Skocz do zawartości
nukens

Lanparty Ut P45-t2rs/t3rs

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z swojego doświadczenia z DFI

Przestaw pamięci na single na moim starym DFiku to pomogło i w zrobieniu dodatkowych MHz na procu i na ramach :D

 

A co do cpuz to to samo było z biostarem więc mniemasz co się przejmować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm spróbuj dowoltować troche NB z dwa oczka w górę i sprawdź czy na innym dzielniku płyta łyknie w ogóle coś powyżej 1000mhz (może na lżejszym strapie spróbuj, masz 667mhz widze teraz to wejdź na 800mhz np). Może być tez tak że bios wczesny i OC kuleje narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum podpowiedziano mi bym zmienił tRFC z 42 na 52 i pomogło. Ale i tak następna blokada powstała przy 1050. Ustawiłem na sztywno cl5 , płyta się uruchamia na cl6.

 

Czy ktoś, może coś jeszcze doradzić w sprawie pamięci, czekanie na bios mnie denerwuje, już myślę o sprzedaży i przesiadce na i7?

Czy DFI zrezygnowało z wbudowanego testu pamięci MemTest, jak to odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak DFI zrezygnowało z tych testów :mad: ale za to biostar ma to na swoim pokładzie :D

Co do Cl to chyba jakiś błąd z strony biosu :-| Więc polecam ci poczekać na jakiś beta bios i dopiero ją sprzedać B-)

A tak na boku jakie masz teraz max FSB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta botuje z FSB 470, jednak zaraz po wczytaniu procesora z możliwością naciśnięcia Delete się zwiesza, w każdym razie z tym startuje na mnożniku praktycznie każdym. Na Fsb 465 udało mi się nawet wejść do windy i odpalić HSpi-8M, jednak skończyło się to BSOD.

Nie potrafię do końca ustalić co jest przyczyną niestabilności.

Może faktycznie poczekam na nowszy bios i tak nie ma jeszcze od reki nic do i7 włącznie z bloczkami.

Dziś spróbuje ustabilizować mniejsze FSb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe widzieliście nową stronę DFI normalnie gały chce wyrwać :blink:

A co do niestabilności to normalnie obawy takie jak na mojej gdy miałem stary bios spróbuj zmienić dzielnik pamięci u mnie to pomogło ale jak mam NF650i Ultra ale sprubuj :wink:

 

Jakiś tam bios jest na ich stronce ale to pewnie ten co masz teraz wgrany

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, trochę czasu minęło, ciężko było i niejednokrotnie chciałem się płyty pozbyć.

Jednak co do przesiadki na i7 jeszcze nie jestem przekonany na 100% i nie wszystko jest dostępne od reki, wybór mały. Dlatego cały czas draże temat.

Szkoda że żadne biosy się nie ukazują, może to by cos jeszcze poprawiło, zwłaszcza jeżeli chodzi o pamięci i ich możliwości.

Tutaj mamy wynik max fsb jaki udało mi się osiągnąć, jak widać wymagało to niemałego vtt, oraz zmiany fsb rev. Jednak dalej juz nie wiem co robić, właściwie sam na nic nie wpadłem , wszystkie informacje jakie do tej chwili udało mi się gdzieś odszukać sprawdzałem, szukam innych podpowiedzi,żeby ruszyć z miejsca.

Dołączona grafika

Dalszym celem było uzyskać takie fsb przy najwyższym mnożniku, jednak jak widać na fotce poniżej nie udało się to, nie wiem czemu, pokombinował bym dalej bo mam niedosyt. Szkoda ze nie ma magika który bo do mnie wpadł pobawić się z ta płytą.

Dołączona grafika

Ostatnio przeglądałem książkę od DFI i tam natrafiłem na rożne informacje konfiguracji zworek, czego nigdy nie sprawdzałem, nawet nie wiem jak mam to ustawione a zwłaszcza CPU FSB Select. Czy to może mieć wpływ na max FSb, oraz możliwości pamięci?

Nie mogę odszukać tej informacji w sieci żeby tutaj pokazać jak to wygląda i pewnie nikt mi nie podpowie jak ma to ustawić , chyba teraz jest ustawione na tryb automatyczny.

 

http://img65.imageshack.us/my.php?image=fs...em465cl6pj6.jpg

 

http://img369.imageshack.us/my.php?image=f...zprime2hve2.jpg

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku DFI P35 T2R też są takie zworki, osobiście na niej mam ustawione na auto. Uważaj żebyś sobie nie uwalił płyty przez wysokie vNB, chodziła teoria że P45 nie lubi się z dużym napięciem, ile w tym prawdy- nie miałem okazji się z tym zapoznać. Ewentualnie szukaj beta biosu.

 

Próbuj się bawić z:

CPU Clock Amplitude

CPU Clock0 Skew

GTL voltage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może udzielisz mi bardziej sczegółowych informacji, na temat niebezpiecznych napieć NB i ewentualnych ustawień dalszych?

Na co to tak naprwdę ma wpływ, jest jakaś zasada regulowania tego i czy można coś zepsuć bawić CPU Clock Amplitude,CPU Clock0, SkewGTL voltage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 1.35v chipsetu nie zabije ale wolałbym żeby ktoś to potwierdził ( bodajże ktoś chyba ubił asusa płytę na napięciem na ). Nie wiem co można zyskać po zabawie tymi ustawieniami, ale po coś pewnie zostały dodane. Czy coś zepsuć szczerzę w to wątpię. Wiem natomiast, że GTL voltage przy quadach 45nm trzeba się pobawić. Zmieniaj timingi i patrz jakie odczytuje memset pod windą. Dobrze jakbyś miał możliwość sprawdzić kloca na innym mobo ile robi FSB. Bo może kloc trafił się kiepawy i to on jest problemem.

 

LanParty jest taka płytą nad którą trzeba posiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho Worms14 zjedz troszkę z tymi napięciami chipseta bo naprawdę go uśmiercisz :wink:

jak kiedyś czytałem w temacie o asusach P5Q pewien user naszego forum miale taki problem właśnie z FSB i pomogło zmniejszenie napięcia na NB :D

a tak nawiasem mówiąc 440MHz na quadzie to i tak sporo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną stronę z której można się dużo dowiedzieć, jednak translator bardzo kiepsko to tłumaczy, a ja nie znam niemieckiego.

http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&...aikYVbpENjmHMjg

Może ktoś z forumowiczów tutaj mały poradnik napiszę jak się zabrać do kręcenie od czego zacząć, max pamięci, max fsb i proca, jak dobierać timingi i które, oraz gtl-e i inne napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14 widzę że także masz problemy z pamięciami, ja mam serię DK P45 u mnie OC pamięci spadło z 1150MHz na innej płycie do ledwo 980MHz na DFI. Jak na razie dłubanie w biosie nie przynosi rezultatów. Trzeba chyba czekać na nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak czytam i aż mi się włos na głowie jeży jak czytam o tych problemach z pamięciami

Bios do DK P45 jest ale gorzej z UT ani beta ani oficjalnego nic

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest do wersji UT jeden na stronie oficjalny a drugi beta można pobrać stąd: http://cfs12.tistory.com/attach/31/tistory...8/4912413e76597

Ja na nim latam, jednak nie wiem co wprowadza i czy jest lepszy.

Panowie czy nikt mi nie może podpowiedzieć jak poprawnie zabrać sie do podkręcania tej platformy?

Od czego zacząć jak to robić jak po ustawiać i co jako pierwsze robić, jaka obrać taktykę?

Podsuwają mi ustawienia swoje z P5Q znajomi jednak u mnie to nie działa, chciałbym sam do czegoś dojść, tylko nie wiem jak sie do tego właściwie zabrać, by wszystko możliwe wykluczyć i każdą możliwość wykorzystać, sprawdzić.

 

 

 

Dziś zasiadłem do podkręcania, próbowałem coś na własną rękę ustalić, opanować wartości GTL, jednak chyba cos robie nie tak, bo działają one bez większych różnic.Poddałem się.

Nie dawało mi to spokoju i myślałem że jeszcze raz spróbuje, podniosłem napięcie VTT do 1.39z biosu i ku mojemu zdziwieniu bez problemu płyta bootowała na 485FSb, dalej nie sprawdzałem bo to i tak dużo do opanowania. Do pełni szczęścia potrzebowałbym idealnie dobrać wartości GTL przy tych wartościach, jednak tego już nie potrafię.

Myślę że tak wysokie FSb jest zasługą FSB Vref-24, które zmniejszyłem, bo jako jedyne wykazywało jakieś zmiany w stabilności.

Zacząłem też ruszać CPU Clock Amplitude- 1000mV, CPU Clock0 Skew- 200ps, CPU Clock1 Skew - 200ps, Boot Up Clock ustawiłem na 400MHz.

Zastanawiam się czy którąś z wartości można wpłynąć na mniejsze Vcore, bo mi wzrosło i co tak naprawdę robią na co wpływają w których chwilach trzeba dana zakładką ruszyć.

 

4.0GHz chwila prime dla temperatur

Dołączona grafika

 

4.0GHz temperatury Idlle

Dołączona grafika

 

4.1GHz ale tylko 1M, napięcie już naprawdę wysokie.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jeszcze dwa dni temu myślałem ze więcej się nie uda, a tutaj miłe zaskoczenie.

Jak DFI dopracuje bios to może 4.1GHz będzie można stabilnie ustawić.

Właściwie to zjechałem z wartościami NB, może one wpływają na stabilność systemu, w chwili wolnej jeszcze będę walczył, czekam na przypływ mocy i caly czas myślę czy przeskoczyć na i7 920, Asusa P6T, DDR3 3x2GB Ocz 1600.

 

http://img394.imageshack.us/my.php?image=f...prime10mxk1.jpg

http://img84.imageshack.us/my.php?image=fs...prime11mnv2.jpg

http://img394.imageshack.us/my.php?image=f...zspi1m13ap7.jpg

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie kupiłem ten wynalazek i jestem zawiedziony.Ma sporego vdropa, temperatury NB i PWM sporo wyższe jak na UT P35 - a przecież napięcia są niższe.

Pod orthosem NB dobija pod 50 st C, na P35 miałem 44 st C.

Nie sprawdzałem jeszcze jak się ocuje, na razie testuje proca na 4 GHz - na takich samych ustawieniach jak na P35 wywala non stop błędy.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z nią w końcu

 

Proc pracuje na mniejszym napięciu jak na P35 :) - ale to chyba jedyny pozytywny aspekt tej płyty :P

 

Minusy:

-krzywy laminat - wejścia od myszki i klawiatury nie pasują w ogóle do I/O plate - na szczęście nie używam

-Wysokie temperatury NB i PWM - mimo wszystko za duże

-brak Heatpiper'a - na szczęście mam stary od poprzedniej mobo

-vdrop - nie powinno tego być w tej klasie płyty z cyfrowym zasilaniem.Nie miałem tego na X38 i P35 od DFI

-niższy wynik w superPi

 

czyli: - Nie kupujcie bo nie warto, to samo , a nawet więcej dostaniecie na UT P35 - szkoda,że nie można kupić nowej

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...