Skocz do zawartości
kucyk

Uefa Champions League 2008/2009

Rekomendowane odpowiedzi

I dobrze ze zalozyles... tylko w przyszlym roku prosze bez poslizgu ;)

nie udalo sie :)

 

Na wstępie chciałem powiedzieć, że jestem za zmniejszeniem ilości drużyn w CL, to co sie wyrabia w meczu AaB - MAN U to przechodzi ludzkie pojecie, polska repre mam od ogladania kopaczy, jak wlaczam CL to oczekuje pilki noznej na najwyzszym poziomie.

 

update:

no dobra, 2ga bramka Berbatova podratowala sytuacje :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manchester United 3-0 Celtic

Villarreal 6-3 AaB

Bayern Munchen 3-0 Fiorentina

Steaua Bucuresti 3-5 Lyon

FC Porto 0-1 Dynamo Kiev

Fenerbahce 2-5 Arsenal

Zenit Petersburg 1-1 BATE Borisov

Juventus 2-1 Real Madrid

 

4,5 bramki na mecz - ładna średnia :lol2:

Edycja: Arsenal jeszcze na 5:2 strzelił ^_^

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... nie to zebym sie czepial, ale forum jest ostatnim miejscem gdzie bym wszedl zeby sprawdzic wynik meczu ;) a boruc coraz wiecej bledow popelnia... imho wtopa z meczu reprezentacji nie byla tylko wypadkiem przy pracy, dzisiaj gral wrecz niepewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej bramce Berby zgodzę się - nie miał nic do powiedzenia, ale już druga imho na konto Borubara idzie - odbiłby piłkę normalnie i do całej sytuacji by nie doszło..liniowi dali totalnie ciała w tym spotkaniu - te 2 sytuacje + prawidłowo zdobyta przez Rooney'a bramka, gdy spalonego nie było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej bramce Berby zgodzę się - nie miał nic do powiedzenia, ale już druga imho na konto Borubara idzie - odbiłby piłkę normalnie i do całej sytuacji by nie doszło..liniowi dali totalnie ciała w tym spotkaniu - te 2 sytuacje + prawidłowo zdobyta przez Rooney'a bramka, gdy spalonego nie było..

Oczywiście mógł, ale należy docenić strzał Ronaldo. Uderzył niezwykle chytrze (mocno i celnie), Boruc niestety był zasłonięty i dlatego interweniował tak, a nie inaczej. Dodatkowo Ronaldo złapał Boruca na wykroku :wink:

 

Co do tych błędów sędziowskich to jedna taka sytuacja potrafi ustawić mecz, chociaż przyznam szczerze, że Celtic wyglądał blado na tle MU :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dużo sytuacji można było różnie interpretować, ale karny dla Chelsea był bezdyskusyjny.

 

Barcelona nie pokazała dziś absolutnie nic, podobnie jak pan sędzia. Mam tylko nadzieję że w finale zagrają identycznie, z tym że już im się nie fuksnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma tu za wielu fanów Barcy :P

 

Mecz był wyrównany, a Barca zagrała do końca i wykorzystała szansę.. To, że sędzia się może i pomylił w kilku sytuacjach nie jest ważne, bo w końcu szczęście sprzyja lepszym. A Anelka i Drogba to niech nauczą się symulować, bo coś im nie poszło...

 

Finał zapewne ciekawy, bo obie ekipy są już lekko zmęczone sezonem. A wczorajsze zwycięstwo z Arsenalem wcale nie oznacza, że MU jest w lepszej dyspozycji, bo z Kanonierami w takiej dyspozycji jak wczoraj wygrałby praktycznie każdy z czołówki najlepszych lig europejskich. W Rzymie niech wygra lepszy! I oby to była FCB! :P

 

Visca el Barca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Taa, jestem zbulwersowany faktem że chelsea znowu nie weszła do finału... jeszcze w 90minucie przegrać :-| :evil: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sędziemu za takie sędziowanie, to już UEFA powinna podziękować, wypaczył wynik meczu wcale się nie dziwię pretensji zawodników the Blues. Chelsea nie wykorzystała swoich szans bramkowych i to się zemściło. Dobrze, że awansowała Barca ładniejszy będzie finał, nie będzie murowania bramki przez 90min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visca el Barca!!!!

Czy ktoś też odnosi takie wrażenie, że Drogba zachowuje się jak płacząca kobieta? Po każdym kontakcie płacze jak dziecko (ach ta jego mimika twarzy po padnięciu na glebę...) i symuluje faule jakby mu rodzicie lizaka nie dali. Trzeba mu oddać to, że umie zastawić piłkę i się przy niej utrzymać jak nikt inny, ale cała reszta to jakaś porażka, chociażby ten strzał prosto w Valdesa, gdzie miał dwa rogi odkryte i mógł tylko wybrać, w który strzelić. On chyba widział już flesze z aparatów... Fani the blues lepiej niech upatrują w tym swojej przegranej a nie w błędach sędziego...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był mecz z cyklu : walenie w ścianę vs. obrona częstochowy ; szczęśliwie wyrównanie padło w 92 minucie, z racji, że na nogach jestem od 6:00 to po dwóch browarkach tak mnie zmogło, że sam nie jestem pewien jak ta bramka dla barcy padła ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej z tych druzyn nie kibicowalem ale zwyciestwo nalezalo sie Chelsea. Jedyne co prezentowala barca w tym meczu to bezowocne "posiadanie pilki" i zero celnych strzalow (jak sie okazalo do czasu). Chelsea zostala strasznie pokrzywdzona przez sedziego... reszte pozostawie bez komentarza. Mam nadzieje ze MU sprawi im lomot.

 

ps. jeszcze wnerwilo mnie stwierdzenie jednego goscia w studiu na jakims kanale ze "bez bledow sedziego nie ma football'u". Kretynizm do potegi n-tej

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Carson tak wyglądał ten mecz. Antybohaterem był arbiter, który powinien się cieszyć, że nie został zlinczowany na stadionie za to, co wyprawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego licze ze moj MU sklepie barce na miekko. Gra barcy jest strasznie nudna, fakt ze czasami ich akcje wygladaja bardzo efektownie ale poza takimi sytuacjami ich gra jest nudna jak flaki z olejem. Angielski ostry i dynamiczny football to jest to co lubie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sędziowskie błędy zniszczą piłkę nożną. To jest nie porozumienie, żeby w takich sytuacjach, jak ta z ręką, nie gwizdnąć karnego.

 

Obawiałem się tego meczu, a raczej barcelony po sobotnim meczu z realem. Gdyby zagrali dzisiaj równie dobrze przeciwko Chelsea, z czystym sumieniem sędziego, byłbym w stanie pogratulować kibicom barcelony. Dzisiaj jednak zwyczajnie byli 10x gorsi i tylko dzięki pomocy arbitra wcisnęli się do finału. Przykro się robi widząc coś takiego.

 

Do ilu razy sztuka? 5 ? 6 ?

Tak czy inaczej nie mogę doczekać się przyszłej edycji LM. Nareszczie powróci drużyna, która pokaże wszystkim jak gra się w football ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie takie komentarze.. Chelsea miała prowadzenie, jednego zawodnika więcej na placu gry, więcej szans na strzelenie bramek (dzięki Bogu za Valdesa) i dała sobie wcisnąć bramkę w samej końcówce. Do tego Hiddink wprowadzając Belettiego jeszcze cofnął całą drużynę, by utrzymać wynik.. Barca wykorzystała sytuację i jest w finale.

No ale jak się nie wykorzystuję takiej przewagi (nie mówię tu o posiadaniu piłki), to się narzeka na sędziego..

 

To nie Barca miała fuksa, tylko Chelsea frajersko oddała finał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dziwią mnie takie komentarze.. Chelsea miała prowadzenie, jednego zawodnika więcej na placu gry, więcej szans na strzelenie bramek (dzięki Bogu za Valdesa) i dała sobie wcisnąć bramkę w samej końcówce. Do tego Hiddink wprowadzając Belettiego jeszcze cofnął całą drużynę, by utrzymać wynik.. Barca wykorzystała sytuację i jest w finale.

No ale jak się nie wykorzystuję takiej przewagi (nie mówię tu o posiadaniu piłki), to się narzeka na sędziego..

 

To nie Barca miała fuksa, tylko Chelsea frajersko oddała finał..

nie nie, ty chyba inny mecz oglądałeś. To barca miała fuksa jak nie wiem. No i jakby sędzie podyktował te 2 karne to byłoby 3:0 ta bramka, ani nawet dzień dziecka bym nie zmienił tego, że chelsea jest w finale :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt w jednym przypadku ręka była ewidentna (pique)

Ale w pierwszym spotkaniu też powinien być karny dla Barcy.. Wtedy na pewno inaczej wyglądałoby spotkanie.. A dziś nie było faulu Abidala.. I Essien powinien wylecieć za faul na Iniescie.. I Drogba powinien dostać żółta kartkę za te wszystkie symulacje, i Balackowi się należała..

 

A co zrobiła Chelsea po czerwonej kartce dla Abidala? Nic! cofnęła się do obrony jeszcze bardziej... Posiadanie piłki w tym okresie 29% do 71% na korzyśc FCB, która przecież grała w 10! Gdzie tu piękno? Było w 93 minucie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ale w piłce noznej wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek, a nie ten, kto ładniej gra ;). W ogóle to po tym spotkaniu mit "galaktycznej" barcelony padł trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! To wynik jest najważniejszy i nikt nie będzie pamiętał, że sędzia nie podyktował iluś tam karnych w meczu, a akurat wczoraj to Barca wyszła z korzystniejszym wynikiem. Ot co.

 

Na koniec tej bezproduktywnej dyskusji (bo i tak każdy będzie popierał swoje argumenty za drużyną, której kibicuje), pozwolę sobie zacytować tytuł artykułu dobitnie puentujący wczorajszy półfinał: "Kto nie bierze prezentów, ten nie gra w finale"

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w piłce noznej wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek, a nie ten, kto ładniej gra ;). W ogóle to po tym spotkaniu mit "galaktycznej" barcelony padł trochę.

Nie mówię tu na usprawiedliwienie gry Barcy, ale mit nie padł bo Barca grała nie w 1 składzie, kilku zawodników kluczowych było nie na swoich 'galaktycznych' pozycjach, no i byli po sobotnim ligowym meczu 'życia' z Real-em. Biorąc to pod uwagę sam się nastawiałem na szachy w wykonaniu Barcy, a nie galaktyczny football. To było widać gołym okiem jak nie było w ogóle zgrania w ataku (niecelne podania itd). Sędzia popełnił nie jeden błąd i to nie tylko na niekorzyść chelsea (ewidentna ręka pique) bo również barcy (czerwona kartka za 0 kontaktu <lol>, abidal był 2-3m od anelki itd), ale chelsea (drogba, ballack itd) powinni strzelić o jeden gol więcej a nie z ryjem do sędziego. Błędy arbitrów się zdarzają, czasami mniejsze, czasami większe, ale to nie jest od dzisiaj tylko od zawsze i mistrz drogba i jego spółka powinni być tego świadomi. Granie na utrzymanie wyniku 1:0 do końca meczu z takim rywalem jak Barca, która może strzelić gola z niczego w ostatniej minucie meczu jest jakąś pomyłką. Trzeba było strzelić jednego gola więcej i mieć spokój. Taką szansę miał Drogba więc prentensje może mieć tylko do siebie. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, ty chyba inny mecz oglądałeś. To barca miała fuksa jak nie wiem. No i jakby sędzie podyktował te 2 karne to byłoby 3:0 ta bramka, ani nawet dzień dziecka bym nie zmienił tego, że chelsea jest w finale :damage_wall:

Odnoszę wrażenie, że jesteś rozżalony zainstniałą sytuacją i poprostu nie widzisz faktów. Ja obserwowałem mecz z innej perspektywy, ani jako fan Chelsea (ty) ani jako fan Barcy (stivo). I to stivo ma rację. Te Twoje dwa karne to chyba w snach. ;) Co najwyżej jeden, aczkolwiek piłka była nabita, więc mógł mieć wątpliwości a większym skandalem jest podyktować niesłusznie rzut karny niż go niepodtyktować, sędzia wybrał mniejsze zło dla siebie. :)

 

Statystyki też dużo mówią, w większości Barca miała piłkę i to oni ładniej grali. Fakt, że Chelsea miała więcej strzałów ale w polu się gubili...  I uważasz, że to Barca miała fuksa ? W 10 potrafili złożyć zwycięską akcję... Ot, święte słowa "Kto nie bierze prezentów, ten nie gra w finale". B-)

 

"Złej baletnicy..." :P

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...