Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do wywalenia rzeczy "wbudowanych" w ROM to Root Uninstaller ew. Titanium Backup. Oba oczywiście wymagają zrootowanego telefonu.

 

@Farid - zajrzyj sobie do "konta i synchronizacja" w ustawieniach, czy aby nie masz synchronizacji z FB ustawionej. A co do wyświetlania na liście kontaktów, to spróbuj też odhaczyć "tylko z numerami telefonów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go Sms - nie dość, że lepszy program do obsługi smsów/mmsów, to ma robienie backupu do chmury.

 

Z tym się nie zgodzę, że narzucenie backupu do chmury to takie cudowne rozwiązanie. Żeby była do wyboru opcja lokal backup i chmura, ale nie z taką polityką devów :) Poza tym GOSMS, po przekroczeniu 5k wiadomości zaczyna mulić niestety, myślałem, że to wina romu/telefonu/braku swapa. Do tej pory nie określiłem OCB. Zostałem przy v. 4.51 bez "cudownej" chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na razie sobie dam spokój z wywalaniem tych systemowych apek ... Do roota jeszcze nie dojrzałem - czyt. nie znalazłem jak go zrobić pod ICS bez downgrade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KHOT

Zawsze możesz wrzucić czystego 4.0.4 po rootowaniu andka. Chyba bym dostał cholery w momencie gdyby moje Evo miało co kilkadziesiąt sekund zawiechę a później 3x więcej prędkości przewijania Opery, FB czy pdfów/galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, wszystko śmiga jak szalone bez ani jednego ścięcia, zwiechy, czy bsoda. Na czystego nie przejdę, bo strach stracić piórkowe appki, do których za bardzo się już przyzwyczaiłem. Trzeba za to powiedzieć, że stockowy TWlauncher to gorzej niż tragedia i na gb i na ics.

 

Wytapatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Samsungiem Galaxy Mini 2 (GT-S6500D)

Zaczne od tego ze telefon sie troche "zamoczył", po podlaczeniu go przez USB do kompa Windows twierdzil ze nie moze rozpoznac urzadzenia USB i nie dalo rady zainstalowac sterownikow. (USB caly czas sie laczylo/rozlaczalo, Kies byl zainstalowany)

Po kompletnym wysuszeniu telefonu, mam praktycznie tylko 1 powazniejszy problem.

Telefon normalnie sie odpala, ładuje itd. natomiast nie ma mozliwosci zebym sie dostal do pamieci telefonu przez kompa, po podpieciu kabla USB Windows nie rozpoznaje zadnego nowego urzadzenia, kompletnie nic sie nie dzieje nawet zadnego bledu. (kabel usb z HTC Desire, ale wyczytalem ze sa takie same wiec nie powinno byc problemu)

Natomiast telefon "rozpoznaje" podlaczenie do komputera, dzwiekiem i podswietleniem klawiszy ale nie wyskakuje zadna informacja na notification barze ze telefon jest polaczony przez USB (zeby wybrac pamiec masowa, ladowanie itd..)

Kolejnym objawem jest zle rozpoznawanie zrodla ladowania, po podlaczeniu telefonu do kompa pod "ustawienia/stan telefonu" pisze ze jest podlaczony pod AC czyli do gniazdka.

Zaznaczam ze kabel dziala bez zarzutu, tzn. na moim Desire nie ma zadnego problemu, na tym Samsungu tez laduje telefon bez problemu.

Dodam jeszcze ze telefon laczy sie z kompem przez Kies AIR czyli WIFI bez problemu, i model jest rozpoznawany bezblednie ale nie moge przegladac plikow na pamieci wewnetrznej ani na karcie, te 2 opcje sa niedostepne.

 

Byl juz factory reset/wipe , probowalem wlaczac/wylaczac usb debugging, probowalem nawet aplikacji "auto mountujacych SD", nawet cos tam grzebalem w menu serwisowym usb *#7284# ale nic to nie daje.

Nowy kabel zamowilem tutaj: PEWNY KABEL micro usb Samsung s6500 Galaxy MINI 2 (2516732814) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale watpie zeby to w kablu tkwil problem.

Na USB zalezy mi glownie w celu zrootowania i wgrania nowego kernela OC/UV...

Moze jeszcze dodam ze wersja androida to 2.3.6, stock.

Temat na XDA: http://forum.xda-dev....php?p=29775470

 

Poza tym szkopułem wszystko dziala w 100%, jakies pomysly? Moze ktos mial podobne "przygody" z Samsungami?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby telefon rozpoznał źródło ładowania jako ac to muszą być zwarte do siebie dwa piny, bodajże te odpowiedzialne za transmisję danych, a skoro tak CI pokazuje po podpięciu do kompa...

 

myślę, że bez rozebrania telefonu nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy bo ja w tych Androidowych sprawach jestem lajkonik straszny ;) a to co piszą na furumach różnych nie rozumiem wiele :D

 

Sprawa dotyczy Xperii X8. Mamy z małżonka w domu dwa takie i ten jej ma od początku problemy ze softem. Nasza wina że nie oddaliśmy na naprawę gwarancyjną, teraz jest po i muszę wgrać soft na własną rękę.

Problem jest w tymże ten jej telefon nie chce się za żadne skarby połączyć z Android Market, nie da się konta google dodać ani założyć nowego. Zawsze wyświetla po pewnym czasie komunikat że nie może ustabilizować połączenia z serwerem. Dotyczy to wifi i umts. A problem jest w tym że z marketu trzeba pobrać xrecovery i/lub jakiś manager plików żeby instalować rom.

U siebie mam to wszystko bez problemu dostępne ale nie widzę możliwości przekopiowania jakoś plików żeby te aplikacje zadziałały na drugim X8.

 

Czy ktoś miałby jakis pomysł na ta sytuacje?

I czy np da się wgrać soft z PC a nie z telefonu? Tzn mam flashtool ale on obsługuje pliki .ftf a wszytsko co ściągam w netu (romy, kernele) ma inny format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie muszę się dostać do Android Market z telefonu żeby to zrobić?

 

Znalazłem jakiś tam program x8toolbox który ponoć potrafi wiele rzeczy zainstalować na telefonie z poziomu PC. CWM i xRecovery ale nie moge odpalić telefonu z której z tych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa:

Oczywiscie probowales przywracanie ustawien fabrycznych? Jezeli tak, to zainstaluj PC Companion, podlacz telefon, sprawdz czy sa aktualizacje, jezeli nie ma, to powinna wyskoczyc mozliwosc "naprawienia" obecnego softu - po prostu program wgra soft na nowo (z telefonu poleca wtedy wszystkie dane) - i tak powinno byc najprosciej. Mozesz tez sprobowac wgrac najnowszy soft od SE (2.1.1.C.0.0) za pomoca flashtoola - odsylam do tematu na forum o androidzie: http://forum.android...wanie-x8-47685/

 

Wiecej mniej lub bardziej przydatnych Ci info znajdziesz pod tymi linkami:

- http://forum.android...-03-12-a-50161/

- http://forum.xda-dev...d.php?t=1425240

Edytowane przez brachol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęło to trochę godzin edukacji i poszukiwania odpowiednich aplikacji ale w końcu udało się, fabryczny 2.1 zastąpiłem 2.3.7.

Użyłem

* SuperOneClick - root + busybox

* flashtool - bootloader

* x8ToolBox - zainstalowałem CWM i z jego poziomu już bez problemu właściwy ROM na standardowy Kernel

 

Dzięki wszystkim za sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalną aktualizację do ICS to praktycznie każdy telefon dostał, opracowaną przez społeczność forum xda i tym podobne. Co innego ICS bezpośrednio od producenta, niewiele modeli może się tym pochwalić ze względów głównie marketingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś aplikacja zapisująca pełne logi systemowe do pliku włącznie ze zdarzeniami typu restarty ? Mam Galaxy S Plus i on średnio 2-3 razy dziennie robi sobie reboot, co dziwne nie prosi o PIN przy wznowieniu działania, dwa razy był w serwsie i dwa razy chłopcy zrobili "aktualizację oprogramowania". Chciałbym mieć jakiś dowód, bo ewidentnie mnie olewają.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz bylo, ale: http://www.theverge....ate-device-list

 

Osobiscie mnie strasznie ten news ucieszyl, bo na liscie pojawil sie m.in. Galaxy Mini 2 ktorego mam i niestety ale poki co jest mozliwosc korzystania tylko z Andka 2.3 (brak zainteresowania tym modelem developerow, wlasciwie to nie ma dla tego telefonu ani 1 ROM'u Dołączona grafika )

Wiec moze po updejcie do 4.1 cos sie ruszy.

 

A tak pozatym to widze ze na liscie jest SGS II pare osob chyba ma na tym forum, pewnie tez sie uciesza. Dołączona grafika

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś aplikacja zapisująca pełne logi systemowe do pliku włącznie ze zdarzeniami typu restarty ? Mam Galaxy S Plus i on średnio 2-3 razy dziennie robi sobie reboot, co dziwne nie prosi o PIN przy wznowieniu działania, dwa razy był w serwsie i dwa razy chłopcy zrobili "aktualizację oprogramowania". Chciałbym mieć jakiś dowód, bo ewidentnie mnie olewają.

 

Poczytaj pod hasłem logcat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko pytanie kto o zdrowym rozsadku klika na "podejrzanych" stronach w odnosniki tel:XXX ..

 

To rownie dobrze mozna powiedziec ze wszystkie przegladarki sa "dziurawe" bo klikniecie w link z wirusem moze "uszkodzic" komputer. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić, czy twój telefon jest podatny na atak, wejdź na przygotowaną przez nas niegroźną stronę:

Jeśli na telefonie zobaczysz swój numer IMEI to mamy dla ciebie złą wiadomość — twój telefon najprawdopodobniej automatycznie wykona także inne kody USSD

 

Słowo-klucz: automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...