Skocz do zawartości
pmp

Asus P6t (deluxe, Premium, Ws Revoltuon)

Rekomendowane odpowiedzi

Serię P6T otwiera model P6T Deluxe. Mogę uchylić lekko kurtynkę bo zmian w designie płyty już nie będzie i jest to wersja produkcyjna, z poprzednimi dziwnymi chińskimi egzemplarzami ma wspólny layout i wiele drobnych zmian. X58 co prawda ES, ale produkcyjny stepping więc kopa w wydajności spodziewać się nie należy.

 

Kolejne planowane modele:

 

-P6T Deluxe (bez OC Palm w kartoniku)

-P6T WS Professional

-P6T WS Revolution

 

Suche zdjęcia + parę benchów w drodze (z i7 920 oraz + i7 965 Extreme).

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Obsługa CF natywna, SLI poprzez licencjonowanego BIOS'a - brak nF200. Wbudowany kontroler SAS jest raczej mało przydatny z uwagi na obsługę R0/R1, jeżeli chodzi o wydajność to obciążenie CPU wskazuje raczej jego softowe korzenie... ale miły dodatek dla posiadaczy takich dysków.

VRM - dla CPU 16 fazowy, dla MCH 2 fazowy, dla DDR3 2 fazowy. 2x 1000Base-T + jakiś kodek audio... wszystko co potrzeba.

 

BIOS + OC Palm + parę wyników już za rogiem jak tylko skończe porównanie do innego X58 :blink:

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAREZERWOWANY

 

pmp, zdradź jedno, czy jakiekolwiek inne procki niż 965 będą sie daly podkręcać ?

płyta syci, ciekawe jak na niej z spi 1m w porównaniu do yorków ;)

Tak będą/dają się podkręcać. A 1M - porównamy clk:clk ram:ram i coś się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o BIOS:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Troszkę o OC Palm. Można sobie zmieniac napięcia (DRAM/CPU/QPI), mnożnik (oczywiście posiadając i7 Extreme), podglądać temperaturki etc.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Troszkę wyników. Jeżeli chodzi o OS - czysty, bez żadnych tweaków.

 

Lavalys Everest odczyt/zapis (dual-channel)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

SuperPI 1.5 XS z palca...

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika[/url[/img]Dołączona grafika

Cinebench R10

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiesz może jak wyglądają opcje UCLK Freq (i do czego to wogóle?) i QPI Freq? Te dwie opcje pewnie dostępne tylko w przypadku Extrema?

 

I orientujesz się co pokazuje Rated FSB w CPU-Z? Bo NB Frequency pokazuje zapewne taktowanie QPI (QPI Freq)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BCLK QPI w zależności od CPU kończy się póki co w okolicach 180 MHz. Mówimy o całkowitej stabilności.

Wiesz, ten etap w którym teraz jesteśmy, to nie są jeszcze całkiem dopracowane BIOSy, więc możliwe, że z czasem to się poprawi. NDA? Niezbyt dokładna argumentacja :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że dla takiego i7 920 (920 było też Pentium D więc imho lekko nie wyszła im ta nazwa) ciężko będzie w najbliższym czasie pogonić na 4G?

NDA - ja tam mam swoje źródełka, które mówią że przed TYM dniem nie należy się chwalić odpalonym mobo i procem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że dla takiego i7 920 (920 było też Pentium D więc imho lekko nie wyszła im ta nazwa) ciężko będzie w najbliższym czasie pogonić na 4G?

NDA - ja tam mam swoje źródełka, które mówią że przed TYM dniem nie należy się chwalić odpalonym mobo i procem ;)

W przypadku typowych i7 920/940 - podkręcenie QPI to jedyna metoda OC. Jak napisałem wyżej, chwilowo to poziom ~180 MHz. Do tego trzeba uwzględnić kwestię, czy posiadany RAM będzie miał ochotę chodzić na niskich napięciach. Zakładając QPI 180 = 3,6 GHz = jest +1 GHz = jest nieźle.

 

W przypadku i7 965 Extreme - podkręcanie QPI to jedna metoda, zwiększanie mnożnika to druga metoda.

Też nie do końca wspaniała bo całkowita przepustowość QPI obliczona jest na 6.4GT/s. Zwiększając QPI na np. 200 i zwiększając mnożnik przebijamy się przez tą barierę i znowu CPU leży i kwiczy. Dlatego wersja Extreme posiada odblokowane dzielniki dla QPI, aby można było coś pokręcić...

 

3113736[/snapback]

pmp a jak z kilowaniem proca ? czy te newsy o tym, ze będzie można dawać memkom wyższe V to prawda czy jednak vmem = v kontroler ramu ?

To prawda. Będzie bolało. Ja już nie sprawdzam kiedy pada :lol2:

pamietaj, że pmp jest także Wielebnym Ryszardem więc stoi ponad NDA :lol:

Nie stoję ponad NDA, tylko dla potomności zdradzam małe brudne sekrety Bożenki :-)

 

pmp a jak z kilowaniem proca ? czy te newsy o tym, ze będzie można dawać memkom wyższe V to prawda czy jednak vmem = v kontroler ramu ?

To prawda. Będzie bolało. Ja już nie sprawdzam kiedy pada od napięcia :lol2: Zachłanność na volty zabija :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku typowych i7 920/940 - podkręcenie QPI to jedyna metoda OC. Jak napisałem wyżej, chwilowo to poziom ~180 MHz. Do tego trzeba uwzględnić kwestię, czy posiadany RAM będzie miał ochotę chodzić na niskich napięciach. Zakładając QPI 180 = 3,6 GHz = jest +1 GHz = jest nieźle.

 

W przypadku i7 965 Extreme - podkręcanie QPI to jedna metoda, zwiększanie mnożnika to druga metoda.

Też nie do końca wspaniała bo całkowita przepustowość QPI obliczona jest na 6.4GT/s. Zwiększając QPI na np. 200 i zwiększając mnożnik przebijamy się przez tą barierę i znowu CPU leży i kwiczy. Dlatego wersja Extreme posiada odblokowane dzielniki dla QPI, aby można było coś pokręcić...

 

http://img231.imageshack.us/my.php?image=beztytuuve3.png

 

To prawda. Będzie bolało. Ja już nie sprawdzam kiedy pada :lol2:

 

Nie stoję ponad NDA, tylko dla potomności zdradzam małe brudne sekrety Bożenki :-)

hmm a ile V dajesz ? albo lepiej, powiedz ile możesz dac i ile z tego wykorzystasz xD

 

Poka jakieś 3d ;)

 

najfajniej z gtx280/4870x2 bo z 9800gtx już coolaler pokazał ;) :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy się wątku, płyta, procesor :) Dział ekstremalne w swoim czasie :)

Co do 3D chwilowo nie mam sterowników które mają odblokowane 2/3SLI czy CFX, więc ta kwestia sobie poczeka. Tylko single. Jutro pewnie coś wydziergam.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P6T Deluxe i za chwil kilka Rampage 2 Extreme. Modele WS będą trochę opóźnione (+2/3tyg). Single GPU podłubię jutro.

na to szczególnie czekam ;)

 

niby ze mnie w 50% fanaboy amd i nie znam sie na intelu (pozdro KondradGT ;) ) ale czytając fora to jakieś 40% wątków to posty o intelu, reszta to zasilacze, grafy, chłodzenie, etc :D

 

nie da sie nie interesować intelem a mając możliwość zadawania pytań, nie pytać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P6T Deluxe i za chwil kilka Rampage 2 Extreme. Modele WS będą trochę opóźnione (+2/3tyg). Single GPU podłubię jutro.

R2E tez bedzie na X58? Zapowiada sie interesujaco...

 

EDIT: Bedzie tez P55 i nizsze chipsety?

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Raczej nie będzie P55 bo proce na LGA 1366 to high-end, więc muszą mieć high-endowy chipset.

 

Słabsze proce będą na LGA 1160, a tam nie będzie już klasycznego chipsetu, tylko sam mostek południowy (już się też to tak nie będzie zwało), jako że zarówno kontroler pamięci, jak i PCI-E będzie zintegrowane w procu. Dzięki temu też może nie być możliwe podkręcanie na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przykleję się do tematu :)

 

Mam pytanie odnoście Asus P6T WS PRO. Ostatnio spadła z 1200 na ok 800zł i zastanawiam się na razie między nią a DFI DK, chyba, że dobrze pójdzie to wezmę UT.

Czy ten Asus jest w stanie utrzymać stabilnie 4,0-4,2 na normalnym napięciu(czyt, 1,2x max, mam proca 3910A250) 24/7? Jak wygląda o.c na niej i czy to chłodzenie jest dobre(czy można ugotować wodę na mosfetach po kilku h pracy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...