Skocz do zawartości
raiden909

Acer 5220 (pytanie)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem nowego laptopa -Acera Extensa 5220. Jestem z niego nawet zadowolony lecz... Czy nie dało by sie wymienić w nim kilku rzeczy???. Chciałby wymienić procesor na przynajmniej 3ghz, dysk 120gb, ramy 2gb oraz kartę graficzną (to chyba nie możliwe ale warto zapytać :D)

 

Laptop ten ma:

Procesor Intel Celeron M 550 2.0GHz 1 MB cache, FSB 533 MHz

Prędkość CPU 2.0 GHz

Ram 2 kosci po 512mb ram

Pojemność dysku 80 GB

Karta grafiki Graphics Media Accelerator X3100

Wielkość pamięci karty graficznej do 358 MB (przydzielone z RAM)

 

Ogólnie najbardziej potrzebny mi jest nowy procesor. Na laptope tym chodzą takie gry jak GTA SA, COD, WARROCK bez problemu. Problem zaczyna się przy grach typu PURE, G.R.A.W. 2 itp.

Gry się wł. lecz nie chodzą płynnie.

 

PROSZE O ODP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi powiedzieć za ile będze ten "tani" dual core??? I czy on ma szanse pojsc na takim laptopie???

Taki "tani" procesor kosztuje około 300zł i ma szanse pójść na takim laptopie.

Do tego możesz se dołożyć dysk 500GB, 2GB ramu i podgrzewacz do kawy na USB. Gry nadal chodzić Ci nie będą.

 

Nie wiem jaki sens ma drążenie tego tematu. Po prostu napisz po co chcesz wymieniać bebechy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "tani" procesor kosztuje około 300zł i ma szanse pójść na takim laptopie.

Do tego możesz se dołożyć dysk 500GB, 2GB ramu i podgrzewacz do kawy na USB. Gry nadal chodzić Ci nie będą.

 

Nie wiem jaki sens ma drążenie tego tematu. Po prostu napisz po co chcesz wymieniać bebechy i tyle.

Człowieku, jak nie masz pojęcia o czym piszesz, to nie rób tego ;)

 

Tego "taniego DualCore'a powinieneś dostać za mniej niż 100 zł. Ja za swojego dałem chyba coś koło 60-70. Core2duo jest do wyrwania za około 150 zł. 

 

Idąc dalej gry na pewno nie będą lepiej chodzić, ale ogolny komfort pracy poprawi się znacznie. Szczegolnie jeśli dołożysz 2GB Ramu i jakis szybki 500 GB :lol2: (7200 rpm) dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Acerze Extensa 5620z (model bliźniwczy do 5220, dlatego w tym temacie) mam w tej chwili 2x1 GB pamięci RAM. Mogę dostać okazyjnie 2 GB kość. I tu moje pytanie - czy zmiana na 3 GB (1+2) przyniesie wzrost wydajności czy przeciwnie? Chodzi mi głównie o to czy przy dwóch różnych kościach będzą one działały w trybie dual chanel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...