Skocz do zawartości
Scorcho

9800gtx+ Czy Niereferencyjny Hd4850

Rekomendowane odpowiedzi

Sam stoję przed podobnym wyborem. Kiedy 4850 były tańsze i nie naczytałem się aż tyle o piekle panującym w sekcji zasilania, awaryjności i dostawaniu padniętych byłem wręcz na jedną zdecydowany, ale teraz poważnie zastanawiam się czy nie lepszy byłby 9800GTX+.

Tak lekko podpinając się zapytam, co do sprzętu z siga byłoby lepsze? Jak nie ma różnicy, to dalej stoję przed wyborem 4850 vs GTX+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Crysisie HD4850 z 1GB przegania HD4870 512MB.

Mozesz podac linka do tego testu? Wlasnei przymierzam sie do HD4850 i zastanawiam sie czy brac karte z 1GB RAMu, szczegolnie ze bede gral w rozdzielczonsci Full HD (Telewizor TV LCD), oczywiście nie w FPSy, a przynajmniej nie te najnowsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorcho - jestem zadowolony z mojej grafiki Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,56632/

Podkreciłem ją troszeczke

taktowanie rdzenia 625 MHz @670

taktowanie pamięci 1 800 MHz @ 2140

 

Zmodyfikowałem prostym sposobem regulacje wentyla na 45% fanfix i mam 40C bez takiego zabiegu miałem 60C i went orginalnie na 16% był ustawiony.

 

Chłodno mam w budzie i dobrze wentylowana wiec to też coś pomaga.

Grafa ciagnie wszystko i za taka cene to brac polecam a mam ja już długo 25 sierpnia i jestem zadowolony.

post-159556-1223597479_thumb.jpg

post-159556-1223597488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorcho

... co cie przekonało do gtx+ stoję właśnie w kropce nad wyborem pomiędzy tymi kartami i nie wiem co wybrać.

Pewnie to , ze to jest plug and play bez kombinowania , modowania , zdejmowania chlodzenia , dokupywania drozszego , oklejania ramow , sekcji...

...oraz to że nie ma problemów ze sterownikami, zasilaniem (jak Palit Sonic 4850), jest już podkręcona - rdzeń: 750 MHz, pamięć 2300; wtedy w esc kosztowała tylko 569 a nie 599 jak teraz; po prostu chciałem mieć dobrą kartę bez niespodzianek.

 

Jak już pisałem wcześniej - w poniedziałek zamieszczę wyniki z 3dmarka, temperatury itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorcho gdzie kupiłeś tego twintecha bo na allegro juz znikly, może znasz jakiś tani sklep internetowy bo potrzebuje jeszcze procka q9550 ale wszedzie drogie są .

Na allegro sa ---> http://allegro.pl/item455420262_twintech_g...eat_system.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta karta ma chłodzenie na zasilaniu ?

 

Ja mam wersję XT i jest chłodzenie na zasilaniu. Jak z tą wersją na allegro - nie wiem. Ona jest niepodkręcona i tańsza więc pewnie nie ma.

 

Kupiłem w esc.pl - ale tydzień temu była za 569, teraz 639 - światowy kryzys odbija się na złotówce.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=14761

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy 4850 z wiekszym oc bedzie szybsze od 88gts 512 z oc? Jezeli tak to srednio ile % (core 650@810mhz, shad 1625@2025mhz, mem 1944@2220mhz)

 

edit: dobra juz widze po testach ze bedzie zblizone raz lepiej raz gorzej

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scorcho napisz coś więcej jak sprawuje ci sie ten twintech, jakie oc, temperatury itd....Sam sie czaje na takiego ale w ciemno sie boje brać a na sieci nie moge znaleźć żadnych testów, ciekawi mnie czy to chłodzenie jest dużo cichsze od referencyjnego. Szukam czegoś cichego ale nie bardzo mogę znaleźć, może coś doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z niego w pełni zadowolony. Temperatura w idle - coś koło 40 z tego co pamiętam. Nie mam możliwości tego teraz sprawdzić bo ten komputer jest w mieszkaniu na studiach, a jest długi weekend. Wentyle z karty zagłusza suszarka od e8400, więc ich nie słychać :P. W 3dmark 06 - 13970 punktów. Z mojej strony polecam, tyle że ja kupiłem za 570 a teraz jest za 660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam, tyle że ja kupiłem za 570 a teraz jest za 660.

Ja chcę ta zwykłą wersje za 630zł, bo i tak bede ją podkręcał ile tylko wejdzie :wink2: , tylko ciekawe czy ma takie samo chłodzenie jak XT, na zdięciach wyglądają identycznie. Myślałem tez nad gtx260 ale nie wart jest chyba 300 złotych więcej a do cichych też nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o sekcje zasilania w HD4850 to były problemy np z Gainwardami, ale wyszła już nowa poprawiona rewizja bez tego problemu. Zawsze można kupić Gainwarda lub PowerColora tyle że referenta+accelero za 60zł+OC i mamy fajną grafę :) Ewentualnie gigabyta z Zalmanem. Chciałem podkreślic też że Palit Sonic jest bardzo ciekawy (ciche chłodzenie, dobre OC) tyle że trzeba mu schłodzić sekcje zasilania.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...