Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny sensowny "task killer" to Greenify (4.0+, root).

Tyle ze on dziala w nieco inny sposob, hibernuje aplikacje ktore nie wymagaja "rezydowania" w pamieci.

 

Edit:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=pl

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telefon zte v967s gdy probuje zainstalowac jedna aplikacje z google android to wyskakuje mi blad takiej tresci instalacja na nośniku lub karcie sd jest niemożliwa. Z innymi aplikacjami nie ma problemu. Miejsce na telefonie mam ponad 200mb a aplikacja ma okolo 20 mb. Przeczytalem ze format karty pamieci naprawia to ale ja jej nie posiadam. Pobranie reczne apki i proba instalacji z poziomu telefonu tez nie dziala wyskakuje blad aplikacja nie zostala zainstalowana. Moze ktos pomoc jak to naprawic ?

 

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia, aplikacje, wszystkie, szukasz sklepy play i masz tam wyczyść dane oraz wyczyść pamięć podręczna ( zastosuj obie opcje) i dodatkowo odinstaluj aktualizacje. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal to samo.

 

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Próbowałeś przywrócenie ustawień fabrycznych ? Chyba, że nie jesteś zainteresowany tą opcją. Dołączona grafika 

 

Możesz jeszcze spróbować zainstalować *.apk ręcznie, ale nie z poziomu systemu, tylko z Recovery/Download mode ( wyłącz telefon a potem przytrzymaj Volume Down+Power, albo Volume Up+Power ). 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawione miejsce zapisu danych? W wewnętrzna pamięć czy SD? Ja nie mogłem przez ten błąd zainstalować tapatalk ale jak zmieniłem domyślne miejsce to poszło bez problemu.

 

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie ustawien fabrycznych odpada.

 

Nie wiem jakie mam ustawione miejsce zapisu. Nie wiem gdzie sie to ustawia. Ale apka ma 20 mb a ja mam ponad 200 mb wolnego miejsca na telefonie. Karty pamieci nie posiadam.

 

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w zte masz 4GB pamięci z czego 500MB jest na apki a reszta to pamięć która się nazywa SD. Sprawdź w ustawieniach pamięci gdzie zapisuje pliku odex. W wewnętrznej czy na SD

 

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to Ci nie pomogę bo scaliłem sobie całą pamięć wewnętrzną na jedną partycje systemową ale z tego co pamiętam w tej zakładce:

Dołączona grafika


powinieneś mieć opcję zapisania danych z automatu na partycje SD (czyli tą pamięć wewnętrzną obok systemowej).
 
EDIT: Sprawdziłem u mnie. Ja mam taki sam problem z Tapatalk. Rozwiązaniem jest pobranie na "lewo" z internetu instaliki (wtedy instaluje się bez problemu) i jeśli masz roota to przypisanie jej jako aplikacji Google Play. Sądząc po tym jest coś nie tak z ustawieniem sklepu i tam trzeba szukać rozwiązania albo podrzucić komuś ogarniętemu pliku build.prop do edycji aby zoptymalizować te ustawienia ręcznie.
 
 
 
 

Jedyny sensowny "task killer" to Greenify (4.0+, root).
Tyle ze on dziala w nieco inny sposob, hibernuje aplikacje ktore nie wymagaja "rezydowania" w pamieci.
 
Edit:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=pl

Ja używam Android Assistant do zabijania nie tyle procesów co serwisów które zamulają system. Bez tego używając jedynie Greenify telefon wyraźnie gorzej chodzi.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra karciana Shadow Era. Na stronie sklepu play pisze ze aplikacja jest zgodna z urzadzeniem ( moim telefonem ) poza tym znajduje ja na google play, nieznqjduje aplikacji nirzgodnych z telefonem.

 

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po 4 latach uzywania mojej kochanej Nokii E52 przechodze na telefon dotykowy. Zona dostala wczoraj Samsunga S3 mini, ja bede mial Samsunga S3. Musze sie zapoznac z platforma Androida. Na ta chwile mam kilka pytan:

 

1. Czy da sie odinstalowac aplikacje, ktorych nie uzywam i nigdy nie uzyje? Jakies skroty do fejsbuka czy innych spolecznosci? Chodzi o aplikacje, ktore sa standardowo z systemem. Czy da sie to zrobic jakos standardowo czy trzeba miec roota?

2. Czy da rade zmienic wiadomosci sms na klasyczny widok: skrzynki odiorcza, wyslane itd. i klasyczny widok smsow - nie w postaci watkow? Go SMS Pro zalatwi sprawe?

3. Czy moglilbyscie polecic mi jakas aplikacje do zarzadzania energia? Chcialbym maksymalnie przedluzyc dzialanie baterii. Chcialbym aby program mial mozliwosci m. in: zmiany profili o okreslonych godzinach, funkcje a'la 'deep sleep', czy automatyczna zmiane jasnosci ekranu w zaleznosci od otoczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy da sie odinstalowac aplikacje, ktorych nie uzywam i nigdy nie uzyje? Jakies skroty do fejsbuka czy innych spolecznosci? Chodzi o aplikacje, ktore sa standardowo z systemem. Czy da sie to zrobic jakos standardowo czy trzeba miec roota?

Aplikacje systemowe tylko z rootem odinstalujesz.

 

 

2. Czy da rade zmienic wiadomosci sms na klasyczny widok: skrzynki odiorcza, wyslane itd. i klasyczny widok smsow - nie w postaci watkow? Go SMS Pro zalatwi sprawe?

Możliwe, że Go SMS załatwi sprawe ale tylko z jakimś dodatkiem. Swoją drogą lepiej przyzwyczaić się do takiej formy bo wbrew pozorom jest wygodniejsza od tej znanej z Nokii. Też przez pewnien czas mi to przeszkadzało ale forma androidowa + szukajka wystarczą w 100% :)

 

 

3. Czy moglilbyscie polecic mi jakas aplikacje do zarzadzania energia? Chcialbym maksymalnie przedluzyc dzialanie baterii. Chcialbym aby program mial mozliwosci m. in: zmiany profili o okreslonych godzinach, funkcje a'la 'deep sleep', czy automatyczna zmiane jasnosci ekranu w zaleznosci od otoczenia itd.

Hmm w zasadzie te wszystkie funkcje masz rozsiane po ustawieniach. Czujnik natężenia światła masz w zakładce "wyświetlacz", profile możesz edytować i tam ustawić godziny działania, funkcja uśpienia też gdzieś jest (nie pamiętam gdzie dokładnie ale jest na pewno). Trzeba poczytać i poszukać bo w każdym telefonie wbrew pozorom jest to troche inaczej porozmieszczane :)

 

Jakbyś zrootował go to możesz użyć Greenify do usypiania aplikacji które pobierają zasoby systemowe a nie są w tym momencie używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzieki za odpowiedz. Go SMS Pro nie sprawdzil sie. Zamierzony efekt uzyskalem dzieki Pansi Easy Sms. Mam normalne skrzynki i kazda wiadomosc jest osobno.

Kolejne pytanie: czy da sie jakos ustawic dane pakietowe tak aby wlaczaly sie tylko przy odbieraniu lub wysylaniu MMSa? W starym telefonie byla to opcja "Dane pakietowe: kiedy potrzeba". W Samsungu jest zerojedynkowo: wlacz/wylacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzieki za odpowiedz. Go SMS Pro nie sprawdzil sie. Zamierzony efekt uzyskalem dzieki Pansi Easy Sms. Mam normalne skrzynki i kazda wiadomosc jest osobno.

Kolejne pytanie: czy da sie jakos ustawic dane pakietowe tak aby wlaczaly sie tylko przy odbieraniu lub wysylaniu MMSa? W starym telefonie byla to opcja "Dane pakietowe: kiedy potrzeba". W Samsungu jest zerojedynkowo: wlacz/wylacz...

 

SMSy nie idą po danych pakietowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMS się sam odbiera. Nawet jak masz wyłączone dane pakietowe. Tapatalk 4 @ SGS 3

 

Nie, nie odbiera. W Androidzie do MMSow potrzebne sa dane pakietowe/transmisja danych na czas pobrania/wyslania MMSa. To, czy trzeba to robic recznie czy pojdzie z automatu zalezy od softu. W Samsungach dziala to najczesciej z automatu, u innych producentow, czy na alternatywnych softach najczesciej nie (Cyanogen jest wyjatkiem choc nie na kazdym telefonie).

 

Generalnie, zaleca sie wylaczyc automatyczne odbieranie MMSow w opcjach bo to ma tendencje do zlapania "zwiechy" jesli na codzien transmisji danych nie uzywasz a z jakiegos powodu sie nie wlaczy co potem skutkuje szybkim rozladowaniem baterii.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uściślijmy - dane pakietowe są potrzebne do odbierania MMSów w każdym telefonie. Tyle tylko, że nie jest to naliczane jako transmisja danych. Jako SMS idzie tylko odpowiednio sformatowana wiadomość z linkiem, który to link jest w telefonie automatycznie odbierany i przekształcany na MMSa. Dlatego po wyłączeniu transmisji danych nie da się odbierać MMSów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, nie do konca sie zgodze z ostatnim zdaniem, bo w telefonie mojej zony (sgs III mini) wylaczylem dane pakietowe, a mmsy przychodza. Wyczytalem, ze w telefonach samsunga dane pakietowe automatycznie wlaczaja sie przy wysylaniu/odbieraniu mmsa i po zakonczeniu wylaczaja sie. Producent w nowych telefonach wlacza ta opcje, a Ci, ktorzy jej nie maja wlaczonej moga sprobowac zrobic to sami:

 

 

Potrzebny root przede wszystkim. Musisz wejść w telefonie do folderu system/csc/ jakimś menadżerem plików (np. ES File Explorer). Następnie otwórz plik "others.xml" i dodaj te linijke <CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>, zaraz przed
</FeatureSet>
</SamsungMobileFeature>
.
Niektórzy nie mają "others.xml" tylko "features.xml' lub "features_default.xml".
Zapisać, nadać uprawnienia rw--r--r-- i zrestartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Cyanogen mod od paru lat działa identycznie. Siedzę na tym sofcie od około 3 lat (na 3 różnych urządzeniach) i nigdy nie miałem problemu z MMS. Przychodzą i wysyłają się zawsze bez problemu. Niezależnie od tego czy mam aktywną czy nie transmisję danych. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...