.

 

@costi

Dzięki za info. A jak wypada mechanizm bujania? Nic nie skrzypi itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie skrzypi, ale jeden fotel udalo nam sie go zepsuc co najmniej raz ;) Tzn. nie dalo sie odlokowac bujania, trzeba bylo sie silowac z mechanizmem. W drugim urwal sie podlokietnik, poszlo dolne mocowanie (do naprawienia, ale nikomu sie nie chce, a gwarancja juz sie dawno skonczyla).

Jak na ok. trzy lata bardzo intensywnego uzytkowania to uwazam to za dobry wynik ;) Oczywiscie, material na krawedzi siedziska sie troche wyswiechtal od ciaglego siadania i wstawania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Liczę też na to że mechanizm bujania trochę ten brak wynagrodzi.

 

W tym fotelu który obecnie przechodzi w stan "spoczynku" firmy "IGO" też jest ten mechanizm bujania - akurat w tym modelu to zupełnie nie minimalizowało problemu. Płaszczyzna oparcia wzgl. siedziska ma po prostu "za bardzo wyluzowany kąt" ;) ... ale może w tym Twoim będzie dostateczne "zamknięcie kąta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem właśnie co to za firma Grospol. Fotel który zamówiłeś również jest tego producenta. Jeśli to nie problem to może mógłbyś skrobnąć pare zdań kiedy już go otrzymasz.

 

 

Hmmm ... jak go wyciągałem (ponad 25 KG wagi) to już czułem że nie będzie to byle co ... ogólnie czuć jakość. Co do wygody - powiem jak posiedzę na nim wiele godzin bez przerwy przy komputerze - dopiero w tedy wiadomo ile fotel jest wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Futura 3 ... jeszcze testuję (już niemal 10 dni) ... sam nie wiem czy jest wygodne (ta wypustka lędźwiowa jest dosyć intensywna i nie można regulować jej natężenia, można co prawda wyciągnąć ale to też nie jest chyba optymalne).

 

Tym czasem polecam ten artykuł :

 

http://www.roik.pl/jak-prawidlowo-siedziec-aby-uniknac-boli-kregoslupa/

 

Jak prawidłowo siedzieć, aby uniknąć bóli kręgosłupa? Listopad 29, 2006, 7:14 pm,ilość odsłon 947

 

Wbrew powtarzanym często zaleceniom, aby uniknąć bólu pleców, wcale nie należy przyjmować podczas siedzenia skrajnie wyprostowanej pozycji. Nowe studium wykazało, że najlepiej nieco rozluźnić mięśnie i odchylić się lekko do tyłu…..

Naukowcy analizowali różne pozycje i stwierdzili, że siedzenie przez wiele godzin w pozycji wyprostowanej jest prostą drogą do chronicznych bólów pleców.

 

Posługując się rezonansem magnetycznym (MRI), badacze “testowali” 22 ochotników, którzy nie mieli problemów z bólem pleców. Wolontariusze przyjmowali 3 różne pozycje: 1) zgarbioną, 2) wyprostowaną (pod kątem 90 stopni między siedziskiem krzesła a plecami) oraz 3) z lekkim wychyłem do tyłu (pod kątem 135 stopni). W tym czasie skanowano ich kręgosłupy.

 

[...] W przeciwieństwie do pozycji wyprostowanej, którą przyjmuje większość osób, wychył okazał się najlepszy pod względem biomechanicznym — konkluduje autor studium Waseem Amir Bashir, badacz z University of Alberta Hospital. Siedzenie w pozycji anatomicznej jest bardzo ważne, gdyż pozycja wyprostowana wiąże się z obciążaniem zarówno samego kręgosłupa, jak i okolicznych wiązadeł. Skutkiem tego jest ból, deformacje i chroniczny stan chorobowy. Nie jesteśmy stworzeni do wielogodzinnego siedzenia, lecz współczesny tryb życia zmusza nas do tego. Dlatego też nasze poszukiwania optymalnej pozycji siedzącej są tak istotne.

 

Kiedy mamy do czynienia z sytuacją obciążenia kręgosłupa, krążki międzykręgowe, czyli tzw. dyski, ulegają przemieszczeniu. Przy pozycji wyprostowanej przemieszczenie jest największe, przy pozycji półleżącej — najmniejsze. Położenie się w zrelaksowanej pozycji z lekko ugiętymi kolanami to najlepsze, co można zrobić, gdyż nie są obciążane wiązadła oraz mięśnie ud ani pleców.

 

Siedzenie na krzesłach z oparciem, np. w samochodzie, gdzie zagłówki odchylają się nieco do tyłu, imituje optymalną pozycję ciała. Garbienie się bardzo obciąża dwa najniższe odcinki kręgosłupa: krzyżowy i lędźwiowy.

 

Bashir nie bez racji podkreśla, że lepiej zapobiegać chronicznemu bólowi pleców niż go potem leczyć.

 

Anna Błońska , www.kopalniawiedzy.pl

Okazuje się że siedzenie "pionowe,wyprostowane" wcale takie zdrowe nie jest.

 

Jeszcze to krzesło zwróciło moją uwagę. ... i ten temat

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Obiecałem, że coś skrobne jeśli zakupie ten fotel Fokus. Kupiłem go jakieś 2 tygodnie temu także coś już moge o nim napisać.

 

Ergonomia

Po przesiadce ze zwykłego krzesła różnica jest ogromna.

Mechanizm bujania działa świetnie. Po tych 2 tygodniach mogę śmiało napisać, że fotelom bez bujania mówię stanowcze nie ^_^ . Jeśli chodzi o podłokietniki to nie mają one regulacji i faktycznie mogą czasem przeszkadzać. Na szczęście mam regulowane biurko także jakoś sobie poradziłem. Oparcie jest bardzo wygodne, wygięte w odcinku lędźwiowym podtrzymuje kręgosłup. Po kilku godzinach siedzenia nic nie boli ani nie uwiera. Siedzisko jest dość spore i po prostu spełnia swoją funkcje.

 

Wykonanie

Nabyłem wersje beżową i muszę powiedzieć, że wygląda świetnie. Skóra jest mięciutka i aż nie chce się wstawać z fotela :rolleyes:

Jasny kolor ma też oczywisty minus. Bardzo szybko się brudzi. Widać lekkie zabarwienia od niebieskich spodni itp. Jednak można spokojnie to wyczyścić także nie ma obaw. Mechanizm bujania i regulacji wysokości jest w całości metalowy i waży sporo. Solidna konstrukcja. Jedynie osłonka jest wykonana z tworzywa. Przyczepie się tutaj do podstawy fotela. Ma odrobinę za małą rozpiętość. Kiedy zaczniemy się solidnie bujać to zaczyna podnosić przód. Dla mnie nie jest to uciążliwe bo mam stosunkowo mała wage jednak nie wiem jak wyglądało by to przy kimś większych gabarytów. "Przód" fotela wykonany jest ze skóry licowej natomiast z tyłu jest to skóra sztuczna. Mogli by się bardziej postarać bo ma nieco inny odcień. Nie jest to jakaś wielka różnica ale jednak jest. Może jednak za dużo wymagam od fotela za 500pln.

post-105361-1274790178,68_thumb.jpg

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepie się tutaj do podstawy fotela.

 

A skoro o tym mowa - stabilność Futury 3 jest zadziwiająca. Ma co prawda mechanizm synchroniczny, a nie typowe bujanie, jednak max odchył do tyłu jest bardzo bezpieczny (zero objawów utraty przyczepności przednich kółek).

 

Dla odmiany mój stary fotel miał przy bujaniu tendencję do utraty tej przyczepności - plus taki że szybko podnosiła taka wywrotka ciśnienie x-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRESZCIE po 2 latach na fotelu z tesco @ 29,99zł :lol: kupilem, o taki Nowy Styl Nova steel - porównanie cen w sklepach internetowych

technicznie to samo co na fotce z linku tylko czarna skóra, podstawa metalowa czarna, nie moglem znalesc tego modelu

 

oczywiscie nie byłbym sobą płacic 850zł za fotel, tazke 2 letnia uzywka 260zł z dowozem pod dom ;)

 

jedyna wada to taka ze nie nadaje sie do mojego naroznego biurka, wiec wkrótce przemeblowanie - oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się na zakupem jakiegoś wygodnego fotela biurowego. Przy komputerze spędzam naprawdę dużo czasu, wcześniej miałem coś takiego Fakt był wygodny, bujany co było czasem przyjemne i można było w wygodnej pozycji oglądać film ( nogi na stół i oglądamy w pozycji leżącej :D ) W zimę był idealna ale w lato strasznie było na nim gorąco ; p Dlatego teraz potrzebuję fotela wygodnego a przede wszystkim przewiewnego. Ważne też żeby był wytrzymały, zimą potrafię przed komputerem siedzieć po naście godzin. Co polecacie ? Jakie wy macie fotele i czy jesteście z nich zadowoleni ? Pomóżcie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie:

Jaki fotel - zdecydowanie fotel, nie krzeslo - bez kółek możecie polecić? Mam teraz drewniane krzesło i poduszkę pod 4 litery ale to się nie sprawdza, a i plecy bolą.

Byłem w międzyczasie w IKEI, Agacie i chgw gdzie jeszcze ale krucho z taką hybrydą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kółka są przeważnie na wcisk. Po wyjęciu takich podklejasz wystające krawędzie filcem coby podłogi nie skasować i rozkład masy na nóżce powinien być zbliżony więc raczej nic nie pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...