Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Coraz wiecej informacji (plotek) pojawia sie na necie,wiec mozna juz chyba zalozyc temat o nastepcy ps3 :)

 

Polygamia: Pierwsze informacje o PS4

 

Pierwsze informacje o PS4

 

ps4, sony

 

Źródła zbliżone do japońskich deweloperów mówią o tym, że Sony rozesłało już wstępną specyfikację PS4 i teraz czekają na odpowiedź w jakim kierunku powinny iść poprawki. Co ciekawe mówi się o tym, że Sony chcę wypchnąć na rynek PS4 przed nowym Xboxem, a sama konsola będzie tworzona podobnie jak Wii, czyli raptem 2 razy lepsza. Prawdopodobnie PS4 wyjdzie najpóźniej w 2011 roku, ale pewnie jeszcze szybciej. Japończycy cofnęli swoich inżynierów z IBM, więc nie będzie nowej wersji CELL, a jedynie ta sama konstrukcja tylko z pewnymi poprawkami. Czyli otrzymamy dwa CELLE spięte ze sobą razem. SCEI pozbywa się również pamięci XDR i będzie używać standardowych pamięci GDDR3/DDR3. Pamiętajcie, że mogą to być tylko plotki, choć źródło jest dość wiarygodne. Mimo wszystko zastanawia co się stało z 10 latami na rynku i planem długoterminowym dla PS3 no i jest jeszcze kwestia słabej mocy PS4, ale ta specyfikacja zapewne jest bardzo wstępna i jeśli prawdziwa, to przejdzie jeszcze wielokrotne zmiany zanim zostanie ostatecznie zatwierdzona.

no wlasnie-ps3 miialo starczyc na 10 lat, ten marketing ;)

 

Z drugiej strony (moim zdaniem) sony tym razem bedzie chciala sie pojawic na rynku przed nowym klockiem,bo mimo ze wczesniej klocek wystartowal z duza iloscia wadliwych konsol to jednak zajal juz na stale swoje miejsce wsrod: konsol ,developerow i graczy, no i jak widac nie najgorzej sobie radzi, wiec chcac niechcac sony drugi raz ryzykowac nie bedzie, bo odrobic stracona pozycje poki co nie jest latwo.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Obiecali , ze przez 10 lat nie wyciagna wtyczki z kroplowka , nie obiecali ze w tym czasie nie bedzie nowosci :D

 

W odroznieniu od pewnej innej korporacji :D

mi to lata ze poraz kolejny sony nie dotrzyma obietnicy - poprostu jako kolekcjoner konsol nie omieszkam sobie sprawic PS4 :)

 

a co do Twojej wypowiedzi, to dobrze wiesz ze liczy sie wrazenie jakie robia glosne slogany specow od marketingu( a diabel tkwiacy w szczegolach zapisany jest malymi literkami : owszem 10 lat ale.....;) ) ,poprostu tak jak wczesniej Bill zmuszony byl wydac wczesniej od sony swoja konsole aby szybciej zadomowic sie na rynku, tak teraz pewnie planuje to sony-nic w tym dziwnego, jedna z podstaw marketingu to :wyprzedzenie konkurencji

 

zreszta przy tej predkosci wdrazania nowych technologi ,ktos jeszcze wierzy w 10 lat ps3????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rok 2011 lub 2012 to dobry moment na wydanie nowej konsoli, ale oczekuję zarazem sporego kopa wydajnościowego. W artykule raczej błędne jest założenie, że konsola będzie tylko 2 razy mocniejsza opierając się na tym, że będzie miała 2x wiecej procesorów, wszak w kwestii grafiki to GPU ma najwięcej do gadania i to GPU będzie dyktowało jakość grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mnie zbesztacie, ale jak na moje to konsole powinny zwyczajnie wychodzic czesciej ^^ tak co 4 lata imho by bylo okej ;) nie wiem jak sytuacja wyglada na ps3, ale klocek wyraznie juz przestal sie rozwijac. Np takie gry jak gta 4... co z tego, ze mega miodna, fajna i w ogole, kiedy przycina i wyglada jak kupa... ostatnio jezeli mam alternatywe grania na piecu z padem od x'a to coraz czesciej tak robie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli GTA4 wyglada jak kupa, to ja poprosze wiecej takiej kupy :P

 

BTW. na PS2 jedne z najlepszych gier wyszly pod koniec swietnosci tej konsoli (Okami, Shadow Of The Colossus, God Of War 2).

 

Nowa konsola co 4 lata? Nie, dzieki. Nie zdazy sie porzdnie rozpedzic i juz nastepca? Bez sensu IMHO, przy tak krotkim czasie zycia to w trzecim roku nie byloby juz prawie nowosci (bo po co, skoro konsola i tak za chwile odejdzie do lamusa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale kiedy jade samochodem czasami mam wrazenie zeza... imho w tym wypadku konsola zwyczajnie ograniczyla mozliwosci producentow. Szczegolnie mi tu chodzi o dalsze odleglosci gdzie widzimy rozmazane ch wie co ;) Do tego podczas lepszych zadym z policja fps potrafi spasc doslownie do kilku klatek... Po tych latach mam wrazenie, ze klocek juz niczym nas nie zaskoczy... no chyba, ze fajnymi grami :)

 

btw faktycznie przesadzilem z tymi 4 latami - co 5 by bylo okej xD

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jesli GTA4 wyglada jak kupa, to ja poprosze wiecej takiej kupy :P

 

BTW. na PS2 jedne z najlepszych gier wyszly pod koniec swietnosci tej konsoli (Okami, Shadow Of The Colossus, God Of War 2).

 

Nowa konsola co 4 lata? Nie, dzieki. Nie zdazy sie porzdnie rozpedzic i juz nastepca? Bez sensu IMHO, przy tak krotkim czasie zycia to w trzecim roku nie byloby juz prawie nowosci (bo po co, skoro konsola i tak za chwile odejdzie do lamusa).

moze na konsole przeniosl sie z Pc'tow syndrom? :nowej grafy,nowej plyty itp itp. ;) -tym bardziej ze gry multiplatformowe sa ze soba porownywane odnosnie wykonania i platformy.A ze Pc'ty przegonily mozliwosci konsol to juz wiemy,choc na jakosc gier to sie wcale poki co nieprzeklada(na szczescie dla konsol ;) )

 

osobiscie uwazam ze 4-5 lat za odpowiednia zywotnosc konsol , ze wskazaniem na maksymalne wykorzystanie konsoli juz od czasu debiutu , bo niestety w tej mierze wszystkie konsole choruja na chorobe wieku dzieciecego-jesli dopracowali by ta kwestie to bysmy cieszyli sie fajnymi grami juz od startu konsoli ,a tak szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze Pc'ty przegonily mozliwosci konsol to juz wiemy,choc na jakosc gier to sie wcale poki co nieprzeklada

Pomijając fakt posiadania w domu małej elektrowni i drukarki do pieniędzy, żeby takim "lepszym" pecetem się "bawić" - imho - głupota.

5 - 6 lat na konsolę to jest naprawdę odpowiedni czas. To że gta 4 wygląda jak kupa ( o_O - choć jest to bardzo przesadzone stwierdzenie ) wcale nie znaczy że KONSOLA przestała się rozwijać. Wszystko w rękach producentów. Przecież wystarczy spojrzeć na ps2. Ile lat ta konsola się utrzymała na rynku i co z niej wycisnęły teamy developerskie to się w pale nie mieści. Konstrukcja, która ma prawie 10 lat a jeszcze przykładowo CARBON na nią wyszedł i to z zadowalającym efektem - a przecież serce konsoli to tylko 300Mhz procesor oraz wątły w pamięć procesor graficzny - a jednak. Mam nadzieję - i życzę tego sobie jak i Wam - aby z naszych obecnych konsol (na których gry i tak już zaczynają wyglądać jak renderowane filmy puszczane w kinie - więc nie wiem o co niektórym chodzi ;) ) zarówno ps3 jak i xboxa360 wycisnęli tyle ile wycisnąć się da, do oporu - a gwarantuję, że się jeszcze wszyscy obsramy.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

osobiscie uwazam ze 4-5 lat za odpowiednia zywotnosc konsol , ze wskazaniem na maksymalne wykorzystanie konsoli juz od czasu debiutu , bo niestety w tej mierze wszystkie konsole choruja na chorobe wieku dzieciecego-jesli dopracowali by ta kwestie to bysmy cieszyli sie fajnymi grami juz od startu konsoli ,a tak szkoda gadac

Może właśnie to chce osiągnąć Sony jeżeli plotki okażą się prawdą. Pomyślmy, przykład Wii, konsola praktycznie niewiele ulepszona względem GC co faktycznie odbija się na jakości (grafa) tych gier ale przez to firma praktycznie od samego początku zarabiała na konsolach (ewenement). Do tego narzędzia się tak nie zmieniły (podejrzewam, bo przecież nie wiem) a jak ktoś opanował GC (architektura) to w zasadzie wie już jak kodować na Wii (ale przypominam że to tylko moje spekulacje). Sony może chce iść tym samym tropem, przed premierą PS4 (w której poniekąd mają siedzieć 2 CELL'e) ta architektura już nie powinna nikomu sprawiać trudności (po prostu będą do dyspozycji dwa procki a nie jeden) a narzędzia powinny być już wystarczająco rozwinięte. Grafika pewnie też się zmieni ale tutaj głównie zyskuje się na wydajności. Innymi słowy, po co wymyślać coś nowego, szkolić w tym developerów skoro można po prostu "dopasić" to co już jest. Wtedy gry mogłyby pokazać pazur już na starcie. Problemem może być to że przez kolejne lata gry graficznie nie będą jakoś zaskakiwać bo pozostaną na zbliżonym poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na forum overclockerow - za cene ps3 to ja sobie kupuje proc, 4 giga ramu, karte graficzna i nowe mobo i gram na tym spokojnie w 1920x1200.

 

Inna sprawa , ze 5 lat to za malo zdecydowanie zobaczcie jak malo jest gier z gatunkow innych niz FPS/TPS po 3 latach next-genowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuję, że się jeszcze wszyscy obsramy.

Pelna zgoda. IMO tak naprawde wszystko zalezy od programistow, sam hardware spokojnie wystarcza. Najlepszym przykladem sa gry, ktore wygladaja jak kupa i te ktore zapieraja dech w piersiach. Jednym slowem: da sie. Kwestia tylko odpowiednich ludzi z odpowiednimi umiejetnosciami. No i odpowiednim hajsem ;) 5-6 lat to typowy cykl dla konsoli, tak bylo i tak powinno zostac. Poza tym jest jeszcze kwestia taka czy po wypuszczeniu nowej konsoli na starsza nadal beda ukazywac sie tytuly (PS2 i PS3) czy nowa automatycznie zabije poprzednia (Xbox i Xbox360). W tym pierwszym przypadku zywot konsoli moze znacznie sie wydluzyc co wyszloby wszystkim na korzysc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest jeszcze kwestia taka czy po wypuszczeniu nowej konsoli na starsza nadal beda ukazywac sie tytuly (PS2 i PS3) czy nowa automatycznie zabije poprzednia (Xbox i Xbox360). W tym pierwszym przypadku zywot konsoli moze znacznie sie wydluzyc co wyszloby wszystkim na korzysc.

Akurat w tym przypadku wiemy , ze bedzie PS4 i PS3 - Sony za bardzo roztrabilo swoj 10 letni support by sie z niego wycofac.

 

Swoja droga jest jeszcze jedna zaleta zastosowania ulepszonego czy dwoch celli w PS4 - male problemy z kompatybilnoscia wsteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ps4 będzie bardziej udana to ps3 umrze śmiercią naturalną, bo producenci gier już teraz nie pałają miłością do ps3 a co dopiero jak pojawi się lepszy nastepca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ps4 będzie bardziej udana to ps3 umrze śmiercią naturalną, bo producenci gier już teraz nie pałają miłością do ps3 a co dopiero jak pojawi się lepszy nastepca

Skoro nie pałają miłością do PS3 właśnie z powodu Cella, którego ciężko jest ogarnąć, to skoro PS4 ma mieć dwie takie kostki w środku to chyba nie wróży zbyt dobrze na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wiele osob wypatruje chwili kiedy ps3 roz***szy wszystkich na lopatki moca cell'a i blu ray xD po kupnie xboxa mialem zajawke i chcialem kupic tez ps3, ale stwierdzilem, ze poczekam na wiecej gier... i tak czekam, czekam i tych w ktore bym chcial zagrac jest moze z 5...

sorry, ale jak dla mnie ta konsolka ciagle jest sprzetem bardziej dla zajawiencow niz graczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na forum overclockerow - za cene ps3 to ja sobie kupuje proc, 4 giga ramu, karte graficzna i nowe mobo i gram na tym spokojnie w 1920x1200.

 

Inna sprawa , ze 5 lat to za malo zdecydowanie zobaczcie jak malo jest gier z gatunkow innych niz FPS/TPS po 3 latach next-genowosci.

Za niecałe 1400zł?

Liczysz z zasilaczem, obudową itp (nie piszę o klawiaturze, myszce i monitorze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 1400zł?

Liczysz z zasilaczem, obudową itp (nie piszę o klawiaturze, myszce i monitorze)?

Już pomijając monitor. Nie ma co się oszukiwać. Chociaż nie wiem jakim overlockerem byłby człowiek to nie złoży za przykładowo 769 złotych (xbox360 arcade + Grid) komputera, który po pierwsze: PŁYNNIE, bez przyciachów pociągnie wymienionego grida (a lista tego typu gier jest długa) na maksymalnych ustawieniach nie schodząc poniżej tych 30fpsów z włączonym AA, po drugie: nie zużyje więcej niż 175wat prądu i po trzecie: który zmieści się obok monitora na biurku imitując NIECO wiekszy odtwarzacz DVD. Tyle. Nie żeby jakąś niepotrzebną wojnę tu wywoływać, ale wystarczy spojrzeć na suche fakty. Komputer do gier jest wielce nieopłacalny i kropka. Pomijam fakt, że developerzy dają gluteusa maximusa w kwestii optymalizacji gier pod pcty - przeciez pc pc'towi nierówny a konsola konsoli zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Akurat w tym przypadku wiemy , ze bedzie PS4 i PS3 - Sony za bardzo roztrabilo swoj 10 letni support by sie z niego wycofac.

 

Swoja droga jest jeszcze jedna zaleta zastosowania ulepszonego czy dwoch celli w PS4 - male problemy z kompatybilnoscia wsteczna.

i tu sie mylisz! - to ze sony "roztrabilo" 10 letni support wcale nie oznacza ze tak bedzie, bo jak pamietamy sony mialo wspierac kompatybilnosc wsteczna, a co wyszlo??, jedna wielka kupa ktora odbija sie sony do dzisiaj.

 

najwiekszym bledem sony w next-gen'ie bedzie bezapelacyjnie Cell - doskonale wiemy ze to wlasnie on w duzej mierze opoznil i opoznia zyski sony i euforie developerow

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając monitor. Nie ma co się oszukiwać. Chociaż nie wiem jakim overlockerem byłby człowiek to nie złoży za przykładowo 769 złotych (xbox360 arcade + Grid) komputera, który po pierwsze: PŁYNNIE, bez przyciachów pociągnie wymienionego grida (a lista tego typu gier jest długa) na maksymalnych ustawieniach nie schodząc poniżej tych 30fpsów z włączonym AA, po drugie: nie zużyje więcej niż 175wat prądu i po trzecie: który zmieści się obok monitora na biurku imitując NIECO wiekszy odtwarzacz DVD. Tyle. Nie żeby jakąś niepotrzebną wojnę tu wywoływać, ale wystarczy spojrzeć na suche fakty. Komputer do gier jest wielce nieopłacalny i kropka. Pomijam fakt, że developerzy dają gluteusa maximusa w kwestii optymalizacji gier pod pcty - przeciez pc pc'towi nierówny a konsola konsoli zawsze ;)

Jak juz wyzej napisales - nie ma co sie oszukiwac ;) wiekszosc osob jakiegos peceta juz ma, a modernizacja do naprawde dobrego sprzetu nie kosztuje tak wiele. Rownie dobrze mozesz patrzec na to w ten sposob, ze za cene ps3 i ~50 calowego telewizora hd kupisz kompa takiego, jaki Ci sie wymarzy ;) przyklad grida tez byl troche nie trafiony, bo w tym momencie na grafie za 400 zl pograsz w niego ze wszystkim na maksa w 1920x1200 - wiem bo miedzy innymi w ta gre wole grac na kompie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor tak czy siak się kupuje, w końcu przychodzi pora na wymianę pudła które zajmuje cały segment...

i kto mówi że to ma być 50", równie dobrze kupujesz 32" hdready za 1500zł do tego konsolkę za 700zł i będziesz happy.

Więc takie porównania nie mają żadnego sensu, we wszystkim można doszukać się uproszczeń na korzyść tego co promujemy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor tak czy siak się kupuje, w końcu przychodzi pora na wymianę pudła które zajmuje cały segment...

i kto mówi że to ma być 50", równie dobrze kupujesz 32" hdready za 1500zł do tego konsolkę za 700zł i będziesz happy.

Więc takie porównania nie mają żadnego sensu, we wszystkim można doszukać się uproszczeń na korzyść tego co promujemy.

Czasami te uproszczenia maja jakis cel ;) skoro ps3 obsluguje 1080p, to wlasnie taki telewizorek powinien byc docelowym sprzetem pod ta konsolke. A 32 cale to mozna sobie wsadzic do malego pokoju, juz nie mowiac o fakcie, ze nie dostrzezesz roznicy na tak malym ekranie pomiedzy 1080p a 720... Zeby ukazac pelnie mozliwosci full hd przyda sie telewizorek wlasnie od ~50 cali wzwyz ;) takze rozwiazanie z konsola nie musi byc wcale najoplacalniejszym wyjsciem. Oczywiscie tak jak napisales - telewizor sie kupuje tak czy siak... ale nie koniecznie full hd, ktory przez najblizsze lata znajdzie zastosowanie jedynie przy grach. Filmow na blue ray czy hd-dvd poki co jak na lekarstwo, a kablem czy przez satelite takiego sygnalu z tego co wiem nie przeslesz.

 

Problem w tym, że może 5% gier wykorzystuje 1080p i to wcale nie mega hity..

ehh... jestem ofiara propagandy sony ;) myslalem, ze wszystkie/wiekszosc ;p Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami te uproszczenia maja jakis cel ;) skoro ps3 obsluguje 1080p, to wlasnie taki telewizorek powinien byc docelowym sprzetem pod ta konsolke.

 

 

Skoro PC obsługuje 2560x1600 to własnie taki monitorek każdy szanujący się posiadacz peceta powinien mieć w domu, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...