Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj posysałem fancy widgets za które wcześniej już zapłaciłem i elegancko wykryło licencję.

 

btw wczoraj odbrandowałem swojego sgs2 i wgrałem najpierw jakiś rom 3 plikowy z listopada, i na to 1 plikowego I9100XXLPQ Android 4.0.3 z marca tego roku... To jest czysty android, czy z tą nakładką touch wiz od samsunga? Niby wszystko śmiga szybciej niż na starym gingerbread 2.3.3, ale powcinało mi część opcji... Nawet nie wiem jak dzwonek zmienić na melodię z mp3'ek. Do tego kontakty w ulubionych się "skafelkowały" i nie mogę przywrócić listy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kitu, gdybym chciał kafelki to bym kupił telefon na windowsie :/ narzucanie tego jest chore...

 

update: a dzwonek na mp3 można przestawić przytrzymując na danym utworze palec => ustaw jako.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dałem radę, poczyściłem pamięć podręczną i dane Google Play oraz Menedżera pobierania i ruszyło.

Teraz boli mnie brak podglądu zakupionych aplikacji z poziomu telefonu, zawsze dostępna była odrębna lista zakupionych/zainstalowanych aplikacji, a teraz to wszystko pomieszali z tymi darmowymi... ach szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest lista "moje aplikacje" obejmująca zestawienie "zainstalowane" oraz "wszystkie". Jednak "zainstalowane" obejmują nie tylko te zakupione aplikacje, a całość włącznie z przemieszanymi darmowymi. Natomiast zestawienie "wszystkie" to już totalny bigos, bo są te same co wcześniej plus jeszcze, tytuły które kiedyś mieliśmy w fonie a są odinstalowane, oczywiście można znaleźć aplikacje zakupione i nie zainstalowane, ale to już trzeba podłubać...

W poprzednim markecie wszystko było ładnie rozbite, proste i logiczne, były aplikacje kupione zainstalowane, a zaraz pod nimi kupione nie zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się złamałem i zrobiłem roota i S-OFF, w tej chwili testuje Virtuous Unity 2.37.0 zgodnie z tym co mi polecili na android.com.pl. Na razie wygląda w miarę ok, powiedzcie natomiast jaki jeszcze Rom jest warty uwagi? Nacisk na wydajność większą niż stock, sense 2.1 i wyżej, multitasking - dobre zarządzanie pamięcią, jakieś OC i track pad wakeup. To wszystko przy zachowaniu pełnej funkcjonalności Desire Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się złamałem i zrobiłem roota i S-OFF, w tej chwili testuje Virtuous Unity 2.37.0 zgodnie z tym co mi polecili na android.com.pl. Na razie wygląda w miarę ok, powiedzcie natomiast jaki jeszcze Rom jest warty uwagi? Nacisk na wydajność większą niż stock, sense 2.1 i wyżej, multitasking - dobre zarządzanie pamięcią, jakieś OC i track pad wakeup. To wszystko przy zachowaniu pełnej funkcjonalności Desire Z.

 

[ROM][01.03.2012] Android Revolution HD 7.0.2 | HQ & Performance | O/C | Legendary - xda-developers (Sense 3.5)

Touchpad 2 wake masz na dole w extras.

 

Ogolnie polecam XDA, praktycznie wszystko co widzisz na android.com.pl pochodzi wlasnie z XDA i nie zawsze aktualizowane na czas. :wink:

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem Andek ma czasem swoje odpały. Proponuje zmienić na standardowe wprowadzanie tekstu, wyjść z opcji, później wrócić i ustawić Swype'a na nowo jako domyślny sposób wprowadzania tekstu.

 

 

Na marginesie:

Ależ DeZ mi zapierdziela na tym VU, ten telefon marnował się na stockowym romie... Wszystko chodzi szybciej i żwawiej, chociaż są sytuacje kiedy kernel nie wyrabia i potrzebuje ze 3s na podniesienie taktowania cpu. Nie wiem jak z baterią, ale CPU Tunner w ciągu 2h zszedł mi z pełnej baterii + instalowanie apek, benche jakieś ~30% :lol:. Zauważam kilka niedoróbek, ale już teraz, dzięki rootowi nie będzie problemu z backupem. To można się bawić co tydzień w zmianę ROMu.

Powiedzcie natomiast czy Andek wykorzystuje karty microSD class 10? Bo muszę kupić nową kartę myślę o 16GB class 10 a np class 6 32GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie natomiast czy Andek wykorzystuje karty microSD class 10? Bo muszę kupić nową kartę myślę o 16GB class 10 a np class 6 32GB.

 

Andek nic do tego nie ma, wszystko zalezy od telefonu i kontrolera pamieci. (dla przykladu moj Desire obsluguje max. Class 6, tzn. 10 bedzie dzialac ale z szybkoscia 6'ki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś szybkiego romu... :P Każdy ROM z Sense 3.0 i 3.5 się zamula po jakimś czasie.

Na Desire Z świetnie mi się korzystało z ILWT CM7, obecnie siedzę na ICS Sensewich Beta4. OMG, jak to śmiga :shock: ROM jest fantastyczny, działa jak rakieta i mnóstwo wolnego RAMu. Ma jednak jeden istotny minus i parę mniejszych. Ten istotny to to, że nie działa aparat (trzeba czekać aż Desire S lub HD dostaną update). Mniejsze to brak podświetlenia klawiatury, hotspotu Wifi i tetheringu USB.

A, polecam wrzucenie sobie 4EXT Recovery Touch, dużo lepsze od CWM (obsługa EXT4, lepiej nazywa backupy, obsługa swapa i partycjonowania karty SD).

Aha, i jak używasz Virtuosa, to nie używaj żadnego SetCPU i podobnych - ich kernel ma swojego demona do OC, który działa dużo sprawniej. Do sterowania nim użyj Virtuos OC Controller albo OC/UV Beater.

Ja w tej chwili śmigam na max 1150 screen on, 100-300 screen off, -25mV na wszystkich taktowaniach. Ciśnięcie go wyżej IMHO nie ma sensu (choć da się do 1.9 GHz :) ).

 

Co do karty: Zetka, z tego co mi wiadomo, wykorzystuje klasę 10. Jeśli jednak nie planujesz swapa, to nie ma to większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Desire Z to też chciałbym sobie zrobić roota i ładować ICS tylko szkoda że ten hotspot wifi nie śmiga ;/ bo bardzo często z tego korzystam, poza tym czytałem że Andromadus Audacity Beta 2 jest też świetnym romem (chyba nawet wspomniany hotspot działa), ktoś mógłby to potwierdzić? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

O ILWT CM7 myślałem, ale jestem więźniem wygody sense. Nie widzę potrzeby szybszego ładowania się jakieś gry o kilka sekund. ICS plus Sense zapowiada sie ciekawie, Virtuous zaczęło coś kombinować bodaj Primadonna się ten projekt zwie.

Kartę upolowałem tanio bo 53 zł za GoodRam 16GB class 10. Może jeszcze z racji tego, że będę jeszcze trochę czasu poświęcał telefonowi spróbuje jeszcze raz z Virtuous Affinity zabalować, bo nasze pierwsze tango średnio udane.

 

@surix

Ja ponad pół roku opierałem się rootowi. Wierzyłem, że HTC zrobi wreszcie officjalny update do 2.3.5 i naprawią priorytet samego procesu Sense. No ale cóż, słuch niósł, że w kwietniu miało tak się stać. Prawie połowa kwietnia, a tu cisza.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtuos Primadonna to to samo co SENSEwich, czyli port na bazie wyciekniętego romu z One V (ICS + Sense 4.0A). Osobiście używam tego drugiego, wydaje się częściej aktualizowany. W beta5 działa już podświetlenie klawiatury i wymuszenie trybu landscape przy otwartej klawiaturze.

 

O ILWT CM7 myślałem, ale jestem więźniem wygody sense.

Tez tak myślałem, ale w praniu wyszło, że Go Launcher EX + Beautiful Widgets dają mi to samo, co Sense, albo i więcej. A działa to o niebo zgrabniej niż Sense 3.x i to bez bawienia się w swapa. Aczkolwiek Sense 4.0A mam wrażenie jest jeszcze szybsze (w sensie reakcji na polecenia, nie bawię się w benchmarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad pół roku opierałem się rootowi. Wierzyłem, że HTC zrobi wreszcie officjalny update do 2.3.5 i naprawią priorytet samego procesu Sense. No ale cóż, słuch niósł, że w kwietniu miało tak się stać. Prawie połowa kwietnia, a tu cisza.

 

Też na to samo liczyłem...... taki bug w sofcie zostawić dla użytkowników popularnego telefonu!? :blink: i też wydaje mi się że żadnej aktualizacji już nie będzie, szkoda bo to jedyny z qwerty od htc z androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem, bo po ponownym uruchomieni telefonu wylacza mi sie swype, musze wjesc w ustawienia, wlaczyc go, pozniej w apce zmienic sposob wprowadzania tekstu i dopiero dziala. nie mam na to pomyslu :/

 

Mialem to samo, swype nie moze byc na karcie pamieci, musi byc przeniesiony na pamiec telefonu.

 

U mnie przeniesienie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej misiaki, mam jedno pytanie. Bawi się ktoś w emulowanie starych konsolek na Androidzie? Mam na myśli tutaj psx, n64...Sprawdza się to w ogóle na dotykowcu? Da się jakoś rozsądnie grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się bawiłem i w psx i n64 , snes nes itp.

O ile z prędkością działania raczej nie było problemu (SGS) o tyle sterowanie już średnio było komfortowe. Gry w których używamy analoga (ew strzałek) + ABCD chodzą ok ale bardziej skomplikowane sterowanie odpada, przynajmniej dla mnie

Ale już hity z SNESA gra się wybornie :D (wiadomo proste sterowanie a gry miodnością rządzą do dziś :D) polecam negogeo + metal slug :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja z zakupionymi grami i ich wersjami HD? Chodzi mi o to czy jeśli mam grę X przypisaną do konta to czy przy zmianie urządzenia na takie, które umożliwia odpalenie wersji HD będę mógł zassać tą lepszą czy będę musiał ją wcześniej kupić po raz drugi (tym razem w wersji HD)?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niektórzy developerzy stosują tzw. unlockery, co jest IMO najlepszym rozwiązaniem: masz pierdyliard wersji aplikacji która działa jak demo/trial i jeden malutki płatny program do odblokowania wersji pełnej. Z tym, że dwie płatne wersje to absurd się zgadzam całkowicie, ale zachłanność niektórych developerów jest nie do przeskoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno być tak, że jeśli jest jedna wersja to wiadomo - wyboru nie ma. Ale jeśli urządzenie pozwala na obsługę wariantu HD to powinno automatycznie właśnie taką zasysać nawet jeśli kupiło się wersję standardową. Ja rozumiem jeszcze, gdyby to były dwie różne platformy (Android i iOS), ale w obrębie jednego systemu to już przegięcie pały.

 

BTW. Czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu jest tak dużo różnic w cenach programów na iOS i Androida? Czemu na sprzęcie Apple'a często trzeba płacić za aplikacje, które na Adroidzie są za darmo albo ewentualnie tańsze?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu jest tak dużo różnic w cenach programów na iOS i Androida? Czemu na sprzęcie Apple'a często trzeba płacić za aplikacje, które na Adroidzie są za darmo albo ewentualnie tańsze?

Bo na Androidzie developerzy zarabiają krocie na rekalmach. Użytkownik płaci za to czasem pracy na baterii.

http://www.theverge.com/2012/3/23/2896253/google-play-android-mobile-ads-angry-birds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...