Skocz do zawartości
MichalS

Czy lepiej kupić 2x256MB czy 512Mb 1szt. dla KT333????

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar nabć płyte głowna pod althona 1700+ tak do konca to jesczenie wiem jaka ale chba MSI KT3V lub KT4V (jakies propozycje w tej cenie) dobra do krecenia.

 

Odnośnie pamięci to jak starczy kaski to wziołbym 512MB tylko jak lepiej brać 2x256 czy jeden moduł? Czy przy KT333 to ma znaczenie. Czy brać PC2700.

 

 

Michal S

 

K7T althon 1700+(na 1666)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x 256 jak pozniej kupisz mobo z dual ddr nie bedziesz kombinowal :) pamiec przy o/c najwyzsze taktowanie na jakie starczy pieniazkow (marka kosci tez wazna) co do plyty to nie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kt333 nie wiem. Jeśli na KT400 (KT4V to chyba via 400 :? ) to 1x512. Jak byś kupił 2x256 to koniec rozbudowy. KT400 obsługuje max 2 kości ddr333.

a po co mu wiecej niz 512 ramu na tym chipsecie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichalS:

ostatnio dużo o ECS na nowym SISie było. Ludzie chwalili. Cena <300 zl

 

mefi:

Wiem ze sa wydajniejsze chipsety, ale płyte zmienia się nie tak czesto jak dokłada ramu. A kto wie ile Windoza ver2003 (jak tam sie bedzie nazywac) bedzie smiecic. Kto wie czy za rok 1GB nie bedzie niezbednie potrzebny do komfortu pracy (ze o giercach nie wspomne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mefi:

Wiem ze sa wydajniejsze chipsety, ale płyte zmienia się nie tak czesto jak dokłada ramu. A kto wie ile Windoza ver2003 (jak tam sie bedzie nazywac) bedzie smiecic. Kto wie czy za rok 1GB nie bedzie niezbednie potrzebny do komfortu pracy (ze o giercach nie wspomne)

no no ram tez ale przy aktualnym tepie nowinek itp ceny aktualnych high tech pojda w dol a te rzeczy typu dual ddr agp 8x sata itp bede niedlugo standarden czy tego chcesz czy nie :D

 

wiec raczej nie ograniczaj sie tyko do ramu

 

btw. gierki to podstawa po co gigantyczne procki grafi ramy przeciez to to co w najwiekjszym stopniu obciaza i wykorzystuje mozliwosci kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wymyślą coś nowego... :lol:

Co do KT333: stanowczo jedna 512 - dwie zawsze muszą się między sobą komunikować, a to ma sens tylko w przypadku DualDDR.

Myslisz sie raczej!

 

Jezeli sa identyczne to dzialaja takl samo jak jedna kosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wymyślą coś nowego... :lol:

Co do KT333: stanowczo jedna 512 - dwie zawsze muszą się między sobą komunikować, a to ma sens tylko w przypadku DualDDR.

Myslisz sie raczej!

 

Jezeli sa identyczne to dzialaja takl samo jak jedna kosc

 

Może nie, może tak. Nie zawsze można mieć rację. Z własnych doświadczeń wiem, że choćby same wyniki w 3DMarku wychodzą lepiej na jednej kości 256 niż dwóch (w każdym razie u mnie) mimo ich zdecydowanej identyczności. Nie jest to przypadkowy wynik, bo testy robiłem kilkakrotnie. Podobnie jest z PCMarkiem i CCR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wymyślą coś nowego... :lol:

Co do KT333: stanowczo jedna 512 - dwie zawsze muszą się między sobą komunikować, a to ma sens tylko w przypadku DualDDR.

Myslisz sie raczej!

 

Jezeli sa identyczne to dzialaja takl samo jak jedna kosc

Działaj identycznie ale zawsze może się zdażyćże nie będą chciały ze sob poprawnie działać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sie podpiac pod ten temat zeby nie robic syfu.

Mam podobny dylemat jesli chodzi o MOBO dla Athlona 1.7

w cenie 300-400zl. W zasadzie nie istotne jest jej wyposazenie, grunt aby miala dobre wlasciwosci o/c no i ogolna wydajnosc i stabilnosc:>

W zasadzie to zastanawiam sie nad 2ma chipsetami (KT 400 na plycie MSI KT4V , SIS-746 na ECS L7S7A2)

 

MSI- z regulacja fsb 100-280 co 1mhz + vmode (1.97v) brzmi niezle

(ale czy tylko brzmi?:>

 

ECS- o tej mobo glosno na forum... (ona chyba nie obsluguje fsb>200?)

+ vmod (1.96v) ... hmm... patrzac na cyferki to wieksze mozliwosci o/c ma MSI (?)

 

Co Wy o tym sadzicie?

(btw do ilu mozna podniesc mnozik AMD 1700 0.13 bez ingerencji noza?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase to

plyta glowna: Epox 8K9A

pamiec: 2x256 :arrow: bo w przyszlosci DualDDR (jak bedziesz zmienial) i w razie jakby padla jedna kostka to zostaje jeszcze druga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...