Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludovic

Jeszcze nie widzialem telefonu gdzie potrzebne byly by jakies sterowniki do zgrywania z karty SD, a juz napewno to nie wina Androida.

Co to za telefon?

 

Samsung Galaxy Ace.

 

Mam wyłączony ale gdy podpina się do kabla usb to tryb sam się włącza.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wipe all?

 

Próbowałem na 2.2.1, na 2.3.5 i na 2.3.3. Od razu jak były nowe. Po prostu się nie da. I nie chce jakichś sposobów na to bo wiadomo, ze się znajdzie. Wgrać stery no jasne nie problem. Ale chce by coś co potrafi tłumaczyć tekst ze zdjęcia z chińskiego potrafiło też działać jak Pendrive i zrobić jedną prostą rzecz. Bez konieczności jakichś tam sposobów bo nie o to chodzi by u każdego znajomego bawić się w magika i używać FTP itd.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na 2.2.1, na 2.3.5 i na 2.3.3. Od razu jak były nowe. Po prostu się nie da. I nie chce jakichś sposobów na to bo wiadomo, ze się znajdzie. Wgrać stery no jasne nie problem. Ale chce by coś co potrafi tłumaczyć tekst ze zdjęcia z chińskiego potrafiło też działać jak Pendrive i zrobić jedną prostą rzecz. Bez konieczności jakichś tam sposobów bo nie o to chodzi by u każdego znajomego bawić się w magika i używać FTP itd.

 

Po podlaczeniu telefonu do komputera kablem USB w telefonie na notification barze powinna wyskoczyc odpowiednia informacja, przeciagasz w dol i tam tez wybierasz opcje w tym wypadku zamontuj karte SD czy cos w tym stylu... w zaleznosci od modelu to sie moze roznie nazywac.

Nie wiem skad ci przyszly do glowy jakies sterowniki i ftp'y. :unsure:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Po podlaczeniu telefonu do komputera kablem USB w telefonie na notification barze powinna wyskoczyc odpowiednia informacja, przeciagasz w dol i tam tez wybierasz opcje w tym wypadku zamontuj karte SD czy cos w tym stylu... w zaleznosci od modelu to sie moze roznie nazywac.

Nie wiem skad ci przyszly do glowy jakies sterowniki i ftp'y. :unsure:

 

Pominąłem najważniejsze. No jasne notyfikacja wyskakuje, po kliknięciu wyskakuje zielony robocik z ręką-usb. Jest przycisk "podłącz pamięć USB" a po jego wciśnięciu... karta pamięci ładuje się na nowo, tak jak gdyby została odinstalowana. Na komputerze z wgranym Kiesem oczywiście po kliknięciu "podłącz pamięć USB" Zielony android zmienia się w pomarańczowego i pojawia się przycisk "wyłącz pamięć masową USB" i komputer widzi kartę SD ale bez wgranych sterowników podłączenie pamięci USB nie działa a komp nie widzi telefonu, karty SD, nizcego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominąłem najważniejsze. No jasne notyfikacja wyskakuje, po kliknięciu wyskakuje zielony robocik z ręką-usb. Jest przycisk "podłącz pamięć USB" a po jego wciśnięciu... karta pamięci ładuje się na nowo, tak jak gdyby została odinstalowana. Na komputerze z wgranym Kiesem oczywiście po kliknięciu "podłącz pamięć USB" Zielony android zmienia się w pomarańczowego i pojawia się przycisk "wyłącz pamięć masową USB" i komputer widzi kartę SD ale bez wgranych sterowników podłączenie pamięci USB nie działa a komp nie widzi telefonu, karty SD, nizcego.

 

Znaczy Samsung nadal ma świetnych inżynierów od sprzętu i dupiastych od softu...

 

Żaden Custom nie nadaje się do używania na dłuższą metę bo prędzej czy później wychodzi, że coś nie działa.

Uważałbym z tak kategorycznymi stwierdzeniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominąłem najważniejsze. No jasne notyfikacja wyskakuje, po kliknięciu wyskakuje zielony robocik z ręką-usb. Jest przycisk "podłącz pamięć USB" a po jego wciśnięciu... karta pamięci ładuje się na nowo, tak jak gdyby została odinstalowana. Na komputerze z wgranym Kiesem oczywiście po kliknięciu "podłącz pamięć USB" Zielony android zmienia się w pomarańczowego i pojawia się przycisk "wyłącz pamięć masową USB" i komputer widzi kartę SD ale bez wgranych sterowników podłączenie pamięci USB nie działa a komp nie widzi telefonu, karty SD, nizcego.

 

Wgraj sobie jakiś rom oparty na CM:

Uważałbym z tak kategorycznymi stwierdzeniami...

IMO to prawda.

  • AOSP
  • Kitchen
  • Official
  • Custom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, a kitchen to nie jest oparty na custom?.

 

Kitchen to official, który modyfikujemy wedle własnego uznania. Wybierasz wersję fw, kernel, jakie programy systemowe chcesz usunąć, a jakie nowe dodać, dzwonki, skórki, bootanimacje, jakieś tweaki itd. - klikasz [generate] i masz zrobiony pod siebie sofcik. Czy nie brzmi to lepiej niż custom zrobiony przez kogoś, kto musi się liczyć z zachciankami mas i płynącymi od nich dotacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że dziubiąc w "kuchni" sam musisz się martwić o usuwanie bugów i rozwiązywanie problemów, podczas gdy przy custom romie dochodzi wsparcie community i developera. Rzecz gustu.

 

Poza tym w "kuchni" chyba nie da się dodać takich rzeczy jak Sense?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że dziubiąc w "kuchni" sam musisz się martwić o usuwanie bugów i rozwiązywanie problemów, podczas gdy przy custom romie dochodzi wsparcie community i developera. Rzecz gustu.

 

Poza tym w "kuchni" chyba nie da się dodać takich rzeczy jak Sense?

 

Nie widziałem jeszcze kuchni do Desire, a do nie-HTC nie da się tak łatwo dodać Sense.

Do np. SGS można dodać dowolny launcher, widgety i programy - nawet jak ich nie ma to PM do "kucharza" i w miarę możliwości doda nowe opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do np. SGS można dodać dowolny launcher, widgety i programy - nawet jak ich nie ma to PM do "kucharza" i w miarę możliwości doda nowe opcje.

 

Wszystko sie zgadza, tyle tylko że ROM z kuchni ma, tak jak powiedział costi, częste problemy z bugami, czego customowi developerzy nie popełniają bo ich soft jest dopracowany na tip-top. Do tego zazwyczaj w customach nie masz nic ponad to, co daje producent + jakieś pomniejsze aplikacje. Sam używałem kuchni do SGSa, do czasu aż mnie pare rzeczy zaczęło irytować. Teraz korzystam z DarkyyROM 10.2.2 Final i od początku jak go mam, a będzie to pare miesięcy, nie było z nim żadnego problemu, żadnej zwiechy, buga, FC czy czegokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają 2 tygodnie odkąd dotarła do mnie paczka z moim LG P500 (wyrwany za 350zł, wraz z 18-miesięczną gwarancją, uchwytem samochodowym i fajnym skórzanym pokrowcem-kaburą) i muszę powiedzieć że jest to najlepszy telefon jaki miałem od czasów Sony Ericssona K750. Po wgraniu oficjalnego Gingerbreada 2.3.3 i paru aplikacji zyskałem naprawdę świetne urządzenie, dające sobie radę ze wszystkim czego od niego wymagam.

 

Lista tego co zainstalowałem, narazie rozglądam się jeszcze za paroma drobiazgami, ale to co najważniejsze już mam:

- Opera Mobile (najwygodniejsza ze wszystkich przeglądarek jakie wypróbowałem, i najszybsza. Poza tym mam sympatię do produktów spod czerwonego O B-))

- VCommunicator (dobry komunikator, obsługujący zarówno kontakty GG jak i Tlen)

- AndroXplorer (wydawał mi się wygodniejszy niż Astro, poza tym nie ma reklam i nie jest tak przebajerzony graficznie)

- mobileMPK (świetny rozkład jazdy komunikacji miejskiej, obsługuje większość dużych polskich miast, używałem już wcześniej jego wersji Java i ta na Androida jest jeszcze lepsza)

- Adobe Reader (wiadomo)

- Google Goggles (również wiadomo)

- Brightest Latarki Darmowe (zabawne tłumaczenie nazwy, chyba najmocniej świecąca aplikacja "latarka", nie wiem na jakiej zasadzie jest to zrobione ale naprawdę daje po oczach)

- Digital Clock Widget, ten od BitMod Dev (prościutki widget pokazujący godzinę i datę na ekranie głównym).

 

Zastanawiam się jeszcze nad zamiennikami odtwarzacza wideo i muzyki oraz jakąś offlineową nawigacją, aczkolwiek standardowe 2 pierwsze aplikacje póki co wydają się jak dla mnie całkiem niezłe - odtwarzacz wideo potrafi czytać napisy, a do słuchania muzyki i tak używam innego urządzenia więc nie ma to większego znaczenia, do okazjonalnego puszczenia jakiegoś kawałka jest wystarczający.

 

Gierkę wrzuciłem tylko jedna - Angry Birds (B-)), zwykle nie mam czasu żeby się bawić telefonem, ale tego nie mogłem sobie darować :lol2:.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o odtwarzacz video polecam BS Player, MobileMPK zmien na Transportoid ktory IMO jest duzo lepszy.

Google maps dzialaja chyba offline?

 

ps.

Siri Protocol Cracked, Android Port On The Way

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Transportoid faktycznie niezły, dzięki. Odtwarzacze póki co sobie daruję, to co jest w standardzie narazie mi wystarczy. Z brakujących rzeczy, może ktoś polecić jakiś słownik pol-ang/ang-pol offline?

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na informacjach z jakdojade.pl się parę razy ostro przejechałem, bo nie zauważyli paru zmian w rozkładzie/organizacji ruchu. Transportoid póki co sprawdza się świetnie.

 

Co do odtwarzacza, polecam MX Video Player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakdojade.pl nie obsługuje komunikacji miejskiej w Kielcach, więc jak dla mnie odpada. Zostaję przy Transportoidzie.

 

Z brakujących rzeczy, może ktoś polecić jakiś słownik pol-ang/ang-pol offline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poloko również nie obsługuje Kielc. A co do strony przewoźnika, zdecydowanie wolę skorzystać offlinowo z wygodnej apki niż przebijać się przez nie najwygodniejszą wyszukiwarkę połączeń ZTM Kielce.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brakujących rzeczy, może ktoś polecić jakiś słownik pol-ang/ang-pol offline?

 

Imho ColorDict - w internecie można znaleźć słowniki offline. Ja sprawdzałem w praktyce zarówno słownik pol-ang/ang-pol jak i pol-hiszpański/hiszpańsko-pol i dawały radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...