Skocz do zawartości
Kaeres

Nowości Na Rynku.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że podforum nie będziemy tworzyć ale jeden taki temat się przyda.

Myślę aby tutaj dyskutować o nowościach samochodowych, które mają się ukazać w seryjnej produkcji.

Na pierwszy rzut Skody.

 

Skoda Superb

Dołączona grafika

 

Więcej zdjęć - Skoda Superb

 

Skoda Octavia II FL

Dołączona grafika

 

Więcej zdjęć - Paryż 2008 - Skoda Octavia II FL

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że tego badziewia za nie dłużej niż rok będą pełne ulice. Strach się bać...

E, myślę że aż tylu ludzi nie stać na BMW7 ;)

 

Wracając do Skody. Należy jej się wysyp na drogi bo jest solidna i ładna - przynajmniej II przed FL (z FL się cały czas kłócę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superb to mój nowy numer jeden,, nie jest piękny, nie jest ostentacyjny,, jest wygodny duży praktyczny dobrze wykonany i ma fajne wersje w dobrej cenie ;) i niedługo 4x4 3,6l ~280hp chyba.

 

1,8t z prawie pełnym wyposażeniem 107zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... ładna? Skoda to rynek Europy środkowej i wschodniej, czyli w zastępstwie polonezów, ład i skód favorit, nie może być ładna. Nie ma prawa, bo bazuje na rynkach, gdzie króluje taki zmysł estetyczny. Nowy SuperB dajmy na to przygotowywany był pod Rosjan i nikt tego specjalnie nie ukrywa.

 

 

W tej samej cenie masz lekko używanego Forestera czy Legacy, z prawdziwym napędem cztery na cztery. No i wygląda trochę 'inaczej'.

O gustach sie nie rozmawia, mi sie tam podoba moze byc nawet dla robotnikow kopalni rudy zelaza w Seulu dedykowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... ładna? Skoda to rynek Europy środkowej i wschodniej, czyli w zastępstwie polonezów, ład i skód favorit, nie może być ładna. Nie ma prawa, bo bazuje na rynkach, gdzie króluje taki zmysł estetyczny. Nowy SuperB dajmy na to przygotowywany był pod Rosjan i nikt tego specjalnie nie ukrywa.

 

 

W tej samej cenie masz lekko używanego Forestera czy Legacy, z prawdziwym napędem cztery na cztery. No i wygląda trochę 'inaczej'.

Hymm jest różnica między nowy a lekko śmigany,, ten superb będzie niedługo lekko śmigany za 70k a nowe legancy pewnie ~150k no i boxter wciągnie sporo więcej paliwa, do tego serwis jest droższy, forester to jest dopiero brzydki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja coupe ujdzie w tłoku ale tylko z tyłu. Zwykła wersja to jakiś majak naćpanego francuza.

Jak Lagune potrafili zmaścić tak teraz projektant Meganki poleciał po bandzie już konkretniej.

Niepotrzebnymi liniami, załamaniami i przetłoczeniami można by obdzielić ze 3 samochody i wyglądałyby nadal nowocześnie.

Przerost formy nad treścią.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał! Nowy golf sześć pięć.jeden.

Scirocco > all. W końcu VW który nie wygląda jak VW. Mogliby się w końcu ludzie z VW obudzić i zrobić coś podobnego z innymi autami. Te obecne są nudne i praktycznie przestałem zwarać uwagę czy golf jest 4-5-5.1, czy też passat jest stary, nowy, czy po liftingu, etc.

 

Ibiza udała się Seatowi bardziej niż leon. Za to im brawa.

Exeo z przodu kojarzy mi się z jakimś autem- nie wiem, starym Lexusem, albo czymś innym z Japonii. Szczególnie przez te dziwne światła.

 

Uuuuóuu... Czterodrzwiowe Lamborghini. No to teraz będzie można lecieć 300 na godzinę z dzieckiem w foteliku. Jeeee!

Ja mając Lambo nie pozwoliłbym nikomu do niego wsiąść. Chociażby z tego powodu, że nie miałby butów na zmianę. A tu czwórka drzwi, z czego trzy nieużywane :U

 

Megane z przodu wygląda jak Pug a z tyłu jak Opel :lol:

 

Na temat Skody się nie wypowiem, bo jakiś kretyn z octy znowu wczoraj wieczorem koncentrował swoje reflektory jedi na moich lusterkach (niestety znaczek świetlny "keep the distance, bitch" zostawiłem w domu więc nie mogłem mu odbłysnąć), toteż moja ocena na temat tego wynalazku byłaby nieco nieobiektywna. Proszę tylko, nie obrażajcie polonezów pisząc że Skoda to dla nich zamiennik.

 

chojrakrock: Teraz każde auto przypomina każde. Porsche jest właścicielem VW, więc ma pod swoimi skrzydłami Skodę, Audi, Seata, Lamborghini, etc. "Z tego weźmiemy przód, z tego wnętrze, no i mamy nowe auto. Tylko, na Boga! Nie ruszajcie Golfa, jemu dodamy jakieś przetłoczenie i zwęzimy lampy o pół centymetra!"

Reszta to GM, albo jakiś inny duży koncern, więc też projekty latają między biurami czterech-pięciu marek (żeby i tak potem skończyć w archiwum)

Firmy kopiują to co się dobrze sprzedaje, wychodząc z założenia (a spece od badań rynku ich w tym utwierdzają), że jak konkurencja się sprzedaje, to my też będziemy.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o nowych Daciach ?

Jak poprzedni Logan był jednym z brzydszych aut na rynku tak FL wychodzi całkiem nieźle, a wersja hatchback jest już całkiem znośna nawet stylistycznie (widziałem już na żywca i nie ma się czego wstydzić przy zachodnich/azjatyckich samochodzikach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oficjalna strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, "nowy" Gulf. Jak głosi reklama pewnych telewizorów - "wyraźnie japoński", wygląda jak Mazda lub Honda sprzed pięciu lat. Ale zapewne nadal to dobre niemieckie auto, więc zwolenników znajdzie.

 

Reaktywowano Scirocco, tres bien, tylko dlaczego wygląda jak nieco brzydsza Alfa Romeo Brera? :>

 

Ford chyba zwolnił lub rozstrzelał dotychczasowych stylistów, bo obecne wytwory coraz mniej szpetne, niektóre (nowe Mondeo choćby) powodują samoskręt karku, przejeżdżając ulicą.

 

Pomysłów Renault nie mam siły komentować, mogliby zrobić to, co wychodzi im zawsze najlepiej, czyli poddać się.

 

Do Dacii, która wreszcie nie wygląda jak ociosane siekierą odchody dinozaura ze światłami, lepiej się przyzwyczajać - strategia firmy zakłada mało wygórowane ceny, co zapewne przełoży się na ilość tych pojazdów na drogach. Dodajmy jeszcze interesujące opcje kredytów i włala.

 

Ciekawie, ciekawie, fajny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ford chyba zwolnił lub rozstrzelał dotychczasowych stylistów, bo obecne wytwory coraz mniej szpetne, niektóre (nowe Mondeo choćby) powodują samoskręt karku, przejeżdżając ulicą.

(...)

Potencjalne rozstrzelanie zdają się potwierdzać premiery nowych "maluchów" czyli Fiesty i Ka :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mkay, zostańmy przy Ładach ;).

 

 

Znacznie lepiej widać to w przypadku koncernu Forda. Z tym, że tutaj te samochody są najczęsniej po prostu ładne, a taki właściciel mondeo z podobieństwa do xf raczej zadowolony być powinien...

 

(...)

Potencjalne rozstrzelanie zdają się potwierdzać premiery nowych "maluchów" czyli Fiesty i Ka :wink: pzdr

True, true. Sam się parę razy za nowym mondeo obejrzałem, czego o poprzednich wersjach powiedzieć nie mogę. Ka też całkiem fajnie wygląda.

 

A co powiecie o nowych Daciach ?

Jak poprzedni Logan był jednym z brzydszych aut na rynku tak FL wychodzi całkiem nieźle, a wersja hatchback jest już całkiem znośna nawet stylistycznie (widziałem już na żywca i nie ma się czego wstydzić przy zachodnich/azjatyckich samochodzikach.

(...)

Oficjalna strona.

Trochę to dziwne, bo sandero wygląda jak jakaś odmiana citroena. Aczkolwiek całkiem niczego sobie. Jeżeli jeszcze będzie dobrze zrobiona (czyt. mało awaryjna), to może być całkiem fajne auto.

 

A co powiecie na nową Avensis (sry, nie znalazłem więcej zdjęć)?

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż możemy o niej powiedzieć ?

Stylistycznie raczej średnio. Jeżeli będzie nadal solidna to kupców znajdzie.

Szału nie robi niestety - przynajmniej na zdjęciach.

Za to Insignia !

Ten Opel mnie fascynuje. Następca Vectry jest totalnie w innym wymiarze niż poprzedni model.

Czuję piękno, które się będzie poruszało po drogach.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://pl.youtube.com/watch?v=7jwhakVvZEc&...nsignia/v01.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancia... Piękna ale włoska ;]

Zamiast "ale" trzeba używać "bo".

A tutaj wersje wyposażenia oraz ceny.

 

ARGENTO

• AHS (Absolut Handing System), w którego skład wchodzą ESP, ABS, EBD, DST, TTC, Hill Holder

• Poduszki powietrzne przednie

• Poduszki powietrzne boczne

• Poduszki powietrzne kurtynowe

• Klimatyzacja manualna

• Szyby elektryczne przednie i tylne

• Zamek centralny z pilotem

• Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka

• Radio CD z MP3 ze sterowaniem z kierownicy

• Lampy przeciwmgielne zakrętowe

• Komputer pokładowy

• Regulowana wysokość i odcinek lędźwiowy fotela kierowcy

• Przesuwana tylna kanapa/dzielona 60/40 /składana

• Felgi stalowe 205/55 R16

• Elektryczne wspomaganie kierownicy Dualdrive

• Przednie i tylne światła diodowe

Oferowany z silnikami

1.4T-Jet 120KM - 69 900zł

1.6 M-Jet 120KM - 77 990zł

 

ORO

To co w ARGENTO plus

• Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa

• Fotele ze skóry i Alcantary

• Elektrycznie składane lusterka

• Przyciemniane szyby tylnej części samochodu

• Tylny podłokietnik

• Chromowane elementy nadwozia

• Felgi aluminiowe 205/55 R16

• Skórzana kierownica

• Wyświetlacz wielofunkcyjny

Oferowany z silnikami

1.4 T-Jet 150KM - 84 990zł

1.6 M-Jet 120KM - 87 990zł

2.0 M-Jet 165KM - 98 990zł

 

PLATINO

To co w ORO plus

• Poduszka powietrzna kolanowa

• Elektrycznie otwierany panoramiczny dach Gran Luce

• Felgi aluminiowe 225/45 R17

• Nadwozie w kolorze B-colore

Oferowany z silnikami

1.4 T-Jet 150KM - 94 990zł

1.9 TwinTurbo M-Jet - 115 990zł

 

Jak widać na powyższym biorąc pod uwagę klasę do której auto przynależy nawet podstawowa wersja jest silnie doposażona, a w wyższych jesteśmy dopieszczani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...