Skocz do zawartości
Racuch

Superpi 1m - E8xxx Max. 4,5ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tylko Ty siedziales caly dzien katując sprzęt :) Pozatym ja nie tweakowalem i mam głupi system. Ale mniejsza o czas, nie rozumiem dlaczego na fsb 600 i 642 mam taki sam czas. Ustawienia pamieci identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB nic nie daje w 1M, patrz na mój przykład ;)

 

Mi dużo dało sterowanie PMem, co u Ciebie się zwie PL w MemSecie, ale na P45 to dużo tym nie urwiesz, bo te chipsety nie umieją działać z niskimi wartościami :( Memki 1:1 @ 5-4-4-4 by fajnie wyglądały :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu do zrobienia, tylko, że jak na razie to nikt oprócz mnie nie zrobił :lol:

 

Ustawię się z kimś zaraz, pomogę mu zrobić <10s i zgarniam 2 bro. BTW, można dostać butelkowane? :D :lol2:

przesyłam $ na ROR (ofc bez wariactwa z piwem z tasmanii itp.) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mb cache vs 6mb?

:damage_wall:

 

12MB na cztery rdzenie, ale max 6MB na dwa tak jak w E8xxx. To nie są natywne 4-rdzeniowce, tylko dwa układy po dwa rdzenie w jednej obudowie.

Czyli procesor Q9550 będzie miał tę samą wydajność co E8xxx

 

No to zabieram się nie długo do pracy ;)

 

Może Racuch'a naciągnę na koszta swoim wynikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli procesor Q9550 będzie miał tę samą wydajność co E8xxx

 

No to zabieram się nie długo do pracy ;)

 

Może Racuch'a naciągnę na koszta swoim wynikiem :)

na Qxxxx to FSB już tak nie podciągniesz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno, ani drugie, ani nawet trzecie zbytnio tu nie pomaga :lol2:

 

Zamiast ciągle pisać jakieś głupoty że nie ma skilla, posiedzielibyście nad systemem / timmingami, na pewno dało by to lepsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem panowie czy brakło mi skilla ale napewno brakło mi mnożnika.

Największe PL jakie mogłem pocisnąć to niestety 9 oczywiście na timingach 4.

Co za tym idzie nie dałem rady :( Mój wynik to 10:282s i nic ponad to się nie udało.

 

Nawet przy pamięciach na 1220 CL4 nic lepiej nie pocisnąłem. Postaram się dorwać do jakiegoś e8400 chociaż to spróbuje ponownie - browarek kusi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze. Przynajmniej na moje oko by to napewno coś dało.

4,5GHz / 8 = 562FSB i tu niestety trzeba by dać pamięci na 1300+ aby wycisnąć PL=7. Niestety wtedy już pozostaje tylko opcja cl5.

Przy mnożniku 9 jakby łatwiej po zjade wtedy do fsb w okolicy 500 i mam pamięci na PL=7 i cl4 przy 1200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL zależy od dzielnika pamięci, nie zawsze mniejszy=lepszy. Dla 1:1 typowe to 8,9, ewentualnie 10. Na 2:1 daję zwykle 2. Większy zysk i tak będzie z zegara pamięci, a nie zmiany dzielnika i PL na niższy. Czasem jest też tak, ze zmiana na CL4 powoduje, że można ustawić PL o jeden niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat posprzątany ze zbędnych postów. Geniusze nie rozumiejący co oznacza "NA PROCESORACH E8000" proszeni są o nieudzielanie się w temacie.

Pan który stwierdził, że user kopczenko "pojechał wszystkie wyniki w tym temacie" powinien pomyśleć dwa razy zanim napisze posta, po co się ośmieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puknijcie się obydwaj w głowę. Kopczenko jakbyś nie zauważył i5 a C2D to są dwa inne światy i nie wiem do czego dążysz porównując te wyniki do siebie. To, że zrobiłeś czas lepszy od wszystkich c2d tutaj nie oznacza, że jesteś fajny, bo pewnie każdy kto się wypowiedział w tym temacie by zrobił i tak lepszy na Twoim sprzęcie.

 

Jak nie odpowiada Ci okrajanie systemu to wyjdz z tego tematu i najlepiej działu, bo aż się żal robi czytając jacy ludzie potrafią być zacofani.

 

EDIT:

Zacząłem pisać posta zanim Rikki zakończył kłótnię, tak więc już nvm.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czekam, i czekam, i czekam... I się doczekać nie mogę :D

 

Może niedługo w okolicy zawita Commando, E8400 i parka D9GMH / GKX to będzie jakaś poprawka z mojej* strony ;)

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...