Skocz do zawartości
Grzesiek121

[problem] Czy Komputer Może Spowalniać Przez Połączenie Sieciowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

 

Problem dotyczy notebooka TOSHIBA Satelite. Jest to model sprzed 3 lat i w momencie kupna kosztował niemałe pieniądze, co przekładało się na dobrą konfigurację sprzętową. Teoretycznie powinien być to dynamicznie działający komputer, ale niestety jest jakiś problem. Już na początku zauważyłem, że komputer działa nienaturalnie wolno, ale to nie ja go używam, więc nie przywiązywałem do tego większej uwagi. Ostatnio musiałem, jednak z niego skorzystać i byłem zaszokowany jak powoli wszystko działa w momencie aktywnego połączenie z siecią (Wi-Fi). Kiedy odłączy się internet komputer staje się kilkanaście razy szybszą maszyną. Przyznam, że nie rozumiem jaki wpływ ma połączenie internetowe na szybkość działania komputera...

 

Dla przykładu podam, że jak go się włączy to od momentu pokazania się pulpitu trzeba odczekać ok. 5 min. aż się na dobre załaduje. Potem kliknięcie np. w Firefoksa i kolejny test cierpliwości (ok.3 min.). Przy odłączonym internecie jest to kwestia kilku sekund.

 

Komputer działa pod Windows XP. Używany jest bardzo sporadycznie i jeśli ktoś na nim coś instalował to byłem to ja i śmieci nie napchałem. Nie ma tam zbyt dużo programów, tylko podstawowe do internetu, tekstu, poczty itd.

 

Mam porównanie do drugiego komputera w podobnej konfiguracji i różnica jest kolosalna, więc co tu może sprawiać problemy?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP zapamiętuje sobie topologię łącza i czasem niewiadomo czego szuka, lub coś negocjuje...

myślę, że rozwiązanie powinno przysnieść wyrzucenie wszystkiego (protokoły, usługi,itd.) co jest we właściwościach danej karty sieciowej, przeładowaniu kompa i dodaniu ich ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo połączenie z siecią i jego ustawienia to już je usuwałem i dodawałem na nowo. Zastanawiam się tylko czy wykrywanie dwóch sieci bezprzewodowych może to powodować? Ustawiłem niby moją sieć jako preferowaną, ale wykrywa sygnał z sąsiedniej (niezabezpieczonej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że mówimy o tym samym? - nie mówię o usunięciu połączenia tylko wszystkich usług związanych z daną kartą sieciową a nawet sterownikiem do niej(połączenia sieciowe,dana karta sieciowa - i na niej, prawym właściwości)

 

odp.2

jeżeli inna sieć ma silny sygnał i znajduje się w pobliżu może powodować kolizje pakietów i zakłócenia - sprawdź na jakim kanale działa i jeżeli jest taki sam zmień na inny.Dodatkoo większość narzędzi do kart sieciowych ma wbudowane monitory gdzie pokazany jest odstęp sygnału od szumu.

 

Zakłócenia mogą również wprowadzać ściany żelbetonowe i inne przeszkody. Przejdź się z laptopem do pomieszczenia, w którym stoi ruter tak, żeby fizycznie się widziały i przetestuj co i jak.

 

jednak z twojego opisu wynika, że problem nie będzie leżał po tej stronie

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiliśmy do końca o tym samym. Znajdę płytę ze sterownikami, to je przerzucę. Z kanałami nigdy nic nie kombinowałem, więc spróbuję, bo faktycznie może "głupieć" przez tę drugą sieć.

 

Jak wniosę go do pokoju, gdzie stoi router i sygnał jest bardzo silny, to wszystko działa dużo sprawniej. Tylko jaki wpływ mają na ogólną szybkość komputera zakłócenia w sygnale? Tego nie mogę zrozumieć... :huh:

 

Dzięki za podpowiedzi Burns. Jutro sobie to posprawdzam dokładnie i napiszę czy i ewentualnie co pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...