Skocz do zawartości
Loozack

Problem Z Pamięcią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dosyć nietypowy problem ponieważ od jakiegoś czasu bywa tak, że przeglądając zdjęcia w internecie (Opera) lub na kompie za pomocą ACDSee nie są one wyświetlane do końca, jednak najlepiej będzie jaki sami zobaczycie o co chodzi na poniższym filmiku:

 

http://www.vp-cg.com/memory_error.wmv

 

Oprócz tego jeśli mam w tym czasie włączonego Azureusa/Vuze to potrafi mi w nim wyskoczyć błąd:

 

"Resume data save fails: Zasoby systemowe nie wystarczają do ukończenia żądanej usługi, write fails, flush fails" oraz

"Disk read error - Zasoby systemowe nie wystarczają do ukończenia żądanej usługi, read fails".

 

Zauważyłem, że problem ten głównie występuje gdy w tle mam włączonego 3ds Maxa 2008, nie muszę w nim nawet nic robić, problem pojawia się kilkanaście minut po jego odpaleniu i bezczynnym działaniu w tle.

Jednak grając ostatnio w grę Crysis Warhead rónież miałem ciekawy problem, ponieważ gra na pewnym etapie coraz bardziej zwalniała, a gdy ilość FPS spadła do ok 5 wyłączyłem ją i wkurzyłem się na jej marną optymalizację (Crysis na mojej konfiguracji robił spokojnie ponad 30fps na ustawieniach high). Coś mnie jednak podkusiło, żeby włączyć ją później ponownie i okazało się, że ilość fps wróciła do normalnego, grywalnego poziomu.

 

Wygląda więc na to jakby ram powoli mi się zapychał i miejsce na nim się nie zwalniało, pytanie tylko czy chodzi o ram komputera czy może karty graficznej? Ktoś może spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Byłbym również wdzięczny gdyby ktoś mi napisał gdzie są przechowywane obrazki na czas ich wyświetlania (chodzi mi o Opere i ACDSee), czy jest to ram w kompie czy w grafie?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Przeskanowałem ram dla pewności memtestem (1 loop) i nie wykryło żadnych błędów, podobnie było w przypadku dysku (chkdsk). Dodatkowo zamieszczam w załączniku zdjęcie z listą procesów jakie były załadowane w momencie występowania problemu, nie mogłem zrobić screena ponieważ HyperSnapDX zapisuje w takim momencie jedynie czarny obraz, co również jest ciekawe...

post-22664-1222787662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirusów u siebie to już dawno nie widziałem, używam cały czas ESET Smart Security, do tego od czasu do czasu zapuszczam AD-Aware i jest czysto. DirectXa najnowszego nie ściągałem ale domyślam się, że z każdą nową grą instaluje się najbardziej aktualny więc też powinno być ok.

 

Póki co usunąłem sterowniki od karty graficznej Driver Cleanerem, żeby pozbyć się ewentualnych śmieci i zainstalowałem jeszcze raz najnowsze. Do tego wyczyściłem rejestr za pomocą RegSupreme Pro, zobaczymy czy coś to da ale jakoś wątpię, strasznie dziwna sprawa...

 

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dosyć nietypowy problem ponieważ od jakiegoś czasu bywa tak, że przeglądając zdjęcia w internecie (Opera) lub na kompie za pomocą ACDSee nie są one wyświetlane do końca, jednak najlepiej będzie jaki sami zobaczycie o co chodzi na poniższym filmiku:

 

http://www.vp-cg.com/memory_error.wmv

 

Oprócz tego jeśli mam w tym czasie włączonego Azureusa/Vuze to potrafi mi w nim wyskoczyć błąd:

 

"Resume data save fails: Zasoby systemowe nie wystarczają do ukończenia żądanej usługi, write fails, flush fails" oraz

"Disk read error - Zasoby systemowe nie wystarczają do ukończenia żądanej usługi, read fails".

 

Zauważyłem, że problem ten głównie występuje gdy w tle mam włączonego 3ds Maxa 2008, nie muszę w nim nawet nic robić, problem pojawia się kilkanaście minut po jego odpaleniu i bezczynnym działaniu w tle.

Jednak grając ostatnio w grę Crysis Warhead rónież miałem ciekawy problem, ponieważ gra na pewnym etapie coraz bardziej zwalniała, a gdy ilość FPS spadła do ok 5 wyłączyłem ją i wkurzyłem się na jej marną optymalizację (Crysis na mojej konfiguracji robił spokojnie ponad 30fps na ustawieniach high). Coś mnie jednak podkusiło, żeby włączyć ją później ponownie i okazało się, że ilość fps wróciła do normalnego, grywalnego poziomu.

 

Wygląda więc na to jakby ram powoli mi się zapychał i miejsce na nim się nie zwalniało, pytanie tylko czy chodzi o ram komputera czy może karty graficznej? Ktoś może spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Byłbym również wdzięczny gdyby ktoś mi napisał gdzie są przechowywane obrazki na czas ich wyświetlania (chodzi mi o Opere i ACDSee), czy jest to ram w kompie czy w grafie?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Przeskanowałem ram dla pewności memtestem (1 loop) i nie wykryło żadnych błędów, podobnie było w przypadku dysku (chkdsk). Dodatkowo zamieszczam w załączniku zdjęcie z listą procesów jakie były załadowane w momencie występowania problemu, nie mogłem zrobić screena ponieważ HyperSnapDX zapisuje w takim momencie jedynie czarny obraz, co również jest ciekawe...

Wyłącz 3ds Maxa 2008,bo to cholerstwo zjada Ci cały ram-nieważne że pracuje w tle,ale zasoby sobie rezerwuje.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodnyj, jak auto Ci się psuje to też przestajesz nim jeździć czy raczej starasz się je naprawić? ;] Tak się składa, że ja na tym cholerstwie pracuję więc prosiłbym o lepsze propozycje, dzięki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Loozack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problemów ciąg dalszy, ale może nowe objawy lepiej Was nakierują na rozwiązanie problemu.

 

Na pierwszym zdjęciu jest błąd jaki wyskoczył mi w Windowsie XP 32bit podczas pracy w 3ds Maxie 2008, był to bonus do błędów, które pojawiały się wcześniej czyli brak możliwości zrobienia screena, kłopoty z wyświetlaniem obrazków w Operze oraz w ACDSee.

 

Na drugim screenie jest pulpit we w miare świeżo zainstalowanym Windowsie XP 64bit, jak widać problemy występują niezależnie od zagracenia systemu więc na 99% jestem już przekonany, że to wina sprzętowa karty graficznej a nie programowa, jednak czy to normalne, że karta działa prawie rok dobrze i nagle jej coś odbija? Nie była jakoś masakrycznie podkręcana, jest też dobrze chłodzona wentylatorem 92mm więc o grzaniu się też nie ma mowy, krótko mówiąc... zgłupiałem, pomoc i wskazówki mile widziane.

 

Pozdrawiam.

post-22664-1224244193_thumb.jpg

post-22664-1224244211_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...