Skocz do zawartości
sweetbe4r

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów.

Mam następujący problem. Kopiłem niedawno monitor 20 calowy , rozdzielczość 1680 & 1050, plamka niesamowicie mała, no i ciężko cokolwiek zobaczyć. W systemie już sobie zwiększyłem dpi i jest wszystko oki. Niestety problem nadal występuje w przeglądarce.

Korzystam z firefoxa w którym wszystko jest po staremu. Są narzędzia do robienia zoomu ale jakość pozostawia wiele do życzenia, bo gdy sie zmienia wielkość strony to się potem obraz zacina przy przewijaniu strony.

 

No i z tego co wiem to można zmienić dpi przeglądarki, niestety nie wiem jak to zrobić. Lub zrobić coś takiego by przeglądarka korzystała z ustawień dpi systemu.

 

Jeżeli ktoś się orientuje jak by to można zmienić to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze wszyscy są w temacie....

 

wiec może dodam jeszcze że jest coś takiego jak layout.css.dpi w zaawansowanych funkcjach firefox'a jednak gdy wpisuje tam wartości to nic się nie zmienia, dopiero przy wpisaniu 144 przeglądarka zwiększa dpi ale to już jest zbyt dużo, nie wiem czemu nie odczytuje wartości np 120 dpi...podobno jak się wpisze wartość 0 to firefox powinien odczytać ustawienia systemowe, jednak tak się nie dzieje....

 

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witaj ja mam jeszcze wiekszy monitor bo 22 cale i to CRT czyli natywna 1920x1440 co w reasumpcji daje wiecej px niż 26 calowy LCD panorama.. uzywam firefoxa 3.0.3. i bez problemu wszystko widać swietnie przy uzyciu CTRL plus rolka myszki.. nie bardzo rozumiem twój problem... nic się nie zacina przy przewijaniu stron...a wersja FX 3 powieksza swietnie nie tak jak stara 2ka która powiekszała tylko tekst tutaj ładnie obrazki i cały layout się skalują... oto przykład

 

powiekszenie ponad 125 procent przy 1920x1440 wszystko gra idealnie ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ja też sobie powiększam, mam narzędzie dzięki któremu mogę ustawić np stałą wielkość na 120 %, tylko że jeśli zmienię wielkość strony to gdy ją przewijam to się przycina, i to obojętnie czy zmieniam wielkość w dół czy w górę, poza tym przeglądarka chodzi jak by wolniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz własnie sprawdziłem u siebie powiekszyłem do rozmiarów "głowy ludzkiej hehehe literki" ;) i przewija płynnie... masz włączoną opcję płynne przewijanie??? moze któryś z dodatków do FX powoduje przycinke.... ekstremalnie choć watpie to moze masz za słaba kartę jakaś strasznie starą która przy duzej rozdziałce juz nie wyrabia??

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, mam ustawione płynne przewijanie, próbowałem też z odznaczoną tą opcja ale efekt ten sam. Tak się zastanawiam że możne faktycznie któryś z dodatków może być problemem,no a co do karty to mam Gf 6000Gt a Ty jaką masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, mam ustawione płynne przewijanie, próbowałem też z odznaczoną tą opcja ale efekt ten sam. Tak się zastanawiam że możne faktycznie któryś z dodatków może być problemem,no a co do karty to mam Gf 6000Gt a Ty jaką masz ?

A jaki procesor ?

 

GF6000GT ? Może 6600GT? Wydajność karty nie powinna być raczej problemem. Raczej CPU ... a może stare sterowniki do karty ?

 

Hej witaj ja mam jeszcze wiekszy monitor bo 22 cale i to CRT czyli natywna 1920x1440 co w reasumpcji daje wiecej px niż 26 calowy LCD panorama.. uzywam firefoxa 3.0.3. i bez problemu wszystko widać swietnie przy uzyciu CTRL plus rolka myszki.. nie bardzo rozumiem twój problem... nic się nie zacina przy przewijaniu stron...a wersja FX 3 powieksza swietnie nie tak jak stara 2ka która powiekszała tylko tekst tutaj ładnie obrazki i cały layout się skalują... oto przykład

 

powiekszenie ponad 125 procent przy 1920x1440 wszystko gra idealnie ;)

Jeśli Twój monitor jest na trinitron/diamondtron i ma plamkę 0,21-0,22 mm to taka rozdzielczość ma sens.

 

ps. fizyczna rozdzielczość maski = szerokość ekranu w mm / szerokość plamki w mm

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak , oczywiście gf 6600 gt, literówka ;) procek mam athlon 64 3200+, sterownik wgrałem najnowsze, robiłem format, wszystkie dodatki usunięte, problem pozostaje ciągle ten sam. Również podczas używanie zoomu, na niektórych stronkach występuje taki problem że się jakby przesuwają mi na prawo i zakrywają ten suwak do przewijania strony, wiec wtedy tylko mogę scroll em tylko przewijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...