Skocz do zawartości
Redzior

Jaka Płyta Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje w najblizszym czasie przesiasc sie na lepszy sprzet i tutaj juz na wstepnie mam wielki problem bo nie wiem jaka plytke glowna wybrac. Jest jeden wyznacznik jak tzn. ma byc ona pod AM2. Ta plyta ma starczyc na dlugo (czyli juz tak pomyslalem o jakiejs, ktora moze tez dodatkowo obslugiwac te phenomy). Maniakiem gier komputerowych nie jestem, tzn. nie potrzebuje miec w swoim komputerze 2-4 kart graficznych itp. Czyli jesli chodzi o jakies kosmiczne technologie laczenia kilku kart graficznych to dla mnie moga nie istniec.

Chcialbym za to, zeby plyta miala jakies dobre mozliwosci OC. Co do ceny to moge wydac 200 zl a moge 500 jesli bedzie taka potrzeba.

 

Pozdrawiam i licze na bardzo pomocne glosy.

Edytowane przez Redzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zapowiadają sie płyty z chipsetem amd 790gx oraz sb750 (słaba dostępność na razie)choć takie z sb700 juz w jakiś sposób wpływają na oc ;)

 

biostar na 790gx imo ;)

 

ostatnimi czasy również asrock wypuścił fajną, jest nawet o niej temat :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to Ci powiem że na asrocka lepiej nie zwracać uwagi nawet jakby miał niewiadomo jak dobre opinie. Przekonałem się o tym na własnej skórze 2 razy.

 

Ostatnio widziałem fajnego Asus`a M3A78, na A770 i SB700, ale jak z OC to nie wiadomo, bo nigdzie nic o tej mobo nie ma. Jest dostępna w ESC.pl. Podejrzewam że może być całkiem ok, 5 faz zasilania, obsługuje proce nawet o TDP 140W. No i to w końcu Asus, a droższy tylko ok 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za różnica jaka firma ;] i tak wszystko klepią w chinach ;]

a asusy za ~200zł nie zachwycają niczym - nie wiem jak wypadku tego modelu

MSI np. paprze sekcje zasilania - padają jak muchy ...

ostatnimi czasy Marka ma juz niewielkie znaczenie - bardziej liczy się konkretny produkt ...

 

a te asrocki wyjatkowo im ładnie wyszły ;] pod OC w sam raz ;] no i problemów z nimi jak na razie nie ma.

z czasem wyjdzie co z nimi nie tak ;]

 

zamówiłem zestawik na nim - zobacze jak sie będzie sprawował ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to Ci powiem że na asrocka lepiej nie zwracać uwagi nawet jakby miał niewiadomo jak dobre opinie. Przekonałem się o tym na własnej skórze 2 razy.

Jedyne, co ten model ma wspólnego ze starym barachłem od ASRocka, to napis na pudełku.

 

Ostatnio widziałem fajnego Asus`a M3A78, na A770 i SB700, ale jak z OC to nie wiadomo, bo nigdzie nic o tej mobo nie ma. Jest dostępna w ESC.pl. Podejrzewam że może być całkiem ok, 5 faz zasilania, obsługuje proce nawet o TDP 140W. No i to w końcu Asus, a droższy tylko ok 20zl.

Nie sugeruj się czarnym laminatem, to typowa budżetówka, w której producent "zapomniał" nawet o regulacji napięcia RAM (może to poprawią... ale przy M2N-E też niektórzy w to wierzyli ;)) i ciekawe o czym jeszcze. Może jak wypuszczą jeszcze z 20 płyt z podobną nazwą, to uda im się stworzyć złoty środek... tfu... płytę ;) - bo w każdej z tych poniżej 250zł czegoś brakuje: albo słabiutka sekcja zasilająca albo timingi albo coś innego. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie mam bolesne doświadczenia z Asrockiem i nikomu go nigdy nie polecę ani sam też go nigdy nie kupie. Wybór należy do autora.

 

Zresztą nawet gdyby ktoś zmienił jej nazwe i chciał mi ją wcisnąc to dla mnie ta mobo zostaje zdyskwalifikowana za sam wygląd, a dokładniej za beznadziejne umieszczenie wtyczki ATX 24pin. Jak dla mnie to dyskwalifikuje każdą mobo jaka by dobra nie była. Wolę ciut gorszą a ładniejszą (i pewniejszą).

 

A jeszcze co do tematu. Skoro budżet na płytę to nawet 500zł to może jakieś DFI?? Jak ma być pod OC to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...