Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Obaj powyżej - to widać ktoś to inteligentnie zrobił. Ja miałem do czynienia z romami, gdzie wyłączenie transmisji danych = brak MMS.

Zostaje też kwestia, czy jeśli używamy jakiegoś programu typu battery saver, to czy on nie narzuca swoich reguł i twardo trzyma transmisję danych wyłączoną. Wtedy może być kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMS odbywa się transmisją danych ale nie tą samą co łączenie z internetem. Przecież masz dwa osobne punkty dostępowe, do internetu i do MMS. Wystarczy, że masz wyłączony (nie skonfigurowany punkt mms) to choćbyś miał internet i tak nie pobierze Ci MMSa. Coś źle piszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy możecie polecic mi aplikacje:

1. do nagrywania rozmow (bez pikania)

2. lekki i szybki czytnik pdf'ow - nie chodzi o kombajn z tysiacem mozliwosci

3. programik do robienia screen shot'ow

4. odpowiednik PUTTY czyli klient SSH

5. klient VPN, abym mogl zalogowac sie do sieci w pracy

6. dobry pakiet biurowy

 

Chodzi o programy lekkie, spelniajace swoje zadanie i tyle, a nie kombajny, w ktorych zadana funkcjonalnosc jest jedna ze 100 opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grinzone.incallrecorder

2. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foxit.mobile.pdf.lite

3. klawisz blokowania ekranu + klawisz głośności w dół (przytrzymać chwilke). Nie trzeba programu. Od 4.0 masz to wbudowane.

4. Nie mam pojęcia, musisz przetestować pare. https://play.google.com/store/search?q=ssh&c=apps

5. Kiedyś używałem Droid VPN ale to było już jakiś czas temu i nie wiem jak to teraz wygląda. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aed.droidvpn

6. Ja mam do czytania doc'ów i PDFów OfficeSuite 7 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.office&hl=pl ale tam edytować nie można (tylko w płatnej wersji)

Sprawdź jeszcze Kingsoft Office albo AndrOpen Office (to jest producenta OpenOffice)

 

To są programy których ja używam i wg mnie są ok. Zawsze możesz sprawdzić i sam ocenić Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio noszę się z zamiarem blokowania wszelkich natrętnych numerów telemarketingu oraz blokady numerów zastrzeżonych. Próbowałem NQ Call Blocker. Ogólnie jest ok, ale to działa w ten sposób że osoba się ze mną łączy i po sekundzie program odrzuca połączenie. Nie wiem czy da się zrobić tak by takich informacji nie było i nie wybudzało telefonu. Jak ktoś zna jakiś inny sprawdzony soft to niech się podzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna jakiś inny sprawdzony soft to niech się podzieli.

Mam Blacklist Plus, ale działa tak samo, chociaż w opcjach można wybrać czy ma się rozłączyć czy wyciszyć. Nie znalazłem takiego, co by działał inaczej niż przez odrzucenie połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki obadam.  Testowałem ten Eset i w sumie zostaje (jako antyvir), ale  jako antyspam średnio sobie radzi. Nie wiem czy to kwestia wersji, ale działa podobnie. Czyli dzwonie z zablokowanego numeru mam sygnał pojedynczy po czym włącza się poczta, a mój telefon jest wybudzany. Tak więc powtórka z tego co w NQ, a chodziło mi właśnie oto by telefon dalej był w uśpieniu. Domyślam się że nie da się tak zablokować telefonu nie blokując też linii, bo to raczej operator mógłby tylko zrobić coś takiego. Aczkolwiek poszperałem nieco w necie i zrobiłem blokadę połączeń zastrzeżonych z poziomu operatora (Orange). Osoba dzwoniąca z takiego numeru dostaje informację że abo nie akceptuje połączeń z numerów anonimowych po czym włącza się poczta.  Z telemarketingiem więc poradzę sobie jakoś przy pomocy tego RCB. W sumie wierze że moda na ten telemarketing niedługo przeminie jak zrozumieją w końcu że ludzie nie chcą mieć z tym nic wspólnego, a chyba większość tak ma.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki obadam.  Testowałem ten Eset i w sumie zostaje (jako antyvir),

 

Powiem Ci, że mi po jakimś czasie Eset zaczął zamulać Ztkę*, dlatego w Z1 już tego nie instalowałem. Z drugiej strony, Ty masz podkręconą tą Ztkę, więc może aż tak tego nie zauważysz, no ale miej to na uwadze. 

 

* Zamulać w sensie ilości zajmowanej pamięci przez aktualizacje i do tego analizował pliki, które były wrzucane do telefonu, co czasem było dość irytujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon odkręciłem już jakiś czas temu po wgraniu odpowiedniego softu i kelnera  na wersji 4.3... Jest wystarczająco płynnie w grach, bo wyeliminowałem  przy okazji zjawisko throttlingu na GPU, co było u mnie dość natarczywe Telefon nagrzewa się nieco, ale do bezpiecznych temperatur w zależności od gry.  Chociaż ostatnio to ja tylko w Candy Crusch , a to nie wymaga większej wydajności. Zabijanie czasu w kolejkach gwarantowane o ile ktoś lubi tego typu gry ;)  

 

 

  Antywir się jednak przyda, chyba że ktoś zna jakiś mniej obciążający system.  ESET u mnie w kompie jest niezauważalny i nie zamula kompa, a mam system już ponad 2 lata wciąż ten sam. Chociaż co prawda na SSD  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem upgrade do 4.3 na SGS3 i telefon po wypięciu z ładowarki o 8 rano w okolicach 16-17 pada. wcześniej była to jednak 20-21. mam jakiś tam battery monitor i on pokazuje mi, ze to screen mirroring jest najbardziej prądożerną aplikacją w moim telefonie (nie używam absolutnie). Czy może tak być? Czy jest jakaś dobra apka do oszczędzania energii którą polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio drogą kupna telefon Sony Xperia SP. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre, telefon działał płynnie, fajny ekrad itd. Pojawiła się informacja o aktualizacji, więc zaktualizowałem (do 4.3). To co się ukazało moim oczom to był dramat. Przy próbie wpisania adresu do chroma aplikacja przestawała odpowiadać. Za jakąś poradą na sieci wgrałem aktualizację za pomocą programu Sony Update Service. Na początku było to samo, ale z czasem dało się korzystać z telefonu. Na chwilę obecną jest już w miarę ok, ale nadal często zdażają się zmuły systemu, które skutecznie psują wrażenia z korzystania telefonu - zastanawiam się, czy nie wrócić do Lumii 520, która działała znacznie szybciej. Czy jest na to jakieś lekarstwo? Dodam, że regularnie korzystam z aplikacji Task Manager Advanced i zamykam wszystko, ale dosłownie po 10 minutach po otwarciu tejże aplikacji i absolutnym braku korzystania z telefonu widzę kilkanaście aplikacji uruchomionych - wtf?

 

edit: ELI5

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś reset do ustawień fabrycznych (full wipe)?

Btw task menadżery na androida to zło.:o

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem ponownie 4.3 przez kompa i robię reset telefonu. Jak wszystko się uruchomi i zaktualizują się apki to wywalam cały bloatware od sony, zainstaluję parę apek i dam znać jak telefon działa.

 

 

Dowiedziałem się, że ten telefon ma tragiczną pamięć (0,24mb/s odczytu losowego) i przez to muli jak cokolwiek się ściąga albo instaluje w tle...

 

 

edit: zrobiłem co napisałem powyżej i jak dla mnie ten telefon dalej muli. otwarcie menu powiadomień albo klawiatury czasami działa za 3 razem. Boję się instalować więcej apek bo telefon będzie działał tylko gorzej. 

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XDA przy 99% romów masz opis co i jak instalować .

 

Niektóre romy czy kernele wgrywasz przez recovery  (czy to domyślne czy CWR / TWRP ) .

 

CM - Cynanogenmod , na ich stronie też będzie instrukcja instalacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale nie wiem czy mam czas i ochotę zostać hobbystą androida, nie wiem nawet czy tak zmodowany telefon można oddać na gwarancję w razie czego. Najbardziej dobija mnie, że chrom otwiera się 5 sekund a otwarcie klawiatury w nim kolejne 3. To chyba taki internetowy telefon miał być? W nokii takie rzeczy działają normalnie.

 

Można oddać do 10 dni telefon z odklejoną folią i zaktualizowanym systetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do folii to nie jestem pewien .

 

Co do softu - jak soft jest oryginalny to możesz normalnie oddawać .

 

Co do wgrania CM czy innego custom roma - to jak wgrasz oryginalny soft to gwarancję masz , do tego bootloader musi być w domyślnym stanie - z reguły zablokowany .

 

A co do problemów - jesteś pewny że to wada serii / batcha a nie tylko konkretnej sztuki ?

 

Bo dziwne żeby Sony wypuściło fona z takim babolem , ew. nie próbowało tego naprawić .

 

Możesz też spróbować wgrać plik .ftf z romem od Sony przez Flashtoola .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie masz czasu, ani ochoty to dlaczego marnujesz nasz czas? Wgranie FXP zajęłoby Ci 5 minut + 15 na googlowanie w razie problemów po drodze. No, ale bez ochoty nie da się.

Na gwarancję oddać możesz, ale istnieje ryzyko, że okaże się, że np. wyświetlacz padł z powodu otwarcia bootloadera.

Na SGS1 Chrome otwiera się może 2 sekundy, więc do the math.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bootloader musi być w domyślnym stanie - z reguły zablokowany .

 

 

 

 

Nie chcę teraz spamować tematu głupimi pytaniami, ale żeby zaintalować CM muszę odblokować bootloader(?). W takim razie jest osobna procedura, żeby go zablokować w celu oddania telefonu na gwarancję?

 

Wydaje mi się, że problem leży w tym, że ten jelly bean na xperię sp jest mega niedopracowany i stąd problemy, ale jak widać powyżej to nie znam się kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie mam pytanie, ojciec zmienial tel i ze starego SGS2 przegral sobie zapisane lokalizacje na mapie na nowym XCover 2 dane punkty nie wyswietlaja sie pod specyficzna nazwa tylko pod wspolrzednymi. Moje pytanie brzmi, czy da sie zmienic nazwe tych zapisanych punktow ?

 

Oczywiscie sprawdzalem mapy googla ale nigdzie takiej opcji nie widze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...