Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Samsunga Galaxy Ace i chce sobie wgrać nowy soft. Poradnik znalazłem. [ACE Tutorial] Fleszowanie/Wgrywanie firmware do ACE Problem taki, że linki do potrzebnych plików nie działają... nawet do Odina! Mam zamiar wgrywać Odinem oficjalny soft od Samsunga. Jaką wersję romu polecacie?

 

Galaxy Ace S5830 Android Development - xda-developers

 

Tutaj znajdziesz wszystko.

Ze swojej strony polecilbym CM7 IMO jedne z najstabilniejszych ROMów na wszystkie urzadzenia, tyle ze samemu trzeba upiekszac system - chyba ze wolisz surowy wyglad Androida. :D

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wgrałem najnowszego z Samfirmware. Czyli 2.3.3. Nie podobały mi się rosyjskie aplikacje w romach 2.3.5. Obecnie na tej wersji wkurza mnie lag po wygaszaniu ekranu. Gdy chcemy znów odblokować telefon ekran zapala się po 1-2s :/

 

A co powiecie o klawiaturach? Standardowa Samsunga mi się przestała podobać. Chce mieć "A" na maksa w lewo i przycisk do "," na lewo od spacji. Testuję Go Keyboard. Polecacie jakieś inne klawiatury?

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś inne klawiatury?

 

Ja polecam htc_ime - klawiatura genialna, używałem jej na gt540, bo ta z lg w ogóle mi nie odpowiadała. Co prawda w trybie poziomym średnio mi się na niej pisało (dużo bardziej pasowało mi swype), ale pionowe qwerty naprawdę dawało radę, do tego klawiaturka szybka i z bardzo fajnym słownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Zastąpiłem QR Droida aplikacją od Google o nazwie Googles. Szybko skanuje kody QR a dodatkowo posiada więcej opcji.

 

Co polecacie do obsługi plików worda, excela, power pointa i PDFów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Pdf'y to Adobe Reader, niedawno wyszla aktualizacja ktora w koncu zrobila ten program uzytecznym, jest naprawde szybki nie ma zadnego doczytywania ani laga przy scrollowaniu czy zoomowaniu nawet przy duzych plikach. (50mb+)

Word, Excel itp.. moze Quickoffice sprawdz.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Jakoś mi Swype nie podszedł, nie wiem czemu. Chyba dlatego, że często piszę jedną ręką a samym kciukiem źle mi się pisze używając swype'a.

 

Wgrałem Go Keyboard i na pewno duża zmiana na + w porównaniu do klawiatury samsunga. Można np. zmniejszyć czas oczekiwania do wyskoczenia np. "ć" gdy trzymamy "c". Działa szybciej, rzadziej spotykam się z tym, że nie trafiłem w to co chciałem, przecinek obok spacji. Świetnie obsługuje Polski. No i ładne skiny.

 

Co powiecie na założenie tematu z "Naszymi aplikacjami na androida"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że osoby temat na aplikacje nie ma sensu, możemy tutaj w postach wypisać czego używamy.

 

Oxygen 2.3.1 (Android 2.3.7)

  • LauncherPro

    Szybki i atrakcyjny wizualnie launcher, jak dla mnie #1. Spore możliwości dostosowywania + możliwość backupu.

  • TweetDeck

    Świetny klient twittera, rewelacyjny design i funkcjonalność. Jedyny który nie wygląda moim zdaniem tandetnie.

  • MIUI Camera

    Aż się sam zdziwiłem ale ta aplikacja robi najostrzejsze zdjęcia a na dodatek jest prosta, nieprzekombinowana efektami itd. Polecam wypróbować.

  • ASTRO File Manager

    Chyba nie muszę tłumaczyć bo każdy lubi zarządzać plikami w telefonie bez konieczności podpinania go do telefonu.

  • Google Goggles

    Najlepszy czytnik kodów QR i sporo równie ciekawych możliwości jak identyfikacja obrazów czy kodów kreskowych.

  • Google Music beta

    Bardzo wygodny odtwarzacz z intersejsem przypominającym iPoda co jest dla mnie dużym plusem. Dość stabilny jak na wersję testową.

  • AfterHours.FM

    Internetowe radio grające przyjemny trans, polecam jeżeli ktoś ma problemy ze snem. Posiada kilka opcji bitrate'u muzyki więc łatwiej kontrolować transfer danych.

  • Digital Clock Widget

    Najprostszy widget wyświetlający zegar i ewentualnie datę w wielkości 4x1 bądż 2x1.

  • Simple Calendar Widget

    Widget o trzech wielkościach z dużymi możliwościami dostosowywania pozwalający wyświetlić kolejne wydarzeia w kalendarzu. Zdecydowanie polecam.

  • Adobe Flash Player

    + standardowe aplikacje Google: Gmail, YouTube, Maps, Voice Search

@down

fix'd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki:

  • LauncherPro - próbowałeś w ogóle ADW EX, albo QQ? Z całym szacunkiem, ale ten launcher jest wręcz prymitywny.
  • ASTRO - Androxplorer jest 100x lepszy, z darmowych Menedżer plików przynajmniej 10x.
  • Simple Calendar Widget - jedyną zaletą LP jest wbudowany widget kalendarza. Nie używam, więc dalej nie komentuję.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako menedżera plików używam ES File Explorer.

 

Z kalendarzy polecam Smooth Calendar - ma świetny widżet 4x1 w którym można wyświetlić listę kilku najbliższych pozycji (najlepiej wyglądają 4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

LauncherPro w pełni spełnia moje oczekiwania. ADW próbowałem i nie widziałem w nim nic co by mnie przekonało do zmiany... a wręcz czegoś mi chyba brakowalo (EX jest płatne a za aplikacje płacić nie zamierzam). SCW to zupełnie co innego niż widget z LP, który wyświetla siatkę miesiąca. Screenshot SCW. ASTRO to pierwszy menedżer na jaki tafiłem przeszukując Google i ponieważ działa jak powinien nie szukałem niczego innego.

 

edit

Sprawdzilem AndroXplorer i rzeczywiście jest szybszy, UI jest ładniejsze a przy tym waży dwa razy mniej, dzięki za rekomendację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Launcherow to od siebie polece Go Launcher'a EX. <_<

 

Nie masz czasami tak, że trzeba drugi raz nacisnąć na ikonę aplikacji (w szufladzie), żeby się uruchomiła? Objaw ten występował nie tylko u mnie, ale i u kumpla na innym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Launcherow to od siebie polece Go Launcher'a EX. <_<

 

Pare dni temu zmienilem tel na motke i musialem sie przesiasc na inny luancher niz Sense (imo najlepszy). Potestowalem sobie Launcher Pro, ADW i GO Launcher EX. Ten ostatni bardzo przypadl mi do gustu, chyba najlepszy jaki teraz jest dostepny dla telefonow bez Sense.

Polecam tez inne aplikacje Go, sa swietne, Go SMS, Go Locker, Go Contacts. No i sa za darmo :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez inne aplikacje Go, sa swietne, Go SMS, Go Locker, Go Contacts. No i sa za darmo :P

 

Oi! Wyposażyłem się w cały zestaw Go, np. na moim WTF-S nie mam szansy na swype, ale zamiast tego jest genialna Go Keyboard. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś jakiejś aplikacji do obsługi proxy? Czasami korzystam z sieci Wifi, w której ruch przechodzi przez proxy i o ile mogę takowe ustawić w przeglądarce, to jest to rozwiązanie połowiczne.

Szukam aplikacji, za pomocą której będę mógł ustawić proxy globalne, dla wszystkich aplikacji. Ściągnąłem z marketu ProxyDroid, ale coś to nie chce działać, bo żadna aplikacja nie może się z siecią połączyć.

telefon zrootowany, jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A na takim Galaxy Ace Go Launcher Ex będzie działał szybko? Nie używałem nigdy żadnego Launchera ale po zabawie HTC mam ochotę jakiś wgrać. Też używam programów Go, nie które to dla mnie podstawa.

 

Android 2.3.3 (S5830XWKP7), telefon Samsung Galaxy Ace:

 

Aplikacje obowiązkowe:

  • Go Keyboard - klawiatura, znacznie lepsza od Samsungowskiej, podoba mi się zwłaszcza funkcja skrócenia czasu przytrzymywania przycisków by wyskoczyły nam polskie znaki, czyli trzymając "z" wyskakuje "ż" i "ź" i w bardzo fajny sposób się je wybiera.
  • Go SMS - program do pisania smsów, brakuje mi tylko opcji do podziału wiadomości na 160 znaków, bo jest opcja dzielenia wiadomości ale często dzieli na 2 nawet wiadomości z około 100 znakami.

Aplikacje:

  • MoboPlayer - mój ulubiony program do odtwarzania filmów, systemowy odtwarzacz nie radzi sobie z wieloma formatami.
  • Astro file manager - manager plików
  • AndroZip - program pozwalający na ściąganie i otwieranie plików *.zip i *.rar na telefonie, w połączeniu z tym powyższym możemy ściągać i wgrywać aplikację z internetu bez konieczności robienia tego przez komputer
  • Dolphin Browser - przeglądarka internetowa
  • handyCalc - kalkulator, najlepszy jaki znam
  • TimeTableLite - Plan zajęć, najlepszy darmowy jaki udało mi się znaleźć
  • Gemini Calendar - kalendarz z prostym widgetem
  • Tłumacz Google - googlowski translator
  • Google Goggles - do czytania kodów QR, oraz ma parę ciekawych bajerów
  • Latarka - czasem się przydaje
  • SoundHound - rozpoznawanie muzyki, często się przydaje
  • SiMi Clock Widget- świetny widget zegara!

Gry:

Wszystkie aplikacje są bezpłatne. Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to FPSE wymiata ;)

 

U mnie to jest w Menu/Sieci zwykle i bezprzewodowe/Ustawienia WIFI/Zaawansowane/Proxy WIFI dziala bez zadnych dodatkowych programow.

Jaki masz telefon?

Desire Z. Też to mam, tylko szukam jakiejś metody zautomatyzowania procesu ;) Wystarczy mi w sumie widżet, który przestawi mi te opcje bez konieczności przekopywania się przez menu.

 

A z aplikacji absolutnie dla mnie niezbędnych, to bardzo sobie cenię konwerter jednostek ConvertPad - prosty w obsłudze i ma masę różnych dziwnych jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla posiadaczy Oxygen ROM'a:

 

I have decided to cease development of Oxygen v2.x

 

ICS (Android v4.0) is due to be released in the next 10 days or so at which point I will be bumping Oxygen to v3.0.

 

ICS will be ported to the following devices,

 

  • HTC Desire (GSM & CDMA)
  • HTC Nexus One
  • Samsung Galaxy S II
  • Samsung Nexus S (GSM & CDMA)

This should be in announcements however I will be doing a final maintenance release to fix a couple of issues on a number of devices, incl. battery drain on the SGSII.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wku*** mnie android w końcu.

 

Chciałem sobie zgrać od kumpla zwykłe pliki. No i bez sterowników pod USB się tego nie da zrobić. W moim starym Samsungu D900i była taka możliwość, telefon działał jak zwykły Flash Drive. I co mam każdemu znajomemu wgrywać Kiesa albo USB Drivera? Jest jakiś prosty sposób by przez USB lub chociaż WiFi zrobić z telefonu taki użytek jak z trywialnego Pendrive'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...