Skocz do zawartości
Marcin_gps

Wygodne Krzesło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy maił ktoś do czynienia z tym modelem ?

FOTEL"PROFIL PLUS"-HIT CENOWY!! PROMOCJA (1174051882) - Aukcje internetowe Allegro

lub ten model

http://allegro.pl/item1181181877_fotel_biurowy_oryginalny_design.html

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga do takich siateczkowatych krzeseł. Brać tylko jeśli nie macie kota sierściucha ;-) Bo później pierońsko niekomfortowo się na takim siada bez koszulki, drapie/swędzi/"gryzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mieścisz się z wagą i nie masz kota, to możesz brać któreś z tych krzeseł spokojnie. oczywiście pamiętamy, że funkcja bujania nie przemienia krzesła w leżak, więc jeśli będziesz się kładł na oparciu to i tak je zdemolujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam jakiegoś krzesełka do 300 złotych i już tyle się naoglądałem, że .. Ogólnie chciałem się zapytać, co bardziej polecacie siatkę, czy zabudowane skórzane krzesła?

 

Sam zainteresowałem się takimi modelami: Fotel Relaks, Viper, Thunder, Limba - ktoś się z nimi zetknął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odradzam siatkę (łatwiej może się uszkodzić i nie zawsze jest wygodne). Ja kupiłem fotel manager z nowego stylu, bardzo wygodne i można się pobujać. Nie jest to jakieś chińskie G, które można kupić w sklepach tylko prawdziwa skóra i na dodatek robione w Polsce.

post-161348-035376400 1282909178_thumb.jpg

Edytowane przez Fesseme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odradzam siatkę (łatwiej może się uszkodzić i nie zawsze jest wygodne). Ja kupiłem fotel manager z nowego stylu, bardzo wygodne i można się pobujać. Nie jest to jakieś chińskie G, które można kupić w sklepach tylko prawdziwa skóra i na dodatek robione w Polsce.

 

A materiał/skóra zawsze jest wygodna i trudniej ją uszkodzić niż siatkę? :rolleyes:

 

Ogólnie chciałem się zapytać, co bardziej polecacie siatkę, czy zabudowane skórzane krzesła?

 

Siatkę lub materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś polecę od siebie. nie dawno zakupiłem fotel "Moses" z Ikea. IKEA | Krzesła obrotowe | Krzesła podstawowe | MOSES | Krzesło obrotowe

Bardzo ergonomiczny, świetne podparcie lędźwiowe. Przy moim wzroście (182) siedzisko mogłoby być odrobinę dłuższe ale bardzo nie wiele brakuje do ideału.

Sztuczna skóra ale wysokiej jakości, przyjemna w dotyku i łatwo zmywalna.

 

Co do siatki to miałem poprzednio. Bardzo gromadzi wszelkie zabrudzenia co oczywiste, ale najważniejsze dla mnie to to, że o wiele za gorące szczególnie w lecie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat :)

 

Czy zna ktos w Warszawie jakis sklep, gdzie jest duzy wybor foteli? Chodzi mi o to, zeby mozna bylo sobie usiasc i przymierzyc.

 

Swoja droga, Marcus z Ikei jest genialny, ostatnio sprawdzalem. I chyba zle, ze zaczalem od niego, bo trzeba bedzie z 7 stow wyskoczyc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zł to troszkę sporo. Nie wiem jak to się ma do mojego Xenos z fajneceny, ale wygląda nieco podobnie. Chociaż pewnie materiały lepszej jakości. Profil oparcia też nieco inny no i to droga Ikea ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem polecany przez wielu, tani fotel. Jestem bardzo zadowolony

 

Fotel po kilku miesiącach zrobił się bardzo twardy, materiał wypełniający siedzisko się splaszczył do tego stopnia, że musiałem poluzować śruby, bo mi w d. wchodziły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 7 stów, 599zł :)

 

EDIT

No tak, za czarny więcej kasują.

 

Ano wiecej... najgorzej, ze czarny ma miekkie podlokietniki, a kolorowe twarde, gdyby nie ten szczegol, to nawet bym nie bral czarnego pod uwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel po kilku miesiącach zrobił się bardzo twardy, materiał wypełniający siedzisko się splaszczył do tego stopnia, że musiałem poluzować śruby, bo mi w d. wchodziły...

 

 

Ważę 63 KG i mam ten fotel dokładnie to już 8 miesięcy. Fotel był mocno katowany również przez mojego brata co waży nie wiele więcej ode mnie. Nie potwierdzam tego u siebie. Siedzisko jest tak samo miękkie jak na początku. Przed chwilą sprawdzałem palcami i jest sprężyste czyli nie opada. Gdyby tak było, a razej zobaczyłbym pierwszę efekty opadania siedziska to z pewnością już bym o tym wspomniał. Fotel w tym wypadku wylądował, by u mojej 13 letniej bratanicy, a sobie bym kupił coś bardziej wytrzymałego.

 

 

Słyszałem opinie o tym fotelu, że nie jest zalecane dla osób co ważą powyżej 70 KG. Nie wiem co ma to wspólnego, ale może chodzi własnie o ryzyko wklęsłego siedziska po spłaszczeniu materiału wypełniającego. To nawet wydawało by się logiczne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie odkopie temat, słyszeliście może o firmie 'eago' (dokladny adres firmy www.eago.pl). Mam właśnie dylemat przy wyborze krzesła i skłaniałbym się ku wyborze modelu tej firmy, niestety nie mam możliwości przetestowania krzesła osobiście, dodatkowo tego typu krzesła kosztują ok 700zł a mój budżet zamyka się w 400zł, ew może ktoś doradzi który z poniższych modeli najlepiej wybrać:

 

FOTEL BIUROWY EAGO 8901A NIEBIESKI :: eago.pl

http://www.stema-meble.com/daming-fo...93-czarny.html

http://www.meblewsieci.pl/products/F...rowy-LEON.html

 

 

skłaniałbym się w stronę tego krzesła firmy eago- regulacja kąta nachylenia, regulowane podłokietniki, regulacja wysokości siedzenia, siatka na wyprofilowanym oparciu i regulacja wysunięcia części lędźwiowej, jedyne czego się obawiam to słaba jakość wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie kupowanie krzeseł przez internet ma sie troszkę jak z kupnem butów tą droga. Najlepiej jednak samemu sprawdzić, by się przekonać. Znamy numer buta i wiemy mniej więcej jak wygląda, ale czy będzie się wygodnie nosić i będą dobrze wyglądać na nodze z danymi spodniami to już inna sprawa. Zdjęcie tego nie odda w pełni. Tak jak z krzesłem. Kupując swój fotel byłem przekonany, że podłokietniki są wygodne, a nie są. Wygięcie oparcia też pozostawia wiele do życzenia. Tak więc najpierw radzę przejść się do paru sklepów z meblami i znaleźć i przetestować jakieś krzesło. Ja tak robiłem, ale ceny niektórych były dość zawrotne. Zwłaszcza w Ikei ;) No ale i jakość jak wspomniałeś jest lepsza. Wziąłem często polecanego Xenos, którego już raczej ciężko dostać. Ogólnie jest ok, a jakość wykonania odpowiednia jak za tak niedużą sumę. Jednak zastanawiam się czy jednak nie sprezentować sobie coś lepszego i wziąć jakiś miękki ze skóry ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w salonie mebli Agata i tam przetestowałem kilka krzeseł, lecz niestety takie które by mnie interesowały kosztowały koło 1000zł.. Dlatego szukałem ofert w internecie i natknąłem się na te trzy modele- tylko obawiam się tandety- bo jednak przy dwa razy niższej cenie gdzieś musi być haczyk. A znasz jakieś dobre salony we Wrocławiu? Osobiście trochę poszperałem i wiem że w najbliższych dniach odwiedzę Ikeę, potem Meble polonia (na przeciwko ikei)i jeszcze koło bielan jest Kinnarps na Szwedzkiej 5, a potem będę musiał się przejść na ulicę Brucknera bo tam są co najmniej trzy salony z krzesłami i jeszcze niedaleko na alei jana kochanowskiego jest meblohurt- tylko to są wszystko sieci sklepów znalezione w internecie, może są jakieś pomniejsze sklepy, w których uda się znaleźć dobre krzesło za niższą cenę niż 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Brucknera masz Jysk. Może tam poszukaj. Ostatnio było pare fajnych foteli. Sa tam tez inne sklepy, więc może akurat coś tam trafisz.

 

Co do foteli przez Internet to może ten :

 

Fotel Biurowy Prezydent wykończony drewnem GRATIS (1308074532) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Ogólnie był tu dosc często polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w mieszkaniu ma skórzane krzesło i przyznam, że po przetestowaniu go wpadłem na pomysł zakupu czegoś dla siebie. Na początku też byłem zachwycony skórą, wygodą itp. ale to nie zawsze się sprawdza. Owszem to krzesło jest bardzo wygodne, ale raczej do siedzenia niż do pracowania na nim- w momencie kiedy chce coś zrobić na laptopie czy policzyć na kartce okazuje się że jednak nie jest już tak fajnie i wygodnie. Przejechałem się do ikei i tam spodobało mi się krzesło Markus (cena 599zł..) ale chciałem jeszcze przejrzeć kilka sklepów i trafiłem na Kinarpsa. Nazwa firmy mało znana, ale sprzęt i obsługa profesjonalna. Od bardzo miłej Pani dowiedziałem się jak sprawa z tymi krzesłami wygląda, z polskich firm poleciła Profim (dokładnie model Profim ARCA za 655zł regulacja podłokietników, mechanizm synchro czyli odchylania, regulacja wysokości siedzenia i regulacja wysokości oparcia)- przede wszystkim przez to że dają 5lat gwarancji a nie dwa lata, co jest dość ważne gdy mamy dużo możliwości regulacji- bo to wszystko się po jakimś czasie wyrabia i łapie coraz to większe luzy. Co do samego kinarpsa- ich najtańsze modele kosztują 'jedyne' 1100zł, ale jak usiadłem na modelu kinarps 5000 to od razu poczułem różnicę jakości. Wszystko znacznie lepiej wykonane, dokładniej, nie ma żadnych luzów po zablokowaniu oparcia (dotychczas takiego krzesła nie spotkałem), podłokietniki regulowane w 3D także bardzo płynna regulacja, a bawiąc się odchylaniem czułem się jak na huśtawce. Za jakość trzeba niestety zapłacić- podejrzewam, że niska cena wcześniej podanych przeze mnie modeli spowoduje, że takie krzesło zacznie się szybko psuć- nawet nie myślałem, ze w krześle coś może się wyrobić, jednak jakby nie patrzeć, przy tylu funkcjach aż się o to prosi. Wszyscy wystawiający opinie o krzesłach piszą ją po max połowie roku od zakupu- wtedy z krzesłem raczej się nic nie dzieje, ale na dłuższą metę może już nie być tak różowo ;)

 

Lecę zobaczyć jeszcze co mają na ulicy Brucknera, przyznam szczerze że oczarowały mnie krzesła kidnarps'a ale bariera cenowa spowodowałaby, że musiałbym jeszcze poczeka z dwa/trzy miesiące zanim dozbieram resztę kwoty, choć z drugiej strony takie krzesło trzyma kilkanaście lat, a nie max 5-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety nadszedł moment kupna nowego fotela do komputera. Budżet to około 500-600zł.

Potrzebuję czegoś wygodnego z funkcją bujania (tilt) i jeżeli się da to z regulacją podłokietników (ale bez tego też się obejdzie). Będę w nim często przesiadywał po kilka godzin więc raczej skóra odpada (chociaż i tak pewnie mnie na nią nie stać :D).

 

Jakieś propozycje? Bo co nie pójdę do sklepu to wszystko po ponad 1000-1200 zł. Bez przesady z tymi cenami =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś wygodnego z wysokim oparciem ze skory naturalnej. Myślę o kwocie ok. 300 zł. Co sądzicie o tym?

 

Znalazłem jeszcze coś takiego.

 

Wielkoludem nie jestem, ale fotel z wysokim oparciem będzie mi wygodniejszy, niż ten, co ledwo sięga do ramion...

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel

 

Zakupiłem ten fotelik. Jestem średnio zadowolony. Nie mam żadnych zarzutów co do jakości wykonania bo w sumie za 330 zł prezentuje się ładnie, szwy poprawne i skóra ładnie spasowana. Plastik w podłokietnikach, wiadomo, tani ale solidny. Tilt działa i płynnie się reguluje oraz mechanizm podnoszenia/ opuszczania na razie dział bardzo dobrze. Długość siedziska dobra,1,5 cm maks mogło by być dłuższe (mam 180cm wzrostu). Nie jest też ani za twardo, ani za miękko. Niestety oparcie. Krzyż jest dobrze podparty, ale czym wyżej tym gorzej. Praktycznie górna cześć pleców (łopatki) jest zawieszona w powietrzy bez oparcia, a barki opierają się o dolną część zagłówek ( jest za obfity mógł by być jedna trzecią chudszy). Gdyby miało on nie 73 cm, ale powiedzmy 80-83cm był by dla osoby o moim wzroście bardzo dobrze. Wystawiam ocenę za wygodę 3/5, wykonanie 4/5.

 

 

Fotka dziś lub jutro.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Fotel do 300 zł, dużo osób poleca fotel marki MARCUS z Ikea (byłem oglądałem go, siedziałem na nim).

Fakt wygodnie się siedzi, mimo iż cena odstrasza chyba się zdecyduje na niego choć to dla mnie spory wydatek.

Ale jeszcze pytanie do użytkowników tego fotela.

Model czarny jest za 699 zł i jest na siedzeniu, oparciu głowy oraz podłokietniki ze skóry.

Czy w lecie nie ma problemów z siedziskiem , czy nie będzie się bardzo pocić w nie klimatyzowanym pomieszczeniu, czy to będzie komfortowa praca ?

Na ten fotel chyba jest 10 lat gwarancji ?

Czy ta skóra szybko nie zniszczeje,popęka,pomarszczy się, poprzeciera ?

Czy lepiej kupić 100 zł tańsze w niebieskim kolorze nie ze skóry a z płótna ?

 

I ostanie pytanie, właśnie wyczytałem że optymalna pozycja to 135 stopni pomiędzy plecami a udami a nie 90 stopni, czy ten Marcus ma możliwość regulowania tego kąta ?

Edytowane przez caporeira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hyper2002 - jak masz duży budżet to obejrzyj też kinarpsy. Mamy w biurze "najtańszy" model (1500 zeta ;) ) i po 3,5 roku użytku te fotele wyglądają ciągle prawie jak nowe. No i bardzo wygodnie się w tym siedzie i pracuje, choć wyglądają niepozornie jak fotele z makro za 200 zeta.

Chciałem kupić Fotel do 300 zł, dużo osób poleca fotel marki MARCUS z Ikea (byłem oglądałem go, siedziałem na nim).

Fakt wygodnie się siedzi, mimo iż cena odstrasza chyba się zdecyduje na niego choć to dla mnie spory wydatek.

Ale jeszcze pytanie do użytkowników tego fotela.

Model czarny jest za 699 zł i jest na siedzeniu, oparciu głowy oraz podłokietniki ze skóry.

Czy w lecie nie ma problemów z siedziskiem , czy nie będzie się bardzo pocić w nie klimatyzowanym pomieszczeniu, czy to będzie komfortowa praca ?

Na ten fotel chyba jest 10 lat gwarancji ?

Czy ta skóra szybko nie zniszczeje,popęka,pomarszczy się, poprzeciera ?

Czy lepiej kupić 100 zł tańsze w niebieskim kolorze nie ze skóry a z płótna ?

 

I ostanie pytanie, właśnie wyczytałem że optymalna pozycja to 135 stopni pomiędzy plecami a udami a nie 90 stopni, czy ten Marcus ma możliwość regulowania tego kąta ?

 

 

Zapomnij o siedzeniu latem na fotelu ze skóry w krótkich spodenkach :) Trzeba sobie coś podkładać wtedy jakiś ręcznik czy coś. BTW lepiej kupić porządny fotel , który wytrzyma kilka lat niż co rok-dwa kupować kolejny szajs za 80-100 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...