Skocz do zawartości
silver_pl

Podłączenie Pc -> Amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kompa jak w podpisie i amplituner YAMAHA RX-V661. Na początku podłączyłem do przewodem optycznym (sb X-fi extreme gamer) i w ffdshow ustawiłem tak żeby dawało mi przez Spdif dzwięk i w filmach mam surround, ale w grach nie... i nie potrafiłem tego poustawiać...

 

Wczoraj zakupiłem kabel HDMI (karty ati dają dzwięk surround a mój ampli tez obsługuje dźwięk przez HDMI). Podłączyłem przez kabel HDMI i miałem tylko dźwięk stereo...nawet w filmach nie potrafiłem ustawić dzwięku surround...Co robię źle?

 

Proszę o rady bo nie poto kupieł taki sprzęt żeby dźwięku przestrzennego nie mieć :/

Chcę żeby dzwięk był przesyłany do apli i on go dekodował dopiero.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... w grach dzwiek wielokanalowy jest robiony przez EAX, ktory nie przechodzi po polaczeniu cyfrowym (bo nie jest standardem transmisji dzwieku wielokanalowego).

Zeby miec wiele kanalow w grach musisz sobie zalatwic karte, ktora koduje sygnal w locie do Dolby Digital albo DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy Radki 4870 maja karte muzyczna? IIRC to trzeba im podac sygnal audio z dzwiekowki i one do tylko wmiksowuja do strumienia podawanego na HDMI...

A X-Fi? It's a Creative, zapomnij o funkcjach uzytecznych dla ludzi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy Radki 4870 maja karte muzyczna? IIRC to trzeba im podac sygnal audio z dzwiekowki i one do tylko wmiksowuja do strumienia podawanego na HDMI...

Od zawsze :) Bynajmniej te BBA. 4850 i inne różne też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... w grach dzwiek wielokanalowy jest robiony przez EAX, ktory nie przechodzi po polaczeniu cyfrowym (bo nie jest standardem transmisji dzwieku wielokanalowego).

Zeby miec wiele kanalow w grach musisz sobie zalatwic karte, ktora koduje sygnal w locie do Dolby Digital albo DTS.

EAX przechodzi po połączeniu cyfrowym.

 

EAX to PCM ... przy SPDIF ograniczenie standardu SPDIF powoduje że mamy w grach (EAX) jedynie max STEREO.

 

HDMI umożliwia przesłanie do 8 kanałów PCM więc z z EAX 7.1 nie powinno być najmniejszego problemu.

 

Co do HDMI w radeonach i dźwięku po tym ... nie wiem czy nie ma tutaj jakichś ograniczeń (na razie).

 

Tak to wlasnie jest, ze gry robia z jakims EAX-em zamiast walnac w standardowym DD i nara, nie byloby problemow. Poza tym jakos srednio mi sie usmiecha zeby dzwiek lecial z grafiki.

Standardowe DD to kompresja stratna (takie 5.1 mp3) ... już wolę standardowe bezstratne PCM przez HDMI (max 192khz 24bit x8 kanałów) i nara ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh czyli wygląda na to że niepotrzebnie kupiłem Sound Bastarda i musze dalej kombinować z sterownikami do ATI...

 

Na jednym z zagranicznych forów dyskusyjnych znalazłem że trzeba zainstalować Realtek HD Audio Driver dla ATI, ja to instaluje i dalej mam 2.0 zamiast 5.1 (komp mówi mi wtedy że mam głośniki tylko stereo)...heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh czyli wygląda na to że niepotrzebnie kupiłem Sound Bastarda i musze dalej kombinować z sterownikami do ATI...

 

Na jednym z zagranicznych forów dyskusyjnych znalazłem że trzeba zainstalować Realtek HD Audio Driver dla ATI, ja to instaluje i dalej mam 2.0 zamiast 5.1 (komp mówi mi wtedy że mam głośniki tylko stereo)...heh

Nie wiem czy przy tym audio poprzez HDMI w kartach ATI nie ma takich ograniczeń jak przy SPDIF ... obawiam się że tak to gdzieś pisało - może na stronie ATI/REALTEK ... w README sterów REALTEK'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...