Skocz do zawartości
Konrad9991

Drukarka Laser Kolor Do 600zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam drukarki laserowej kolorowej taniej w eksploatacji do 600 zł

 

Zastanawiam się nad tą drukarką:

 

Dołączona grafika

 

Dane techniczne

Prędkość drukowania druk czarny 16 str./min

druk kolor 4 str./min.

Rozdzielczość 2400 x 600 dpi

Zawartość zestawu: Tonery startowe (cyan/magenta/yellow) na ok.700 str. (5%), Toner startowy BLACK na 1000 stron

Pamięć 32MB

Podajnik papieru 150 arkuszy

Nośniki normalny papier, papier wtórny, folie, koperty, naklejki

Max. rozmiar nośnika A4

Interfejs USB 2.0

Gramatura dla podajnika standardowego do 90 g/m²

Szybkosc procesora 360 MHz

Poziom hałasu max 45 dB

Możliwość druku w sieci LAN Nie

Obsługiwane systemy operacyjne: Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows 2003, Linux, MAC OS Xv10.3 lub nowsza

Standardowe języki drukarki SPL-C (Samsung Printer Language Colour)

Wymiary 384 x 314 x 237 mm

Masa 11kg

Gwarancja: 12miesięcy

 

cena: około 480zł

 

 

i co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Samsung robi obecnie całkiem dobre drukarki laserowe które można bardzo tanio eksploatować z zastosowaniem zamienników dosypywaniem proszków itd. Jest tak jednak głównie w przypadku drukarek monochromatycznych. Eksploatacja kolorowego lasera to już jednak inna bajka. Zerkając np. tu http://www.centrumdruku.com.pl/eksploatacj...10.cd?materialy widać że koszt wydruku 1000 str w jednym kolorze porównywalny jest z drukarkami atramentowymi oferującymi o wiele lepszy wydruk w kolorze (chociaż muszę przyznać że nie widziałem wydruków z tego modelu - bazuje jednak na swoich doświadczeniach). Nie znalazłem również żadnych zamienników tonerów (oczywiście to nie znaczy że ich nie ma). Pod kątem eksploatacji nie wydaje mi się zatem to najlepszym wyborem.

Drukarka ta nie jest również demonem szybkości (większość standardowych drukarek atramentowych jest szybsza)

To tyle jeśli chodzi o moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...